Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So lis 28, 2020 3:58 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona
 Oziębłość czy nadwrażliwość 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Oziębłość czy nadwrażliwość
Krysiu, ja się wczoraj nie urodziłem. A jeśli grzechem ma być "marnowanie nasienia" to jest to dla mnie archaizm i dziwactwo.
Nie chcę już tutaj mówić o regule wzajemności, łamanej z resztą, bo musiałbym być wulgarny.

Śr cze 25, 2014 1:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
A jeśli grzechem ma być "marnowanie nasienia" to jest to dla mnie archaizm i dziwactwo.

Hmm, akurat spojrzałam na problem od innej strony... Nie wiem dlaczego więc wkładasz w moje wypowiedzi słowa, które w nich nie padły.

Śr cze 25, 2014 1:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Krysia Nic takiego nie robię, nie wkładam w Twoje usta słów, których nie powiedziałaś.

Śr cze 25, 2014 2:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
OK. :-D

Śr cze 25, 2014 2:58 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
no i sobie pogadalismy z żona

efekt : jej słowa : "histeryzujesz"

dla niej sex to umowienie sie na dzien i godzine jak do lekarza , rozłoozenie nóg i koniec w niej .

I tyle

wiec jestem histerykiem.

Śr cze 25, 2014 3:09 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
accura napisał(a):
Postanowiłem tu napisać kilka zdań, chyba w celu wyrzucenia z siebie pewnych tematów które drzemią w głębi mnie od dłuższego czasu a nie miałem okazji i możliwości ich się pozbycia.
Accura, rozmawiacie z żoną poważnie i szczerze na ważne tematy? Wyrzucenie z siebie niewiele zmieni, to są sprawy do rozwiązania wspólnie z żoną, innej drogi nie ma.
accura napisał(a):
Bo jesli w okresie jej ciąży zadzwoniła do zaprzyjaźnionego księdza czy mozemy uprawiac seks oralny bo lekarz zakazał innego to ....
Jesteś jej mężem i nie pozwól, by żona innych mężczyzn się radziła kiedy i jaki seks z Tobą będzie uprawiała, nawet gdy są oni księżmi. Porozmawiaj z takim księdzem jak mężczyzna z mężczyzną, że nie życzysz sobie takich rozmów z twoją żoną bez twojego udziasłu o waszym życiu seksualnym (znajomi księża czasami też niechętnie spowiadają i myślę, że to dobra praktyka).

Twoja żona przywiązuje większą rolę do religijności, ale powoływanie się na nią może być świadomą lub nie ucieczką od bliskości z Toba. A problem często leży w zupełnie innym miejscu.
accura napisał(a):
Ostatnio usłyszałem po 8 dniach bez zbliżenia że nie mozemy sie kochac bo żona chce iść do komunii a jak bedzie zbliżenie to pewnie niebedzie mogła.
Poznaj nauczanie Kościoła, by wiedzieć jakie jest w kwestii pożycia seksualnego małżonków i rozmawiaj na spokojnie o tym z żoną.
Wg nauki KK jeśli dochodzi do wytrysku mężczyzny, to powinien on nastąpić w drogach rodnych małżonki, inaczej jest grzechem. Natomiast wszelkie pieszczoty, dowolny seks, w tym oralny, akceptowany wspólnie przez małżonków, również w okresie ciąży, godzinę przed przyjęciem komunii świętej czy zaraz po wyjściu z kościoła nie jest żadnym grzechem. Nie daj sobie wmówić, że nauczanie KK jest inne niż jest. Jeśli macie problemy do rozwiązania, to wspólnie je rozwiązujcie, zamiast zasłaniać się wyimaginowanymi grzechami.

Może grzeszność każdego "marnowania nasienia" to pewnego rodzaju archaizm/dziwactwo, jak napisał hmhmm, bo w tym wszystkim najważniejsza jest miłość, otwartość na potomstwo, a tego nie da się opisać takimi nakazami i zakazami. Ale nie o tym jest temat.

Cz cze 26, 2014 9:28 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Accura Zależy jak rozmawiasz z tą żoną. Jeśli się chce kogoś do czegoś przekonać, to trzeba patrzeć z perspektywy tej osoby i skupić się na jej pragnieniach i potrzebach.

Jeśli mówisz tylko o swoich, to taka rozmowa niestety rzadko przyniesie efekt.

kriz Napisał, że może chodzić o coś innego niż podłoże religijne.
Ja posunę się o krok dalej. Tu na pewno chodzi o coś innego. Ale o co? To już musi znaleźć nasz autor tematu. Ponieważ my, nie mamy wystarczającej wiedzy, żeby choćby gdybać na ten temat. Otwarcie rzecz jasna.

Cz cze 26, 2014 5:12 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Tu chodzi o religię i uwierzcie mi .

Żona jest ortodoksyjnie religijna. Literatura - religijna, fora - religijne , dzieci ortodoksyjnie religijnie wychowywane.
Ja jestem troche inny i niestety wraz z coraz większym stażem małżenskim żona zdaje sie ewoluowac w złym kierunku.

Że jestem troche inny nie oznacza chybanic złego. CHodze do kościoła, do spowiedzi, do komunii. Modlę sie rano i wieczorem w miarę możliwości z dziećmi , dzieci wychowuje w szacunku do Boga i Koscioła. Ale nie jest to ortodoksyjne od a do z . Też grzeszę , wielokrotnie świadomie . WIem - tłumacze sobie że życie zmusza.

Zgadzam sie z przykazaniami Bożymi ale pewne "wymysły" Kościoła interpretujące na swój sposób sa dla mnie nie do akceptacji.

Nie polemizuje z Bogiem bo jestem nikim ale zobaczcie co nastapiło z przykazaniami kościelnymi - okazuje się że epoka powoduje zmiany i czesto działa to na korzysc ostatnio tak opluwanego Kościoła bo wielu widzi zmiany nie w podejsciu do Boga ale tych właśnie przepraszam " wymysłów" .

Czasem zdaje mi sie że w przypadku seksu kosciołowi była zazdrość że oni są w celibacie i działali "na przekór" jak pies ogrodnika.

Cz cze 26, 2014 9:45 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
@accura

Masz coś poprzestawiane w systemie wartości.

Jeślii Bóg jest na pierwszym miejscu, wtedy wszystko jest na właściwym miejscu.
Piszesz, że nie jesteś ortodoksyjnym katolikiem.
To jakim jesteś? Letnim, niedzielnym, z przyzwyczajenia, dla świętego spokoju?

postaw sobie pytanie - "czy jestem katolikiem?", "kim tak naprawdę jest dla mnie Bóg", "czy Boga stawiam na właściwym - pierwszym miejscu?", "Czy kocham Boga, czy mi przeszkadza (np. w seksie)"
Seks w wydaniu katolickim jest ambitnym wyzwaniem. Dla letnich katolików, niezdecydowanych - bardzo, bardzo trudnym.

Trudno powstrzymywać się od częstego seksu (w ramach NPR) jeśli nie ma się przekonania, po co się to robi. Wtedy rzeczywiście odbiera się to jako krzywdę.

Rozumiem Twoją żonę - nie lubi, gdy dręczy ją sumienie, chce być w porządku w relacji z Bogiem. Szkoda tylko, że nie chcecie o tym szczerze porozmawiać.

Krótko mówiąc - jeśli dzięki wierze spowodujesz, że seks zejdzie z pierwszego miejsca - będzie Ci łatwiej. Możesz nawet w takim trudzie odnaleźć satysfakcję poświęcania się w dobrej intencji.

Musisz znaleźć sposób na autentyczną miłość do żony. Nie taką miłość z silnym podtekstem seksualnym, ale taką człowieka do człowieka. Wtedy jesli będzie seks - to miło, jeśli jest niemożliwy - to też dobrze.

So cze 28, 2014 9:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
accura Chyba mamy rozwiązanie Twojego problemu. Wyłapałem z Twoich słów ciekawe zdanie: "Nie polemizuje z Bogiem bo jestem nikim..."

Swoją wartość trzeba znać musisz się cenić. Inaczej takie sytuacje będą się zdarzały. Nikt nie mówi, że masz się nad Boga wynosić, czy równać się z Nim. Nie mniej jednak, bez poczucia własnej wartości, czekają Cię nie tylko takie sytuacje z żoną.

So cze 28, 2014 11:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Qwerty Rozmowa, przecież accura rozmawia. Tyle tylko, że to nic nie daje.

A skąd możemy być pewni, że wszystko, co jest napisane w KKK jest natchnione Duchem Świętym?

Św Tomasz z Akwinu twierdził, że "dobrze jest upuścić starego nasienia", twierdził też inne rzeczy. Prawdopodobnie więc czasami się masturbował, a i tak został świętym.

