Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt sty 15, 2021 10:41 pm

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 957 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 64  Następna strona
 Quo vadis człowieku? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Post Re: Quo vadis człowieku?
rzeczywiście istnieje dylemat, jak podzielić obowiązki związane z wychowaniem następnego pokolenia pomiędzy rodziców i wspólnotę. Absurdem jest twierdzenie, że może to zależeć wyłącznie od rodziców, jak również, że można rodziców z tego procesu wyłączyć. To na państwo nakładamy obowiązki stworzenia ładu społecznego i rozliczamy je z realizacji tegoż. Musimy więc dać państwu narzędzia oddziaływania, a jednym z nich jest kształtowanie pożądanych postaw społecznych u młodych ludzi. Należy w tej dziedzinie wypracować sensowny kompromis a jego podstawą musi być zaufanie.
Powielanie stereotypów, że państwo wykorzysta te mechanizmy do nastawienia dzieci przeciwko rodzicom, nie zwiększa tego zaufania.

(wytłuszczenia moje)

Znaczy, to trzeba rozumieć tak: kiedy jesteśmy traktowani jak stado baranów, musimy mieć tak wyprane mózgi, by jednocześnie wierzyć, iż tworzymy wspólnotę z tymi, którzy nas strzygą, mało tego, musimy nabrać w stosunku do nich ufności.
Zaś wielce pożądana postawa dzieci oraz młodych ludzi jest taka w ichnych zamierzeniach: życie to je-bajka :twisted:

a słowa moje odrzuciłeś

N cze 22, 2014 10:31 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: katolik
Post Re: Śmierć w aspekcie transplantologii
MJ napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Od Poczatku Kosciol zajmuje sie Tajemnica Czlowieka.

Co to jest "Tajemnica Człowieka"?

To ukryte co dotyczy czlowieka, a co bedziemy odkrywac przez cala Wiecznosc, jezeli bedziemy Zbawieni.
Prawda o Czlowieku.
Zatem takze i Prawdziwa Nauka o Poczatku i o Koncu czlowieka.
Zatem takze i Tajemnica Poczecia i Tajemnica Smierci.

PO co w niebie mieliby święci akurat to zgłębiać, skoro tego już nie będzie wtedy (poczęcia i śmierci)?

Wt sie 05, 2014 6:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Post Re: Śmierć w aspekcie transplantologii
MAGK napisał(a):
MJ napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Od Poczatku Kosciol zajmuje sie Tajemnica Czlowieka.

Co to jest "Tajemnica Człowieka"?

To ukryte co dotyczy czlowieka, a co bedziemy odkrywac przez cala Wiecznosc, jezeli bedziemy Zbawieni.
Prawda o Czlowieku.
Zatem takze i Prawdziwa Nauka o Poczatku i o Koncu czlowieka.
Zatem takze i Tajemnica Poczecia i Tajemnica Smierci.

PO co w niebie mieliby święci akurat to zgłębiać, skoro tego już nie będzie wtedy (poczęcia i śmierci)?

Poniewaz zglebianie Prawdy jest rozkosza Swietych.
Bog JEST Prawda.
I JEST Nieskonczony.
Beda wiec Swieci zglebiac Prawde przez cala Wiecznosc i nie zglebia do konca.
Zabraknie Wiecznosci.

Beda zglebiac to co bylo, to co jest i to, co nadchodzi.

Ty pytasz:

Lecz na przyklad Ofiary Krzyzowej tez juz w Raju nie bedzie.
Bo byla.
Lecz Swieci beda zglebiac Tajemnice swego Odkupienia przez cala Wiecznosc.
I ciagle beda odkrywac JAKBY nowe w tym, co juz sie dokonalo na Krzyzu.

