Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N sty 19, 2020 5:31 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5645 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 353, 354, 355, 356, 357, 358, 359 ... 377  Następna strona
 Pytania do Świadków Jehowy 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Ano tego dowodzi ,że ten który Go znał osobiście wiedział lepiej niż ten co sobie coś ubzdurał 2000 lat później - zresztą założyciel ŚJ ,Roussel tego akurat nie kwestionował /Boskości Jezusa/,problem wynikł w 1928r albo 1936r za któregoś z następnych prezesów.

Pt sie 11, 2017 12:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

przestal napisał(a):
Ano tego dowodzi ,że ten który Go znał osobiście wiedział lepiej niż ten co sobie coś ubzdurał 2000 lat później - zresztą założyciel ŚJ ,Roussel tego akurat nie kwestionował /Boskości Jezusa/,problem wynikł w 1928r albo 1936r za któregoś z następnych prezesów.

No więc Tomasz nie wiedział nawet ze Jezus zmartwychwstał.
A co dopiero trudniejsze sprawy.

Jezus wiedział najlepiej jaką jest prawda i ja wszystkim mówił.
A mówił że nie jest Bogiem tylko synem ,mówił że nie wykonuje swojej woli tylko Boga, mówił że jest mniejszy od Boga.
Więc SJ wierzą w to co mówił Jezus.bo to Jezus jest ich wzorem a nie ludzie.

Pt sie 11, 2017 1:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Co za ściema!
Według "ja" Tomasz mówi do Jezusa (nie będącego wg "ja" Bogiem) "Pan mój i Bóg mój", ewidentnie wypowiadając bluźnierstwo, a Jezus tego nie prostuje, zaś Ewangelista zapisuje te słowa jako naukę w Ewangelii? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pt sie 11, 2017 2:10 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Biblia nie kłamie ! Znalezienie w Biblii ,choćby jednego fałszywego zdania rujnuje wszystko. Wiedzą o tym dobrze Twoi współwyznawcy , dlatego taką uwagę przykładają do " coraz to lepszych " przekładów , żonglując znakami interpunkcyjnymi/których w greckim nie ma !/ ,starymi lub nowymi znaczeniami / pal ,krzyż ,drzewo/- tak aby osiągnąć zgodność ze swoim wyobrażeniem prawdy. Zarzucając kłamstwo Tomaszowi , sam się zapętlasz bo w Biblii nie ma kłamstwa-jak więc możesz mówić Ze ŚJ polegają tylko na Bibli.

Pt sie 11, 2017 3:48 pm
Milczek
Milczek

Jeszcze jedno pytanie do mojego Bliźniego "ja ". Czy ja katolik ,jestem Twoim bliźnim w takim znaczeniu jak to mówi Jezus w przypowieści o miłosiernym Samarytaninie i o miłowaniu bliźniego jak siebie samego ? Najlepiej krótko :tak lub nie

Pt sie 11, 2017 3:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

przestal napisał(a):
Biblia nie kłamie ! Znalezienie w Biblii ,choćby jednego fałszywego zdania rujnuje wszystko. Wiedzą o tym dobrze Twoi współwyznawcy , dlatego taką uwagę przykładają do " coraz to lepszych " przekładów , żonglując znakami interpunkcyjnymi/których w greckim nie ma !/ ,starymi lub nowymi znaczeniami / pal ,krzyż ,drzewo/- tak aby osiągnąć zgodność ze swoim wyobrażeniem prawdy. Zarzucając kłamstwo Tomaszowi , sam się zapętlasz bo w Biblii nie ma kłamstwa-jak więc możesz mówić Ze ŚJ polegają tylko na Bibli.

Przyganiał kocioł garnkowi skoro w Biblii niie ma znaków interpunkcyjnych to Skąd się wzięły w Biblii Tysiąclecia taki sam zarzut ja do każdej. Innej Biblii.

Pt sie 11, 2017 4:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

przestal napisał(a):
Jeszcze jedno pytanie do mojego Bliźniego "ja ". Czy ja katolik ,jestem Twoim bliźnim w takim znaczeniu jak to mówi Jezus w przypowieści o miłosiernym Samarytaninie i o miłowaniu bliźniego jak siebie samego ? Najlepiej krótko :tak lub nie

Tak.

