Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 06, 2020 10:02 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 840 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56  Następna strona
 Miłość, sex, grzech 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Miłość, sex, grzech
sachol napisał(a):
sam2 napisał(a):
sachol napisał(a):
Czy fetysze seksualne sa grzechem w małżeństwie?

Tak.

Bo?

Odwodzi od Milosci osoby, do milosci przedmiotowej tak samego ciala i czesci ciala jak i przedmiotow martwych. Sprowadza wartosci duchowe, do materialnych zapotrzebowan ciala.
Radzil bym poczytac temat w ktorym tak zawziecie negowalas moje wypowiedzi.
Gdybys tamten temat zrozumiala to nie miala bys teraz watpliwosci czy tego typu pytan.

Śr kwi 24, 2019 2:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
viewtopic.php?f=17&t=28085
viewtopic.php?f=17&t=27988

Śr kwi 24, 2019 2:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Interesuje mnie konkret w twojej odpowiedzi nie ma konkretu. Idac tym tropem rozumowania to wszystko bylo by zle nawet koronkowe majtki a wiemy ze tak nie jest

Śr kwi 24, 2019 3:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ciąża, małżeństwo, onanizm
Natchniona napisał(a):
Witajcie. Trochę oklepany pewnie temat ale nigdzie nie moge znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.Jestem w 8 miesiącu ciąży. Mam burze hormonów i w przeciwieństwie do mojego meża wielką ochotę na sex. Mój mąż najchetniej nie współżyłby wcale. Rozmawialismy na ten temat. Myślałam, że sie mnie boi, że boi sie o maleństwo ale wręcz przeciwnie. Twierdzi żartoblowie że nie ma fetyszu kobiet w ciąży. Stąd moje pytanie. Czy będąc w takiej sytuacji mam prawo sie zaspokoić sama? Podkreślę że mu nigdy nie odmawiam jeśli tego chce. Nie jest chory, nie ma stresującej pracy. Mamy 33 i 37 lat. Mamy juz 2 dzieci to bedzie nasze 3. W żadnej z ciąż nie bylo tak kiepsko, jestem sfrustrowana brakiem zainteresowania mną jako kobietą. Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

Twoje sumienie pewnie coś podpowiada, prawda?

Śr kwi 24, 2019 3:24 pm
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Brandeisbluesky napisał(a):
Natchniona napisał(a):
Witajcie. Trochę oklepany pewnie temat ale nigdzie nie moge znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.Jestem w 8 miesiącu ciąży. Mam burze hormonów i w przeciwieństwie do mojego meża wielką ochotę na sex. Mój mąż najchetniej nie współżyłby wcale. Rozmawialismy na ten temat. Myślałam, że sie mnie boi, że boi sie o maleństwo ale wręcz przeciwnie. Twierdzi żartoblowie że nie ma fetyszu kobiet w ciąży. Stąd moje pytanie. Czy będąc w takiej sytuacji mam prawo sie zaspokoić sama? Podkreślę że mu nigdy nie odmawiam jeśli tego chce. Nie jest chory, nie ma stresującej pracy. Mamy 33 i 37 lat. Mamy juz 2 dzieci to bedzie nasze 3. W żadnej z ciąż nie bylo tak kiepsko, jestem sfrustrowana brakiem zainteresowania mną jako kobietą. Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

Twoje sumienie pewnie coś podpowiada,

Owszem, inaczej nie byłoby mnie tutaj :) ale poprostu czuje sie jak inkubator.

Ostatnio edytowano Śr kwi 24, 2019 4:36 pm przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

poprawione cytowanie

Śr kwi 24, 2019 4:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
Interesuje mnie konkret w twojej odpowiedzi nie ma konkretu. Idac tym tropem rozumowania to wszystko bylo by zle nawet koronkowe majtki a wiemy ze tak nie jest

Jak zrozumiesz czym jest Milosc, to zrozumiesz reszte.
Konkrety masz tam podane w tych linkach, wystarczy ze bedziesz chciala je zrozumiec.
Musisz je oddzielic od znieksztalcen znaczenia tresci moich wpisow ktore miedzy innymi sama wprowadzilas w tych linkach.

Śr kwi 24, 2019 4:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Natchniona napisał(a):
Natchniona napisał(a):

Twoje sumienie pewnie coś podpowiada,

Owszem, inaczej nie byłoby mnie tutaj :) ale poprostu czuje sie jak inkubator.

A czym chcialas sie czuc ?
Chyba nawet nie rozumiesz ze wlasnie jestes jak i kazda kobieta takim wlasnie inkubatorem nowego zycia. Jesli taka rola ci nie odpowiada to po co wiazalas sie z mezem? Dla seksu, czy tego cudu nowego zycia?

Śr kwi 24, 2019 4:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Natchniona napisał(a):
(…) Owszem, inaczej nie byłoby mnie tutaj :) ale poprostu czuje sie jak inkubator.

Jak sobie radziliście przy poprzednich ciążach? Tylko domyślam się, że wtedy nie było burzy hormonów u Ciebie, więc i pewnie problemu nie było? Piszesz, że mąż nie boi się o Ciebie i o dziecko w kontekście pożycia, czyli musi być inne wytłumaczenie (?)

Śr kwi 24, 2019 4:37 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Szczerze myślałam, że może chory jest że przemeczony, pytam o co chodzi. Uwierzcie mi ja sie cieszę że jestem w ciaży, kocham i jego i dzieciaki. Jestesmy razem 12 lat. Wszędzie tylko widze problem niezaspokojonych mężów a co jeśli kobiety też są w takiej sytuacji. Miłość to nie tylko seks , ja wiem o tym. Ja sie czuje odrzucona i tyle. A nie chce i nie zasługuje na to bo całe serce przelewam na moją rodzine.

Śr kwi 24, 2019 4:42 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Natchniona napisał(a):
(…) Owszem, inaczej nie byłoby mnie tutaj :) ale poprostu czuje sie jak inkubator.

Jak sobie radziliście przy poprzednich ciążach? Tylko domyślam się, że wtedy nie było burzy hormonów u Ciebie, więc i pewnie problemu nie było? Piszesz, że mąż nie boi się o Ciebie i o dziecko w kontekście pożycia, czyli musi być inne wytłumaczenie (?)

Oczywiście że była burza :) My chcielismy 3 dziecko bardzo. Zawsze mieliśmy wysokie libido. Nawet jesli byly przerwy to z jakiegoś ważnego powodu. Ktoś zachorowal, problemy np w pracy. Ale to nie jest na rzeczy. Ja mu sie chyba nie podobam juz...

Śr kwi 24, 2019 4:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Z drugiej strony, może libido mu się obniżyło?

Chyba musicie ze sobą bardziej szczerze porozmawiać? Może Twój mąż wkracza w kryzys wieku dojrzałego, o ile coś takiego istnieje?

Śr kwi 24, 2019 4:58 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Z drugiej strony, może libido mu się obniżyło?

Chyba musicie ze sobą bardziej szczerze porozmawiać? Może Twój mąż wkracza w kryzys wieku dojrzałego, o ile coś takiego istnieje?

Może tak być. Dzieki za radę.

Śr kwi 24, 2019 5:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tak pewnie bardzo ogólnie, to grzech, bo może małżonek/małżonka skupia się tylko i wyłącznie na jakiejś części ciała czy przedmiocie w celu osiągnięcia przyjemności, a cała ta duchowa miłość i współżycie dwojga kochających się ludzi odchodzi do przysłowiowego lamusa...

Nie ma więc wzajemnej miłości, tylko pożądanie w celu zaspokojenia popędu. Żona/mąż powinni być podmiotem miłości, a nie przedmiotem pożądania.

Chociaż nie wiem jakby te kwestie rozwiązywać w praktycznym życiu. Bo np. jak mężczyzna jest fetyszystą kobiecych stóp, to masaż żony pewnie grzechem nie jest. Tylko, żeby nie tylko na tym się skupiać.

O tych wszystkich fantazjach łóżkowych dobrze chyba pisze pewien kapucyn (niestety umknęło mi gdzieś nazwisko) - taki specjalista do małżeńskich problemów w sferze intymnej.

Śr kwi 24, 2019 5:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Natchniona napisał(a):
Szczerze myślałam, że może chory jest że przemeczony, pytam o co chodzi. Uwierzcie mi ja sie cieszę że jestem w ciaży, kocham i jego i dzieciaki. Jestesmy razem 12 lat. Wszędzie tylko widze problem niezaspokojonych mężów a co jeśli kobiety też są w takiej sytuacji. Miłość to nie tylko seks , ja wiem o tym. Ja sie czuje odrzucona i tyle. A nie chce i nie zasługuje na to bo całe serce przelewam na moją rodzine.

Na pewno warto regularnie się badać, by wiedzieć, co w trawie piszczy. Jeśli takich badań nie było przez dłuższy czas, to może pora je powtórzyć. Mąż też może być przemęczony, może w pracy coś idzie nie tak dobrze, może narasta lęk przed sytuacją, gdy pojawi się trzecie dziecko. Możliwe jest, że Twój mąż sam dobrze nie wie, co jest przyczyną takiego stanu, albo jeśli wie, to może nie potrafi o tym otwarcie rozmawiać.

Śr kwi 24, 2019 5:56 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Natchniona napisał(a):

Na pewno warto regularnie się badać, by wiedzieć, co w trawie piszczy. Jeśli takich badań nie było przez dłuższy czas, to może pora je powtórzyć. Mąż też może być przemęczony, może w pracy coś idzie nie tak dobrze, może narasta lęk przed sytuacją, gdy pojawi się trzecie dziecko. Możliwe jest, że Twój mąż sam dobrze nie wie, co jest przyczyną takiego stanu, albo jeśli wie, to może nie potrafi o tym otwarcie rozmawiać.

Może też tak być. Sam chętnie chodzi na badania. Ostatnio nawet urologa mu załatwiłam bo sie martwie. Wyniki ksiązkowe. Stresu nie ma jest bardzo zadowolony z pracy. Być może to jakiś podświadomy lęk przed czymś. Pogadam z nim jeszcze. Pozdrawiam

Śr kwi 24, 2019 6:06 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 840 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56  Następna strona