Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr paź 23, 2019 6:22 pm

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5645 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 361, 362, 363, 364, 365, 366, 367 ... 377  Następna strona
 Pytania do Świadków Jehowy 
Autor Wiadomość
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Jacek.J napisał(a):
Ależ jak wyznaję Jezusa jako swojego Pana i Boga. I tak robi każdy ŚJ. Nie uznajemy tylko Jezusa za Boga Najwyższego [wszechmocnego] bo tym jest tylko i wyłącznie jego Ojciec Jehowa Bóg."

Skoro obok Boga, macie jeszcze jakiegoś drugiego Boga, który nie jest Bogiem Wszechmocnym, to grzeszycie przeciw pierwszemu przykazaniu, które przypominam mówi: "Nie będziesz miał innych bogów obok mnie."( Wj 20,3)

Wierzycie w takim razie w dwóch Bogów, jednego Najwyższego, a drugiego mniejszego.

Pt mar 22, 2019 8:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Próżny trud. Świadek Jehowy nie będzie chciał dostrzec tego, że wierzy w dwóch Bogów.

Pt mar 22, 2019 8:56 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Barney napisał(a):
jedwab napisał(a):
Kim są starsi z Apokalipsy Jana wie co najwyżej garstka ludzi na Ziemi.
Nikt tego nie wie oprócz tych, którzy mieli to poznać, i poznają .
A diabeł może się tylko domyślać .
A to co znowu? Nowy forumowy prorok? ;)

Nie trzeba być prorokiem by wiedzieć o tak podstawowych rzeczach.

So mar 23, 2019 5:02 pm
Gaduła
Gaduła

Sajmon pisze

Cytuj:
Kłamiesz twierdząc, że nie masz nakazu w nauczaniu Jezusa aby Go czcić.Nie dość, że masz taki nakaz, to masz jeszcze informację o tym, w jaki sposób masz Go czcić, a mianowicie Syna masz czcić tak jak czcisz Ojca.J 5,23 zobowiązuje do oddawania Jezusowi takiej samej czci jak Bogu Ojcu.

Po drugie,

" A wszelkie stworzenie, które jest w niebie i na ziemi, i pod ziemią, i na morzu, i wszystko, co w nich przebywa, usłyszałem, jak mówiło:«Zasiadającemu na tronie i Barankowi błogosławieństwo i cześć, i chwała, i moc, na wieki wieków!»" (Ap 5,13-14)

Skoro wszelkie stworzenie które jest w niebie, na ziemi, i pod ziemią, i w morzu oddaje cześć Jezusowi, to kimże ty jesteś, że tego nie czynisz ?

Równie dobrze możesz przytoczyć ten werset w przekładzie pani Goździkowej bo w tekście źródłowym stoi jednoznacznie "szacunek" nie cześć. I takie jest podstawowe znaczenie tego słowa zgodne z intencją autora, a nie znaczenie dodane dwa tysiące lat późnie i wyciągane na pierwsze miejsce bo tak akurat pasuje do doktryny.

http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... version/TR

Cytuj:
Nieprawda.Jak podaje Wielki słownik Grecko Polski Nowego Testamentu str. 604, słowo "timao" oznacza: "określać wartość, oceniać, szacować; oddawać cześć, czcić; okazywać szacunek."

No ale tak to właśnie jest, jak Biblię naciąga się pod doktryny.Towarzystwo Strażnica jest w tym mistrzem.

Ty wierzysz w Wielki słownik Grecko Polski Nowego Testamentu i naciągane pod dyktando doktryn tłumaczenia, a ŚJ wierzą w Biblię. A tu stoi wyraźnie "szanowaliby" takie jest pierwotne i podstawowe znaczenie tych słów zatem zgodnie z intencją autora

Cytuj:
"Weszli do domu i zobaczyli Dziecię z Matką Jego, Maryją; upadli na twarz i oddali Mu pokłon." (Mt 2,11)

"Gdy to mówił do nich, pewien zwierzchnik [synagogi] przyszedł do Niego i, oddając pokłon, prosił: «Panie, moja córka dopiero co skonała, lecz przyjdź i włóż na nią rękę, a żyć będzie»" (Mt 5,18)

"Gdy zszedł z góry, postępowały za Nim wielkie tłumy.A oto zbliżył się trędowaty, upadł przed Nim i prosił Go: «Panie, jeśli chcesz, możesz mnie oczyścić»" (Mt 8,1-2)

"Ci zaś, którzy byli w łodzi, upadli przed Nim, mówiąc: «Prawdziwie jesteś Synem Bożym»." (Mt 14,33)

"Potem wyprowadził ich ku Betanii i podniósłszy ręce błogosławił ich.A kiedy ich błogosławił, rozstał się z nimi i został uniesiony do nieba.Oni zaś oddali Mu pokłon i z wielką radością wrócili do Jerozolimy." (Mt 24,51-54)

" A oto Jezus stanął przed nimi i rzekł: «Witajcie!» One podeszły do Niego, objęły Go za nogi i oddały Mu pokłon." (Mt 28,9)

"Jedenastu zaś uczniów udało się do Galilei na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili." (Mt 28,17)

"Wtedy jeden z nich widząc, że jest uzdrowiony, wrócił chwaląc Boga donośnym głosem, upadł na twarz do nóg Jego i dziękował Mu. A był to Samarytanin" (Łk 17,15-16)

"Niech Mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży!" (Hbr 1,6)

Skoro ludzie, i wszyscy aniołowie upadają przed Jezusem i oddają Mu pokłon, kimże ty jesteś, że tego nie czynisz ?

Na bliskim wschodzie semici, hindusi, azjaci, itp. W kulturze swojej mają zwyczaj upadania przed kimś kogo uważają za godnego. W Biblii jest setki relacji gdy ktoś przed kimś upada i oddaje pokłon [akt oddania i uległości] podobnie jak mówienie " jestem twoim niewolnikiem" lub " jestem twoim sługom" i nie ma to żadnego związku z czczeniem osoby której oddaje się pokłon

Cytuj:
Skoro obok Boga, macie jeszcze jakiegoś drugiego Boga, który nie jest Bogiem Wszechmocnym, to grzeszycie przeciw pierwszemu przykazaniu, które przypominam mówi: "Nie będziesz miał innych bogów obok mnie."( Wj 20,3)

Wierzycie w takim razie w dwóch Bogów, jednego Najwyższego, a drugiego mniejszego.

No to przeczytajmy całe to przykazanie nie tylko wyrwane zdanie z kontekstu.

