Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N paź 25, 2020 7:11 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
 Boże Ciało 
Autor Wiadomość
Post Boże Ciało
Czy klękanie przed Eucharystią to bałwochwlstwo?
Czy w Eucharystii obecny jest fizycznie Jezus?
Czy chodzenie na procesję Bożego Ciała jest oddawaniem czci Bogu Jedynemu i jest zgodne z intencjami i nauką Jezusa?

ps.
Czy obrywanie gałązek brzozy i traktowanie ich jak talizmanu jest zgodne z wiarą katolicką?

Pn cze 04, 2012 4:01 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik
Post Re: Boże Ciało
nesto napisał(a):

nie
nesto napisał(a):

tak

nesto napisał(a):
Czy chodzenie na procesję Bożego Ciała jest oddawaniem czci Bogu Jedynemu i jest zgodne z intencjami i nauką Jezusa?

tak

nesto napisał(a):
ps.
Czy obrywanie gałązek brzozy i traktowanie ich jak talizmanu jest zgodne z wiarą katolicką?

nie

Pn cze 04, 2012 4:05 pm
Wreszcie konkretnie i na temat.

ale..

1. Skoro w Eucharystii obecny jest fizycznie Jezus, to znaczy, że kłamał twierdząc że ponownie przyjdzie na ziemię dopiero w Chwale Bożej i każdy zobaczy go bez względu gdzie wówczas będzie. Poczytajcie sobie sami, mnie nie uwierzycie.. Pisał też o zwodzicielach, którzy mówią - "jest tutaj" albo "jest tam" i aby im nie wierzyć.

2. Ciągle mnie intryguje zachowanie ludzi na tych procesjach, w których czasami uczestniczę. Po co rzucają się na ołtarze i rozrywają na strzępy te biedne drzewka? Odpowiedź jest chyba prosta - tak jak prości są ci ludzie.. Ale nie o to chodzi, bo w prostocie jest właśnie piękno wiary i odbicie doskonałości.. Chodzi o to dlaczego ksiądz tudzież biskup nie zabroni zdecydowanie takich prktyk jako bluźnierczych.. To właśnie jest zastanawijące.. Odnośnie obrazków, wody święconej, kredy itp. itd. tłumaczą te amulety w sposób pokrętny ale tłumaczą. Odnośnie gałązek - milczą.
(no może coś tam mówią, ale ja nie słyszałem)

Pn cze 04, 2012 4:14 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: religia niechrześcijańska
nesto napisał(a):

ps.

Czy klękanie przed Eucharystią to bałwochwlstwo? - tak,

Czy w Eucharystii obecny jest fizycznie Jezus? - nie,

Czy chodzenie na procesję Bożego Ciała jest oddawaniem czci Bogu Jedynemu i jest zgodne z intencjami i nauką Jezusa? - NIE !!

35:25 A jeśli cię uznają za kłamcę, to przecież kłam zadawali już ci, którzy byli przed nimi.

Pn cze 04, 2012 4:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

nesto napisał(a):
1. Skoro w Eucharystii obecny jest fizycznie Jezus, to znaczy, że kłamał twierdząc że ponownie przyjdzie na ziemię dopiero w Chwale Bożej i każdy zobaczy go bez względu gdzie wówczas będzie. Poczytajcie sobie sami, mnie nie uwierzycie.. Pisał też o zwodzicielach, którzy mówią - "jest tutaj" albo "jest tam" i aby im nie wierzyć.

"Ja jestem z wami przez wszystkie dni aż do skończenia świata" Mt 28,20

nesto napisał(a):
2. Ciągle mnie intryguje zachowanie ludzi na tych procesjach, w których czasami uczestniczę.

Motyl?

Jer 32:15 To bowiem mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Będą jeszcze w tym kraju kupować domy, pola i winnice".

Pn cze 04, 2012 4:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

nesto napisał(a):

Nie.
nesto napisał(a):

Nie. W Eucharystii Chrystus jest obecny realnie i rzeczywiście, ale nie przez swój byt.
nesto napisał(a):

Tak.
nesto napisał(a):
ps.

Nie. Jest to magiczne traktowanie wiary chrześcijańskiej i katolickiej.

Pn cze 04, 2012 4:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

nesto napisał(a):
Skoro w Eucharystii obecny jest fizycznie Jezus, to znaczy, że kłamał twierdząc że ponownie przyjdzie na ziemię dopiero w Chwale Bożej
nie kłamał, bo w Eucharysti jest obecny pod postacią chleba/wina, a kiedy przyjdzie powtórnie to będzie to przyjście w Chwale, a nie pod postacią/zasloną chleba/wina...

Pn cze 04, 2012 4:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

nesto napisał(a):
1. Skoro w Eucharystii obecny jest fizycznie Jezus, to znaczy, że kłamał twierdząc że ponownie przyjdzie na ziemię dopiero w Chwale Bożej i każdy zobaczy go bez względu gdzie wówczas będzie. Poczytajcie sobie sami, mnie nie uwierzycie.. Pisał też o zwodzicielach, którzy mówią - "jest tutaj" albo "jest tam" i aby im nie w

Fizycznie nie jest obecny w Eucharystii. Nie można przecież zjeść Jego historycznego Ciała. Chrystus w Eucharystii jest obecny jako Bóg, a nie człowiek. Jest to obecność realna i rzeczywista, ale mistyczna, misteryjna. Chrystus Jezus, który poniósł za nas śmierć, co więcej – zmartwychwstał, siedzi po prawicy Boga i przyczynia się za nami (Rz 8, 34), jest obecny na wiele sposobów w swoim Kościele: w swoim słowie, w modlitwie Kościoła, tam "gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje" (Mt 18, 20), w ubogich, chorych, więźniach (Por. Mt 25, 31-46) w sakramentach, których jest sprawcą, realnie i rzeczywiście jest obecny w Eucharystii.

