Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn wrz 21, 2020 5:24 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 596 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 40  Następna strona
 Kącik samotnych serc 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik samotnych serc
mniszek_pospolity napisał(a):
No to jesteśmy umówieni na jutro, na 18.00 :wink: Ma być jakaś konkretna forma modlitwy (koronka, różaniec?), czy mamy dowolność? Będę pamiętał i na pewno się pomodlę, :cfaniak:

Tak, jesteśmy umówieni. Jutro, godzina 18:00 :-D Co do modlitwy, to jeszcze o tym nie myślałam, ale teraz myślę, że różaniec święty nigdy nie jest złym pomysłem. Możesz też modlić się własnymi słowami, jeśli tylko zechcesz. Najważniejsza jest oczywiście wiara :D

Fajnie, że dołączysz :-D ;)

Poczekajmy w takim razie na kolejnych chętnych i... do modlitwy ;) Czas zanurzyć się w rozmowie z Bogiem, bo od samego pisania "nic się nie zmieni". Zatem do jutra (w duchowej łączności).

Do jutra - w duchowej łączności :-D :-D

Pn mar 30, 2020 10:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
nat.ka napisał(a):
No to jesteśmy umówieni na jutro, na 18.00 :wink: Ma być jakaś konkretna forma modlitwy (koronka, różaniec?), czy mamy dowolność? Będę pamiętał i na pewno się pomodlę, :cfaniak:

Tak, jesteśmy umówieni. Jutro, godzina 18:00 :-D Co do modlitwy, to jeszcze o tym nie myślałam, ale teraz myślę, że różaniec święty nigdy nie jest złym pomysłem. Możesz też modlić się własnymi słowami, jeśli tylko zechcesz. Najważniejsza jest oczywiście wiara :D

Fajnie, że dołączysz :-D ;)

Poczekajmy w takim razie na kolejnych chętnych i... do modlitwy ;) Czas zanurzyć się w rozmowie z Bogiem, bo od samego pisania "nic się nie zmieni". Zatem do jutra (w duchowej łączności).

Do jutra - w duchowej łączności :-D :-D

Ja wam nadal proponuje barsziej realną łączność oprócz tej modlitwy. Pogadajcie sobie ze sobą :D ale to raczej powinno od mniszka wyjść wkońcu to on jest mężczyną:)

Wt mar 31, 2020 7:41 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Ale chyba to na priva.. ;-)

Wt mar 31, 2020 8:36 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Ale chyba to na priva.. ;-)
:brawo:

Wt mar 31, 2020 3:59 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Dobra, dobra, nie podniecajcie się tak :-P ;) My tutaj staramy się wsłuchać w Boży głos 8)

Śr kwi 01, 2020 12:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
https://youtu.be/8V1XjYB0K_w

Ksiaďz o kryzysie podejmowania decyzji, o leku przed powołaniem i odpowiedzialnością i odsuwaniu drcyzji o powołaniu z różnych przyczyn. Polecam

https://youtu.be/2srVhU-MNB4

Śr kwi 01, 2020 8:51 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
https://youtu.be/8V1XjYB0K_w

Ksiaďz o kryzysie podejmowania decyzji, o leku przed powołaniem i odpowiedzialnością i odsuwaniu drcyzji o powołaniu z różnych przyczyn. Polecam

https://youtu.be/2srVhU-MNB4

Dzięki sachol ;)

Cz kwi 02, 2020 8:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Ja wam nadal proponuje barsziej realną łączność oprócz tej modlitwy. Pogadajcie sobie ze sobą :D ale to raczej powinno od mniszka wyjść wkońcu to on jest mężczyną:)

A skąd wiesz, że Twoje propozycje już się nie realizują? ;) I co z tego, że mniszek jest mężczyzną, teraz mamy równouprawnienie :cfaniak:

dzięki za link

i może skupmy się na głównym temacie, bo coś nam to serial typu "M jak miłość" zaczyna przypominać...albo jakaś opera mydlana z Ameryki Południowej typu "Paloma" albo "Fiorella"... lub "Zbuntowany anioł" ;)

Pt kwi 03, 2020 4:03 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
i może skupmy się na głównym temacie, bo coś nam to serial typu "M jak miłość" zaczyna przypominać...albo jakaś opera mydlana z Ameryki Południowej typu "Paloma" albo "Fiorella"... lub "Zbuntowany anioł" ;)

Haha ;D jestem za! Chociaż możliwe, że temat już się tak z lekka wyczerpał ;P

Pt kwi 03, 2020 10:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
https://youtu.be/Td6wif1rcbw
Wg. O. Szustaka 99,9 osob ma powolanie do małżeństwa. Wg niego jeśli ktoś nie ma dogłebnego pragnienia pójścia za Panem Jezusem to wtedy jest sie w tych 99.9 % majacych powołanie do małzeństwa. A to ze ktoś nikogo nie może znaleźć nie oznacza braku powołania do małżeństwa.
Warto posłuchać całość dla zainteresowanych.