Biblia Tysiąclecia wydanie II
Wyj 20:2 Ja jestem Jahwe, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.
20:3 Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!
20:4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!
20:5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Jahwe, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą.
20:6 Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.

Z tych słów jasno wynika że Jahwe mówi tu o "cudzych" bogach. Podciąganie Jezusa do bożków jest herezją. Poza tym prawo Mojżeszowe , a więc i to przykazanie jest przykazaniem dla Żydów nie dla chrześcijan. Nas obowiązuje prawo Chrystusowe które dał Jezus. Prawo Mojżeszowe obowiązywało do Chrystusa. Wszystko co jest napisane w tym prawie odnosi się do czasu przed Chrystusem. Nie ma ani słowa w prawie Mojżeszowym o tym co będzie po Chrystusie. A po Chrystusie wiele się zmienia. Do Chrystusa "rządził" tylko Jehowa Bóg, a po Chrystusie "rządzi" Jehowa Bóg i Jezus Chrystus. Zatem słusznie można powiedzieć że Jezus Chrystus jest dla nas Boski. Dlatego Paweł powiedział takie słowa;

Rym 10:4 A przecież Chrystus kładzie kres Prawu, żeby prawość mógł osiągnąć każdy, kto wierzy.

ps. a czy ty stosujesz się do całości tego przykazania? chodzi mi o te robienie sobie wizerunków rzeźbionych i oddawanie im czci? wszak twierdzisz że pokłon jest równoznaczny z czcią.

Wt mar 26, 2019 7:43 pm
Jacek.J napisał(a):
Równie dobrze możesz przytoczyć ten werset w przekładzie pani Goździkowej bo w tekście źródłowym stoi jednoznacznie "szacunek" nie cześć. I takie jest podstawowe znaczenie tego słowa zgodne z intencją autora, a nie znaczenie dodane dwa tysiące lat późnie i wyciągane na pierwsze miejsce bo tak akurat pasuje do doktryny.

To nie jest żaden tekst źródłowy, ale protestancki przekład interlinearny, którego tłumacze przy tłumaczeniu wersetu J 5,23 na polski, wybrali jedno (a nie jedyne) ze znaczeń greckiego słowa "timao". Natomiast Wielki słownik grecko-polski NT który zacytowałem, pokazuje różne znaczenia greckiego słowo "timao" i jednym z nich jest "oddawać cześć, czcić" i choćbyś stanął na głowie, nie zmienisz faktu, że słowo "timao" oznacza również czcić, co więcej, tak oddaje to słowo większość polskich przekładów, ale ŚJ którzy zaciekle walczą z Bóstwem Chrystusa i oddawaną Mu czcią, postanowili i ten werset podciągnąć do swoich doktryn.

Ponadto, również inne słowniki grecko-polskie podają, że jednym ze znaczeń greckiego słowa "timao" jest "czcić, oddawać cześć"

Abramowiczówna: "I. (o osobach), szanować, czcić; obdarzyć zaszczytami; wynagrodzić;"

Jurewicz: "1. (o osobach) czcić, szanować, cenić, uczcić czymś – z dat."

Bosak: "cenić, szanować, czcić, mieć w poszanowaniu, oceniać, określać wartość; szacować (kogoś, coś, z acc.); oddawać cześć, okazywać szacunek (komuś, z acc.)"

Ja wiem, że ty byś chciał, aby słowo "timao" oznaczało tylko szacunek i nic po za tym, ale wbrew twojemu chciejstwu fakty są takie, że słowo to posiada kilka znaczeń, a nie tylko jedno.

Jacek.J napisał(a):
Ty wierzysz w Wielki słownik Grecko Polski Nowego Testamentu i naciągane pod dyktando doktryn tłumaczenia, a ŚJ wierzą w Biblię. A tu stoi wyraźnie "szanowaliby" takie jest pierwotne i podstawowe znaczenie tych słów zatem zgodnie z intencją autora

Zaklinasz rzeczywistość.Ja wierzę w fakty, a faktem jest, że greckie słowo "timao" posiada kilka znaczeń a nie jedno, jak to sobie wymyśliłeś.Pomyliłeś mnie ze sobą, to ty, a nie ja wierzysz w naciągane pod doktryny Towarzystwa Strażnica "tłumaczenia" biblijne.

Jak pisałem powyżej, jest to przekład, i autorzy tego przekładu w wersecie J 5,23 wybrali jedno ze znaczeń słowa "timao" które przypominam, posiada kilka znaczeń, a nie jedno jak usiłujesz wmówić.

Jacek.J napisał(a):
Na bliskim wschodzie semici, hindusi, azjaci, itp. W kulturze swojej mają zwyczaj upadania przed kimś kogo uważają za godnego. W Biblii jest setki relacji gdy ktoś przed kimś upada i oddaje pokłon [akt oddania i uległości] podobnie jak mówienie " jestem twoim niewolnikiem" lub " jestem twoim sługom" i nie ma to żadnego związku z czczeniem osoby której oddaje się pokłon

Czymś innym jest pokłon w dzisiejszych czasach, a czymś innym był on wtedy w środowisku żydowskim.Ty dzisiejsze znaczenie pokłonu (jakim jest wyraz szacunku do drugiej osoby), usiłujesz przenieść na ówczesne środowiska.

W tamtym czasie na Bliskim Wschodzie, było zupełnie inne znaczenie pokłonu niż dzisiaj.W Nowym Testamencie pokłon jest wyrazem czci, a wręcz uznania tego komu się kłaniamy za swojego Pan, władcę.Dlatego też w Nowym Testamencie, w wszystkie pozytywne odniesienia do pokłonu dotyczą Boga Ojca i Jezusa.I właśnie ten władczy charakter pokłonu widać bardzo dobrze w opisach kuszenia Jezusa, kiedy to, szatan zażądał od Niego pokłonu, a co Chrystus odpowiedział szatanowi ? przypomnijmy "Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz»" (Mt 4,10)

2 tys. lat temu na Bliskim Wschodzie, pokłon był oddaniem czci boskiej i właśnie dlatego np.Apostołowie go unikali.Dlatego właśnie św.Piotr sprzeciwił pokłonowi Korneliusza zaznaczając wyraźnie, że on też jest człowiekiem:

"A kiedy Piotr wchodził, Korneliusz wyszedł mu na spotkanie, padł mu do nóg i oddał mu pokłon. Piotr podniósł go ze słowami: «Wstań, ja też jestem człowiekiem»." (Dz 10, 25-26)

Jacek.J napisał(a):
No to przeczytajmy całe to przykazanie nie tylko wyrwane zdanie z kontekstu.

