Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So lis 28, 2020 1:06 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 151 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna strona
 Czy Kościół straszy piekłem? 

Czy czułeś/łaś się kiedyś straszony/ona piekłem przez Kościół?
Tak 54%  54%  [ 14 ]
Nie 46%  46%  [ 12 ]
Liczba głosów : 26

Czy Kościół straszy piekłem? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Post Re: Czy Kościół straszy piekłem?
MJ, I kto jest kłamcą? Podałem akurat te przykłady co których jestem absolutnie pewien, Jak to że była bitwa pod Grunwaldem, Ameryka została odkryta, Ziemia krąży dokoła Słońca i liczy więcej niż 6 tysięcy lat. Jestem co prawda mało rzeczy pewien na 100%, np. czy istniej reinkarnacja? życie pozaziemskie? jak powstał człowiek ale akurat to co podałem jestem pewien, jak mógłbym wątpić czy to nie wokół Ziemi krąży Słońce (oczywiście Słońce nie jest centrum Wszechświata, ale planety naszego układu krążą wokół Słońca), albo mógłbym zastanawiać się czy to zwolennicy ewolucji czy Inteligentnego Projektu mają rację, jednak nie zwolennicy Młodej Ziemi!
Tobie jednak wydaje się że siedzisz w mojej głowie i że nie mogę być pewien najprostszych spraw.

Ostatnio edytowano Cz lip 25, 2013 11:16 pm przez Andy72, łącznie edytowano 1 raz

Cz lip 25, 2013 11:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

sahcim napisał(a):
MJ napisał(a):
sahcim napisał(a):
mylisz się, prawdą jest, że mam dobrą wolę ale nie jestem psem żeby ci odszczekiwać...
Nie mnie bedziesz musial odszczekac (jesli zechcesz do Raju), ale Panu Bogu (i tym, ktorych zwiodles).
Człowiek jest stworzony na obraz i podobieństwo Boga więc nie będę musiał Panu Bogu odszczekiwać gdyż Pan Bóg obdarzył każdego człowieka(mnie również) językiem wymownym aby mówił słowo, a nie szczekał...

Powiadam Ci:
Kazdy kto klamie lub falsz mowi- SZCZEKA (przeciw Prawdzie).

Przeciw Prawdzie nie mozna "mowic".
Przeciw Prawdzie sie TYLKO SZCZEKA.

Na zewnątrz są psy, guślarze, rozpustnicy, zabójcy, bałwochwalcy
i każdy, kto kłamstwo kocha i nim żyje

Bog obdarzyl czlowieka jezykiem, by czlowiek mowil Prawde.
Lecz kazdy kto falsz mowi lub klamstwo tak naprawde nie mowi, tylko szczeka (przeciw Prawdzie).

Cz lip 25, 2013 11:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Yarpen Zirgin napisał(a):
MJ napisał(a):
Ja zas teraz nie klamie i mowie tak:
Mam pewnosc absolutna, ze Ty nie masz pewnosci prawdziwej w tym co powiedziales powyzej, lecz watpisz w swym wnetrzu. Jezeli teraz klamie, mowiac "mam pewnosc prawdziwa"- niech bede przeklety, niech z piekla nigdy nie wyjde! Amen amen.

Co pozwala mi tak mowic?

Prawda !

Nie. To "pozwala" Ci mówić pycha, a nie Prawda.

Napisz wiec tak:

Mam pewnosc absolutna, ze to pozwala mu (MJ-owi) mowic pycha, a nie Prawda. Jesli klamie mowiac "mam pewnosc" (w tym) niech bedzie przekleta moja dusza i niech z piekla nigdy nie wyjde.

Cz lip 25, 2013 11:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

(33) Słyszeliście również, że powiedziano przodkom: Nie będziesz fałszywie przysięgał, lecz dotrzymasz Panu swej przysięgi. (34) A Ja wam powiadam: Wcale nie przysięgajcie - ani na niebo, bo jest tronem Bożym; (35) ani na ziemię, bo jest podnóżkiem stóp Jego; ani na Jerozolimę, bo jest miastem wielkiego Króla. (36) Ani na swoją głowę nie przysięgaj, bo nie możesz nawet jednego włosa uczynić białym albo czarnym. (37) Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi.