So kwi 04, 2020 8:26 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
przepraszam, że tu, ale na.tka - opróżnij sobie skrzynkę odbiorczą, bo wysłac nic do Ciebie nie mogę (dzisiaj), są "do wysłania" i... nadal nie są wysłane (to chyba dział techniczny) ;d

sachol, dzięki, posłucham w wolnym czasie. No cóż, o. Szustak ma taką opinię, ale nie wiem na ile ona jest "prawdziwa" ; w sensie, że pomija tu powołanie do samotności (gdzie to zmieścić?, 99.9,małżeństwo reszta (też mało) duchowni... ' i jakaś taka luka nam powstaje...

N kwi 05, 2020 8:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
w sensie, że pomija tu powołanie do samotności (gdzie to zmieścić?, 99.9,małżeństwo reszta (też mało) duchowni... ' i jakaś taka luka nam powstaje...

Nie pomiją. Ja nie streszczałam całego filmiku o. Szustaka a właściwie trzech bo na tyle podzielił ten temay.

N kwi 05, 2020 9:18 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
przepraszam, że tu, ale na.tka - opróżnij sobie skrzynkę odbiorczą, bo wysłac nic do Ciebie nie mogę (dzisiaj), są "do wysłania" i... nadal nie są wysłane (to chyba dział techniczny) ;d

Wybacz, ale nie wchodziłam na forum przez jakiś czas, więc nie widziałam wcześniej tego postu :-) Na szczęście sprawa już jest rozwiązana .

sachol napisał(a):
Wg. O. Szustaka 99,9 osob ma powolanie do małżeństwa. Wg niego jeśli ktoś nie ma dogłebnego pragnienia pójścia za Panem Jezusem to wtedy jest sie w tych 99.9 % majacych powołanie do małzeństwa. A to ze ktoś nikogo nie może znaleźć nie oznacza braku powołania do małżeństwa.
Warto posłuchać całość dla zainteresowanych.

Wszystkie 3 filmiki o różnych trzech powołaniach już mam zaliczone, dziękuję! ;)

So kwi 11, 2020 9:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:

Wszystkie 3 filmiki o różnych trzech powołaniach już mam zaliczone, dziękuję! ;)

Pomogło?:)

N kwi 12, 2020 5:25 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Sądze, ze ta chec bycia w zwiazku i dazenia do niego i poczucie samotnosc w jakiejs czesci jest podyktowana presja spoleczna. Babcie i ciagle ciagle dopytuja mloda osobe kiedy chlopak/dziewczyna. Jak to kiefys slusznie ktos napisal najpierw ludzie pytaja cie kiedy slub, potem kiedy dziecko, a potem kiedy drugie.
Mysle, ze ja ulegalam tej presji w jakiejs czesci. Pamietam jak mialam 20 lat I myslalam sobie, ze to juz ostatni dzwonek i musze na gwal szukac meza. Mialam lek przed staropanienstwem.
Ale teraz nie postrzegam singielstwo juz jako czegos wstydliwego, dobrze jest wylamywac z ram z spolecznych. Znacznie lepiej pod tym wzgledem jest mysle w miastach, gdzie jest sie bardziej anonimowym. Trzeba sobie uswiadomic, ze drugi czlowiek nie da nam szczescia, szczescie moze dac nam tylko Bog. Gdyby tak bylo to wszyscy w malzenstwie byliby szczesliwi, a zycie pokazuje nam, ze tak nie jest.
Z tym sie wiaze tez to, ze u nas w Polsce jest parcie na mlode macierzystwo, sadze, ze to jest kwestia kulturowa, bo np wloszki na ogol po 35 roku zycie rodza pierwsze dziecko z tego co slyszalam.

Pn kwi 13, 2020 3:55 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 596 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 40  Następna strona