Biblia Tysiąclecia wydanie II
Wyj 20:2 Ja jestem Jahwe, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.
20:3 Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!
20:4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!
20:5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Jahwe, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą.
20:6 Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.

Z tych słów jasno wynika że Jahwe mówi tu o "cudzych" bogach. Podciąganie Jezusa do bożków jest herezją.

Przecież to wy przypisujecie Jezusa do szeregu "bogów" przez małe "b" a nie my. Po drugie, dalej nic nie zmienia się w fakcie, że jeśli oprócz Boga Najwyższego, macie jeszcze jakiegoś innego boga, który nie jest tym Bogiem Najwyższym to wierzycie w dwóch bogów, gdyż Bóg mówi wyraźnie:

"Ja jestem Pan, i nie ma innego. Poza Mną nie ma boga." (Iz 45,5)

Jacek.J napisał(a):
Poza tym prawo Mojżeszowe , a więc i to przykazanie jest przykazaniem dla Żydów nie dla chrześcijan. Nas obowiązuje prawo Chrystusowe które dał Jezus.

Przewrotne nauki głosisz.Chrystus jasno nauczał, że aby być zbawionym, należy zachowywać przykazania (Mt 19,18)

Jacek.J napisał(a):
A po Chrystusie wiele się zmienia. Do Chrystusa "rządził" tylko Jehowa Bóg, a po Chrystusie "rządzi" Jehowa Bóg i Jezus Chrystus. Zatem słusznie można powiedzieć że Jezus Chrystus jest dla nas Boski.

Po pierwsze, w Nowym Testamencie nie ma ani słowa o takim kimś jak "Jehowa Bóg" Po drugie, co to znaczy, że Chrystus jest Boski ?

Jacek.J napisał(a):
ps. a czy ty stosujesz się do całości tego przykazania? chodzi mi o te robienie sobie wizerunków rzeźbionych i oddawanie im czci? wszak twierdzisz że pokłon jest równoznaczny z czcią.

Może tak pora dostrzec, że zakaz czynienia rzeź czy obrazów odnosi się do tego, żeby nie były bożkami, które zajmą miejsce Boga? Widzisz, kiedy czytamy Pismo Święte w całości, a nie fragmentami to widzimy, że Bóg sam nakazuje tworzyć wizerunki, rzeźby.Nielogiczny jest więc argument, jakoby Bóg kazał nam robić jedno, a sam czynił coś wbrew temu. W tym przypadku żeby zakazał nam tworzenia obrazów, czy rzeźb, a sam sobie je tworzył. Bóg nie jest hipokrytą.

Manipulujesz moimi słowami, nie twierdziłem, że pokłon jest równoznaczny z czcią.Pokłon był (2 tys. lat temu na Bliskim Wschodzie) równoznaczny z oddaniem czci, czci boskiej, dzisiaj, jest raczej wyrazem szacunku.Po drugie, zapewne wiesz o tym, że czcząc obraz, czcimy osobę którą on przedstawia.

Śr mar 27, 2019 12:57 am
Gaduła
Gaduła

Pytanie: czy Świadkowie Jehowy świętują lub też w jakiś inny uroczysty sposób obchodzą dzień zmartwychwstania Jezusa?

Dlaczego o to pytam? Właśnie otrzymałem od Świadków Jehowy zaproszenie wydane w formie małej broszury na uroczystość upamiętniającą śmierć Jezusa Chrystusa. Znalazłem w tym tekście nader ciekawą informację. Cytuję:

"W noc przed swoją śmiercią Jezus polecił uczniom, żeby upamiętniali jego śmierć. Powiedział:
'Czyńcie to na moją pamiątkę' (Łk 22:19)"

Zastanawia mnie jedna rzecz, dlaczego w zaproszeniu tym nie ma żadnej wzmianki o zmartwychwstaniu? Poza tym, zawsze wydawało mi się, że to polecenie Jezusa odnosi się przede wszystkim do spożywania ciała i krwi Pańskiej, a nie tylko do upamiętniania Jego śmierci. O co w tym wszystkim chodzi?

Śr kwi 10, 2019 6:50 pm
Gaduła
Gaduła

Sajmon pisze

Cytuj:
To nie jest żaden tekst źródłowy, ale protestancki przekład interlinearny,

Toteż ja nie twierdzą że jest to tekst oryginalny bo takich nie ma, a przynajmniej nie są dostępne. Natomiast jest to tekst źródłowy ponieważ jego grecka forma oparta jest na manuskryptach z których korzysta każdy tłumacz z języków oryginalnych . Ponieważ fragmenty manuskryptów z których tłumaczy się Biblię, to tysiące drobnych fragmentów dlatego zredagowano je w kodeksy czyli przepisano je w formie książki i tak stworzono teksty źródłowe najogólniej mówiąc. I dzisiaj każdy tłumacz który tłumaczy z języków oryginalnych nie celebruje tysięcy manuskryptów tylko korzysta z opracowanych kodeksów np. aleksandryjskiego, synajskiego czy textus receptus. I textus receptus to jest m.in. właśnie tekst źródłowy na stornie podanej przeze mnie Oblubienica.ue.

Cytuj:
którego tłumacze przy tłumaczeniu wersetu J 5,23 na polski, wybrali jedno (a nie jedyne) ze znaczeń greckiego słowa "timao"

Wybrano pierwsze i podstawowe tłumaczenie tego słowa zgodne z intencją autora, a nie późniejsze znaczenie tego słowa.

Cytuj:
. Natomiast Wielki słownik grecko-polski NT który zacytowałem, pokazuje różne znaczenia greckiego słowo "timao" i jednym z nich jest "oddawać cześć, czcić"

I co? Ponieważ to słówko ma wiele synonimów ty wybierasz to które tobie najbardziej pasuje? I w ten sposób przy używaniu synonimów można sobie "wysymoninować" z Biblii co się chce. Bo jeśli w tekście nie ma tego co danej doktrynie potrzeba to tworzy się synonim nie zwracając uwagi na pierwotne, podstawowe znaczenie słów. Tak ja jest z słowem "krzyż" w Biblii jest użyte słowo "stauros" i "ksylon" gdzie pierwotne znaczenia tych słowo odnoszą się do pojedynczej sztuki drewna. Natomiast na potrzeby doktryny w IV wieku do słowa "stauros" dodano synonim z łaciny "crux" czyli dwie skrzyżowane sztuki drewna i dzisiaj większość tłumaczy pomija pierwotne, podstawowe znaczenie słowa "stauros" tylko używa synonimu bo tak pasuje do doktryny. ŚJ wierzą w pierwotny tekst Biblii wy wierzycie w synonimy i interpretacje często wypaczając pierwotny tekst Biblii.

