Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt sty 15, 2021 11:38 pm

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 151 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
 Czy Kościół straszy piekłem? 

Czy czułeś/łaś się kiedyś straszony/ona piekłem przez Kościół?
Tak 54%  54%  [ 14 ]
Nie 46%  46%  [ 12 ]
Liczba głosów : 26

Czy Kościół straszy piekłem? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Post Re: Czy Kościół straszy piekłem?
Yarpen Zirgin napisał(a):
Bardzo Ci współczuję. Postaram się pamiętać o Tobie w moich modlitwach i prosić Boga o dar mądrości i rozumu dla Ciebie, abyś się wreszcie opamiętał.

I to jest właściwa postawa. Przypadek MJ jest poza możliwościami człowieka, nawet najbardziej wykształconego. Tu pomoże jedynie Bóg i do Niego powinniśmy zanosić modlitwy w jego intencji.

Pt lip 26, 2013 9:09 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
donaldzik86 napisał(a):
Buntownik?... Ciekawe jakbyś Ty się zachowywał, gdybyś był homoseksualistą...
Nie wiem, jak bym się zachowywał. Ale co to ma do rzeczy?
Cytuj:
Bardzo żałosny jest "chrześcijanin", który nie ma zrozumienia dla bliźniego i go tak osądza...
Właśnie to uczyniłeś. Skąd wiesz, jak u mnie jest ze zrozumieniem?
Cytuj:
Religia zawsze zajmowała w moim życiu najważniejsze miejsce już od dziecka. Miałem dużą wrażliwość, współczucie do innych ludzi.
A poza tym zawsze byłem skromny.
Cytuj:
Za bardzo brałem do siebie pewne kwestie, zwłaszcza z piekłem... wieczne cierpienie, męki...
Skoro już jednak wiesz, że brałeś "za bardzo" to wszystko jest ok.
Cytuj:
Sądzę, że dzieci nie powinny mieć religii w szkole i nie powinno się im narzucać kościelnego światopoglądu... bo dla wrażliwych dzieci to masakra... Później jest taki donaldzik, który chce żyć w normalnym homo związku, ale ma ciągłe wrażenie, że zostanie za to ukarany i trafi do PIEKŁA.
Aha - dlatego że Donaldzik ma ze sobą problemy i nie wie nawet w co wierzy, to należy zabronić rodzicom wychowywać dzieci w wierze.
Cytuj:
Czuję, że Kościół nie jest do końca dobry, nie daje wolności - za bardzo przymusza... Chcę być dobry i chcę, aby to wynikało nie ze strachu przed piekłem, ale z mojej nieprzymuszonej woli...
No to bądź. A od Kościoła się odpierwiastkuj. Nie chcesz być jego częścią to nie bądź. Chcesz - to bądź.

Pt lip 26, 2013 10:51 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Czy Kosciol straszy pieklem? To bardzo dobre pytanie ,gdyz kk non stop mowi o milosci i jaka to milosierna jest katolicka/chrzescijanska wiara.Malo mowiac o jej ciemnej stronie czyli wiecznym cierpieniu.
Logiczne jest ze dzieki temu w kk jest wieksza grupa wyznawcow a co za tym idzie i zysku :wink:

Jakby kk zaczal straszyc pieklem zaraz polala by sie fala krytyki i co za tym idzie ,przelozeni kosciola nie byli by juz tak mile widziani wsrod innowiercow.No bo w po co w koncu robic zjazdy i przyjacielskie spotkania z ludzmi ktorza sa wyznawcami diabla i poniosa za to sroga kare w wiecznych cierpieniach!!Po co sie do Nich usmiechac?
Kosciol przede wszystkim musi byc instytucja dyplomatyczna by utrzymac Swoja pozycje w zyciu spolecznym.Zwlaszcza w krajach takich jak PL !!:?

To ze czesto ta dyplomacja nie jest zgodna z nauka wywodzaca sie z PS to juz rzecz drugorzedna!

Koscioly protestanckie a la baptysci,ewangelicy przynajmniej nie owijaja w bawelne i ostro upominaja wiernych jak i niewiernych co sie z Nimi stanie po smierci jesli nie przyjma Jezusa i ogulem ich rozumowania :wink: .

