Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz sie 13, 2020 7:22 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 440 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 30  Następna strona
 Grzechy seksualne w małżeństwie - trudne pytania 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy seksualne w małżeństwie - trudne pytania
sahcim napisał(a):
To obalaj tzn wskazuj w naturze istoty stworzone, których samce składają nasienie w otworze gębowym, a nie w narządach rodnych samic...

Nie muszę. Wystarczy, że udowodnię, iż jego założenia są fałszywe. Zrobiłem to.

Skoro jednak nalegasz, proszę bardzo. Niedźwiedzie brunatne uprawiające seks oralny. W dodatku homoseksualny 8O
http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1 ... 7/abstract

Śr sty 14, 2015 12:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
pachura napisał(a):
sahcim napisał(a):
To obalaj tzn wskazuj w naturze istoty stworzone, których samce składają nasienie w otworze gębowym, a nie w narządach rodnych samic...

Skończmy już z tą naturą, doprawdy, bo to żadne kryterium moralności. Większość zwierząt ma wielu partnerów w trakcie życia, to znaczy że powinniśmy być poligamistami?
Co się mnie pytacie, pachura. I tak macie gdzieś naukę Kościoła, więc jeśli tylko stać Was na utrzymanie tych wielu żon, to natura Wam na pewno w dzieciach wynagrodzi...

Śr sty 14, 2015 12:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Boro napisał(a):
Skoro jednak nalegasz, proszę bardzo. Niedźwiedzie brunatne uprawiające seks oralny. W dodatku homoseksualny
Masz problem ze zrozumieniem języka polskiego Boro...?
Napisałem >>wskazuj w naturze istoty stworzone, których samce składają nasienie w otworze gębowym, a nie w narządach rodnych samic...<<
a nie wskazuj w naturze zwierzęta oblizujace sobie narządy rodne, bo akurat takich jest mnóstwo...

Śr sty 14, 2015 1:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Masz problem ze zrozumieniem języka polskiego Boro...?

Znowu ten napastliwy ton. To chyba typowe dla katolików z tego forum :-(

1) Skoro doprowadzają się w ten sposób do wytrysku to co za różnica czy "oblizują", ssają czy siorpią? :wink:
"The provider always initiated the contact involving vigorous penile sucking that appeared to result in ejaculation."
Mam nadzieję, że Ty nie masz problemów ze zrozumieniem języka angielskiego lub z posługiwaniem się translatorem.

2) Link do artykułu o niedźwiedziach podałem raczej jako ciekawostkę. Od kilku postów nie odniosłeś się do mojego głównego argumentu (a właściwie kontrargumentu).

Śr sty 14, 2015 5:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Boro napisał(a):
Mam nadzieję, że Ty nie masz problemów ze zrozumieniem języka angielskiego lub z posługiwaniem się translatorem.
A ja się przekonuję, że Ty może z angielskim nie masz problemu ale z polskim coś nie teges, bo wciąż podajesz jakąś ciekawostkę o dwóch "zboczonych" samcach zamiast wskazać w naturze jakieś istoty żyjące, z których samce składałybybnasienie w otworze gębowym samicy, a nie w jej narządach rodnych...
Cytuj:
Od kilku postów nie odniosłeś się do mojego głównego argumentu (a właściwie kontrargumentu).
A jaki jest Twój główny kontrargument...?

Śr sty 14, 2015 7:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
zamiast wskazać w naturze jakieś istoty żyjące, z których samce składałybybnasienie w otworze gębowym samicy, a nie w jej narządach rodnych...

Zapytałeś o przykład i dostałeś go. Nie pasuje do Twojej tezy, więc zawężasz kryteria.
Tak czy inaczej... Czy fakt występowanie czegoś u zwierząt sprawia, że u ludzi jest to moralne? Jeśli tak, to musisz zaakceptować, nie dość że seks oralny, to jeszcze u homoseksualistów :wink:
Cytuj:
A jaki jest Twój główny kontrargument...?

Taki, że nie zachodzi implikacja nienaturalne => niemoralne. A w każdym razie Ty jej nie wykazałeś.

Śr sty 14, 2015 8:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Boro napisał(a):
sahcim napisał(a):
zamiast wskazać w naturze jakieś istoty żyjące, z których samce składałybybnasienie w otworze gębowym samicy, a nie w jej narządach rodnych...

Zapytałeś o przykład i dostałeś go. Nie pasuje do Twojej tezy, więc zawężasz kryteria.

Nie ściemniaj, Boro, bo to nie wypada. Sahcim od początku prosił o to, o co ciągle się dopomina, a czego Ty nadal nie pokazałeś. Fakt, że uparcie usiłujesz wcisnąć kit, że wskazany przez Ciebie przykład ma być rzekomo tym, o co on prosi, jasno pokazuje, iż zdajesz sobie sprawę z tego, że nie możesz wskazać żadnego przypadku, w którym samiec składałby nasienie w otworze gębowym samicy.

Śr sty 14, 2015 8:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Poprawka: Pierwszy raz ta prośba padła w tym poscie.

Śr sty 14, 2015 8:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen, ale co to zmienia?

Jeśli występowanie zachowania w świecie zwierząt jest wyznacznikiem moralności, to moralne jest kiedy pedały robią sobie loda.
Natomiast jeśli nie jest to żaden wyznacznik, to po co mam podawać przykłady?

Śr sty 14, 2015 8:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Boro napisał(a):
Yarpen, ale co to zmienia?

To zmienia, że ciągle musisz wykazać, że w naturze istnieją przypadki, kiedy samiec składa nasienie w otworze gębowym samicy. No i oczywiście pokazuje, że nie mając rzeczywistych przykładów, które stanowiłyby odpowiedź na prośbę sahcima, uciekasz się do podawania sfingowanych.

Cytuj:
Jeśli występowanie zachowania w świecie zwierząt jest wyznacznikiem moralności, to moralne jest kiedy pedały robią sobie loda.

Szkoda tylko, że sahcim nie stwierdził, że występowanie w naturze jakiegoś zachowania jest wyznacznikiem jego moralności. Tak więc to zdanie jest kolejnym przykładem tego, w jaki sposób usiłujesz przeinaczyć cudze wypowiedzi nie mając argumentów, którymi mógłbyś je obalić.

Śr sty 14, 2015 8:39 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Uchatki (inaczej lwy morskie) gwałcą pingwiny. I nie są to jednostkowe przypadki tylko udokumentowane zachowania w miarę częste.
Nie sądzę, aby jakiekolwiek zachowania zwierząt miały być wyznacznikiem moralności wśród ludzi. Dlatego notoryczne domaganie się podania przykładu zwierzęcia, które w naturze składa nasienie w paszczy samicy nie zmierza do niczego sensownego. Po co się domagać podania przykładu z natury, skoro widać jak na dłoni, że przykłady z natury o niczym nie świadczą. Bo o czym ma świadczyć przykład stosunków międzygatunkowych? I to ssaka z ptakiem? No nie bądźmy śmieszni - o niczym.
Dlatego też nie ma sensu by Boro podawał przykład wytrysku w usta (otwór gębowy), bo niezależnie czy taki przykład istnieje czy też nie to i tak nie da się wyciągnąć z tego absolutnie żadnych wniosków. No chyba, że z zachowania uchatek ktoś wyciąga wnioski, że naturalne jest kopulowanie z innym gatunkiem i wobec tego gospodarz pójdzie do swojej owieczki. Ja takiego wniosku nie wyciągam.

Jeśli moralne jest to co naturalne to można kopulować z kozą, owcą itp. Samce mogą sobie nawzajem oblizywać penisy, łącznie z doprowadzaniem się do wytrysku. Jeśli moralność nie ma nic wspólnego z naturą (tylko ma z kulturą) to do oceny moralnego aspektu jakiegoś zachowania należy użyć kryteriów. No i powstaje pytanie o te kryteria. Boro o to pyta od dłuższego czasu bezskutecznie.
Jeśli kryterium jest norma (czyli powszechność występowania) to nie mam wątpliwości, że stosunek oralny jest normalny (jest często występującym zachowaniem w społeczeństwie) i w rozumieniu tego kryterium moralny.
Jeśli kryterium moralności jest Biblia, to należy odnaleźć fragment opisujący tę kwestię albo chociaż związany z nią poprzez kontekst (nie musi paść słowo "felleatio", "seks oralny" itp.). I wówczas ocenić kwestię moralności. Albo raczej odnaleźć fragment wskazujący na niemoralność i dopiero wówczas uznać, że seks oralny jest niemoralny. Gdzie jest zatem taki fragment? Potrafi ktoś podać?

Śr sty 14, 2015 10:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czy podstawy dialektyki, lub po prostu logiki są naprawdę tak trudne do opanowania? :roll:

Yarpen Zirgin napisał(a):
To zmienia, że ciągle musisz wykazać, że w naturze istnieją przypadki, kiedy samiec składa nasienie w otworze gębowym samicy.

Ale dlaczego muszę? Czy jak nie pokażę, to znaczy, że takie zachowanie jest niemoralne? Nie! Więc po co mam to wykazywać?
No i oczywiście pokazuje, że nie mając rzeczywistych przykładów, które stanowiłyby odpowiedź na prośbę sahcima, uciekasz się do podawania sfingowanych.

Sfingowanych... hehe :wink: Gdybyś do słownika zaglądał częściej niż do katechizmu, to może poziom dyskusji byłby wyższy.
Szkoda tylko, że sahcim nie stwierdził, że występowanie w naturze jakiegoś zachowania jest wyznacznikiem jego moralności.

Więc po co pyta o przykłady jakichś zachowań w naturze?

Argument sahcima polega na nastepującym rozumowaniu (nawet jeśli nie pisze tego wprost, bo nie potrafi): seks oralny nie występuje w przyrodzie => jest nienaturalny => jest niemoralny.
Ta druga implikacja nie zachodzi, co już wykazałem.
zawi napisał(a):
Boro o to pyta od dłuższego czasu bezskutecznie.