Pt sie 11, 2017 4:34 pm
Milczek
Milczek

Spokojnie , tłumacząc na polski trzeba używać interpunkcji ,bo inaczej zdania tracą sens. Sęk w tym ,że można różnie-dobrze wiesz co mam na myśli. Dzięki za bliźniego-jednak jesteśmy w tym samym rozumieniu najważniejszych wartości. To budujące. W ogóle jestem wdzięczny za otwartość , chęć dyskusji i poczucie humoru. Przyznasz , że większość głoszących prawdy Boże jest przy tym niepokojąco ponura / tu i tu / co przeczy jawnie radosnej prawdzie :Bóg nas kocha i to jak ! Pozdrawiam

Pt sie 11, 2017 4:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

przestal napisał(a):
Spokojnie , tłumacząc na polski trzeba używać interpunkcji ,bo inaczej zdania tracą sens. Sęk w tym ,że można różnie-dobrze wiesz co mam na myśli. Dzięki za bliźniego-jednak jesteśmy w tym samym rozumieniu najważniejszych wartości. To budujące. W ogóle jestem wdzięczny za otwartość , chęć dyskusji i poczucie humoru. Przyznasz , że większość głoszących prawdy Boże jest przy tym niepokojąco ponura / tu i tu / co przeczy jawnie radosnej prawdzie :Bóg nas kocha i to jak ! Pozdrawiam

Dlatego że za bardzo się tym przejmują.
I próbują innym na siłę coś udowodnić.
A to jest fanatyzm

Pt sie 11, 2017 5:58 pm
Dyskutant
Dyskutant

ja napisał(a):

SJ opierają się tylko na tym co jest w Biblii

Często słyszę ten argument. Ciekawi mnie z jakiego przekładu korzystasz i dlaczego? Czy jak ktoś zechce zostać SJ, to może korzystać z odmiennych niż np. w danym zborze i nie będzie za to atakowany lub wykluczany?

Dla SJ autorytetem w sprawach interpretacji Pisma Świętego i moralności jest Ciało Kierownicze, zwane też „niewolnikiem wiernym i roztropnym”
https://www.jw.org/pl/publikacje/ksi%C4 ... 3w-jehowy/
https://www.jw.org/pl/publikacje/ksi%C4 ... roztropny/
W skład Ciała Kierowniczego wchodzi kilku facetów z Nowego Jorku:
https://www.jw.org/pl/%C5%9Bwiadkowie-j ... erownicze/

Co oni o sobie mówią:

Cytuj:
Ciało Kierownicze to narzędzie, którym Bóg posługuje się do wykonywania swej woli.

„Świadkowie Jehowy uważają obecnie, iż za pomocą Strażnicy oraz pokrewnych publikacji niewolnik wierny i roztropny zaopatruje ich w pokarm duchowy. Nie twierdzą, że klasa niewolnika jest nieomylna, ale uznają ją za jedyny kanał, jakim Pan posługuje się w dniach ostatnich tego systemu rzeczy” (Świadkowie Jehowy – głosiciele Królestwa Bożego 1995 s. 626).

Gdzie N.T. używa zwrotu Ciało Kierownicze? Z tego co wiem, jest to zwrot niebiblijny.

Gdzie Nowy Testament naucza, że tylko tymi kilkoma facetami Bóg posługuje się do wykonywania swojej woli? Bo oni tak twierdzą? Zresztą, czy można im ufać, skoro sami nauczają:
„Ciało Kierownicze nie jest natchnione przez Boga ani nieomylne. Dlatego może popełnić błąd przy wyjaśnianiu spraw doktrynalnych lub udzielaniu wskazówek organizacyjnych. W Skorowidzu do publikacji Towarzystwa Strażnica znajduje się hasło „Kształtowanie się wierzeń”, które zawiera listę skorygowanych wyjaśnień od 1870 roku” (Strażnica luty 2017 s. 26).

Czemu miałbym mu ufać, skoro tak często się mylił i jego nauki nie były zgodne z Biblią, i teraz też takie mogą być.

Kolejna sprawa to propagowany przez organizację SJ Przekład Nowego Świata. Twierdzą oni, że ich przekład jest dosłowny:
„Świadkowie Jehowy chcieli mieć przekład, który by uwzględniał rezultaty najnowszych prac naukowych, pozostawał wolny od wpływu poglądów i tradycji chrześcijaństwa i był tłumaczeniem dosłownym, wiernie oddającym treść oryginału” („Świadkowie Jehowy - głosiciele Królestwa Bożego” 1995 s. 609).