Tak czy siak warto do rozwagi wkleic kilka cytatow z Bibli co np czeka innowiercow i tych ktorzy nie beda zbawieni!:)

(36)Kto wierzy w Syna, ma życie wieczne; kto zaś nie wierzy Synowi, nie ujrzy życia, lecz grozi mu gniew Boży.
(Ew Jana 3:36)

(6)Kto nie pozostaje złączony we Mnie(Jezusie), zostanie odrzucony jak latorośl i uschnie. Pozbierają ją, wrzucą do ognia i spłonie.
(Ew Jana 15:6)

(49)Tak będzie przy końcu świata: wyjdą aniołowie, wyłączą złych spośród sprawiedliwych (50) i wrzucą w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.
(Ew Mateusza 3:49-50)

(6)Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.
(Ew Jana 14:6)

(12)I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni.
(Dzieje Apostolskie 4:12)

(18) Kto wierzy w Niego, nie będzie potępiony, a kto nie wierzy, już jest potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego.
(Ew Jana 3 :18)

(8)Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: (9) nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił.
(List do Efezjan 2:8-9)

(9)Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie. (10) Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia.
(List do rzymian 10:9-10)

(8)Otóż, jeżeli umarliśmy razem z Chrystusem, wierzymy, że z Nim również żyć będziemy
(List do Rzymian 6:8)

(24)Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto słucha słowa mego i wierzy w Tego, który Mnie posłał, ma życie wieczne i nie idzie na sąd, lecz ze śmierci przeszedł do życia.
(Ew Jana 5:24)

(27)A jak postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd, (28) tak Chrystus raz jeden był ofiarowany dla zgładzenia grzechów wielu, drugi raz ukaże się nie w związku z grzechem, lecz dla zbawienia tych, którzy Go oczekują.
(List do Hebrajczykow 9:28)

(23)Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, a łaska przez Boga dana to życie wieczne w Chrystusie Jezusie, Panu naszym
(List do Rzymian 6:23)

Pt lip 26, 2013 11:21 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

chico82 napisał(a):
Jakby kk zaczal straszyc pieklem zaraz polala by sie fala krytyki i co za tym idzie ,przelozeni kosciola nie byli by juz tak mile widziani wsrod innowiercow.No bo w po co w koncu robic zjazdy i przyjacielskie spotkania z ludzmi ktorza sa wyznawcami diabla i poniosa za to sroga kare w wiecznych cierpieniach!!Po co sie do Nich usmiechac?
Kosciol przede wszystkim musi byc instytucja dyplomatyczna by utrzymac Swoja pozycje w zyciu spolecznym.Zwlaszcza w krajach takich jak PL :?

Co Ty za bzdury opowiadasz? Spróbuj spojrzeć na tę postawę bez uprzedzeń.
Czyż to nie Jezus jadał z grzesznikami i celnikami i powiedział; "nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, co się źle mają"? Czyż to nie Jezus nie potępił kobiety cudzołożnej, a odpuścił jej grzechy? Czy straszył ją piekłem?
Cytaty, które zamieściłeś mówią o tych, którzy wyprą się Chrystusa także przy pomocy uczynków: bo byłem głodny, spragniony itp. i o tym Kościół wciąż przypomina, że ci, którzy nie czynią dobrych czynów pójdą tam, gdzie będzie "płacz i zgrzytanie zębów". A co na to a la baptyści? Ano, że uczynki nie mają znaczenia, ważne, abyś się modlił i czytał Biblię.

Pt lip 26, 2013 1:32 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: nie chcę podawać
kacperek29 napisał(a):
donaldzik86 napisał(a):
Później jest taki donaldzik, który chce żyć w normalnym homo związku

Homo związek nie jest normalny.

Według psychologów jest normalny, według Kościoła nie.
Oficjalnie, zaakceptowany przez naukę, medycynę, homoseksualizm nie jest chorobą, jakby kto nie wiedział. :)

kacperek29 napisał(a):
donaldzik86 napisał(a):
, ale ma ciągłe wrażenie, że zostanie za to ukarany i trafi do PIEKŁA. :( :( :( Czuję, że Kościół nie jest do końca dobry, nie daje wolności - za bardzo przymusza... Chcę być dobry i chcę, aby to wynikało nie ze strachu przed piekłem, ale z mojej nieprzymuszonej woli...

Ktoś cię do czegoś zmusza? Żyj jak chcesz, ale pamiętaj o konsekwencjach.
Czym jest wolność? Robienie wszystkiego na co ma się ochotę bez żadnych konsekwencji?
Nie ta bajka.

Chcę być dobrą osoba, chcę przestrzegać przykazań - widać, że są dobre - wynikają głównie z tego by nie krzywdzić bliźniego i tak chcę żyć. Natomiast nie rozumiem zła życia w homoseksualnym związku opartym na wzajemnej miłości - czemu pójdę za to do piekła?... Nie krzywdzę tym nikogo... Nauka mówi, ze homoseksualizm nie jest choroba, jest normalną orientacją. A tymczasem Kościół głosi średniowieczne poglądy na ten temat... Cały czas mam wizję, że jak będę żył w homo związku to pójdę do piekła. To wynika z tej religijnej edukacji jaką odebrałem gdy byłem dzieckiem.... Więc powtarzam, nie powinno się uczyć dzieci w szkołach religii... Dziecko powinno mieć wybór, a nie narzucać mu katolicki światopogląd. Etyka, nie religia i to jest fair! :)

PeterW napisał(a):
Oj Donaldzik.. Widzę że wymiękasz.. Kiedyś miałeś w opisie "w pełnej łączności.." teraz już nie i dziwne pytania o straszenie piekłem... Będę złośliwy.. Czyżbyś się chciał na siłę pozbyć swoich dawnych wątpliwości tak by było po Twojemu? Rogaty buntuje Twoje sumienie?
Myślisz że jak zmienisz status to już będzie wszystko wporzo? Tylko to cholerne sumienie.. Tylko wykpienie tego piekła zostało?

Ktoś gdzieś kiedyś powiedział, że największy tryumf szatana to jak człowiek przestaje wierzyć w jego istnienie..
Innymi słowy nie zaczarujesz rzeczywistości by była na twoje życzenie.
Twoje skłonności powinieneś ujarzmiać, a nie szukać sobie łatwych usprawiedliwień. Jeśli upadłeś, to powstań, nie leż w błocie wmawiając sobie że tak jest fajnie

PeterW nauka mówi co innego, te skłonności to normalna orientacja i tego się teraz trzymam. To co głosi na ten temat Kościół prowadzi homoseksualistów do totalnej ruiny, depresji a nawet samobójstwa. Więc proszę, nie próbuj mącić mi w głowie, to co z psychologiem przerabiałem. :)

sahcim napisał(a):
a czy to poczucie pierwszeństwa dla religi wynikało od ciebie czy od kogoś z twojego otoczenia...?

Na początku było narzucone, a później wciągnąłem się już sam, zaintrygowany niebem, piekłem, zbawieniem... dla dziecka to masarka... Na prawdę powinna być etyka, nie religia w szkole. Religia od 18 roku życia...

sahcim napisał(a):
sahcima za co niby ten donaldzik miałby być ukarany i trafić do PIEKŁA skoro tenże donaldzik chce żyć w normalnym homo związku...?

Według Kościoła łamie naturalny porządek rzeczy. Dla Kościoła nie ma normalnego homo związku - to sianie zgorszenia, i to się nie zmieni choćby naukowcy dostarczyli setki, tysiące dowodów na to, że homoseksualizm nie jest choroba. Kościół nie potrafi przyznać się do błędu. :( :( :(

sahcim napisał(a):
eee...gdyby to
"narzucanie kościelnego światopoglądu" było źródłem problemu jaki ma donaldzik, to takie same skutki powinny się ujawniać także u innych wrażliwych dzieci no nie...?

No tak, i znam niestety takie przypadki. :(

zefciu napisał(a):
donaldzik86 napisał(a):
Bardzo żałosny jest "chrześcijanin", który nie ma zrozumienia dla bliźniego i go tak osądza...

Właśnie to uczyniłeś.

Ty również, wiec jesteśmy kwita. :P :)

zefciu napisał(a):
donaldzik86 napisał(a):

No widzisz, nie wiesz, więc nie trolluj. :P

zefciu napisał(a):
donaldzik86 napisał(a):
Za bardzo brałem do siebie pewne kwestie, zwłaszcza z piekłem... wieczne cierpienie, męki...

Skoro już jednak wiesz, że brałeś "za bardzo" to wszystko jest ok.

Nie jest ok, bo mino wszystko, narzucanie dzieciom takiego światopoglądu jest złe. Etyka jest lepsza od religii i bardziej neutralna. Nie narzuca się, nie straszy, że pójdziesz do piekła.

zefciu napisał(a):
donaldzik86 napisał(a):
Sądzę, że dzieci nie powinny mieć religii w szkole i nie powinno się im narzucać kościelnego światopoglądu... bo dla wrażliwych dzieci to masakra... Później jest taki donaldzik, który chce żyć w normalnym homo związku, ale ma ciągłe wrażenie, że zostanie za to ukarany i trafi do PIEKŁA.

Aha - dlatego że Donaldzik ma ze sobą problemy i nie wie nawet w co wierzy, to należy zabronić rodzicom wychowywać dzieci w wierze.

Mam teraz ze sobą problemy, bo narzucono mi katolicki światopogląd gdy byłem dzieckiem, który trudno mi teraz zmienić jako osoba dorosła.

zefciu napisał(a):
A od Kościoła się odpierwiastkuj. Nie chcesz być jego częścią to nie bądź. Chcesz - to bądź.

Jeśli nie będę jego częścią, to pójdę do piekła - nie mogę o tym zapomnieć, przez to, że wmówił mi to Kościół, gdy bylem dzieckiem...
I w związku z tym, mam żal o to do Kościoła, więc się nie odpierwiastkuję. :P

Niech Kościół odpierwiastkuje się od homoseksualistów i niech nie mówi jacy są źli, zepsuci, niech nie próbuje im wmawiać, że jest nimi coś nie tak. Przez to czują się odrzuceni przez Kościół. Wielu doprowadza to do nienawiści do Kościoła... Jak się czyta teksty "katolików" z tego forum o homoseksualizmie, to się człowiekowi nóż w kieszeni otwiera.

Pt lip 26, 2013 3:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
donaldzik86 napisał(a):
zefciu napisał(a):
donaldzik86 napisał(a):

No widzisz, nie wiesz, więc nie trolluj. :P
Wiedza, jak by się zachowywało, jak by się było homo jest warunkiem koniecznym dla trollowania? Nie rozumiem.
zefciu napisał(a):
Nie jest ok, bo mino wszystko, narzucanie dzieciom takiego światopoglądu jest złe. Etyka jest lepsza od religii i bardziej neutralna. Nie narzuca się, nie straszy, że pójdziesz do piekła.
No i po co to całe udawanie, że "Kościół Ci krzywdę zrobił". Nie można prosto z mostu mówić, że chce się wygodnej państwowej posadki nauczyciela etyki?
Cytuj:
Mam teraz ze sobą problemy, bo narzucono mi katolicki światopogląd gdy byłem dzieckiem, który trudno mi teraz zmienić jako osoba dorosła.
Żałosne użalanie się nad sobą i zwalanie na innych winy za własne porażki i lęki.
Cytuj:
Jeśli nie będę jego częścią, to pójdę do piekła - nie mogę o tym zapomnieć, przez to, że wmówił mi to Kościół, gdy bylem dzieckiem...
Albo uważasz, że to prawda, albo nie. I koniec.
Cytuj:
Niech Kościół odpierwiastkuje się od homoseksualistów i niech nie mówi jacy są źli, zepsuci, niech nie próbuje im wmawiać, że jest nimi coś nie tak. Przez to czują się odrzuceni przez Kościół.
Oj to straszne. Albo Kościół będzie mówił dokładnie to, co chcesz, żeby mówił, albo będziesz płakał.

Pt lip 26, 2013 4:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Małgosia, trzeba jednakże zaznaczyć, że pełnia prawdy jest w Kościele Katolickim. Niemożliwe jest zrównanie innych religii z katolicyzmem, nawet jeśli łączą nas jakieś punkty wspólne.

a słowa moje odrzuciłeś

Pt lip 26, 2013 4:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

MJ napisał(a):
Ja zas teraz nie klamie i mowie tak:
Mam pewnosc absolutna, ze Ty nie masz pewnosci prawdziwej w tym co powiedziales powyzej, lecz watpisz w swym wnetrzu. Jezeli teraz klamie, mowiac "mam pewnosc prawdziwa"- niech bede przeklety, niech z piekla nigdy nie wyjde! Amen amen.