Cytuj:
i choćbyś stanął na głowie, nie zmienisz faktu, że słowo "timao" oznacza również czcić, co więcej, tak oddaje to słowo większość polskich przekładów,

Dzisiaj jest wiele znaczeń tego słowo ale nie w czasach spisywania Biblii. To tak jak jest z nazwą pojazdu jednośladowego napędzanego siłą mięśni. Jak taki pojazd się nazywa? Każdy w naszym kraju powie że to rower, a to nie prawda. Pojazd ten nazywa się bicykl. Tylko w naszym kraju mówi się na to rower. Dlaczego? Ponieważ w latach międzywojennych w Krakowie swoją siedzibę otworzyła firma Rover produkująca bicykle. I na ramie każdego bicykla było logo firmy Rover. Dlatego na każdy bicykl w Polsce i w krajach do których docierały bicykle z tym logo mówiło się rower. Ale na całym świecie nazwa tego jednośladu do dziś jest bicykl i pochodna tego słowa. Nawet na Kurpiach gdzie produkty firmy Rover nie docierały na bicykl mówiło się "Koło". Ale ani Koło ani Rower nie było pierwotną podstawową nazwą zgodnie z intencją autora, wynalazcy

Cytuj:
Ja wiem, że ty byś chciał, aby słowo "timao" oznaczało tylko szacunek i nic po za tym, ale wbrew twojemu chciejstwu fakty są takie, że słowo to posiada kilka znaczeń, a nie tylko jedno.

:))) dzisiaj to słowo posiada wiele znaczeń i to w naszym języku. W innych językach jest różnie nie zawsze tak jak w naszym. Tylko że tu nie chodzi o polskie synonimy tego słówka ale o pierwotne to jest podstawowe znaczenie tego słowa.

Cytuj:
Jacek.J napisał(a):

Czymś innym jest pokłon w dzisiejszych czasach, a czymś innym był on wtedy w środowisku żydowskim.Ty dzisiejsze znaczenie pokłonu (jakim jest wyraz szacunku do drugiej osoby), usiłujesz przenieść na ówczesne środowiska.

Ale ja się nie odnoszę tylko do dzisiejszego znaczenia pokłonu. Odnoszę się do znaczenia pokłonu jaki jest opisany w Biblii

Rodz 42: 5 Synowie Izraela przybyli więc razem z innymi, którzy przychodzili kupować, gdyż w ziemi Kanaan była klęska głodu. 6 A Józef zarządzał krajem. To on sprzedawał całej ludności ziemi. Przeto bracia Józefa przybyli i złożyli mu głęboki pokłon twarzami do ziemi.

48: 12 Potem Józef zabrał ich od jego kolan i pokłonił się twarzą do ziemi.

Rodz 19 :1Pod wieczór przybyli do Sodomy ci dwaj aniołowie, a Lot siedział w bramie Sodomy. Kiedy Lot ich ujrzał, wstał, by wyjść im na spotkanie, i pokłonił się twarzą do ziemi.

i takich przykładów jest setki w Biblii

Cytuj:
Przecież to wy przypisujecie Jezusa do szeregu "bogów" przez małe "b" a nie my.

No to już jest oszczerstwo. Nigdy nie przypisywaliśmy Jezusa do szeregu "bogów" a twoje skojarzenia odnośnie pisowni są twoją nadinterpretacją.

Cytuj:
Po drugie, dalej nic nie zmienia się w fakcie, że jeśli oprócz Boga Najwyższego, macie jeszcze jakiegoś innego boga, który nie jest tym Bogiem Najwyższym to wierzycie w dwóch bogów, gdyż Bóg mówi wyraźnie:

"Ja jestem Pan, i nie ma innego. Poza Mną nie ma boga." (Iz 45,5)

Biorąc pod uwagę kontekst tych słów fakt jest taki że jest tylko jeden Bóg Najwyższy Stwórca Jehowa i nie ma innego.

Cytuj:
Jacek.J napisał(a):
Poza tym prawo Mojżeszowe , a więc i to przykazanie jest przykazaniem dla Żydów nie dla chrześcijan. Nas obowiązuje prawo Chrystusowe które dał Jezus.

Przewrotne nauki głosisz.Chrystus jasno nauczał, że aby być zbawionym, należy zachowywać przykazania (Mt 19,18)

Jezus te słowa powiedział w czasie gdy na ziemi obowiązywała jedyna prawdziwa religia Żydowska która opierała się na prawie Mojżeszowym. Ale dziś ta religia i to prawo nie jest już obowiązujące. Dziś nas obowiązuje prawo Chrystusowe.

Rzym 13:8 Nikomu nie bądźcie nic winni oprócz wzajemnej miłości; bo kto miłuje bliźniego, wypełnił prawo. 9 Gdyż kodeks prawny: „Nie wolno ci cudzołożyć. Nie wolno ci mordować. Nie wolno ci kraść. Nie wolno ci pożądać” — i jakiekolwiek jest inne przykazanie — streszcza się w tym słowie, mianowicie: „Masz miłować swego bliźniego jak samego siebie”. 10 Miłość nie wyrządza bliźniemu zła; dlatego wypełnieniem prawa jest miłość.

Galatów 5:13 Wy, bracia, rzecz jasna zostaliście powołani do wolności; tylko nie używajcie tej wolności jako bodźca dla ciała, lecz z miłości służcie jedni drugim jak niewolnicy. 14 Bo całe Prawo spełnia się w jednej wypowiedzi, mianowicie: „Masz miłować swego bliźniego jak samego siebie”.

Czy w twoim kościele nie uczą że chrześcijan obowiązuje prawo Chrystusowe a nie Mojżeszowe?

Cytuj:
Po pierwsze, w Nowym Testamencie nie ma ani słowa o takim kimś jak "Jehowa Bóg"

A to jest już bluźnierstwo. I niech ten Bóg Jehowa odda ci sprawiedliwość za brak szacunku jaki okazujesz Jemu tymi słowami.

Cytuj:
Po drugie, co to znaczy, że Chrystus jest Boski ? 

To znaczy że bezpośrednie pochodzenie Jezusa wywodzi się od Boga Jehowy.