Cz lip 25, 2013 11:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Andy72 napisał(a):
(33) Słyszeliście również, że powiedziano przodkom: Nie będziesz fałszywie przysięgał, lecz dotrzymasz Panu swej przysięgi. (34) A Ja wam powiadam: Wcale nie przysięgajcie - ani na niebo, bo jest tronem Bożym; (35) ani na ziemię, bo jest podnóżkiem stóp Jego; ani na Jerozolimę, bo jest miastem wielkiego Króla. (36) Ani na swoją głowę nie przysięgaj, bo nie możesz nawet jednego włosa uczynić białym albo czarnym. (37) Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi.

I ja nie przysiegam, a tylko Prawde mowie.
Tak tak; nie nie.
Ja nie przysiegam, a tylko przeklinam samego siebie, JEZELI klamie!
I wolno mi tak czynic.

Cz lip 25, 2013 11:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

MJ napisał(a):
sahcim napisał(a):
Człowiek jest stworzony na obraz i podobieństwo Boga więc nie będę musiał Panu Bogu odszczekiwać gdyż Pan Bóg obdarzył każdego człowieka(mnie również) językiem wymownym aby mówił słowo, a nie szczekał...

Powiadam Ci:
Przeciw Prawdzie nie mozna "mowic".
Przeciw Prawdzie sie TYLKO SZCZEKA.
to, że to MJ(grzesznik i obludnik) "powiada mi" to, co powiada, nie znaczy iż mówi(pisze) Prawdę, no chyba że MJ wskaże w Słowie Bożym słowa, które wychodzą od MJ...
Cytuj:
Bog obdarzyl czlowieka jezykiem, by czlowiek mowil Prawde.
Lecz kazdy kto falsz mowi lub klamstwo tak naprawde nie mowi, tylko szczeka (przeciw Prawdzie).
zatem wskaż gdzie powiedziałem coś przeciwko Prawdzie czyli temu, który jest Prawdą(J.14:6)...

Cz lip 25, 2013 11:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

MJ napisał(a):
MJ napisał(a):
Ja zas teraz nie klamie i mowie tak:
Mam pewnosc absolutna, ze Ty nie masz pewnosci prawdziwej w tym co powiedziales powyzej, lecz watpisz w swym wnetrzu. Jezeli teraz klamie, mowiac "mam pewnosc prawdziwa"- niech bede przeklety, niech z piekla nigdy nie wyjde! Amen amen.

Co pozwala mi tak mowic?

Prawda !

Nie. To "pozwala" Ci mówić pycha, a nie Prawda.

Napisz wiec tak:

Mam pewnosc absolutna, ze to pozwala mu (MJ-owi) mowic pycha, a nie Prawda. Jesli klamie mowiac "mam pewnosc" (w tym) niech bedzie przekleta moja dusza i niech z piekla nigdy nie wyjde.

Ja tej bluźnierczej przysięgi nie złożę. Nie masz co na to liczyć. Jednak Bóg mi świadkiem, że to co napisałem o tym, co popycha cię do składania takich bluźnierczych przysiąg, wyszło spod moich palców ze stuprocentowym przekonaniem, że tak właśnie jest.

Cz lip 25, 2013 11:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

sahcim napisał(a):
zatem wskaż gdzie powiedziałem coś przeciwko Prawdzie czyli temu, który jest Prawdą(J.14:6)...

Np. tutaj:

ciężko nadążyć za myślami kogoś, kto wie, że pisze tylko Prawdę czyli sądzi iż jest nieomylny....

To bowiem jest falszywym twierdzeniem wedle ktorego jezeli kto tylko Prawde pisze, to z tego wynika, ze sadzi iz jest nieomylny.
NIE MA bowiem takiego wynikania, ze:

Ktos pisze tylko Prawde=>ten ktos sadzi, ze jest nieomylny.

Mozna bowiem pisac tylko Prawde (kazdy tak moze) i nie sadzic, ze jest sie nieomylnym.
Ty zas uczyniles wynikanie, ktorego nie ma.
Falszywe wynikanie.
Falszywe twierdzenie.
Czyli FALSZ (falszywe twierdzenie/wynikanie- JEST FALSZEM).
Zaprzeczyles wiec Prawdzie, Ktora On JEST.
Kazda bowiem Prawda pochodzi od Niego.
A kazdy falsz- NIE od Niego.

Zreszta w innych miejscach (dawniej) tez pisales falszywie.
Co Ci juz udowadnialem.