Pn cze 04, 2012 4:37 pm
bert04 napisał(a):
nesto napisał(a):

"Ja jestem z wami przez wszystkie dni aż do skończenia świata" Mt 28,20

nesto napisał(a):
2. Ciągle mnie intryguje zachowanie ludzi na tych procesjach, w których czasami uczestniczę.

Motyl?

ad 1.
Szanownego kolegę poniosła fantazja :-D Cytat z Mateusza mówi raczej o Jezusie opiekunie, pośredniku o drodze do Ojca. Pisanie o jego fizycznej obecności w Eucharystii w odniesieniu do tego cytatu jest naciągane. Równie dobrze możesz napisać, że codziennie chodzisz fizycznie z Jezusem na ryby a jako argument zacytować ten ustęp ewangelii.

ad 2.
Nie motyl lecz pszczółka, tak tak - pszczółka panie dzieju :-D

ps.
Może wypowiesz się na temat brzozy i jej roli w zbawieniu tudzież w religii katolickiej. Jako katolik powinienem wiedzieć co i jak.

Pn cze 04, 2012 4:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

nesto napisał(a):
ad 1.
Szanownego kolegę poniosła fantazja :-D Cytat z Mateusza mówi raczej o Jezusie opiekunie, pośredniku o drodze do Ojca.

Dlaczego zawsze, jak jest jakiś niewygodny fragment, to jakiś post-protestant wie lepiej, co Jezus miał na myśli? Telepatia czy co?

nesto napisał(a):
Pisanie o jego fizycznej obecności w Eucharystii w odniesieniu do tego cytatu jest naciągane. Równie dobrze możesz napisać, że codziennie chodzisz fizycznie z Jezusem na ryby a jako argument zacytować ten ustęp ewangelii.

Jezus nie powiedział o rybie "Oto ciało moje".

nesto napisał(a):
Może wypowiesz się na temat brzozy i jej roli w zbawieniu tudzież w religii katolickiej. Jako katolik powinienem wiedzieć co i jak.

Nie znam tego zwyczaju, musi być jakaś lokalna tradycja ludowa. Nawet nie mam pojęcia, dlaczego to ma być brzoza.

Możesz dać namiar, jaki region PL to jest?

Jer 32:15 To bowiem mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Będą jeszcze w tym kraju kupować domy, pola i winnice".

Pn cze 04, 2012 4:52 pm
Nigdy nie byłem protestantem co wyklucza, abym teraz był post-protestantem :-D
Zawsze byłem urzędowo katolikiem. Od chrztu.
Jestem z tego dumny i nie zawaham się tego argumentu użyć :lol:

A co do brzozy:

Brzozy rozszarpują wierni w kilku parafiach na Mazowszu.
Jak to zobaczyłem pierwszy raz to mi szczęka opadła i nie mogłem uwierzyć w to co widzę. W wiernych wstapił "duch demolki" a ołtarz został rozerwany na strzępy :roll:
Podobno brzozy z ołtarza są używane jako talizman na pioruny.
Zatyka się ową witkę za obraz święty i już piorun w taki dom nie strzeli.
Ot i załatwione! Oszczędność na odgromnikach duża :D

Pn cze 04, 2012 5:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

(Jako post-protestant [co do tego "post", to nie jestem pewny] nie powinienem się chyba odzywać). Myślę jednak, że to nie musi być brzoza, tylko "coś zielonego z ołtarza" (roślinka znaczy się) :-D . Sytuacja natomiast analogiczna, jak z "baziami" (istnieją różne "wariacje" - zasuszyć, kotka połknąć, kotka do portfela itp.).

Pn cze 04, 2012 6:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

nesto napisał(a):
A co do brzozy:

Brzozy rozszarpują wierni w kilku parafiach na Mazowszu.
Jak to zobaczyłem pierwszy raz to mi szczęka opadła i nie mogłem uwierzyć w to co widzę. W wiernych wstapił "duch demolki" a ołtarz został rozerwany na strzępy :roll:
Podobno brzozy z ołtarza są używane jako talizman na pioruny.
Zatyka się ową witkę za obraz święty i już piorun w taki dom nie strzeli.
Ot i załatwione! Oszczędność na odgromnikach duża :D

Jest to wybitnie lokalna tradycja.

Pn cze 04, 2012 6:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
nie
tak
nie

Pn cze 04, 2012 6:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

@nesto
O obecności Chrystusa w Eucharystii kiedyś przytoczyłem Ci tekst Św. Tomasza z Akwinu. Tak wierzy Kościół. Jak można pytać, a potem nie czytać odpowiedzi?
Gałązki - bzdura. Oczywiście jest to niezgodne z wiarą katolicką. Na wszystkich procesjach na których byłem - księża upominali wiernych, aby tego nie robić. Ja uznałbym to nawet za grzech.
@pudlasz:
To prawosławni nie mają żadnych procesji z ikonkami, sztandarami i takimi innymi? :-D

Pn cze 04, 2012 7:58 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona