Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt sie 04, 2020 5:07 pm

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 384 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 26  Następna strona
 Antykoncepcja 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik
Post Re: Antykoncepcja
mareta napisał(a):
Ta zmiana nie nastąpi.

Właśnie o to chodzi że nastąpi i ty tego nie rozumiesz mareto bo prawda nawet najbardziej zakłamana wyrywa się do walki.

So lut 06, 2016 6:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

locki napisał(a):
mareta napisał(a):
Ta zmiana nie nastąpi.

Właśnie o to chodzi że nastąpi i ty tego nie rozumiesz mareto bo prawda nawet najbardziej zakłamana wyrywa się do walki.

Fałsz, a nie prawda. Niektórym marzy się, aby Kościół poluzował nauczanie na temat współżycia czy antykoncepcji, ale to szatańskie pomysły, które do niczego dobrego nie prowadzą.

So lut 06, 2016 6:29 pm
Dyskutant
Dyskutant

mareta napisał(a):

Ta zmiana nie nastąpi.

Nastąpi nastąpi! szatan nie jest aż tak silny!

So lut 06, 2016 7:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

locki napisał(a):
mareta napisał(a):
Ta zmiana nie nastąpi.

Nastąpi nastąpi! szatan nie jest aż tak silny!

No właśnie szatan nie jest aż tak silny, aby zmienić nauczanie Kościoła na ten temat, chociaż to się marzy tym, których to nauczanie uwiera. :D

So lut 06, 2016 7:28 pm
Dyskutant
Dyskutant

Zmieni, czy nie zmieni... Póki co obowiązuje nas katolików oficjalne nauczanie Kościoła.

So lut 06, 2016 7:42 pm
Dyskutant
Dyskutant

Yarpen Zirgin napisał(a):
No właśnie szatan nie jest aż tak silny, aby zmienić nauczanie Kościoła na ten temat, chociaż to się marzy tym, których to nauczanie uwiera. :D
szatan (ta podła, zła istota) NIE JEST TAK SILNY aby utrzymać te nauczanie dłużej! jego słudzy powoli są ujawniani! i dłużej nie utrzymają jego zasad!

So lut 06, 2016 8:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

locki napisał(a):
Podniosłem ten temat z trochę innych powodów, chodzi mi o hipokryzję nauczania KK w tej kwestii bo unikanie poczęcia jedną metodą jest grzechem a inną nie. Wskazałem, że np. stosunek przerywany był znany w czasach biblijnych i nie został w Piśmie Świętym potępiony.

sprawdz historie Onana

Cytuj:
Seksualność człowieka jest teraz taka jak była kilka tyś. lat temu, jednak teraz Kościół zaczął normować to co małżonkowie mogą robić w sypialni.

nie 'teraz' tylko 'wciąż' - Barney podawał cytaty baaardzo stare świadczące o tym że nauka Kościoła w tej materii przez wieki jest wciąż taka sama. Czy ty w ogóle czytasz to co tu inni wypisują? bo mam wrażenie że nie.... ciągle powtarzasz swoje twierdzenia nie mające podstaw, mimo wielokrotnego zwracania uwagi na to jak jest naprawdę.

Cytuj:
Do 1965 roku sprawy te były do rozstrzygnięcia we własnym sumieniu a teraz jest to obligatoryjny grzech.

np ta teza... juz co najmniej ze 3 razy zarówno Barney jak i ja pisaliśmy Ci (popierając to argumentami) - że to nie jest prawda. Nauka Kościoła od zawsze była taka sama - i nie było to 'do rozstrzygnięcia we własnym sumieniu'. W 1965 roku w nauce Kościoła nic się nie zmieniło, podobnie jak w 1930 czy 1533..

Cytuj:
Jestem 30 lat po ślubie mam 4 dzieci, gdybym postępował zgodnie z tym nauczaniem miałbym co najmniej 30 dzieci (u nas jak to się mówi wystarczy że rzucę w żonę slipkami :D ) choć zapewne byłbym wdowcem.

oczywiście tego nie wiemy, zarówno Ty jak i ja. Przypuszczać sobie coś jedynie możemy. W zasadzie nie znam małżeństwa (w szeroko rozumianym otoczeniu, łącznie z wujkami, dziadkami itd) które miałoby co rok dziecko... są przypadki że rodzi się jedno i po roku drugie, ale żeby tak non-stop przez 30 razy? do księgi rekordów Guinnessa by się załapał ;)

Cytuj:
Rozmawiałem z księżmi i mówią tak, że jak małżeństwo ma kilkoro dzieci to oni już tak nie wnikają, ale to grzech i już. Nie widzisz tu niespójności, gdzie tu jest miejsce na sumienie. Moim zdaniem w tej sprawie KK zachował się jak typowa instytucja biurokratyczna która musi wytwarzać coraz to nowe dokumenty.

mogę zrozumieć księdza o takim podejsciu - w dzisiejszym świecie zaraz by go zaatakowano że wtrąca się do łóżka (czyli w nieswoje sprawy) itd
zdecydowanie łatwiej jest powiedzieć - rób co uważasz za słuszne i mieć petenta z głowy. A ostatenie zdanie ponownie wskazuje że nie dotarło do Ciebie że Kościół NIE ZMIENIŁ SWOJEJ NAUKI DO DWÓCH TYSIĘCY LAT (może masz problem z za małą czcionką? ;) )

So lut 06, 2016 8:21 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Równanie w dół. Nie tędy droga. Jeżeli już na początku ich relacji mają skopane stosunki między sobą a Bogiem (współżycie przed ślubem), to nie naprawi ich zmiana nauczania w kwestii antykoncepcji. Nie mówiąc już o tym, że jeżeli na pierwszym etapie związku seks gra dużą rolę, to coś zdecydowanie jest nie tak z ich podejściem do tematu.

Większych bzdur nie czytałem od dawna. Podejrzewam, że to osoba która nie żyje jeszcze w oficjalnym związku. Jakieś dziecko które jeszcze nie wie co to pożądanie i myśli," że jak ja wytrzymam to wszyscy wytrzymają" małostkowy egoista który powinien wstrzymać się z komentarzami do czasu aż dorośnie. Równanie w dół? skopane stosunki? u kogo normalnego sex nie gra dużej roli? o co Ci chodzi?

So lut 06, 2016 9:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Krótko mówiąc Locki, nie jesteś w stanie się opanować, i z tego powodu Kościół ma zmienić swoje nauczanie?

So lut 06, 2016 9:45 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Barney napisał(a):
Krótko mówiąc Locki, nie jesteś w stanie się opanować, i z tego powodu Kościół ma zmienić swoje nauczanie?

Ja nie mogę się opanować? czy znak zapytania nie sugeruje oczekiwania na odpowiedź. Krytyka jakiegoś nauczania chyba nie jest niedopuszczalna? Historia uczy, że błędy się zdarzały. Tak więc lepiej przedyskutować je teraz niż czekać aż narobią większej szkody!

So lut 06, 2016 9:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Nie kręć teraz, zupełnie dobrze wytłumaczyłeś swoje motywy w liście do Yarpena.

So lut 06, 2016 10:00 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Tek de Cart napisał(a):
[
nie 'teraz' tylko 'wciąż' - Barney podawał cytaty baaardzo stare świadczące o tym że nauka Kościoła w tej materii przez wieki jest wciąż taka sama. Czy ty w ogóle czytasz to co tu inni wypisują? bo mam wrażenie że nie.... ciągle powtarzasz swoje twierdzenia nie mające podstaw, mimo wielokrotnego zwracania uwagi na to jak jest naprawdę.

Jakie cytaty? Nawet opinie świętych nie są przecież wykładnią tylko wskazówką! A o to w tej dyskusji mi chodzi.Oni zostali świętymi ze względu na swoje przymioty nie koniecznie związane z tematem który omawiamy.
Nie rozumiem jednego, czy Pismo Święte przestało być podstawą nauczania?
Czy jeżeli nie pasuje do założonej tezy to JE pomijamy?
Ja w pełni rozumiem co to jest asysta Ducha Świętego! tylko, że jak wiemy Bóg nie występuje przeciwko Swoim Prawom. Dobrym przykładem jest ukamienowanie jawnogrzesznicy, Pan uczy nas jak rozumieć prawo, i pokazuje jak zmieniać je na lepsze bez jego złamania. Trzeba być ślepym żeby nie widzieć, że stwierdzenie "grzeszności w pożyciu małżonków" wykroczyło poza Wytyczne Boga, pomylono zalecenie z nakazem. Czy Bogaty Młodzieniec z przypowieści został potępiony? mimo, że nie zastosował się do zalecenia Pana?

So lut 06, 2016 10:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Locki, nie opowiadaj bajek. Pismo Święte nigdzie nie wspiera antykoncepcji.

So lut 06, 2016 10:28 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

locki napisał(a):
Równanie w dół. Nie tędy droga. Jeżeli już na początku ich relacji mają skopane stosunki między sobą a Bogiem (współżycie przed ślubem), to nie naprawi ich zmiana nauczania w kwestii antykoncepcji. Nie mówiąc już o tym, że jeżeli na pierwszym etapie związku seks gra dużą rolę, to coś zdecydowanie jest nie tak z ich podejściem do tematu.

Większych bzdur nie czytałem od dawna. Podejrzewam, że to osoba która nie żyje jeszcze w oficjalnym związku. Jakieś dziecko które jeszcze nie wie co to pożądanie i myśli," że jak ja wytrzymam to wszyscy wytrzymają" małostkowy egoista który powinien wstrzymać się z komentarzami do czasu aż dorośnie.

Mam 38 lat, z czego ponad 11 w małżeństwie poprzedzonym 4 latami związku. Ze współżyciem poczekaliśmy do ślubu, a od początku małżeństwa trzymamy się nauczania Kościoła na temat antykoncepcji.
Jeszcze jakieś pytania?

So lut 06, 2016 10:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Obawiam się, że możliwości dyskusji merytorycznej się wyczerpały. Wątek do zamknięcia.

So lut 06, 2016 10:38 pm
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 384 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 26  Następna strona