"Jakby nowe"- bo nie w tym sensie, ze "tego nie bylo w Tajemnicy Odkupienia", tylko w tym, ze dla nich nowe, bo wlasnie odkryli to po raz pierwszy. To bowiem co jest w Bogu- JEST ZAWSZE "stare". Bo Bog JEST Przedwieczny. W tym wiec znaczeniu zadnej "nowej Prawdy" odkryc nie mozna. Bo Prawda JEST "starsza, niz swiat". Lecz Swieci odkrywac beda JAKBY nowe- jak dziecko, ktore poznaje stary swiat, ktory przeciez dla dziecka jest nowy- tak Swieci w Niebie odkrywac beda Prawde, Ktora JEST Nieskonczona. I beda w zachwyceniu. Albowiem Niebo jest to stan nieustajacego zachwycenia. A to, ze Prawda JEST nieskonczona to znaczy, ze ma nieskonczenie wiele nowych aspektow. I to wlasnie JEST rozkosza Swietych. Bog obdaruje ich poznaniem wielu rzeczy, wydobedzie z Siebie bardzo wiele. Lecz ZAWSZE pozostanie w Nim nieskonczenie wiele do wydobycia. Da wiele Darow, a nie wyczerpie sie NIGDY. Na tym polega Wiecznosc, na tym polega nieskonczonosc. Kazdy zas nowy dzien w Raju przynosi Nowe Dary Boze.

Podobnie wiec Swieci zglebiac beda i Tajemnice Czlowieka.

Beda wiec zglebiac nie tylko to co nadchodzi, lecz CALA PRAWDE.
Albowiem i w tym co sie dokonalo- tez JEST nieskonczenie wiele do odkrycia.
Nieskonczenie wiele zachwycenia!

Lecz kto nie miluje Prawdy, ten nie znajdzie radosci w Jej zglebianiu.

Taki bedzie zglebial inne rzeczy: ciagle ten sam falsz, to samo cierpienie.
Az "do znudzenia".
Lecz diabel nie odejmie mu tego "znudzenia".

I tak przez Wiecznosc cala.

To wiec kazdy bedzie badal przez cala Wiecznosc ku czemu zwroci sie jego serce.

Wt sie 05, 2014 7:57 pm
Gaduła
Gaduła

Post Re: Autosugestie rodzicow
Bo religii nie da sie zrozumiec. Usilowalam na rozum, az do mnie dotarlo, ze trzeba wykuc, bez zrozumienia.
Wszystkiego uczylam sie na zasadzie - rozumiem, wiec nie musze uczyc sie na pamiec. Na religii kulam formulki bez zrozumienia na blache. Jak sie spytalam np, po cholere smierc na krzyzu, mogl Bog to inaczej urzadzic, sam siebie chcial przekupic? I juz bylam podpadnieta. Na marginesie - moze tutaj ktos to wyjasni?
Religie mialam na salkach przy kosciele, w przedszkolu zakonice, potem ksieza.

Pt sty 09, 2015 3:45 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Swiftlark napisał(a):
Bo religii nie da sie zrozumiec.

Bo zasadniczo religia nie jest do rozumienia. Gdyby dało się wykazać naukowo wszystko co napisano w Piśmie to nie zostało by nic do wierzenia.
Ale zaśmiecamy wątek o durnych rodzicach i krzywdzie dzieci rozważaniami OT nt. rozumienia religii.

Pt sty 09, 2015 4:03 pm
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
@Swiftlark:
Czasami, żeby odnaleźć Boga, trzeba porzucić religie. Przekonanie, że wybrana religia jest jedyną drogą do Boga, jest nie tylko kłamstwem, ale też pewnie niezłą obrazą Najwyższego. Trzeba pamiętać, że człowiek jest niedoskonały i ma skłonność do złego, więc nie powinien się bawić w adwokata Boga i startować z pozycji autorytetu w dziedzinie moralności. Moją radą jest ciągle szukać Ducha Świętego w sobie, a z czasem słowa Jezusa i innych mistyków nabiorą sensu.

Śmierć na krzyżu była właśnie ciosem wymierzonym w system,religie i ludzką mentalność. Była symbolem posłuszeństwa i pewności Bożego planu. Poparcie swoich słów i idei krwią, jako najwyższą formą świadectwa.