Cytuj:
Może tak pora dostrzec, że zakaz czynienia rzeź czy obrazów odnosi się do tego, żeby nie były bożkami, które zajmą miejsce Boga? Widzisz, kiedy czytamy Pismo Święte w całości, a nie fragmentami to widzimy, że Bóg sam nakazuje tworzyć wizerunki, rzeźby.Nielogiczny jest więc argument, jakoby Bóg kazał nam robić jedno, a sam czynił coś wbrew temu. W tym przypadku żeby zakazał nam tworzenia obrazów, czy rzeźb, a sam sobie je tworzył. Bóg nie jest hipokrytą.

Widzimy? To proszę pokazać gdzie to widzimy.

Cytuj:
Manipulujesz moimi słowami, nie twierdziłem, że pokłon jest równoznaczny z czcią.Pokłon był (2 tys. lat temu na Bliskim Wschodzie) równoznaczny z oddaniem czci, czci boskiej, dzisiaj, jest raczej wyrazem szacunku.

A to trzeba się jaśniej wyrażać

Cytuj:
Po drugie, zapewne wiesz o tym, że czcząc obraz, czcimy osobę którą on przedstawia.

Czczenie obrazów z jakiegokolwiek powodu jest bałwochwalstwem. Chrystus uczył że czcić należy tylko i wyłącznie Stwórcę Boga Ojca najwyższego Jehowę.

Mat 4:8 Diabeł wziął go jeszcze na niezwykle wysoką górę i pokazał mu wszystkie królestwa świata oraz ich chwałę, 9 i rzekł do niego: „Dam ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi cześć”. 10 Wtedy Jezus rzekł do niego: „Precz, Szatanie! Jest bowiem napisane: ‚Jehowę, twego Boga, masz czcić i tylko dla niego masz pełnić świętą służbę’”. 11 Wtedy Diabeł go zostawił, a oto aniołowie przyszli i zaczęli mu usługiwać.

Poza tym twierdzenie że "czcząc obraz, czcimy osobę którą on przedstawia." Jest zwykłą manipulacją by zachować pogańskie zwyczaje.

Wt kwi 30, 2019 12:40 am
Gaduła
Gaduła

feelek napisał(a):
Pytanie: czy Świadkowie Jehowy świętują lub też w jakiś inny uroczysty sposób obchodzą dzień zmartwychwstania Jezusa?

Dlaczego o to pytam? Właśnie otrzymałem od Świadków Jehowy zaproszenie wydane w formie małej broszury na uroczystość upamiętniającą śmierć Jezusa Chrystusa. Znalazłem w tym tekście nader ciekawą informację. Cytuję:

"W noc przed swoją śmiercią Jezus polecił uczniom, żeby upamiętniali jego śmierć. Powiedział:
'Czyńcie to na moją pamiątkę' (Łk 22:19)"

Zastanawia mnie jedna rzecz, dlaczego w zaproszeniu tym nie ma żadnej wzmianki o zmartwychwstaniu? Poza tym, zawsze wydawało mi się, że to polecenie Jezusa odnosi się przede wszystkim do spożywania ciała i krwi Pańskiej, a nie tylko do upamiętniania Jego śmierci. O co w tym wszystkim chodzi?

Nie obchodzimy dnia zmartwychwstania Jezusa bo jak sam zauważyłeś Pan Jezus nakazał obchodzić dzień jego śmierci nie zmartwychwstania. A to znaczy że bardzo mu zależało na tym by to właśnie dzień jego śmierci był uświęcany. Jezus nic nie wspomniał o uświęcaniu dnia jego zmartwychwstania, a to znaczy że dla niego uświęcenie tego dnia jest nieistotne. I tak jest w rzeczy samej. Śmierć Jezusa - ofiara z własnego życia - otwiera drzwi do kontynuacji zamierzenia Bożego którego celem jest uświęcenie imienia Bożego które zniesławił szatan i do przywrócenia raju na ziemi tak jak to pierwotnie zamierzył Bóg Jehowa. Konsekwencją tego jest wykupienie ludzi dobrej woli z niewoli grzechu i śmierci czyli ofiarowanie nam możliwości życia wiecznego. Suma sumarum obchodzenie dnia zmartwychwstanie jest nie zgodne z wolą Jezusa Chrystusa. Jezus niejako mówi; "zobaczcie dałem własne doskonałe życia za was bo was kocham. Uszanujcie to i uświęćcie dzień mojej śmierci bo to właśnie moja śmierć daje wam rzeczywiste życie. Cieszcie się z tego że mnie zabito bo dzięki temu wy będziecie żyć, a przede wszystkim dzięki temu będzie zdjęta hańba z imienia mojego Ojca. Dlatego świętujcie ten dzień ". A chrześcijaństwo mówi niejako " dobra, dobra, my wiemy lepiej. Dzień śmierci jest smutny, a dzień zmartwychwstania jest radosny dlatego dzień twojej śmierci co najwyżej będziemy rozpamiętywać jako przyczynek do dnia zmartwychwstania. I dzień zmartwychwstania ustanowimy świętem". Taka postawa to bunt i nieposłuszeństwo wobec jednoznacznego nakazu Pana Jezusa.

Wt kwi 30, 2019 3:13 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Jacek.J napisał(a):
Nie obchodzimy dnia zmartwychwstania Jezusa bo jak sam zauważyłeś Pan Jezus nakazał obchodzić dzień jego śmierci nie zmartwychwstania.

Taaa.. Jasne..
19 Następnie wziął chleb, odmówiwszy dziękczynienie połamał go i podał mówiąc: «To jest Ciało moje, które za was będzie wydane: to czyńcie na moją pamiątkę!» 20 Tak samo i kielich po wieczerzy, mówiąc: «Ten kielich to Nowe Przymierze5 we Krwi mojej, która za was będzie wylana.

Jakimi to meandrami logiki i prostego zrozumienia tekstu krążą Świadkowie..
Pokaż paluszkiem w zacytowanym (poszerzonym) fragmencie gdzie Jezus nakazuje wspominanie Swojej śmierci? Wziął chleb, połamał i rozdał mówiąc że jest to Jego Ciało i żeby to robić na Jego pamiątkę...

Cytuj:
A to znaczy że bardzo mu zależało na tym by to właśnie dzień jego śmierci był uświęcany. Jezus nic nie wspomniał o uświęcaniu dnia jego zmartwychwstania, a to znaczy że dla niego uświęcenie tego dnia jest nieistotne.

Znowu piramidalna bzdura..
1 KOR 15: 14 A jeśli Chrystus nie zmartwychwstał, daremne jest nasze nauczanie, próżna jest także wasza wiara. 15 Okazuje się bowiem, żeśmy byli fałszywymi świadkami Boga, skoro umarli nie zmartwychwstają, przeciwko Bogu świadczyliśmy, że z martwych wskrzesił Chrystusa. 16 Skoro umarli nie zmartwychwstają, to i Chrystus nie zmartwychwstał. 17 A jeżeli Chrystus nie zmartwychwstał, daremna jest wasza wiara i aż dotąd pozostajecie w swoich grzechach4.

Wt kwi 30, 2019 8:50 am
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
PeterW napisał(a):
Jacek.J napisał(a):
Nie obchodzimy dnia zmartwychwstania Jezusa bo jak sam zauważyłeś Pan Jezus nakazał obchodzić dzień jego śmierci nie zmartwychwstania.

Taaa.. Jasne..
19 Następnie wziął chleb, odmówiwszy dziękczynienie połamał go i podał mówiąc: «To jest Ciało moje, które za was będzie wydane: to czyńcie na moją pamiątkę!» 20 Tak samo i kielich po wieczerzy, mówiąc: «Ten kielich to Nowe Przymierze5 we Krwi mojej, która za was będzie wylana.

Pokaż paluszkiem w zacytowanym (poszerzonym) fragmencie gdzie Jezus nakazuje wspominanie Swojej śmierci? Wziął chleb, połamał i rozdał mówiąc że jest to Jego Ciało i żeby to robić

"To czyńcie" - formuła w trybie nakazowym.
Cytuj:

1 KOR 15: 14 A jeśli Chrystus nie zmartwychwstał, daremne jest nasze nauczanie, próżna jest także wasza wiara. 15 Okazuje się bowiem, żeśmy byli fałszywymi świadkami Boga, skoro umarli nie zmartwychwstają, przeciwko Bogu świadczyliśmy, że z martwych wskrzesił Chrystusa. 16 Skoro umarli nie zmartwychwstają, to i Chrystus nie zmartwychwstał. 17 A jeżeli Chrystus nie zmartwychwstał, daremna jest wasza wiara i aż dotąd pozostajecie w swoich grzechach4.

Wers w trybie narracyjnym, opisowym. Brak formuły w trybie nakazowym. Teza ŚJ prawidłowa :wink:

Wt kwi 30, 2019 12:26 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Maxik - skup się. "To czyńcie" dotyczyło czego? Nie aby łamania chleba i spożywania go? - tak w najprostszej interpretacji (bo to że chleb staje się Ciałem Chrystusa, to może być za trudne)

W części opisowej jak to ładnie nazwałeś - napisano że zmartwychwstanie Chrystusa jest istotą wiary, bo jakby nie zmartwychwstał, wiara byłaby bez sensu.

Wt kwi 30, 2019 12:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Jacku, czy Ty spożywasz Pamiątkę?

Wt kwi 30, 2019 2:47 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Jacek.J napisał(a):
Suma sumarum obchodzenie dnia zmartwychwstanie jest nie zgodne z wolą Jezusa Chrystusa.

"W pierwszym dniu po szabacie, kiedy zebraliśmy się na łamanie chleba, Paweł, który nazajutrz zamierzał odjechać, przemawiał do nich i przedłużył mowę aż do północy." (Dz 20,7)

Czy chcesz powiedzieć Jacku, że apostołowie nie wiedzieli co jest zgodne z wolą Chrystusa?

Wt kwi 30, 2019 3:15 pm
Jacek.J napisał(a):
Toteż ja nie twierdzą że jest to tekst oryginalny bo takich nie ma, a przynajmniej nie są dostępne...

Nie kręć.Podałeś linka do protestanckiego przekładu interlinearnego stwierdzając, że jest to tekst źródłowy pisząc:"w tekście źródłowym stoi jednoznacznie "szacunek" nie cześć" Natomiast jak wykazałem w poprzednim poście, to w tłumaczeniu tekstu greckiego, słowo to oddano jako "szacunek".

Jacek.J napisał(a):
Wybrano pierwsze i podstawowe tłumaczenie tego słowa zgodne z intencją autora, a nie późniejsze znaczenie tego słowa.

Nie ma czegoś takiego jak pierwsze i podstawowe znaczenie tego słowa, gdyż greckie słowo "timao" posiada kilka znaczeń a nie jedno jak byś tego chciał.

Jacek.J napisał(a):
I co?

I to, że obala to twój wymysł, jakoby słowo "timao" oznaczał tylko "szanować"

Jacek.J napisał(a):
Ponieważ to słówko ma wiele synonimów ty wybierasz to które tobie najbardziej pasuje?

Nie ja wybieram, a tłumacze Pisma świętego.I wybierają je nie dlatego, że im najbardziej pasuje, tylko dlatego, że jest zgodne z kontekstem.

Jacek.J napisał(a):
Bo jeśli w tekście nie ma tego co danej doktrynie potrzeba to tworzy się synonim nie zwracając uwagi na pierwotne, podstawowe znaczenie słów.

Jeszcze raz ci powtarzam, że słowo "timao" ma kilka znaczeń, a nie jedno pierwotne i podstawowe jak to sobie wymyśliłeś.

Jacek.J napisał(a):
Tak ja jest z słowem "krzyż" w Biblii jest użyte słowo "stauros" i "ksylon" gdzie pierwotne znaczenia tych słowo odnoszą się do pojedynczej sztuki drewna.

Nie masz racji.Biblia dla wyrazu słup i równoznacznego słowa pal stosuje inne określenie a mianowicie "stylos" (Ap 10,1), a dla belki, kłody, pnia używa określenia "dokos" (Mt 7,3, Łk 6:41)

Jacek.J napisał(a):
Natomiast na potrzeby doktryny w IV wieku do słowa "stauros" dodano synonim z łaciny "crux" czyli dwie skrzyżowane sztuki drewna...

Nie wymyślaj.Z chwilą pojawienia się kary stosowanej przez Rzymian poprzez ukrzyżowanie, słowo "stauros" nabrało dodatkowego znaczenia: krzyż.

Jacek.J napisał(a):
ŚJ wierzą w pierwotny tekst Biblii wy wierzycie w synonimy i interpretacje często wypaczając pierwotny tekst Biblii.

