Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So lip 11, 2020 1:51 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 440 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 30  Następna strona
 Grzechy seksualne w małżeństwie - trudne pytania 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy seksualne w małżeństwie - trudne pytania
Yarpen Zirgin napisał(a):
To nie ma żadnego znaczenia, czy uznajesz autorytet Kościoła katolickiego, w momencie, kiedy ktoś jasno i wyraźnie wskazuje go jako źródło, z którego czerpie oceny czy coś jest moralne lub niemoralne. Jeżeli taką informację ignorujesz i zaczynasz polemizować z własnymi pomysłami na temat treści poglądów rozmówcy, to jest to zwykły brak szacunku dla niego.

Zrozum jedną rzecz. Każdy ma prawo do swoich poglądów i może opierać je na czym tylko chce. Jednak kiedy zaczyna dyskutować, czyli przekonywać do swoich poglądów innych, to wypadałoby żeby potrafił podać jakieś argumenty. Przypominam, że autorytet uznawany tylko przez jedną stronę, nie jest argumentem.
Chociażby dlatego, że Bóg stworzył jamę ustną do przyjmowania pokarmu, a nie nasienia.

No widzisz... Implicite przyjmujesz w tym momencie założenie: jeśli używamy czegoś w innym celu niż zostało to przewidziane (robimy cos nienaturalnego), to grzeszymy. Jakie masz podstawy aby uznawać używanie części ciała inaczej niż przewidziała to natura, za niemoralne?
sahcim napisał(a):
Usta kobiety nie są odpowiednikiem penisa u mężczyzny

A pieść nie jest odpowiednikiem szczęki. To znaczy, że trenowanie boksu jest ciężkim grzechem? Taka sama logika.
sahcim napisał(a):
nie zostały stworzone po to, by w nich następowało złożenie plemników

To, że coś zostało stworzone w jakimś celu, nie oznacza od razu, że nie może być używane w innym. A jeśli uważasz, że nie może, to musisz najpierw to wykazać. Od kilkunastu postów staram się Ci to powiedzieć. Nie potrafię już jaśniej :wink:

Cz sty 15, 2015 2:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Boro napisał(a):
sahcim napisał(a):
Usta kobiety nie są odpowiednikiem penisa u mężczyzny

To jest Twoje zdanie.
Nie tylko moje...
Cytuj:
A pieść nie jest odpowiednikiem szczęki.
No właśnie...dlatego "damski bokserzy" są karani...

Cz sty 15, 2015 2:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Boro napisał(a):
To nie ma żadnego znaczenia, czy uznajesz autorytet Kościoła katolickiego, w momencie, kiedy ktoś jasno i wyraźnie wskazuje go jako źródło, z którego czerpie oceny czy coś jest moralne lub niemoralne. Jeżeli taką informację ignorujesz i zaczynasz polemizować z własnymi pomysłami na temat treści poglądów rozmówcy, to jest to zwykły brak szacunku dla niego.

Zrozum jedną rzecz. Każdy ma prawo do swoich poglądów i może opierać je na czym tylko chce. Jednak kiedy zaczyna dyskutować, czyli przekonywać do swoich poglądów innych, to wypadałoby żeby potrafił podać jakieś argumenty. Przypominam, że autorytet uznawany tylko przez jedną stronę, nie jest argumentem.

Natomiast ja ci przypominam, że jeżeli ktoś wskaże na autorytet, na którym opiera swoje przekonania na jakiś temat, to wmawianie sobie, jemu i innym, że to przekonanie pochodzi z innego źródła, jest po prostu kłamstwem.

Cytuj:
Chociażby dlatego, że Bóg stworzył jamę ustną do przyjmowania pokarmu, a nie nasienia.

No widzisz... Implicite przyjmujesz w tym momencie założenie: jeśli używamy czegoś w innym celu niż zostało to przewidziane (robimy cos nienaturalnego), to grzeszymy.

Właśnie tworzysz, tak samo jak w przypadki sahcima, własną wizję pochodzenia tym razem moich poglądów, czyli pytanie...
Cytuj:
Jakie masz podstawy aby uznawać używanie części ciała inaczej niż przewidziała to natura, za niemoralne?

..dotyczy tego, co sobie na mój temat wymyśliłeś, a ja nie muszę na nie odpowiadać. Na to pytanie sam znajdź odpowiedź. :D

Cz sty 15, 2015 3:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Natomiast ja ci przypominam, że jeżeli ktoś wskaże na autorytet, na którym opiera swoje przekonania na jakiś temat, to wmawianie sobie, jemu i innym, że to przekonanie pochodzi z innego źródła, jest po prostu kłamstwem.

Niec takiego nikomu nie wmawiałem. Po prostu zapytałem o argumenty. Autorytet w tym przypadku nie jest argumentem, co uzasadniłem.
Właśnie tworzysz, tak samo jak w przypadki sahcima, własną wizję pochodzenia tym razem moich poglądów, czyli pytanie...

W takim razie powiedz co z tego, że Bóg stworzył jamę ustną do innego celu niż przyjmowanie nasienia?
Dla każdego, kto w pierwszej klasie liceum uczył sie logiki na lekcjach matematyki, jest oczywiste, że implicite przyjmuje się tu wspomniane wcześniej założenie. Jeśli jednak się mylę, to wyjaśnij na czym polega Twój argument.
Właśnie tworzysz, tak samo jak w przypadki sahcima, własną wizję pochodzenia tym razem moich poglądów

W takim razie zapytam wprost. Czy uważasz, że używanie części ciała niezgodnie z ich podstawowym przeznaczeniem, zawsze jest niemoralne?

Cz sty 15, 2015 3:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Boro napisał(a):

Niec takiego nikomu nie wmawiałem. Po prostu zapytałem o argumenty. Autorytet w tym przypadku nie jest argumentem, co uzasadniłem.

Nagle nabrałem przekonania, że gramy w pomidora...

Cytuj:
Właśnie tworzysz, tak samo jak w przypadki sahcima, własną wizję pochodzenia tym razem moich poglądów

W takim razie zapytam wprost. Czy uważasz, że używanie części ciała niezgodnie z ich podstawowym przeznaczeniem, zawsze jest niemoralne?

A jednak gramy w pomidora...
Zapytam wprost: Czy masz jakieś problemy ze zrozumieniem, że w kwestiach co jest moralne lub niemoralne kierujemy się oceną Kościoła?

Cz sty 15, 2015 3:51 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Czy masz jakieś problemy ze zrozumieniem, że w kwestiach co jest moralne lub niemoralne kierujemy się oceną Kościoła?

I myślę że na tym można zakończyć dyskusję.

Nie da się ukryć że w KKK są wymieniane grzeszne zachowania które:
- nie są wymienione w Biblii
- nie są obiektywnie złe (bo np. nie są przestępstwem w prawie cywilnym)
- nie szkodzą ani samemu grzesznikowi, ani drugiemu człowiekowi (jak np. zdrada małżonka)

Jedni będą uważać że 100% nauki Kościoła jest natchniona Duchem Świętym i akceptować ją w całości. Inni zaś, że niektóre zakazy i nakazy podpadające pod powyższe kryteria mogą być zwykłym widzimisię dostojników, wypływającym bądź to z przywiązania do tradycji, bądź to z politycznych kalkulacji. Ci drudzy będą się więc domagać poparcia ów nauk solidną i spójną argumentacją - a w przypadku miejsca złożenia nasienia czy używania prezerwatyw takowa nie istnieje.

Cz sty 15, 2015 4:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pachura napisał(a):
Ci drudzy będą się więc domagać poparcia ów nauk solidną i spójną argumentacją - a w przypadku miejsca złożenia nasienia czy używania prezerwatyw takowa nie istnieje.

Ta wypowiedź pokazuje, że nauczania Kościoła nie znasz.

Cz sty 15, 2015 4:46 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
pachura napisał(a):
Ci drudzy będą się więc domagać poparcia ów nauk solidną i spójną argumentacją - a w przypadku miejsca złożenia nasienia czy używania prezerwatyw takowa nie istnieje.

Ta wypowiedź pokazuje, że nauczania Kościoła nie znasz.

Aha.

Cz sty 15, 2015 4:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nagle nabrałem przekonania, że gramy w pomidora...

Faktycznie trochę przypomina to grę w pomidora. Od kilkunastu postów zadaję to samo proste pytanie, a wy wykręcacie się jak tylko możecie, żeby nie odpowiedzieć :wink:
Zapytam wprost: Czy masz jakieś problemy ze zrozumieniem, że w kwestiach co jest moralne lub niemoralne kierujemy się oceną Kościoła?