Pozdrawiam

Pt sty 09, 2015 4:06 pm
Gaduła
Gaduła

Powrot
bez poezji, prosze. Niczego nie wytlumaaczyls.Rzucasz hasla bez pokrycia.
zawi
to nie zasmiecanie watku, religia jest jednym z powodow ze wciska sie dzieci w sztywne ramki. Dziewczynki zwlaszcza. Maja byc slodkie, grzeczne i lykac jak gesi madrosci wciskane przez doroslych. Wiem z doswiadczenia.

Pt sty 09, 2015 7:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Swiftlark
Cytuj:
Jak sie spytalam np, po cholere smierc na krzyzu, mogl Bog to inaczej urzadzic, sam siebie chcial przekupic? I juz bylam podpadnieta. Na marginesie - moze tutaj ktos to wyjasni?

Tak, kwalifikacje nauczycieli religii nie sa najlepsze , ale tez w przypadku innych przedmiotow nie ejst lepiej
I tak gdybys zapytala nauczyciela fizyki o wyjasnienie fluktuacji kwantowych w polu Higgsa , tez bys podpadla

Bog mogl zbawic wszystkich bez ofiary na krzyzu to oczywiste , bo jest wszechmogacy
Dlaczego wybral ta forme?
Zalzomy ze Ty chcesz kogos uszczesliwic i dajesz mu 5 zl , taki ktos pomysli phi...dala mi 5 zl fajnie ale to dla niej nie za wielkie poswiecenie
Dasz 100 zl , pomysli podobnie ,ale gdybys dala 10 000 zl o to juz by bylo docenione bo to dla Ciebie zapewne duzo kasy

Ale co w przypadku Boga ?
Gdyby dal 1000 wagonow zlota ludziom , a coz to jest 1000 wagonow zlota dla Boga , co go to kosztowalo ? Pstryknecie palcami ?
Co wiec Bog musial zrobic aby udowodnic ze mu na ludziach zalezy ?
Ano tylko jedno , samemu stac sie czlowiekiem ,cierpiec niedostatek , bol a na koncu dowiedziec sie co znaczy cierpiec i umrzec na krzyzu po to aby ludzie wiedzieli ze Bog ich az tak bardzo kocha aby im to w ten sposob udowodnic
Nie ma innej metody .Cokolwiek by innego Bog nie zrobil to tylko pstrykniecie "palcami" i to sie staje a wiec dla Boga zaden wysilek i zadne poswiecenie

Pt sty 09, 2015 8:15 pm
Gaduła
Gaduła

Gabriel
ale ofiara byla calkowicie zbedna. Po pierwsze, co za "ofiara" gdy Jezus wiedzial ze zmartwychwstanie? Po drugie -za co mam byc wdzieczna? Tj, zakladajac ze wierze, bo nie wierze. Jakby sasiad ucial sobie reke i mowil ze zrobil to dla mnie, to bym sie w glowe popukala. Nic to nie zmienilo, bylo niepotrzebne, Jak sobie reke ucial bo chcial czy lubi to co mnie to obchodzi?
Jak pisalam, mnie uczyli ksieza, nie katecheci.

Pt sty 09, 2015 10:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Swiftlark napisał(a):
Gabriel
ale ofiara byla calkowicie zbedna. Po pierwsze, co za "ofiara" gdy Jezus wiedzial ze zmartwychwstanie? Po drugie -za co mam byc wdzieczna? Tj, zakladajac ze wierze, bo nie wierze. Jakby sasiad ucial sobie reke i mowil ze zrobil to dla mnie, to bym sie w glowe popukala. Nic to nie zmienilo, bylo niepotrzebne, Jak sobie reke ucial bo chcial czy lubi to co mnie to obchodzi?
Jak pisalam, mnie uczyli ksieza, nie katecheci.

Kazdy z nas zmartwywstanie , bo kazdy ma niesmiertelna dusze
Cytuj:
Jakby sasiad ucial sobie reke i mowil ze zrobil to dla mnie, to bym sie w glowe popukala

Nie porownuj sasiada do Boga
Od zarania dziejow czlowiek zadawal sobie pytanie w jakim celu zostal stworzony i kim jest dla niego Bog ?
Czy aby czlowiek nie zostal stworzony przez Boga aby byc jego maskotka ?
A moze czlowieka stworzyl z nudow ?
Czy Bog naprawde czlowieka kocha czy moze tylko udaje ?

