Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt gru 10, 2019 10:02 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1037 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70  Następna strona
 Polityka. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Jacek Wilk już w poprzednich wyborach prezydenckich wydawał mi się najbardziej konkretny spoza politycznego układu i salonów. Teraz też pisałem, że najlepiej się prezentuje. Problem był taki, że wówczas startował też i Korwin, i Braun i Kukiz i Marian Kowalski. Wilk w tym tłumie anty-systemu po prostu nie miał szans się przebić, "wyjść na powierzchnię". Swoją drogą, to pamiętam po debacie same dobre opinie na temat Jacka Wilka - co dziwne - od osób, które kompletnie w życiu nie zagłosowałyby na dzisiejszą Konfederację.

Cytuj:
Nie dość, że nie okazała się klęską, to wyszła na korzyść jednym i drugim. Narodowcy się zliberalizowali, a liberałowie unarodowili

Takiej koalicji chciano już w 2014 roku. W końcu doszło do sojuszu wolnościowców z narodowcami. Mimo różnic, to Konfederacja w niczym nie przypomina Koalicji Europejskiej z majowych wyborów. Jednak nie ma takiej przepaści między Ruchem Narodowym a Wolnością, jak w przypadku PSL i Zielonymi, Nowoczesną czy SLD (choć razem kiedyś rządzili).

N gru 01, 2019 10:51 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):
Jednak Pan Jezus od polityki "tego świata" trzymał się z daleka. "Królestwo moje nie jest z tego świata."
:) Nie wydaje mi się. Nie zadzierał z Rzymem, to fakt, gdyż przyszedł do swoich. Pilnował swojego podwórka a z władzami Izraela ostro się konfliktował.
:) Zobacz... Jak przekazali Mu wiadomość, że chcą Go widzieć pobożni Grecy, to Jezus uznał, że pora się stąd zwijać. Że to już ten moment.
Co O Jezusie mówił anioł Gabriel ?
"Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca"
Do kompletu przeczytaj sobie Jezusową przypowieść "O minach" z naciskiem na: "Tych zaś przeciwników Moich, którzy nie chcieli, bym panował nad nimi(...)." To ew.Łukasza 19 rozdział.

Cytuj:
Ale jest tym osiołkiem, który wwiezie Twojego Pana i Boga na polski Tron. Jeśli Jezus nie jest kontrowersyjny w Twoich oczach, to Go poprzesz.

W moich oczach Pan Jezus nie jest kontrowersyjny. On jest Bogiem i tutaj nie ma "skali porównawczej". "Oddajcie cesarzowi to co cesarskie... A Bogu to co boskie".

Mówisz tak, jakby Jezus trzymał sztamę z cesarzem.:)
Sparafrazuję to w taki sposób, byś zrozumiał:"Oddajcie "mniszkowi_pospolitemu" to, co należy do "mniszka_pospolitego" a Bogu to, co należy do Boga.
Rozumiesz?
Jeśli waluta była własnością cezara a dał on ją ludowi na jakichś warunkach, to ten, który uznał to za dobro dla siebie i przyjął, niech się rozlicza z nim na warunkach, jakie cezar sobie zastrzegł.
To znaczy po prostu: "Nie okradajcie cezara."
A więc Jezus, jeśli trzyma sztamę z cesarzem, to nie dlatego, że jest cesarzem, a człowiekiem interesu, jak wszyscy.