„Dlatego, że jest to przekład na współczesny, zrozumiały język, a poza tym tłumacze trzymali się ściśle oryginału” („Prowadzenie rozmów na podstawie Pism” 2001 s. 262).

Co uważacie za oryginał i dlaczego?

So sie 12, 2017 8:47 pm
Dyskutant
Dyskutant

ja napisał(a):
przestal napisał(a):
Russel był omylny-skoro mylił się w jednym-mógł mylić się w drugim i trzecim. Tu kłania się zasada indukcji matematycznej. A z tą belką- to do czego ta belka ?

Mógł sie mylic dlatego nalezy wszystko samemu sprawdzać.

Na czym to sprawdzanie ma polegać? Czy korzystasz z interlinearnego przekładu Nowego Testamentu i jakiego?

So sie 12, 2017 9:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Orfeusz napisał(a):
ja napisał(a):
przestal napisał(a):
Russel był omylny-skoro mylił się w jednym-mógł mylić się w drugim i trzecim. Tu kłania się zasada indukcji matematycznej. A z tą belką- to do czego ta belka ?

Mógł sie mylic dlatego nalezy wszystko samemu sprawdzać.

Na czym to sprawdzanie ma polegać? Czy korzystasz z interlinearnego przekładu Nowego Testamentu i jakiego?

Sprawdzanie ma polegać na czytaniu Biblii,zastanawianie się i rozmyslaniu.
Korzystam z różnych przekładów Biblii.
W internecie jest tego mnóstwo.

N sie 13, 2017 12:08 am
Dyskutant
Dyskutant

ja napisał(a):

Odpowiedzialeś mi tylko na jedno pytanie - a reszta? Rozumiem, że chcesz się zastanowić. Wiem, że jest wiele przekładów, ale o to nie pytałem. Z jakich konkretnie korzystasz, dlaczego oraz czy u SJ można swobodnie korzystać z różnych, czy też organizacja stwarza presję na swój PNŚ. Czy można swobodnie dyskutować i krytykować w zborze jakichś przekład czy interpretację podaną przez organizację np. w ich pismach ( nie są przecież natchnione przez Boga), czy też jest presja na przyjmowanie tylko przekazu od CK? Strażnicę czy inne pisma lub książki tworzą omylni ludzie i powinna być możliwość otwartej dyskusji nad wiarygodnością tych nauk, które jak wiesz, często okazywał się błędne i były zmieniane. Przecież SJ to tylko ludzka organizacja powołująca się na niedoskonały przekład i niedoskonałe oraz omylne interpretacje.

N sie 13, 2017 12:23 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

ja napisał(a):
Orfeusz napisał(a):

No ba.. Wiadomo, Wasze własne tłumaczenie Biblii to jakieś hm.. nieporozumienie. Lepiej korzystać z innych.. ;-)

N sie 13, 2017 2:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Orfeusz napisał(a):
ja napisał(a):

Odpowiedzialeś mi tylko na jedno pytanie - a reszta? Rozumiem, że chcesz się zastanowić. Wiem, że jest wiele przekładów, ale o to nie pytałem. Z jakich konkretnie korzystasz, dlaczego oraz czy u SJ można swobodnie korzystać z różnych, czy też organizacja stwarza presję na swój PNŚ. Czy można swobodnie dyskutować i krytykować w zborze jakichś przekład czy interpretację podaną przez organizację np. w ich pismach ( nie są przecież natchnione przez Boga), czy też jest presja na przyjmowanie tylko przekazu od CK? Strażnicę czy inne pisma lub książki tworzą omylni ludzie i powinna być możliwość otwartej dyskusji nad wiarygodnością tych nauk, które jak wiesz, często okazywał się błędne i były zmieniane. Przecież SJ to tylko ludzka organizacja powołująca się na niedoskonały przekład i niedoskonałe oraz omylne interpretacje.

1 Nie mam konkretnego jednego . Szukam zawsze w różnych przykładach.
2 SJ to wolni ludzie więc tak jak ja jako SJ korzystają z takich przekładów jakich chcą.
3 Żeby coś krytykować to trzeba mieć podstawy do krytyki . Trudno jest dyskutować nad wiarygodnoscią Biblii.
4 Każda organizacja jest niedoskonała powołuje się na ludzkie nauki a jednak nikt w kościele nie krytykuje otwarcie jak kościoła. Więc zarzutami sobie..

N sie 13, 2017 5:25 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5645 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 353, 354, 355, 356, 357, 358, 359 ... 377  Następna strona