Tobie sie wydaje, ze mozna sobie "tak pisac i pisac, tak byle co".
Przyjacielu !
Kazde zlo zaczyna sie od falszywego slowa.
Wypowiedzianego lub niewypowiedzianego(takiego, ktore jest tylko w mysli).

Wydaje sie, ze falsz Twoj nie jest wielki.
A przeciez tak nie jest.
Oto bowiem, korzystajac ze swojego falszywego twierdzenia WYPACZASZ to co ja napisalem i przypisujesz mi to czego we mnie nie ma (nie ma we mnie przeswiadczenia o wlasnej nieomylnosci).

Takie falszywe slowo rozchodzi sie jednak potem dalej.
Inni czytaja i powtarzaja.
I na podstawie Twojego bledu, Twojego przekrecenia wyrabiaja sobie falszywe zdanie o mnie i o tym co napisalem.

I tak wlasnie rozszerza sie falsz, blad i nieporozumienie.
Wlasnie tak!
Przez takie "drobne" (zdawaloby sie) bledy.

Lecz "drobne bledy" sumuja sie i rodzi sie gigantyczne klamstwo, wielki falsz.

Dlatego Pan Jezus powiedzial:

powiadam wam: Z każdego bezużytecznego słowa, które wypowiedzą ludzie, zdadzą sprawę w dzień sądu. Bo na podstawie słów twoich będziesz uniewinniony i na podstawie słów twoich będziesz potępiony

Z powodu tego co wypowiedziales mozesz byc potepiony.
Uwazaj !
Pan zaswiadczyl!

Dlatego trzeba sie bardzo zastanawiac nad tym co sie mowi.
I trzeba mowic TYLKO PRAWDE.
To bardzo proste !
Wystarczy mowic tylko to czego sie jest absolutnie pewnym.
O reszcie zas MILCZEC.

Czy wiec odszczekasz swoj blad?
Przeciez nie !
Brak Ci dobrej woli.
Taka JEST Prawda o Tobie.

Pt lip 26, 2013 12:13 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Ja tej bluźnierczej przysięgi nie złożę. Nie masz co na to liczyć. Jednak Bóg mi świadkiem, że to co napisałem o tym, co popycha cię do składania takich bluźnierczych przysiąg, wyszło spod moich palców ze stuprocentowym przekonaniem, że tak właśnie jest.

Sam wiec udowadniasz, iz jestes klamca.
Najpierw bowiem napisales "przysiegi nie zloze".
A potem zlozyles nawet wieksza- bo biorac Boga na swiadka, przysiegajac na Boga.
Jednak Bóg mi świadkiem...itd

Pt lip 26, 2013 12:18 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

MJ napisał(a):

Sam wiec udowadniasz, iz jestes klamca.
Najpierw bowiem napisales "przysiegi nie zloze".

Nieładnie manipulujesz moim tekstem. Ja bowiem napisałem jasno i wyraźnie, że nie złożę tej bluźnierczej przysięgi, którą Ty mi podsuwasz, a nie, że nie złożę żadnej.
Inaczej mówiąc: To ty jesteś kłamcą, MJ, a nie ja, bo to Ty przypisujesz mi wypowiedzi, które z mych ust nie padły.

Cytuj:
A potem zlozyles nawet wieksza- bo biorac Boga na swiadka, przysiegajac na Boga.

Nie prawda. Nie złożyłem "większej" przysięgi. Złożyłem taką, która nie jest bluźnierstwem.

Natomiast Bóg zna moje myśli i serce, a zatem wie, że nie skłamałem w tym, co napisałem, kiedy powołałem się na niego jako świadka. I kiedyś, kiedy już przed Nim staniesz, to wtedy przypomni Ci to, co napisałem, i zaświadczy, że moje słowa były prawdą.

Pt lip 26, 2013 12:23 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Nieładnie manipulujesz moim tekstem. Ja bowiem napisałem jasno i wyraźnie, że nie złożę tej bluźnierczej przysięgi, którą Ty mi podsuwasz, a nie, że nie złożę żadnej.

Wiem, ze tak napisales.
Lecz ja zadnej przysiegi nigdy nie skladalem, a tylko przeklinalem samego siebie, jezeli klamie.

Cytuj:
Nie prawda. Nie złożyłem "większej" przysięgi. Złożyłem taką, która nie jest bluźnierstwem.

Ja nie skladalem zadnej przysiegi, a tylko przeklinam samego siebie, jezeli klamie.
Ty zas zlozyles najwieksza przysiege.
Albowiem przysiegac na Boga i brac Boga na swiadka- to najwieksza przysiega.