Grzegorz Braun nie jest dla mnie kontrowersyjny w kwestiach wiary i jej praktykowania. Nie jest kontrowersyjny dlatego, że uczestniczy czy też jak sam określa "słucha" Mszy Świętej sprawowanej w klasycznym rycie rzymskim (sam w Niej uczestniczyłem kilkanaście razy), ale przez swoje wypowiedzi. Np. przesadza mówiąc o zdradzie na temat stacjonowania w Polsce wojsk amerykańskich.
No, to przejdźmy do skali "mikro".
Mieszkasz w bloku na osiedlu z żoną i dziećmi. Za ścianą mieszka porywczy sąsiad, silniejszy od Ciebie.Nazywa się Rusek. Przychodzi do Ciebie daleki sąsiad z osiedla o nazwisku Amerykanin kilka bloków dalej i jątrzy, nastawia Cię przeciwko bliskiemu sąsiadowi. Jednocześnie, wychodząc od Ciebie idzie do do silniejszego bliskiego sąsiada, Ruska. Co sobie pomyślisz? Wychodzisz następnego dnia z domu, mijasz Ruska a on krzywo na Ciebie patrzy. Co sobie myślisz? Sytuacja się rozwija, odwiedza Cię daleki sąsiad, Amerykanin Ty nie śmiesz go pytać o wizyty u Ruska, bo wiesz, że ten nie dość, że jest silniejszy od Ciebie i Ruska, to jeszcze ma wpływy, jak nikt inny na osiedlu.
Mówisz, że zaczynasz się tego Ruska obawiać. Ten tylko na to czekał: "Jak chcesz, zapewnię Tobie ochronę, ale to musi Ciebie trochę kosztować." :)

Sam nie jestem wielkim zwolennikiem polityki jedno-wektorowej i takiego patrzenia na politykę zagraniczną "USA i tylko oni", co z kolei nie czyni ze mnie entuzjasty sojuszu z Rosją.
To nadinterpretacja. Jak się bierze Chrystusa na Króla, to z nikim innym się nie spoufala. Wybiera się rzeczy godziwe a niegodziwe odrzuca. Braun, jak nikt inny ma tego, pożądanego ducha.

Jego wystąpienia w sejmie budzą kontrowersje. I na pewno nie mam tu na myśli słynnego "Szczęść Boże" :wink: Skoro z mównicy musi go "ściągać" JKM to samo w sobie jest nieco zabawne (a wydawało się, że to Korwina nikt nie "przebije" )
Dał się zakręcić, zbić z tropu Suskiemu, bo nie chciał być niemiły. Wiedział, jednocześnie, że przysługuje mu apel. I o apel zwracał się do Marszałek. W mojej ocenie i Korwina powinien odepchnąć, zwracając się do Marszałek:" Proszę mi powiedzieć wprost, że udziela, czy nie udziela mi Pani głosu."
Tam było mętne tłumaczenie , co i dlaczego. Marszałek nie jest od tego, by się tłumaczyć, jeśli postępuje słusznie, jak niesłusznie, to mąci. I Korwin nie wytrzymał napięcia i zrobił z Brauna obłąkanego. :) A Ty się podśmiewasz z Brauna. :)

Do reszty odniosę się, później, albo się nie odniosę. Zobaczymy.Teraz nie mam dość czasu, by to przeczytać.

N gru 01, 2019 5:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
O to należałoby zapytać samych Polaków. Jednak Pan Jezus nigdy nie ubiegał się o żadne urzędy, funkcje, stanowiska...Od tego należałoby zacząć, bo przecież sam Jezus mówił, że Jego Królestwo nie jest z tego świata. "Mieszanie na siłę" polityki z wiarą nie wychodzi na dobre ani jednej ani drugiej.

Pominąłem poprzednie, bo sam wiesz, ile powagi dałeś powyższym. Ale kto wie, może z tymi argumentami, które przytaczam, to się przyłączą? Mowa o LGBT... Albo całkiem się oddzielą i nie będą dalej w stanie szantażować nas miłością i braterstwem w imię Chrystusa.