ŚJ wymyślają nauki sprzeczne z Biblią.Takim przykładem jest właśnie bezpodstawne twierdzenie, że Pan Jezus umarł na palu.Nowy Testament jasno podaje, że tablica zawierającą napis w 3 językach: "Jezus Nazarejczyk Król Żydowski" była umieszczona bezpośrednio nad głową Chrystusa: "a nad głową Jego umieścili napis" (Mt 27:37) a nie nad rękami wyciągniętymi na palu, jak to przedstawiacie na swoich ilustracjach.

Na swoich ilustracjach, przedstawiacie również ręce Chrystusa przebite jednym gwoździem, natomiast J 20:25 mówi o śladach gwoździ, nie gwoździa: "Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ"

Jacek.J napisał(a):
Dzisiaj jest wiele znaczeń tego słowo ale nie w czasach spisywania Biblii.

Sofistycznymi zagrywkami nadal nie zmienisz faktu, że słowo "timao" posiada kilka znaczeń a nie jedno.

Jacek.J napisał(a):
Ale ja się nie odnoszę tylko do dzisiejszego znaczenia pokłonu. Odnoszę się do znaczenia pokłonu jaki jest opisany w Biblii

Czy to przed Józefem lub aniołami ma się kłaniać wszelkie stworzenie, czy też może przed Jezusem ?

Jacek.J napisał(a):
No to już jest oszczerstwo. Nigdy nie przypisywaliśmy Jezusa do szeregu "bogów" a twoje skojarzenia odnośnie pisowni są twoją nadinterpretacją.

Jakie oszczerstwo ? przecież to wy nauczacie, że Jezus jest bogiem a nie Bogiem, więc tym samym przypisujecie Go do szeregu "bogów" pisanych przez małe "b" Co więcej, Bóstwo Chrystusa zestawiacie nawet z "bóstwem" szatana który w Biblii został nazwany "bogiem" przez małe "b" co już jest szczytem bluźnierstwa.

Jacek.J napisał(a):
Biorąc pod uwagę kontekst tych słów fakt jest taki że jest tylko jeden Bóg Najwyższy Stwórca Jehowa i nie ma innego.

Jest tylko jeden Bóg Najwyższy, jest to Ojciec, Syn i Duch Święty, a nie żaden "Jehowa" o którym nie ma żadnej wzmianki w Biblii.

Jacek.J napisał(a):
Jezus te słowa powiedział w czasie gdy na ziemi obowiązywała jedyna prawdziwa religia Żydowska która opierała się na prawie Mojżeszowym. Ale dziś ta religia i to prawo nie jest już obowiązujące. Dziś nas obowiązuje prawo Chrystusowe.

Jezus te słowa wypowiedział do młodzieńca, który zapytał Go, co ma czynić, aby został zbawiony.Jezus odpowiedział jasno, że ma zachowywać przykazania Boże. Rozumiem, że teraz będziesz sobie wybierał z nauczania Jezusa tylko to, co ci odpowiada ? Przykazania Boże obowiązują nas również w Nowym Przymierzu i przestrzeganie ich jest warunkiem osiągnięcia życia wiecznego, jak nauczał sam Chrystus.Potwierdzają to również Apostołowie.Św.Paweł wyraźnie pisał:

"Niczym jest zarówno obrzezanie, jak i nieobrzezanie, a ważne jest tylko zachowywanie przykazań Bożych." (1 Kor 7,19)

A prawdziwy Lud Boży przestrzega przykazań Bożych:

"I rozgniewał się Smok na Niewiastę, i odszedł rozpocząć walkę z resztą jej potomstwa, z tymi, co strzegą przykazań Boga i mają świadectwo Jezusa." (Ap 12,17)

Natomiast Ap 14:12 dodaje: "Tu się okazuje wytrwałość świętych, tych, którzy strzegą przykazań Boga i wiary Jezusa."

"Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, albowiem miłość względem Boga polega na spełnianiu Jego przykazań, a przykazania Jego nie są ciężkie." (1J 5, 1-3)

Jacek.J napisał(a):
Czy w twoim kościele nie uczą że chrześcijan obowiązuje prawo Chrystusowe a nie Mojżeszowe?

Prawo Mojżeszowe, a przykazania Boże to dwie różne rzeczy.Prawo Mojżeszowe nie obowiązuje chrześcijan, natomiast obowiązuje ich Dekalog, czego nauczał sam Chrystus oraz Apostołowie i czego za nimi naucza Kościół Chrystusa:

"Sobór Trydencki naucza, że dziesięć przykazań obowiązuje chrześcijan i że człowiek usprawiedliwiony jest w dalszym ciągu zobowiązany do ich
zachowywania. Potwierdza to Sobór Watykański II: „Biskupi, jako
następcy Apostołów, otrzymują od Pana... misję nauczania wszystkich
narodów i głoszenia Ewangelii wszelkiemu stworzeniu, aby wszyscy ludzie
przez wiarę, chrzest i wypełnianie przykazań dostąpili zbawienia"
(KKK 1068)

"W Starym Prawie zawarte były
trzy rodzaje nakazów:
- moralne (np. „nie zabijaj”)
- karne (przepisy mówiące za jakie przestępstwa jakie kary obowiązują)
- liturgiczne (ile świecznik ma mieć świec, jak ma wyglądać ołtarz etc)...

Nowe Prawo tłumacząc Stare znosi prawo karne i przepisy liturgiczne. Jezus ustanawia zresztą nowa liturgię (Łk 22,19). Jednak przecież moralność się nie zmienia - tyle ze musi być doskonalsza (Mt 5,20). Prawa moralne wypełniamy (nie kradnij, nie zabijaj, nie składaj fałszywego świadectwa itp.) ale jakby z innego powodu, już nie z Prawa a z miłości. Prawa
moralne obowiązują niezmiennie. Kościół nie ma prawa ich zmieniać."
("Dlaczego Ufam Kościołowi")

Jacek.J napisał(a):
A to jest już bluźnierstwo. I niech ten Bóg Jehowa odda ci sprawiedliwość za brak szacunku jaki okazujesz Jemu tymi słowami.

To jest fakt.W Nowym Testamencie nie ma ani słowa o kimś takim jak "Jehowa" jest natomiast mowa o Bogu Ojcu a nie żadnym "Jehowie".Tymi słowami zadaje kłam waszym fałszywym naukom i fałszerstwom Pisma do którego wstawiliście w 237 miejscach za określenie Pan słowo dziwoląg "Jehowa" którego nie ma w tekście greckim.