Cytuj:
Natomiast Bóg zna moje myśli i serce, a zatem wie, że nie skłamałem w tym, co napisałem, kiedy powołałem się na niego jako świadka. I kiedyś, kiedy już przed Nim staniesz, to wtedy przypomni Ci to, co napisałem, i zaświadczy, że moje słowa były prawdą.

Twoje slowa sa klamstwem.
Jestes klamca
.
I mam pewnosc. A jesli teraz klamie, ze mam pewnosc (ze sklamales)- niech bede przeklety i z piekla niech nigdy nie wyjde. Amen. Amen.
Jestes straszliwym klamca.
Takim, ktory bierze Boga na swiadka swojego klamstwa.
Ja zas nikogo na swiadka nie biore, tym bardziej Boga, a tylko przeklinam swa dusze jezeli klamie.

Pt lip 26, 2013 12:43 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

MJ napisał(a):
sahcim napisał(a):

Np. tutaj:

ciężko nadążyć za myślami kogoś, kto wie, że pisze tylko Prawdę czyli sądzi iż jest nieomylny....
gdzie tutaj jest fałsz w tym co ja napisałem, skoro ja uważam zgodnie z prawdą, że cieżko nadążyć za myślami kogoś, kto wie, że pisze tylko Prawdę czyli sądzi iż jest nieomylny....?
Cytuj:
To bowiem jest falszywym twierdzeniem wedle ktorego jezeli kto tylko Prawde pisze, to z tego wynika, ze sadzi iz jest nieomylny.
czyżbyś chciał mi udowodnić, że Prawda może pochodzić od kogoś innego niż tylko od tego, który jedynie jest Prawdą i który jest z całą pewnością nieomylny...?
Cytuj:
Pan Jezus powiedzial:
powiadam wam: Z każdego bezużytecznego słowa, które wypowiedzą ludzie, zdadzą sprawę w dzień sądu. Bo na podstawie słów twoich będziesz uniewinniony i na podstawie słów twoich będziesz potępiony

Z powodu tego co wypowiedziales mozesz byc potepiony.
no więc teraz wskaż gdzie ten, który jedynie mówi Prawdę gdyż jest Prawdą powiedział:
>>Powiadam Ci:
<<
lub gdzie Pan Jezus powiedział, że Panu Bogu będzie trzeba odszczekiwać...?
Cytuj:
Przeciez nie !
Brak Ci dobrej woli.
nie odszczekam swojego błędu, bo nie jestem psem...nie zauważyłeś jeszcze tego człowieku...?

Pt lip 26, 2013 12:53 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

sahcim napisał(a):

Np. tutaj:

gdzie tutaj jest fałsz w tym co ja napisałem, skoro ja uważam zgodnie z prawdą, że cieżko nadążyć za myślami kogoś, kto wie, że pisze tylko Prawdę czyli sądzi iż jest nieomylny....?

Slowo "czyli" swiadczy o tym.
Poniewaz to slowo oznacza falszywe wynikanie ("kto pisze tylko Prawde=> taki ktos sadzi, iz jest nieomylny).

Cytuj:

czyżbyś chciał mi udowodnić, że Prawda może pochodzić od kogoś innego niż tylko od tego, który jedynie jest Prawdą i który jest z całą pewnością nieomylny...?

Prawda pochodzi tylko od Niego.
Lecz nie tylko On moze mowic Prawde.
I nie tylko On moze mowic tylko Prawde.

[Dowod (z Wiary i z rozumu) tego ostatniego zdania, gdybys znow chcial cos krecic: Matka Boza mowila w calym zyciu swoim tylko Prawde. A przeciez Prawda nie od Niej pochodzi! Mozna zatem, samemu nie bedac Zrodlem Prawdy mowic tylko Prawde. Tak dzieje sie np. kazdemu kto ogranicza sie do mowienia tylko tego czego jest w sercu swoim absolutnie pewny. Moze sa inne "przepisy" dla zwyklego czlowieka na mowienie tylko Prawdy? Tego nie wiem, nie dano mi poznac. I to tez jest Prawda, ze tego mi nie dano. Lecz to wiem na pewno- to co udowodnilem i co napisalem.]

Cytuj:
no więc teraz wskaż gdzie ten, który jedynie mówi Prawdę gdyż jest Prawdą powiedział:
>>Powiadam Ci:
<<

Np. w tym co Ci juz zacytowalem (fragmencie Apokalipsy).

