Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr paź 17, 2018 8:07 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Żołnierze Wyklęci - czyli "bo nie ma większej miłości..." 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Żołnierze Wyklęci - czyli "bo nie ma większej miłości...
Gratuluję..
Jak Rosja z prawa uzna Polskę za swoje terytoria przyłączone, Unia przyklaśnie, wywiesisz na balkonie: Obrazek

Jak Niemcy uznają Polskę za swoje to wywiesisz Obrazek
????

Mam tylko nadzieję, że nie chodzisz z tymi co się drą "Konstytucja" lub "demokracja!" ?

N paź 07, 2018 12:05 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
PeterW,

zamiast snuć nie mające związku z tematem dywagacje, napisz proszę, jaką korzyść odniosło polskie społeczeństwo z działalności t.zw. żołnierzy wyklętych?
Musiała być ogromna, skoro budujemy ich kult, stawiamy im pomniki i ustanawiamy dzień ich pamięci.

N paź 07, 2018 8:39 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Tlumili rozpasanie krwawych komunistycznych siepaczy

N paź 07, 2018 3:10 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
I z jakim skutkiem je stlumili ?
No i oczywiscie kochani byli przez ludnosc na ktorej terenie operowali.

N paź 07, 2018 4:37 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Napisałem wyraźnie, że tłumili. Przecież.do końca ni mogli

N paź 07, 2018 5:59 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Żołnierze Wyklęci to tylko przykład bo przecież jest wielu innych żołnierzy patriotów. Dlatego nie mówię o innych grupach np. uczących się itp. bo chodzi o walkę.
Chyba chciałam coś głębiej powiedzieć. Jak jest nam źle wszystkim to chyba pottrzeba walczyć o coś a nie biernie stać i walczyć ze sobą. Jeśli prawdą jest że zło jest przez grzech to może wspólna walka z grzechem o człowieka dla Chrystusa nie ze sobą nawzajem. Za siebie i o siebie jak przyjaciele. Myślałam żeby każdy zrezygnował ze swych aspiracji i poświęcił swoje marzenia na rzecz przyszłego nieba. Ja np. już widzę że będę musiała zrezygnować z marzeń o niebie świętych po trzykroć nieskazitelnych ludzi i Jezusa, który jest tylko ze świętymi i brzydzi się grzesznikami. A On siedzi z grzesznikami i jeszcze innych tam wciąga. Nawet nie wiecie jaka to dla mnie trauma żeby dalej uważać taki obraz Jezusa za autorytet. Wolałabym już nie znać Go i szukam innych wzorców. Stąd żołnierze zwrócili moją uwagę. Ale Jezus jest jaki jest. Można Go przyjąć Takiego lub szukać innych ideałów.

N paź 07, 2018 6:53 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Bo tak jak żołnierze nigdy nie spełnią swoich marzeń o życiu w Polsce i założeniu rodziny, kochającej żonie tylko z lasu nie mogli wyjść bo byli za życia skazani na śmierć a my mamy to za darmo i nadmiar. A Polska nigdy nie będzie taka za jaką oddali młode życie bo już się szykują inni żeby ją przejąć. Tak. jak komuniści za to co zrobili nigdy nie będą mieli żadnej chwały. Tak jak muzułmanie nie będą mieli swojego raju z dziewicami. Tak każdy z nas nie będzie miał nieba jakie sobie wymarzył i im szybciej się z tym pogodzi tym lepiej dla niego. Bo miłość to widać ofiara jest i niewola.

N paź 07, 2018 7:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
lubczyk napisał(a):
Tak każdy z nas nie będzie miał nieba jakie sobie wymarzył i im szybciej się z tym pogodzi tym lepiej dla niego. Bo miłość to widać ofiara jest i niewola.

Nie chcę Cię zgorszyć, ale chapeau bas, widać że masz piękną duszę.
(nie mylić z pięknoduchem :D )

N paź 07, 2018 11:46 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jeśli Ty mnie w ogóle zrozumiałeś co ja chciałam powiedzieć to chyba wiem co Ci jest i zachowam dla siebie . Ale możesz być pewien że Jezus jeśli przyszedł do grzeszników i jeśli za kogoś chciał umierać to właśnie za Takich i tylko takich jak Ty jesteś.

Pn paź 08, 2018 5:43 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Pani Maria Leśnikowska przypina zdjęcie ojca do krzyża na Łączce. W wyniku konfiskaty mienia komuniści zabrali z domu wszystkie fotografie. Pani Maria zobaczyła to zdjęcie pierwszy raz w życiu, na konferencji identyfikacyjnej IPN. Kiedy zamordowali tatę miała 6 tygodni.

https://twitter.com/MSmolanska/status/1 ... 1775756289

Obrazek

Wt paź 16, 2018 6:21 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
exeter napisał(a):
PeterW,

zamiast snuć nie mające związku z tematem dywagacje, napisz proszę, jaką korzyść odniosło polskie społeczeństwo z działalności t.zw. żołnierzy wyklętych?
Musiała być ogromna, skoro budujemy ich kult, stawiamy im pomniki i ustanawiamy dzień ich pamięci.
Nie wszystko się mierzy doraźnymi korzyściami (czy nawet niedoraźnymi, choć akurat w tym wypadku są poważne).
Ale oczywiście ktoś bez wartości może uważać, że gwałcona kobieta powinna jeszcze d... ruszać, bo gwałciciel wówczas nie uderzy, a można przecież spróbować mieć z tego trochę przyjemności.

Ja np. już widzę że będę musiała zrezygnować z marzeń o niebie świętych po trzykroć nieskazitelnych ludzi i Jezusa, który jest tylko ze świętymi i brzydzi się grzesznikami. A On siedzi z grzesznikami i jeszcze innych tam wciąga.
Obawiam się, że to jest nieporozumienie. W Niebie jak najbardziej bedą nieskazitelni ludzie i żadnego grzesznika.
Natomiast owszem, większość z nich za życia była grzesznikami.
Tyle że z tego się cieszę - jak inaczej miałbym trafić do Nieba?
Cytuj:
Tak każdy z nas nie będzie miał nieba jakie sobie wymarzył i im szybciej się z tym pogodzi tym lepiej dla niego.
Cieszę się, że nie bedę miał Nieba, "jakie sobie wymarzyłem". Oczekuję czegoś znacznie lepszego...

Ostatnio edytowano Wt paź 16, 2018 11:31 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalenie dwóch postów

Wt paź 16, 2018 9:28 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney,

Cytuj:
Nie wszystko się mierzy doraźnymi korzyściami (czy nawet niedoraźnymi, choć akurat w tym wypadku są poważne).

Tylko tyle byłeś w stanie napisać? :? Konkrety Barney, konkrety proszę.

Jakie korzyści społeczeństwo odniosło z działalności ludzi, którzy wbrew rozkazom nie złożyli broni i zostali w lasach po zakończeniu II WŚ?
Czy społeczeństwo polskie zapłaciło cenę za ich działania?
Dziś możemy dokonywać podsumowań, więc jaki był ostateczny bilans przedłużania wojny na ziemiach polskich, dodatni, czy ujemny?
Proszę o odpowiedź na powyższe pytanie z tych samych powodów, które wyłuszczyłem we wcześniejszym poście:

"Dostrzegam dramatyzm losów całego wojennego pokolenia i staram się zrozumieć dylematy przed jakimi postawiono tych ludzi. Ale to nie zwalnia mnie z obowiązku oceny prawidłowości wyborów przez nich dokonywanych. Gdybym z tego zrezygnował, skazałbym się na popełnianie błędów poprzedników. Ty masz dokładnie taki sam obowiązek i jeśli go zlekceważysz, będziesz głupcem."

Wt paź 16, 2018 8:13 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gdyby żołnierze nie przeciwstawili się Stalinowi Polska byłaby dziś pod ruskim butem a ty tawariść byś gawarił po ruski. Zamiast kościoła katolickiego byłoby prawosławie a Polski nie byłoby na mapie. Komunizm byłby potęgą bo poprostu nikt nie wiedziałby do czego zdolni są komuniści a tak pokazali swoją prawdziwą twarz. Bo tak naprawdę korzenie komunizmu tkwią w satanizmie. Zanikłaby całkiem moralność odwaga i honor wśród ludzi a zapanowałoby "miłosierdzie" Stalina, które polegało na tym że jak nawet z otoczenia Stalina najwyżej postawieni ludzie zwracali uwagę na zachowania żołnierzy armii czerwonej to Stalin ich usprawiedliwiał że skoro ciężko walczą to muszą kraść, gwałcić, mordować i zaprowadzać porządek.

Barney, bardzo dobrze że masz taką wiarę i życzę Ci tego właśnie żeby rzeczywistość przerosła marzenia.

Ostatnio edytowano Wt paź 16, 2018 11:29 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalenie dwóch postów

Wt paź 16, 2018 10:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
lubczyk,

trafnie opisałaś naturę Stalina i komunizmu i dlatego uważam, że mieliśmy szczęście. Ale nie dlatego, że po lasach kręcili się "żołnierze wyklęci", tylko dlatego, że było ich stosunkowo mało, byli słabi i nie atakowali Rosjan.
Z tych powodów Ruscy pozwolili naszym komunistom uporać się z tym problemem we własnym zakresie. Gdyby było inaczej, skala represji przewyższyłaby wszystko co znaliśmy choćby z Powstania Warszawskiego. Stalin był zdolny do przesiedlania całych narodów na Syberię(Tatarzy Krymscy), masakrowania ich(Ukraińcy, Litwini), czy do włączania krajów do ZSRR. Doświadczyliśmy tego na własnej skórze podczas represji rosyjskich w rejonie Białostockim. Krótko mówiąc, antykomunistyczna powojenna partyzantka igrała z ogniem, naraziła ludność na represję i nie uzyskała niczego, poza przedłużeniem wojennego koszmaru. Akceptuję i popieram badanie losów jej członków, upamiętnianie miejsc kaźni i pochówków, ale na Boga, nie róbmy z nich zbawców Ojczyzny, gdyż nimi nie byli.

Śr paź 17, 2018 6:34 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Według tego co tu piszesz lepiej się poddać bez walki od razu i pozwolić zaborcy na wszystko. Wtedy nie dość że stanie się potężny ponad wszystko to jeszcze będzie wybawicielem stróżem porządku bo nie pokaże prawdziwej twarzy a ta się objawia tylko przy buncie. Za takiego miał się właśnie Stalin.

Śr paź 17, 2018 7:05 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3