Co pozwala mi tak mowic?

Prawda !

MJ opanuj się zanim zaczniesz składać siebie w ofierze. W imię Prawdy.
Jezus mówił, że to czym jest dobro, a co pochodzi od złego poznamy po owocach. Z twoich wypowiedzi wynika tylko zamieszanie.

Pt lip 26, 2013 4:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Ewa Agnieszka napisał(a):
Małgosia, trzeba jednakże zaznaczyć, że pełnia prawdy jest w Kościele Katolickim. Niemożliwe jest zrównanie innych religii z katolicyzmem, nawet jeśli łączą nas jakieś punkty wspólne.

O tym była już mowa wielokrotnie, a moja wypowiedź temu nie przeczy.

Pt lip 26, 2013 4:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

joannabw napisał(a):
MJ opanuj się zanim zaczniesz składać siebie w ofierze. W imię Prawdy.

Wielu dla Prawdy ofiarowało swoje życie.
joannabw napisał(a):
Jezus mówił, że to czym jest dobro, a co pochodzi od złego poznamy po owocach.

Z tej wypowiedzi wynika, że dobro pochodzi od złego i poznamy to po owocach... =>
joannabw napisał(a):
Z twoich wypowiedzi wynika tylko zamieszanie.
.. :wink:

Pt lip 26, 2013 4:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

watchman napisał(a):
joannabw napisał(a):
Jezus mówił, że to czym jest dobro, a co pochodzi od złego poznamy po owocach.

Z tej wypowiedzi wynika, że dobro pochodzi od złego i poznamy to po owocach... =>

Jak to doczytałeś 8O ?

Pt lip 26, 2013 4:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Witam.

Poczytalem co pisal donaldzik86 i zaczyna mi sie ukladac pewna - niestety- logiczna calosc.

1. Zwiazki homo maja byc uznane za normalne (juz sa).
2. Parom homo maja byc przyznawane dzieci do adopcji (tez juz sa).
3. Nie powinno sie uczyc dzieci religii w szkole bo nie daj Bog beda mialy leki itp.

4. Juz w przygotowaniu- poki co mam nadzieje nic konrektnego ale- sa plany zeby PRAWNIE ZABRONIC rodzicom wychowywania dzieci w duchu religii.

I po lekach, i po klopocie. Proste, nie?

Ale do zasadniczego pytania- czy Kosciol straszy pieklem- mnie nie straszyl, wspominal o tym ze istnieje.

Pozdrawiam

Pt lip 26, 2013 4:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

joannabw napisał(a):
Jak to doczytałeś 8O ?

Wystarczyła odrobina złej woli..

Pt lip 26, 2013 5:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

donaldzik86 Kościół nie popełnił żadnego błędu w tej sprawie. Kościół nie będzie się dostosowywał do czyjegoś widzimisie. Kościół ma prowadzić ludzi do zbawienia.
Biblia mówi jasno:
Cytuj:
1 Kor 6, 9 Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwiąźli, ani mężczyźni współżyjący ze sobą, 10 ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego.

Cytuj:
Kpł 18, 22 Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość!

Pt lip 26, 2013 5:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

donaldzik86 napisał(a):
sahcim napisał(a):
a czy to poczucie pierwszeństwa dla religi wynikało od ciebie czy od kogoś z twojego otoczenia...?

Na początku było narzucone, a później wciągnąłem się już sam, zaintrygowany niebem, piekłem, zbawieniem... dla dziecka to masarka...
donaldzik...to nie masakra intrygowała i wciągneła dziecko ale to, co budziło w nim pozytywne odczucia, bo inaczej samo(wbrew sobie) by się nie wciągneło w religię...
Cytuj:
Na prawdę powinna być etyka, nie religia w szkole. Religia od 18 roku życia...
ale to już nie ten ten donaldzik tak twierdzi, którego religia intrygowała, wciągała ale ten zdominowany propagandą antykościelną nieprawdaż...?
Ps...odnośnie rzekomego błędu, to kacperek już wyjaśnił donaldzikowi chyba wystarczająco czym kieruje się Kościół w swoim nauczaniu...

Pt lip 26, 2013 6:08 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 151 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona