Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 13, 2021 4:00 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Seks w małżeństwie nie planującym dzieci 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Seks w małżeństwie nie planującym dzieci
pachura napisał(a):
Wyjścia są następujące:

A. Uznać naukę KK w najbardziej restrykcyjnej interpretacji i zupełnie zaprzestać współżycia, skoro nie planuje się mieć więcej dzieci.

B. Uznać naukę KK w luźniejszej interpretacji i udawać że może kiedyś jeszcze będzie się chciało mieć dzieci, podkreślając jednocześnie aspekt jednoczący małżonków. Stosować wyłącznie metody naturalne, takie jak Billingsów, termiczno-objawowe, cyfrowe monitory płodności. Każdy stosunek kończyć wytryskiem w pochwie (lub przynajmniej próbować).

C. Uznać naukę KK jeśli chodzi o antykoncepcję hormonalną, bo może ona w niektórych przypadkach skutkować obumarciem zapłodnionej zygoty/zarodka, a więc nowego życia. Stwiedzić jednak że KK myli się jeśli chodzi o antykoncepcję barierową; używać prezerwatyw lub np. zastępować pełen stosunek pettingiem.

D. Jak większość katolików, uznać naukę KK w dziedzinie antykoncepcji za pomyłkę i anachronizm i stosować antykoncepcję hormonalną. Pigułka może mieć skutki uboczne dla zdrowia, ale nie musi; czasem jest przepisywana przez ginekologów w celu regulacji okresu/wahań hormonalnych.

E. Zmienić wyznanie.

Proponuję F - poznać i zastosować się do nauczania Kościoła, jakie jest. Szczególnie polecam publikacje z zakresu "teologii ciała".

So maja 08, 2021 2:16 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Woj. podkarpackie choć wydaje mi się, że teraz raczej przeważa pomoc online i dlatego nawet nie pomyślałam o tym aby podać województwo. Tak z księdzem też bym chętnie porozmawiała, tak się zbieram żeby pójść do kościoła porozmawiać gdy będą spowiadać.
Nie wiem czy trzeba należeć do jakiejś religii aby być chrześcijaninem, ja po prostu chciałam być na odpowiedniej drodze do Boga i czuje, że się zaraz wykoleje i w ogóle zwątpię w istnienie Boga co czasem miewam gdy myśle, że to jest tak skomplikowane, że aż nierealne.

So maja 08, 2021 5:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Chrześcijanin jest człowiekiem ochrzczonym. Chrzest, ten Chrystusowy, traktowany na serio, jest związany z konkretnym Kościołem, związkiem wyznaniowym. Chrześcijaństwo polega także na włączeniu do konkretnej wspólnoty.
To są takie koncentryczne kręgi: nie jestem chrześcijanką "jakąkolwiek ", jestem bardziej szczegółowo: chrześcijanką ochrzczoną w Kościele rzymskokatolickim. Mój kolega z pracy jest chrześcijaninem ochrzczonym w Cerkwi, jest więc bardziej szczegółowo osobą prawosławną.
I tak dalej.

Coraz więcej przedsięwzięć religijnych i terapeutycznych działa w realu. To lepsze rozwiązanie.

So maja 08, 2021 11:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
alicja.or napisał(a):
Nie wiem czy trzeba należeć do jakiejś religii aby być chrześcijaninem, ja po prostu chciałam być na odpowiedniej drodze do Boga i czuje, że się zaraz wykoleje i w ogóle zwątpię w istnienie Boga co czasem miewam gdy myśle, że to jest tak skomplikowane, że aż nierealne.
Jest odwrotnie: jeśli sie jest chrześcijaninem, trzeba być w Kościele. Inaczej jest się nie-do-końca chrześcijaninem. Przynajmniej taki obraz wyłania się z kart Pisma.

N maja 09, 2021 12:30 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Terremoto napisał(a):
Chrześcijanin jest człowiekiem ochrzczonym. Chrzest, ten Chrystusowy, traktowany na serio.

No właśnie, czyli chrzest noworodka- kościelny nie jest chrztem jaki zalecił nam Jezus. A jednak nie jest mi obojętna ta sprawa bo w Biblii jest napisane, że aby być zbawionym trzeba się ochrzcić. A e katolicyzmie chrzest jest na zmycie grzechu pierworodnego.

Cytuj:
Jest odwrotnie: jeśli sie jest chrześcijaninem, trzeba być w Kościele. Inaczej jest się nie-do-końca chrześcijaninem. Przynajmniej taki obraz wyłania się z kart Pisma.

O ja wcale nie miałam na myśli nie bycia we wspólnocie/ Kościele. Wspólnota jest ważna, kluczowa wręcz aby wiara była żywa.

Ostatnio edytowano Pn maja 10, 2021 11:39 am przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

poprawka cytowania

N maja 09, 2021 5:31 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5