Jacek.J napisał(a):
To znaczy że bezpośrednie pochodzenie Jezusa wywodzi się od Boga Jehowy.

Bezpośrednie pochodzenie Jezusa nie wywodzi się od kogoś takiego jak "Bóg Jehowa" bo w Biblii, nie ma mowy o kimś takim jak "Bóg Jehowa". Skoro więc wyjaśniliśmy już ten fakt, pytam jeszcze raz, co to znaczy, że Jezus jest Boski ?

Jacek.J napisał(a):
Widzimy? To proszę pokazać gdzie to widzimy.

Np. tutaj:

"dwa też cheruby wykujesz ze złota" (Wj 25,18)

"Wtedy rzekł Pan do Mojżesza: «Sporządź węża i umieść go na wysokim palu; wtedy każdy ukąszony, jeśli tylko spojrzy na niego, zostanie przy życiu». Sporządził więc Mojżesz węża miedzianego i umieścił go na wysokim palu. I rzeczywiście, jeśli kogo wąż ukąsił, a ukąszony spojrzał na węża miedzianego, zostawał przy życiu." (Lb 21,8-9)

"Ponadto na wszystkich ścianach świątyni wokoło wyrył jako płaskorzeźby podobizny cherubów i palm oraz girlandy kwiatów wewnątrz i na zewnątrz." (1 Krl 6,29)

"Wejście zaś do sanktuarium zaopatrzył w podwoje z drzewa oliwkowego. A filary były pięciokątne.Na tych zaś podwojach z drzewa oliwkowego też wyrzeźbił podobizny cherubów, palm i girlandy kwiatów oraz pokrył złotem i obił nim owe cheruby i palmy." (1 Krl 6,31-32)

Jacek.J napisał(a):
A to trzeba się jaśniej wyrażać

Wyraziłem się wystarczająco jasno.

Jacek.J napisał(a):
Czczenie obrazów z jakiegokolwiek powodu jest bałwochwalstwem.

To jest twój wymysł a nie nauka Pisma, ponieważ w Piśmie mamy przykłady oddawania czci materialnym przedmiotom i bynajmniej nie jest to nazwane bałwochwalstwem jak to sobie wymyśliłeś.Przykładowo, Jozue i starsi Izraela, kłaniają się przed Arką Przymierza:

"Wtedy Jozue rozdarł swoje szaty i padł twarzą na ziemię przed Arką Pańską aż do wieczora, on sam i starsi Izraela. I posypali prochem swe głowy." (Joz 7,6)

Co więcej, sam Bóg nakazał czcić swój Przybytek:

"Strzec będziecie moich szabatów, czcić będziecie mój święty przybytek. Ja jestem Pan!" (Kpł 26,2)

I Izraelici to robili:

"Lecz ja dzięki obfitości twego miłosierdzia wejdę do twego domu, oddam pokłon przed twoim świętym przybytkiem w twojej bojaźni." (Ps 5,8)

Jacek.J napisał(a):
Chrystus uczył że czcić należy tylko i wyłącznie Stwórcę Boga Ojca najwyższego Jehowę.

Mat 4:8?Diabeł wziął go jeszcze na niezwykle wysoką górę i pokazał mu wszystkie królestwa świata oraz ich chwałę, 9?i rzekł do niego: „Dam ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi cześć”. 10?Wtedy Jezus rzekł do niego: „Precz, Szatanie! Jest bowiem napisane: ‚Jehowę, twego Boga, masz czcić i tylko dla niego masz pełnić świętą służbę’”. 11?Wtedy Diabeł go zostawił, a oto aniołowie przyszli i zaczęli mu usługiwać.

Nie, Chrystus nie nauczał że należy czcić tylko i wyłącznie "Jehowę" bo o kimś takim w Biblii nie ma mowy.W Mt 4 w wersetach 7 i 10 w tekście greckim nie ma słowa "Jehowa".

Obrazek

Jacek.J napisał(a):
Poza tym twierdzenie że "czcząc obraz, czcimy osobę którą on przedstawia." Jest zwykłą manipulacją by zachować pogańskie zwyczaje.

Jaką manipulacją ? tak nauczali pierwsi chrześcijanie.Te słowa, to słowa św.Bazylego.

Wt kwi 30, 2019 5:52 pm
Gaduła
Gaduła

PeterW napisał(a):
Jacek.J napisał(a):

Cytuj:
Taaa.. Jasne..

Pokaż paluszkiem w zacytowanym (poszerzonym) fragmencie gdzie Jezus nakazuje wspominanie Swojej śmierci? Wziął chleb, połamał i rozdał mówiąc że jest to Jego Ciało i żeby to robić na Jego pamiątkę...

1Kor 11:23 Ja bowiem otrzymałem od Pana, co też wam przekazałem, że Pan Jezus tej nocy, której miał być wydany, wziął chleb 24 i złożywszy podziękowania, połamał go i rzekł: „To oznacza moje ciało, które jest za was. Czyńcie to na moją pamiątkę”. 25 Podobnie uczynił też z kielichem, gdy po spożyciu wieczerzy powiedział: „Ten kielich oznacza nowe przymierze na mocy mojej krwi. Czyńcie to, ilekroć będziecie go pić, na moją pamiątkę”. 26 Bo ilekroć jecie ten chleb i pijecie ten kielich, obwieszczacie śmierć Pana, aż on przybędzie.

Cytuj:
A to znaczy że bardzo mu zależało na tym by to właśnie dzień jego śmierci był uświęcany. Jezus nic nie wspomniał o uświęcaniu dnia jego zmartwychwstania, a to znaczy że dla niego uświęcenie tego dnia jest nieistotne.
Cytuj:
1 KOR 15: [color=#0000FF]14 A jeśli Chrystus nie zmartwychwstał, daremne jest nasze nauczanie, próżna jest także wasza wiara. 15 Okazuje się bowiem, żeśmy byli fałszywymi świadkami Boga, skoro umarli nie zmartwychwstają, przeciwko Bogu świadczyliśmy, że z martwych wskrzesił Chrystusa. 16 Skoro umarli nie zmartwychwstają, to i Chrystus nie zmartwychwstał. 17 A jeżeli Chrystus nie zmartwychwstał, daremna jest wasza wiara i aż dotąd pozostajecie w swoich grzechach4.[/colo

A gdzie ten fragment mówi o uświęcaniu dnia jego zmartwychwstania?

Pt maja 03, 2019 10:53 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5645 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 361, 362, 363, 364, 365, 366, 367 ... 377  Następna strona