Obecnie onanizm to grzech śmiertelny. Ok, nie kwestionuję tego. Tylko mam pytanie czy Bóg zmienia swoje natchnienia? Raz myśli jedno, potem co innego?

Moim skromnym zdaniem małżonkowie mają prawo robić, co im się podoba we dwójkę, dopóki nie krzywdzą drugiej osoby i dopóki są otwarci na potomstwo.

Poza tym i św Paweł twierdzi, że to mąż dysponuje ciałem żony, a żona ciałem męża. Prawdopodobnie chodzi mu o porozumienie i nie odmawianie sobie wzajemnie w większości przypadków.

Tutaj mamy przypadek, w którym to żona rządzi mężem i kropka. Jeśli jest tak jak to opisuje accura, to nikt tego nie zniesie. To takie trochę, jakby to ująć, niesprawiedliwe. Nie uważasz?

Naprawdę podążanie za Chrystusem to ogromne wyzwanie. Po co jeszcze ludziom dokładać ciężaru, którego ewidentnie nie mają siły dźwigać?

A co do religii, coś mi tu nie pasuje. Żona nie ma żadnych potrzeb seksualnych, czy co? Naprawdę wierzysz, że wystarczą jej takie "zbliżenia na zawołanie"?

So cze 28, 2014 11:56 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
No cóż ...niestety wiem że zonie to wystarcza i jej popęd z wiekiem sie lawinowo zmniejszył. Po prostu znalazła zamienniki w dzieciach i religii.
Serio - próbowałem już różnych rzeczy ale - jest u niej coś takiego jak upartość i postanowienie. Więc kosztem pewnych sytuacji ważnych potrafi poświęcić pewne rzeczy oczywiste.
Nie unikamy dzieci - mamy trójkę kochanych bąków i nigdy nie stosowaliśmy antykoncepcji .
Jakim jestem katolikiem ? Zarzuca mi tu ktoś letni katolicyzm . Nie Tobie mnie oceniać jak ja nikogo nie oceniam . Nie ten co klepie pacierze i umoralnia wszystkich jest miły Bogu. Ile ludzi tyle sposbów na wiarę. W mojej są dwa pewniki - nauczanie Boga i sam Bóg. Wariiacje na temat sa dyskusyjne .

Dalej wiec sądzę że jesli mi ktoś włazi do łoza to mnie to irytuje. Trójkąty mnie nie kręca. A wiele zakazów jest wymysłem ludzi nie nakazem Bozym

N cze 29, 2014 12:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Obecnie onanizm to grzech śmiertelny. Ok, nie kwestionuję tego.

Hmm, no niedobrze jest, kiedy to sami zaczynamy wyrokować co do ciężaru grzechu :( Świadome i dobrowolne... Kiedy w grę wchodzi uzależnienie trudno mówić o świadomym i dobrowolnym... A pracować na sobą należy, oczywiście.

N cze 29, 2014 1:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie czytalam calego watku, ale pozwole sobie dac odnosnik do pewnych badan dotyczacych dysfunkcji seksualnych u kobiet (jest po angielsku i tylko skrotowo, bo teraz nie mam calego tekstu): http://www.sciencedaily.com/releases/20 ... 065643.htm Jesli spora grupa kobiet ma takie problemy, to moze warto, zebys Ty accura omowil te sprawy z zona. Mam swoje przemyslenia, ale moze w innym czasie cos dopisze.

N cze 29, 2014 4:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jesli ktos potrzebuje tlumaczenia w.w. tekstu na polski, to moge to zrobic, ale prosze o odzew. Mysle, ze ten watek z FPK tez moze sie odnosic do Twojej sytuacji accura: http://www.katolik.pl/forum/read.php?f= ... 1&t=324318
rowniez odnosniki np. http://pomoc.npr.pl/viewtopic.php?f=16& ... one+libido
jak i inne. Potrzeba, zebys z zona szczerze porozmawial, ale zastanow sie, jakbys zareagowal, gdyby zona powiedziala Ci, ze ma jakies zmiany hormonalne i nie czuje zbyt duzych potrzeb, bo wszystko robisz zbyt szybko;) Moze spowodowaloby to w Tobie jakies zahamowania, a Twoja zona chce tego uniknac. Tylko zgaduje, bo to tylko Twoja zona wie (chociaz moze nie wie), co jej w glowie siedzi. Jesli masz klucz (np. zaufanie) do glowy Twojej zony, to sprobuj sie tam dostac. Pozdrawiam :)

N cze 29, 2014 6:10 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona