Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr paź 16, 2019 5:26 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 754 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 51  Następna strona
 Polityka. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Debaty mają ten minus, że przedstawiają to. co kto chce powiedzieć przed wyborami. Tymczasem wiekszość partii pokazała, że nie ma najmniejszego znaczenia co mówią w obietnicach wyborczych.
Że polece standardem: Po obiecywała że zmniejszy podatki i podniosła, że nie zwiększy wiku emerytalnego i zwiększyła itd itp.

Śr paź 09, 2019 8:52 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Debaty mają ten minus, że przedstawiają to. co kto chce powiedzieć przed wyborami. Tymczasem wiekszość partii pokazała, że nie ma najmniejszego znaczenia co mówią w obietnicach wyborczych.
Że polece standardem: Po obiecywała że zmniejszy podatki i podniosła, że nie zwiększy wiku emerytalnego i zwiększyła itd itp.

Dla partii nie ma większego znaczenia ich program, ale to czego chce elektorat. Ja popieram PiS :)
Pozdrawiam

Śr paź 09, 2019 11:20 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mniszku, takie partie jak np. Front Marine Le Pen czy Alternative For Deutchland maja większe zaplecze i poparcie we własnych krajach niż Konfederacja w Polsce. Uważam,że Konfederacja to jest kolejny ruch w którym JKM lansuje się, człowiek który niepoważnie zachowuje się w Europarlamencie choć niektóre postulaty brzmia zabawnie np. likwidacja publicznej służby zdrowia. Póki co nie wiadomo czy Konfederacja wejdzie do Sejmu i przekroczy próg wyborczy, czyli takie dylematy i problemy jakie JKM ma w każdych wyborach.
Pozdrawiam

Śr paź 09, 2019 11:26 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Zuzanna Trela (Konfederacja)- przeczytajcie, jakie ma odpowiedzialne poglądy:

https://konserwatyzm.pl/nacjonalizm-prz ... HGx08paz5E
Aż się chce ją poprzeć. :)

Śr paź 09, 2019 12:05 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Uważam,że Konfederacja to jest kolejny ruch w którym JKM lansuje się, człowiek który niepoważnie zachowuje się w Europarlamencie choć niektóre postulaty brzmia zabawnie np. likwidacja publicznej służby zdrowia

Ale ileż razy można pisać, że Konfederacja nie równa się jeden JKM? Prędzej Konfederacja przetrwa bez Korwina niż PiS bez Kaczyńskiego. Gdyby prezes Kaczyński z jakichś powodów zakończył swoją polityczną karierę, to PiS w przeciągu kilku miesięcy rozbiłby się na kilka mniejszych frakcji.

Poza tym Korwin jest jaki jest i nic ani nikt go już nie zmieni. Niestety, ma 77 lat, więc prędzej Wisła uschnie niż on czegoś kontrowersyjnego nie powie. Starych drzew się nie przesadzi. Nie da się go "schować do szafy" jak to uczyniło PiS z Macierewiczem. Zauważcie jak już od dłuższego czasu ucichł całkowicie temat Smoleńska.

Cytuj:
Zuzanna Trela (Konfederacja)- przeczytajcie, jakie ma odpowiedzialne poglądy:

I takie osoby powinny być pokazywane, osoby z ideami. Zewsząd jednak jesteśmy otaczani agresją, hejtem, kłamstwami, manipulacjami, szyderstwem.

Nie tak dawno pisałem, że niektóre osoby po to tylko dołączyły do Konfederacji, żeby ją rozbić od środka. Przyjęto to z przymrużeniem oka. A skąd niby te "taśmy Konfederacji". Kto je nagrywał...? Podpowiem, pan od "Skutecznych" - środowiska Liroya. Agentura nie śpi i czuwa...

I wp dziś publikuje... kapiszon i jeszcze większy niewypał niż "taśmy Kaczyńskiego", które publikowała GW.

https://wiadomosci.wp.pl/wybory-parlamentarne-2019-ujawniamy-tasmy-konfederacji-6432950448781441a

Odp. prezesa Ruchu Narodowego Roberta Winnickiego oraz skarbnika Konfederacji Michała Wawra błyskawiczna.

https://www.youtube.com/watch?v=FVSiH6FRjpc

Przy okazji panowie ciepło wspominają zmarłych śp. Kornela Morawieckiego i byłego ministra Jana Szyszko.

Jedno co się rzuca z tych taśm, to brak przekleństw ;) Można rozmawiać bez tych bluzgów? Można. To co do formy, a sama treść to oceńcie sami.

Śr paź 09, 2019 3:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No cóż, formalnie jest to złamanie prawa. Choć szczerze mówiąc specjalnego zła moralnego w tym nie widzę.

Śr paź 09, 2019 4:27 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
choć niektóre postulaty brzmia zabawnie np. likwidacja publicznej służby zdrowia.

Teraz właśnie jestem w trakcie słuchania debaty przedwyborczej w radiu RMF/FM i wypowiadał się w kwestii zdrowia JKM. I ani słowa o tym, że Konfederacja chce likwidacji publicznej służby zdrowia.

To są chyba już takie pobożne legendy... albo mity...albo po prostu nieaktualne postulaty. Poszperałem w internetach i nie mogłem znaleźć postulatu w programie wyborczym Konfederacji, który mówi o likwidacji publicznej służby zdrowia...

Śr paź 09, 2019 6:30 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Chciałem edytować post, żeby nie pisać następnego, ale jak się okazuje nie mogę. : (

Pragnąłem dodać, że czekam dziś z niecierpliwością na główne wydanie Wiadomości o 19.30. Jestem naprawdę ciekaw jak tym razem owe przeprosiny za kłamstwa sondażowe i manipulacje będą wyglądać. (TVP przegrała już dwa procesy w trybie wyborczym z Konfederacją)

Strzelam w ciemno, że będzie mniej więcej tak:

- jakaś informacja i przeprosiny za celowe pomijanie Konfederacji w sondażach, w których jednak miała 5%.

a potem...potem się zacznie trach trach trach - jak cała seria z kałasznikowa. ;)

- "Taśmy Konfederacji"
- "Korwin chce sojuszu z Rosją"
- i na koniec jakaś opinia politologa i sondaż niedający Konfederacji 5%. Może coś o "zmarnowanym głosie" dopowiedzą. Może być ciekawie :)

Śr paź 09, 2019 6:40 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Strasznie się zawiodłem :( Przeprosin nie było, ale za to cała reszta ostrej amunicji wymierzonej w Konfederację jak najbardziej ;)

I jeszcze dostało się Kukizowi co do tych "taśm Konfederacji". :wink: Po trupach do celu...

W dodatku znowu coś mi tu nie gra z tymi sondażami odnośnie mobilizacji. Mogę przysiąc, że po południu na TVP Info pokazane było, że elektorat Konfederacji w 66% chce iść i zagłosować (PO 80%, PiS 73%, Lewica 74%, PSL 58%).

A już w wieczornym wydaniu Konfederacja 62%... gdzie uciekły te 4% znowu :co:

To jest chyba na zasadzie próby sił: zobaczcie, i co nam zrobicie...

Jednak humor poprawiony, Polska to kraj mlekiem i miodem płynący ^^

Śr paź 09, 2019 8:06 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Obrazek

Śr paź 09, 2019 9:25 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey, :brawo:

Tak właśnie jest... Każdy uważa się za zwycięzcę debat przedwyborczych, ale kto to w ogóle w jakiś sposób weryfikuje? Co prawda są jakieś powyborcze sondaże na Interii, można zagłosować, ale to też w sumie nie jest wiarygodne. Może już więcej tych debat nie będzie, bo zliczyć się już tego nie da...

Wiem tylko, że z wielkim bólem zarówno Giertych jak i Szejnfeld na drugim miejscu wybrali Bosaka (wiadomo po kim), a nawet Tomcio Lis użył zdania: "Bosak też ciekawy" i nawet Marek Borowski, ale co tam.

Ile debat tylu zwycięzców :mrgreen:

Co innego te prezydenckie - II tura jeden na jeden, a nie jak teraz: pięćdziesięciu polityków porozrzucanych po wszystkich rozgłośniach radiowych, telewizjach, nawet internetowych itd. Pogubić się można...

Śr paź 09, 2019 9:34 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Takie debaty maja tyle samo sensu co mycie zębów w czasie jedzenia czekolady.

A co do poparcia dla Konfederacji to według najnowszego sondażu maja mieć 3,6%
W niedziele o 21 będziemy znali przynajmniej szacunkowe a pózniej z ileś tam okręgów.

Śr paź 09, 2019 10:01 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Raz jest 7.5% raz 3.6%, raz 4.5%, raz 6.02% i tak trzeba czekać, już się bawiłem w spekulacje w maju - choć wtedy wytypowałem "pierwszą czwórkę", co chyba nie było takie trudne, choć większość ludzi stawiała wówczas jednak Kukiza przez Konfederacją... czas pokaże. Prawybory było ponad 7%, więc nie tracę nadziei, która może i jest matką głupców, ale i też umiera ostatnia ^^

A tak surfując w necie natrafiłem na pewną sondę na ulicach miast i małych miejscowości... Tv internetowa E-misja TV, może ktoś z Was kojarzy.

Jednak jak obejrzałem, to podcięte mam skrzydła. To jest masakra jakaś. Jeżeli taką mamy demokrację, to czasami aż trudno nie zgodzić się z JKM, ale cytować nie będę. Zresztą, sami zobaczcie jakie jest w ogóle zorientowanie a co więcej jakie odpowiedzi co do pójścia na wybory...

https://www.youtube.com/watch?v=0U9nShn-v5k

PS Trzy marzenia mniszka pospolitego (a może bardziej pragnienia niż marzenia) odnośnie zbliżających się wyborów do parlamentu.

1. Chciałbym aby Konfederacja Wolność i Niepodległość weszła do sejmu.
2. Chciałbym aby również PiS wygrał z KO i miał samodzielną większość.
3. Chciałbym również aby Lewica nie miała dwucyfrowego wyniku.

dziękuję : ) (szkoda, że w grudniu nie ma wyborów, ale z drugiej strony... wtedy nawet św. Mikołaj byłby upolityczniony > ;

Śr paź 09, 2019 10:30 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Widzę scenariusz jest jak zwykle
https://wiadomosci.wp.pl/tak-konfederac ... 540502145a
Ciekawe kto się rozprawia z Kofederacja.

Cz paź 10, 2019 12:14 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey, dawałem link do tych "taśm Konfederacji", Barney się odniósł.

No cóż, zgadzam się z Barneyem. Zła moralnego jako takiego tam nie ma. Taki kapiszon, bo tylko głośno się zastanawiali (bez ani jednego słowa na "k", "p", "ch") jak dobrze wykorzystać pieniądze z subwencji. I tak ją otrzymają, bo żeby to dostać, to starczą 3%,więc o ile do sejmu mogą nie wejść, ale 3% na pewno mieć będą. Chcieli wyminąć te prawne procedury i kruczki. W porównaniu z tymi wszystkimi innymi taśmami polityków, to nie ma nad czym raczej płakać...

A co do tego, że ktoś chce ich rozwalić od środka też wcześniej pisałem. Wówczas przyjęte to zostało z przymrużeniem oka. Agentura nigdy nie śpi. Tę rozmowę nagrywał Paweł Dulski telefonem ze Skutecznych. Teraz mamy czarno na białym po co ci Skuteczni Liroya dołączyli do Konfederacji... żeby na cztery dni przed wyborami w Polskę poszedł zwrot: "Taśmy Konfederacji". Odnieśli się do nich Robert Winnicki i Michał Wawer - obaj tam byli i wyjaśniają (link wcześniej też dałem). Skuteczni nie mają najmniejszych szans na wejście do sejmu, bo nie są nawet komitetem ogólnopolskim, ale zachowują się jak pies ogrodnika. Wszystko po to, żeby jak najbardziej Konfederacji zaszkodzić.

Od czasów słynnej Rywingate trzeba brać pod uwagę, że cały czas i wszędzie jesteśmy - a raczej oni (politycy) nagrywani. Mieliśmy już taśmy Morawieckiego, Kaczyńskiego, teraz Neumana itd.

Osobiście uważam, że z dużej chmury mały deszcz. Czy to zaszkodzi czy nie, to przekonamy się 14 października. Jak dla mnie nic gorszącego tu nie ma, ale przekaz poszedł taki a nie owaki, więc jeszcze na samym finiszu biegu do mety ktoś nogę podstawia, ktoś popchnie, w czymś rzuci byle nie do biec. Trudno, polityka jest brutalna.

Cz paź 10, 2019 7:05 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 754 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 51  Następna strona