Skoro to wasz jedyna podstawa waszego stanowiska to po co ta cała gadka o nienaturalności, przyrodzie, zwierzętach itp? :roll:

Cz sty 15, 2015 8:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Boro napisał(a):
Skoro to wasz jedyna podstawa waszego stanowiska to po co ta cała gadka o nienaturalności, przyrodzie, zwierzętach itp? :roll:
Bo to Ty w odpowiedzi na mój wpis o łamaniu przykazania miłości Boga i bliźniego napisałeś, że seks(w domyśle także oralny) jest naturalną konsekwencją miłości między małżonkami, więc odpowiedziałem, że jeśli przez seks oralny rozumiemy takie zachowanie, w którym penis zostaje wprowadzony do ust kobiety i tam następuje wytrysk spermy, to wg mnie jest to w oczywisty sposób sprzeczne, po pierwsze z Bożym przykazaniem miłości, a po drugie z naturą, bo ja w naturze(przyrodzie) nie znam takiego stworzenia, którego samiec składałby nasienie w otworze gębowym samicy...a że wg Ciebie właściwym miejscem na wytrysk jest każde miejsce, które sprawia radość, zbliża do siebie partnerów i nie czyni nikomu krzywdy, to zaproponowałem żebyś spróbował ile radości da Ci wytrysk w Twoich ustach, jak takie coś zbliży Cię do partnera i czy nie spowoduje Ci krzywdy tzn czy po czymś takim nie zwymiotujesz...

Cz sty 15, 2015 9:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim, wszelki duch Pana Boga chwali! W końcu napisałeś wprost co masz na myśli bez obruszania się :wink:
sahcim napisał(a):
jest naturalną konsekwencją miłości

Zwróć uwagę na ekwiwokacje słowa "naturalny". Użyłem go w kontekście "oczywisty". Natomiast Ty w kontekście "zgodny z naturą". To dwa zupełnie różne znaczenia.
sahcim napisał(a):
po pierwsze z Bożym przykazaniem miłości

Do tej pory nie wyjaśniłeś w jaki sposób jest z nim sprzeczne.
sahcim napisał(a):
zaproponowałem żebyś spróbował ile radości da Ci wytrysk w Twoich ustach, jak takie coś zbliży Cię do partnera i czy nie spowoduje Ci krzywdy tzn czy po czymś takim nie zwymiotujesz...

A tutaj już mylisz swoje osobiste gusta z moralnością. To, że ja bym od czegoś takiego zwymiotował nie oznacza, że moja partnerka nie robi tego z przyjemnością.

Cz sty 15, 2015 9:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Boro napisał(a):
Do tej pory nie wyjaśniłeś w jaki sposób jest z nim sprzeczne.
Poprzez nauczanie Kościoła...
Boro napisał(a):
sahcim napisał(a):
zaproponowałem żebyś spróbował ile radości da Ci wytrysk w Twoich ustach, jak takie coś zbliży Cię do partnera i czy nie spowoduje Ci krzywdy tzn czy po czymś takim nie zwymiotujesz...
To, że ja bym od czegoś takiego zwymiotował nie oznacza, że moja partnerka nie robi tego z przyjemnością.
Skoro Ty od tego byś zwymiotował tzn że coś takiego jest dla Ciebie nie do przyjęcia, a zatem w imię miłości bliźniego jak siebie samego nie powinieneś "oferować" tego, po czym Ty byś zwymiotował...

Cz sty 15, 2015 10:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Poprzez nauczanie Kościoła...

Znam nauczanie Kościoła. Po prostu w tym przypadku nie widzę żadnego uzasadnienia.
sahcim napisał(a):
Skoro Ty od tego byś zwymiotował tzn że coś takiego jest dla Ciebie nie do przyjęcia, a zatem w imię miłości bliźniego jak siebie samego nie powinieneś "oferować" tego, po czym Ty byś zwymiotował...

Nie przepadam za wątróbką. Może bym po niej nie zwymiotował, ale miałbym duży niesmak. Czy to oznacza, że w imię miłości bliźniego mam zabraniać jeść ją innym?

Dlaczego traktujesz seks oralny jako coś krzywdzącego dla kobiety? Może takich nie spotkałeś, ale one naprawdę robią to chętnie i z własnej inicjatywy :wink:

Cz sty 15, 2015 10:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Boro napisał(a):
Dlaczego traktujesz seks oralny jako coś krzywdzącego dla kobiety?
Bo wkładanie do ust penisa żyby mieć w nich wytrysk nie wymyślił nikt, kto chciał dobra kobiet ale ktoś, kto chciał je przez to poniżyć...

Cz sty 15, 2015 10:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Bo wkładanie do ust penisa żyby mieć w nich wytrysk nie wymyślił nikt, kto chciał dobra kobiet ale ktoś, kto chciał je przez to poniżyć...

bzdura

Cz sty 15, 2015 10:59 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 440 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 30  Następna strona