Przypomnę jeszcze O Panu Jezusie, jak to śmigał niczym mistrz uników pomiędzy lecącymi w Niego kamieniami, jak bawił się w chowanego. ...Jak to wytargali Go ze świątyni, by zepchnąć z urwiska... :)
Gdybyś to wówczas widział, uwierzyłbyś w Niego? Pomyślałbyś:"Facet nie ma klasy."?
Zważ również, że Pismo Św. tłumaczone jest dość podniosłym patosem. Sami tłumacze uznali, że taki Jezus nie jest do przyjęcia. A może zrobili to umyślnie, by prostacy szanowali tych lepiej wykształconych a nawet drżeli przed nimi? Któż to wie?
Jeśli Braun dał takiego "ciała", to co z Panem Jezusem?
Dalej... :) Jak i u kogo Jezus miał się ubiegać o stanowisko? Miał się pytać sług swoich? Wchodził, gdzie chciał i wychodził kiedy chciał. On był wolny. Jedyny wolny Człowiek wszech czasów.
On zawsze był Królem, tylko jeszcze nie uznanym, co było z niekorzyścią dla Jego poddanych.
Przyszła Palmowa Niedziela i naród obwołał Go Królem. Nawet tabliczkę kilka dni później nad głowa Mu przybili. Niestety a może właśnie "stety", bo patrząc bożym okiem na tę sprawę, nie nadszedł jeszcze czas, by zasiadł na właściwym tronie. Tron nie spełniał norm Unii Europejskiej, więc by Go na nim posadzić, musieli Go przybić gwoździami.
Zatem obietnica Gabriela jeszcze się nie wypełniła, że ma zasiąść na Dawidowym tronie. Dawida nie trzeba było przybijać do tronu, więc oba te trony nie są tożsame.
Zatem, upieram się, że sprawa jest otwarta.

N gru 01, 2019 9:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dalsze porównywanie Grzegorza Brauna do Pana Jezusa jest moim zdaniem po prostu bezsensu... Jeśli chcesz, proszę bardzo. Głosuj, nikt Ci nie broni. Tylko najpierw musisz oddać na niego głos w prawyborach Konfederacji. Tutaj pan Braun większych szans nie ma, bo jak pisałem jego ugrupowanie jest najmniej liczne spośród pozostałych koalicjantów.

Konfederacja przeprowadzi prawybory z prawdziwego zdarzenia. Nie ma jak u innych ; lider się liczy i nikt poza tym.

PiS musiało postawić ponownie na Andrzeja Dudę, bo na kogo? Jarosław Kaczyński? Beata Szydło?

W PO-KO to są prawybory "na niby" : lewicowy Jaśkowiak (sobowtór Trzaskowskiego) i Kidawa-Błońska (ta niby bardziej konserwatywna).

Kosiniak-Kamysz to oczywisty wybór z PSL-u, nikt poza nim się nie liczy.

Zandberg mimo wszystko (brak skażenia postkomuną) ; Biedroń raczej nie.

Gdybym miał oddawać głos w prawyborach Konfederacji, to na Jacka Wilka lub Krzysztofa Bosaka. W I turze można na nich głosować (głosowałem na Konfederację zarówno w maju jak i październiku), ale jako CAŁOŚĆ.

Pojedynczy kandydaci to wciąż dla mnie jednak abstrakcja - zwłaszcza, że jest tam zbyt wielu liderów...

A z drugiej strony może dobrze, że będzie jeden przedstawiciel anty-systemu zamiast pięciu jak pięć lat temu (Kukiz, Braun, Korwin, Wilk, Kowalski).

Pn gru 02, 2019 8:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ok, oczywiście nie nie dość, że nie jesteś przekonany do Brauna, to jeszcze nie dostrzegasz jego szans. Dlaczego więc miałbyś na niego oddawać swój głos?
Każdy jeden kandydat, jeśli będzie miał szczęście zostać prezydentem da się wymanewrować na arenie międzynarodowej i nie dlatego, że nie przeniknie zastawionej pułapki. On w nią wejdzie, bo zabraknie mu odwagi postawić się okoniem. Wlezie pokornie jak wół do rzeźni. Jak Korczak, który zaprowadził na śmierć swoje stado. I stał się bohaterem. :)
Tylko Braun daje nadzieję, gdyż zachowuje swoją naturalną dzikość.
No, ale to tylko moje spostrzeżenia, które ja uważam za najistotniejsze.
Może lepiej dać się uśpić, by nie bolało, niż zawalczyć o wszystko?

"Jeśli kto do niewoli jest przeznaczony, idzie do niewoli,
jeśli kto na zabicie mieczem - musi być mieczem zabity."
Ale o co się rozchodzi? Przecież i tak wszyscy umierają.
I my pomrzemy. :)

Pn gru 02, 2019 8:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A to niespodzianka... Już Zandebrga stawiali w II turze naprzeciw Dudzie, a tu... coś takiego. Ani Zandberg, ani Biedroń, tylko kobieta...nie wiadomo tylko jeszcze jaka.

https://fakty.interia.pl/polska/news-oko-press-lewica-wystawi-kobiete-w-wyborach-prezydenckich,nId,3368355

Może chodzi o parytety...albo "równouprawnienie"? Już podczas październikowych wyborów był zgrzyt na lewej stronie, że Lewica ma trzech liderów (mężczyzn), a żadnej kobiety ; Formacja, którą zasilają rzesze feministek "musi więc" wystawić kobietę, bo jakby to wyglądało? PO-KO wystawi Kidawę - Błońską, a Lewica znowu faceta? Tak nie może być ;)

Wt gru 03, 2019 4:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wybory prezydenckie wyborami, ale póki co też się dzieje w sejmie... No nareszcie - chciałby się rzec. W końcu jest reakcja na haniebne słowa lidera postkomunistycznego SLD...

https://fakty.interia.pl/polska/news-konfederacja-sklada-zawiadomienie-do-prokuratury-ws-czarzast,nId,3368343

Wt gru 03, 2019 10:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
I mamy kolejny już sondaż, tym razem dla radia ZET:

PiS - 35%
PO-KO - 28%
Lewica - 14%
Konfederacja - 12%
PSL & Kukiz'15 - 9%

https://fakty.interia.pl/polska/news-pis-traci-poparcie-radio-zet-ujawnia-sondaz-na-zlecenie-po,nId,3370087

PiS traci, Konfederacja zyskuje i to znacząco. Raczej bez zmian PO, Lewica, czy PSL. Jeden komentarz mnie nieco rozbawił: "PiS traci od kilku lat i wygrywa wybory..." ;) Coś w tym jest. Być może spadkowi poparcia przysłużył się Banaś itd. Teraz znowu afery z sądami ("wolne sądy"!...),

Śr gru 04, 2019 8:17 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Większość ludzi nie obchodzą zadymy wokół sądów. Zresztą poczucie że sędziowie to kasta lepszych ludzi to znane.
A PiS traci to w zasadzie dobrze. Partia władzy zużyła się i nie dotrzymali obietnic.
Mnie bardziej martwi to że Lewica zyskuje i ma już 14%

Cz gru 05, 2019 12:46 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:

Też mnie to martwi i ubolewam nad tym, że postkomuniści z jeszcze chyba bardziej niebezpiecznymi marksistami, feministkami, skrajnymi antyklerykałami, ideologami LGBT mają się w Polsce tak dobrze.

Oczywiście komu to zawdzięczamy? Podziękujmy panu Schetynie, że reanimował SLD tworząc ten dziwny polityczny twór jakim była Koalicja Europejska. Wprowadził do Parlamentu Europejskiego 5 polityków z SLD. Wiosna to już jest wchłonięta ; Zandberg i jego Razem jeszcze się jakoś próbują się bronić, ale ilu mają posłów? Chyba z samej Razem to jest pięć osób...

Cz gru 05, 2019 1:12 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Większość ludzi nie obchodzą zadymy wokół sądów. Zresztą poczucie że sędziowie to kasta lepszych ludzi to znane.
A PiS traci to w zasadzie dobrze. Partia władzy zużyła się i nie dotrzymali obietnic.

To się musi stać. Żniwo blisko, więc trza podzielić ludzkość na zimnych i gorących. Czas letnich kończy się.
Lepsza dla zbawienia dusz jest wojna światowa, niż Sodoma. Umierać czuwając jest lepiej, niż być odurzonym snem rozkoszy.

:) Mała dygresja, jestem pod wrażeniem występu p.Michalkiewicza,bo ubawiłem się po pachy:
https://www.youtube.com/watch?v=khSo3wB7XQQ&t=309s
Posłuchajcie, co mówi od czwartej do szóstej minuty o grzechach głównych. Myślę, ze chociaż uniosą się Wam do góry kąciki ust. Ja się "uchachałem".
Pośmiejmy się jeszcze przed nadchodzącym lamentem.

Cz gru 05, 2019 3:06 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Poziom 14 % lewicy po połączeniu SLD i tzw. nowej lewicy to imho dużo i mało. Zależy jak na to patrzeć. Był czas że samo SLD miało w granicach około 20 % i miało władzę w koalicji z PSL, czy teraz to możliwe z obecnym PSL - em? Wydaje się, że nie gdyż jego 9 % z Kukizem nie dają lewicy realnej większości. Owszem lewica z POKO jest realnym zagrożeniem ale takie połączenie to dla Platformy imho początek końca gdyż konserwatywni wyborcy, czy czlonkowie, sympatycy, którzy też jeszcze są przy tej opcji politycznej nie będą mogli się tam odnaleźć. PO nie rządziła z SLD, a takie ewentualne połączenie działać będzie na korzyść tej drugiej formacji, wyrazistość jest lepsza niż bezbarwność. Zatem w opozycji owszem mają rację bytu , w realnej koalicji rządzenia imho nie.

Zatem nie wydaje mi się, by Lewica w naszym kraju zdobyła taki sukces jak na Zachodzie.

Tym niemniej taki wynik napawa smutkiem gdyż pokazuje niestety, iż nie wiara powiększa szeregi, a to w odniesieniu do walki cywilizacji życia i cywilizacji śmierci, o której mówił Jan Paweł II to źle.

Cz gru 05, 2019 9:31 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
SLD miało kiedyś powyżej 30% ale to o niczym nie świadczy.
PSL idzie w kierunku centrum wiec nie bardzo chcą być kojarzeni z lewica.
Smuci mnie wynik sondażowy lewicy bo to znaczy ze LGBT i inne bzdury lewicowe będą wciąż mielone w mediach.

Cz gru 05, 2019 12:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A pamiętacie wynik wyborów z 2001 roku? Wówczas SLD wraz z Unią Pracy osiągnęło 41%. Takie mieli poparcie po czterech latach rządów AWS-UW. Wtedy chyba i świadomość Polaków była inna ; swoisty podział - kto wywodzi się z Solidarności, ten jest "prawicowy", a z PZPR, to "lewica". I tak utożsamiano nawet takich polityków jak Celiński, Bugaj czy Frasyniuk za "prawicowców" co było kompletnym nieporozumieniem. Dziś nikt już na szczęście nie utożsamia UW z prawicą, partią konserwatywną. I nawet takie zaufanie i społeczne poparcie SLD potrafiło roztrwonić.

Teraz wszystko zmierza chyba do tego, że ludzie się "radykalizują", tzn. chcą mieć jasność: albo tak, albo nie. I dlatego zyskuje zarówno Lewica szeroko rozumiana jak i Konfederacja. Bo być może Polakom nie wystarczają partie niby liberalne, ale nie do końca, niby konserwatywne, ale też nie do końca. Chcą stanowczego określenia - a te "centra" się zużywają, choć i tak cieszą się sporym poparciem.

Cz gru 05, 2019 2:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
jotajota napisał(a):
Lepsza dla zbawienia dusz jest wojna światowa, niż Sodoma. Umierać czuwając jest lepiej, niż być odurzonym snem rozkoszy.

Ktos kto nie mial nic do czynienia z wojna czy jej skutkami moze tylko takie bzdury produkowac. Ja niestety za duzo jeszcze pamietam by kolo czegos takiego przejsc obojetnie.

Tak to prawda ze spory z sadami niewielu w Polsce obchodza, ani suwerem ani wladza pojecia nie maja na czym polega panstwo prawa czemu daje wyraz raz po raz swymi kolejnymi posunieciami.
Sprawa Banasia pokazuje ze to panstwo nie tylko z tektury, ale coraz szybciej dazace do miekkiej dyktatury typu pozny PRL, gdzie "nieprawomyslnych" sie represjonuje, a prawo traktuje zupelnie instrumentalnie.
Przedstawiciele prezydenta tlumacza ze ma on konstytucyjny obowiazek zaprzysiasc tych dwoje klownow na literke P jako sedziow TK i nawet sie nie zajakna co sie zmienilo od czasu gdy twierdzili ze nie ma takiego obowiazku w stosunku do sedziow wybranych przez sejm poprzedniej kadencji.
W stosunku do tego co sie dzieje w polskiej polityce na codzien wybory prezydenckie to nieistotny przerywnik w tej historii z rozrywki.

Cz gru 05, 2019 5:30 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1037 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70  Następna strona