Jakoś wszyscy to widzą, tylko Yarpen z sahcimem udają, że nie rozumieją.

Śr sty 14, 2015 10:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Boro napisał(a):
Czy podstawy dialektyki, lub po prostu logiki są naprawdę tak trudne do opanowania? :roll:

Nie wiem. Nigdy tym się nie zajmowałem. Nie jest to zresztą potrzebne do wyłapania manipulacji i krętactwa w Twoich postach. :D

Boro napisał(a):
Cytuj:
To zmienia, że ciągle musisz wykazać, że w naturze istnieją przypadki, kiedy samiec składa nasienie w otworze gębowym samicy.
Ale dlaczego muszę? Czy jak nie pokażę, to znaczy, że takie zachowanie jest niemoralne? Nie! Więc po co mam to wykazywać?

Aby wykazać, że takie zachowanie jest naturalne. Kwestia moralności bądź niemoralności, którą sztucznie usiłujesz powiązać z występowaniem w naturze, jest zupełnie osobną sprawą.

Boro napisał(a):
Cytuj:
No i oczywiście pokazuje, że nie mając rzeczywistych przykładów, które stanowiłyby odpowiedź na prośbę sahcima, uciekasz się do podawania sfingowanych.

Sfingowanych... hehe :wink: Gdybyś do słownika zaglądał częściej niż do katechizmu, to może poziom dyskusji byłby wyższy.

sfingować «świadomie sfałszować lub upozorować coś»
Hm... Fakt, że przykład zamieszczony przez Ciebie w tym postcie pasuje do prośby sahcima jak pięść do nosa, a mimo to upierałeś się, iż wskazałeś przykład o który prosił, jednoznacznie wskazuje na to, że usiłowałeś w ten sposób upozorować udzielenie odpowiedzi. Czyli uciekasz się do sfingowanych argumentów.

Boro napisał(a):
Cytuj:
Szkoda tylko, że sahcim nie stwierdził, że występowanie w naturze jakiegoś zachowania jest wyznacznikiem jego moralności.

Więc po co pyta o przykłady jakichś zachowań w naturze?

Niech pomyślę... Bo według Ciebie "naturalne = moralne"?

Boro napisał(a):
Argument sahcima polega na nastepującym rozumowaniu (nawet jeśli nie pisze tego wprost, bo nie potrafi): seks oralny nie występuje w przyrodzie => jest nienaturalny => jest niemoralny.

Nie kłam, Boro. Sahcim niczego takiego nie napisał. Odnoś się do tego, co rzeczywiście wyszło spod jego palców, a nie do swoich przeinaczeń, które mu przypisujesz.

Boro napisał(a):
Ta druga implikacja nie zachodzi, co już wykazałem.

Hm... Przypomnij mi, proszę, kto i kiedy napisał, że "nienaturalne jest niemoralne"? Najlepiej linkiem do odpowiedniego posta. :)

Śr sty 14, 2015 11:13 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
zawi napisał(a):
I wówczas ocenić kwestię moralności. Albo raczej odnaleźć fragment wskazujący na niemoralność i dopiero wówczas uznać, że seks oralny jest niemoralny. Gdzie jest zatem taki fragment? Potrafi ktoś podać?

Polecam książkę- Biblia i moralność. Tam podano metody jakie stosuje się w tej materii.

Śr sty 14, 2015 11:20 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Przepychacie się w jałowych sporach unikając merytorycznego odniesienia się do tematu. Powtórzę zatem:

Zakładamy, że moralność nie jest determinowana naturą (tylko ma związek z kulturą) więc do oceny moralnego aspektu jakiegoś zachowania należy użyć kryteriów. No i powstaje pytanie o owe kryteria.

1) Jeśli kryterium jest norma (czyli powszechność występowania) to nie mam wątpliwości, że stosunek oralny jest normalny (jest często występującym zachowaniem w społeczeństwie) i w rozumieniu tego kryterium moralny.
2) Jeśli kryterium moralności jest Biblia, to należy odnaleźć fragment opisujący tę kwestię albo chociaż związany z nią poprzez kontekst (nie musi paść słowo "fellatio", "seks oralny" itp.). I wówczas ocenić kwestię moralności. Albo raczej odnaleźć fragment wskazujący na niemoralność i dopiero wówczas uznać, że seks oralny jest niemoralny. Ciężko bowiem uznać za niemoralne coś, o czym by nie było wzmianki w Piśmie ani wprost ani w kontekście. Czyli szukamy fragmentu zakazującego seksu oralnego.
Gdzie jest zatem taki fragment? Potrafi ktoś podać? Polecanie książki nie jest stosowne w kontekście dyskusji na forum. Dyskusja to dyskusja więc nikt nie odsyła dyskutanta do biblioteki - albo potrafi przytoczyć argument, albo nie.

Śr sty 14, 2015 11:22 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 440 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 30  Następna strona