Na te wszystkie pytania dal nam odpowiedz Jezus , kiedy kazal Boga nazywac ojcem
Bog poprzez cierpienie pokazal czlowiekowi ze wie co to jest cierpienie ,ze nie tylko potrafi byc wszechmogacym ale tez potrafi byc ograniczonym cielesnie czlowiekiem i poswiecic wiele dla pokazania ze mu na nim zalezy

Pt sty 09, 2015 11:07 pm
Gaduła
Gaduła

Po co bylo to cierpienie? Przekupic kogos? ja rozumiem, jakby dla ratowania ludzi bylo konieczne, np, jako zaplata dla szatana zeby sie od ludzi odczepil. A tak - pusta demonstracja.

Pt sty 09, 2015 11:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Swiftlark napisał(a):
Po co bylo to cierpienie? Przekupic kogos? ja rozumiem, jakby dla ratowania ludzi bylo konieczne, np, jako zaplata dla szatana zeby sie od ludzi odczepil. A tak - pusta demonstracja.

Cierpienie bylo po to aby pokazac czlowiekowi ze Bog jest z nim nie tylko psychicznie a tez jak kazdy czlowiek tez i fizycznie dzielac z nim niedole

Pt sty 09, 2015 11:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Opowiem Ci Swiftlark pewna historie

Byla dziewczyna , corka multi milionera sypiala na aksamitnych poduszkach , miala mnostwo slug ,jadala najlepsze potrawy
Ktoregos dnia zakochala sie w biednym chlopcu zolnierzu i koniecznie chciala z nim byc
Ojciec tego chopaka zolnierza byl przeciwny temu zwiazkowi poniewaz byl prawie pewien ze to tylko chwilowy kaprys dziewczyny , ze szybko jej sie ten ubogi chlopak znudzi i porzuci go lamiac mu serce
Dziewczna zaklinala sie na wszystkie swietosci ze naprawde kocha tego chlopaka
Ktoregos dnia chlopak ten powiedzial ze wybiera sie w daleka podroz bo taki dostal rozkaz i byc moze juz nie wroci poniewaz okolica w ktora zamierzac sie udac jest bardzo niebezpieczna , dziewczyna tez poprzez swoich prywatnych detektywow wiedziala ze jesli pojedzie z nim moze nie wrocic , a moze bedzie nawet przez tamtych niebezpiecznych bandziorow torturowana
Szansa ze tak sie stanie byla 99 % ale dziewczyna nie zrezygnowala chcac koniecznie ojcu chlopaka udowodnic ze jej milosc to nie chwilowy kaprys

Pojechala z tym chlopakiem , zanim dotarli na miejsce uplynelo sporo czasu .Przez ten czas byli bardzo szczesliwi ale u celu podrozy wiedziala co ja czeka
Niestety spelnily sie najczarniejsze scenariusze.Zostala pochwycona przez bandziorow , tortuorwana i skazana na smierc.Zolnierz tez zginal
Pokazala jednak ojcu chlopca ze go naprawde kochala , mimo ze poswiecila przez to swoje zycie

Przemysl to

Pt sty 09, 2015 11:51 pm
Gaduła
Gaduła

Po pierwsze - bajka. Andersen nie jestes.
Dziewczyna jakby jej zalezalo to by sie starala chlopaka od wojska wybronic. A tak - niepotrzebne poswiecenie. Mogla sie starac oboje uratowac.
Bog oczywiscie moze wszystko, w takim wypadku rozwiazal by sytuacje bez ofiar. Nie chcial - jego sprawa. Puste gesty nic nie znacza. Nie poswiecil nic.

So sty 10, 2015 12:06 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

@Swiftlark
A jesli nie mogla wybronic go od wojska ?To co wtedy ? Tez niepotrzebne poswiecenie ?
Bog jest wszechmogacy ale dobrowolnie ograniczyl sobie wszechmoc do wolnej woli ludzi

So sty 10, 2015 4:16 am
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 957 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 64  Następna strona