Albo np. w tym fragmencie Psalmu prorokujacego o Mece Mesjasza:

Bo [sfora] psów mnie opada,
osacza mnie zgraja złoczyńców.
Przebodli ręce i nogi moje,
policzyć mogę wszystkie moje kości

Ci, ktorzy przybijaja Prawde do Krzyza sa przyrownani do psow.
Psy szczekaja przeciw Prawdzie, ktora krzyzuja.

Przeciw Prawdzie NIE MA MOWY.
Jest tylko ujadanie, szczekanie.

Cytuj:
Przeciez nie !
Brak Ci dobrej woli.

nie odszczekam swojego błędu, bo nie jestem psem...nie zauważyłeś jeszcze tego człowieku...?

Przeciez Ci napisalem, ze nie odszczekasz.
O co Ci chodzi?
Czyz nie napisalem Ci, ze nie ma w Tobie dobrej woli?

Pt lip 26, 2013 1:38 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

MJ napisał(a):
sahcim napisał(a):

Slowo "czyli" swiadczy o tym.
Poniewaz to slowo oznacza falszywe wynikanie ("kto pisze tylko Prawde=> taki ktos sadzi, iz jest nieomylny).
ale że słowo "czyli" dla ciebie świadczy o tym co twierdzisz nie znaczy, że ja nie napisałem prawdy w tym, że cieżko jest nadążyć za myślami tego kto wie, że pisze tylko Prawdę...ja sam nie jestem pewny czy MJ pisze tylko Prawde, a uważam zgodnie z prawdą, że ten kto tylko Prawdę pisze(mówi) powinien być nieomylny jeżeli twierdzi, że tylko Prawdę pisze...
MJ napisał(a):
sahcim napisał(a):
Prawda pochodzi tylko od Niego.
Lecz nie tylko On moze mowic Prawde.
I nie tylko On moze mowic tylko Prawde.

[Dowod (z Wiary i z rozumu) tego ostatniego zdania, gdybys znow chcial cos krecic: Matka Boza mowila w calym zyciu swoim tylko Prawde.
MJ...Matka Bożą, będąc pełną łaski, mówiła tylko prawdę,a nie Prawdę gdyż jak sam piszesz >>Prawda nie od Niej pochodzi!<<...gdyby Prawda z Niej samej pochodziła, tak jak z tego, który jedynie jest Prawdą, to mielibyśmy zapisane Jej nauczanie jako Słowo Boże...
MJ napisał(a):
sahcim napisał(a):
>>Powiadam Ci:
<<

Np. w tym co Ci juz zacytowalem (fragmencie Apokalipsy).

Albo np. w tym fragmencie Psalmu prorokujacego o Mece Mesjasza:

Bo [sfora] psów mnie opada,
osacza mnie zgraja złoczyńców.
Przebodli ręce i nogi moje,
policzyć mogę wszystkie moje kości

Ci, ktorzy przybijaja Prawde do Krzyza sa przyrownani do psow.
Psy szczekaja przeciw Prawdzie, ktora krzyzuja.
to może jeszcze raz, bo widzę że masz problemy ze zrozumieniem...wskaż konkretnie gdzie Słowo Boże mówi to, co MJ interpretuje po swojemu i wciska w usta Boga...
Cytuj:
Czyz nie napisalem Ci, ze nie ma w Tobie dobrej woli?
a czy ja nie napisałem ci zgodnie z prawdą, że mam dobrą wolę...czemu sądzisz mnie swoim sądem obłudniku...?

Pt lip 26, 2013 2:39 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

MJ napisał(a):
Cytuj:

Twoje slowa sa klamstwem.
Jestes klamca
.
I mam pewnosc. A jesli teraz klamie, ze mam pewnosc (ze sklamales)- niech bede przeklety i z piekla niech nigdy nie wyjde. Amen. Amen.
Jestes straszliwym klamca.
Takim, ktory bierze Boga na swiadka swojego klamstwa.
Ja zas nikogo na swiadka nie biore, tym bardziej Boga, a tylko przeklinam swa dusze jezeli klamie.

Bardzo Ci współczuję. Postaram się pamiętać o Tobie w moich modlitwach i prosić Boga o dar mądrości i rozumu dla Ciebie, abyś się wreszcie opamiętał.

Pt lip 26, 2013 8:53 am
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 151 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna strona