Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz lut 25, 2021 1:31 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 311 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona
 Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
Znowu czytanie bez zrozumienia.

Wt lut 23, 2021 6:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Jak można brać poważnie rząd który zamierza teraz zabronić zatykania nosa i ust szalikiem a nadal będzie dopuszczał zatykanie maską choćby wyprodukowaną z tego samego materiału?

p.s. ostatnio w markecie stałem w kolejce bez maski (jak zawsze) a za mną kilku klientów także bez maski, ekspedientka też jej nie miała.

Wt lut 23, 2021 8:41 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
polexit napisał(a):
Jockey napisał(a):
Poczytaj swoje wpisy. I nie tylko ja ale również Barney to zauważył. Zmień postawę a jie będę tak pisał. Jak na razie to jest to prawda.

Aaach, no jak Barney też tak uważa, to nie mam pytań... Tylko, że zdanie Barneya ma tu tyle samo do gadania, co Twoje, czyli nic. Liczy się stan faktyczny. Jeśli mi coś zarzucasz, to wykaż to, a nie odsyłaj mnie do czytania moich własnych postów.

Ten oszczerca tak działa. Najpierw obraża, a po żądaniu dowodów odsyła do postów adwersarza. Miałem taką samą sytuację.

Wt lut 23, 2021 11:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):

Tak, zauważyłem, że to u Ciebie kuleje, ale jak coś to służę pomocą.

koziels napisał(a):
Ten oszczerca tak działa. Najpierw obraża, a po żądaniu dowodów odsyła do postów adwersarza. Miałem taką samą sytuację.

Metoda na "rżnięcie głupa", które również chętnie zarzuca oponentom.

Śr lut 24, 2021 9:41 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
polexit napisał(a):
Jockey napisał(a):

Tak, zauważyłem, że to u Ciebie kuleje...

Lubię czytać twoje wypowiedzi. Czytam też to, co piszą twoi adwersarze. Jockey często mnie wkurza ale weź pod uwagę jego punkt widzenia albo raczej siedzenia. To jest jego cyrk, jego małpy więc go drażni, że fikają nie tak. I być może nie ma czasu wszystkiego wnikliwie przeanalizować.

Śr lut 24, 2021 11:01 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jeśli nie zakazujemy ludzia palenia papierosów dla ich dobra tylko umieszczamy ostrzeżenia na paczkach papierosów, to czemu zakazujemy ludzią pójścia do restauracji? Chyba wystarczy umieścić ostrzeżenie o zwiększonej możliwości zakażenia i pozostawić ludzią wybór.

Śr lut 24, 2021 11:47 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Prawdopodobnie dlatego, że paląc papierosy nawet w lesie, czyli samotnie, delikwent niszczy tylko swoje zdrowie. W tramwaju, po powrocie do domu, pracy itd. nie zarazi paleniem nikogo przez sam wspólny pobyt w jednej przestrzeni. Natomiast oosba, która zarazi się Cvidem w restauracji itp., nim rozpozna swą chorobe, może cicho i skutecznie zarażać innych w tramwaju, w domu i w pracy. Czyli zagraża innym wprost.

Śr lut 24, 2021 3:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Terremoto napisał(a):
Prawdopodobnie dlatego, że paląc papierosy nawet w lesie, czyli samotnie, delikwent niszczy tylko swoje zdrowie. W tramwaju, po powrocie do domu, pracy itd. nie zarazi paleniem nikogo przez sam wspólny pobyt w jednej przestrzeni. Natomiast oosba, która zarazi się Cvidem w restauracji itp., nim rozpozna swą chorobe, może cicho i skutecznie zarażać innych w tramwaju, w domu i w pracy. Czyli zagraża innym wprost.

Tyle że jest już troche badań wskazujących na to ze osoby bez objawów praktycznie nie zarazaja.

Śr lut 24, 2021 3:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Aquarius napisał(a):
Jockey często mnie wkurza ale weź pod uwagę jego punkt widzenia albo raczej siedzenia. To jest jego cyrk, jego małpy więc go drażni, że fikają nie tak. I być może nie ma czasu wszystkiego wnikliwie przeanalizować.

To nie usprawiedliwia oczerniania kogoś dlatego, że nie podoba mu się osoba rozmówcy i jego poglądy. Ale już się przyzwyczaiłem.

sachol napisał(a):
Jeśli nie zakazujemy ludzia palenia papierosów dla ich dobra tylko umieszczamy ostrzeżenia na paczkach papierosów, to czemu zakazujemy ludzią pójścia do restauracji? Chyba wystarczy umieścić ostrzeżenie o zwiększonej możliwości zakażenia i pozostawić ludzią wybór.

Tak zrobiono by w normalnym kraju, gdzie ludzi i ich prawo do decydowania o sobie traktuje się poważnie. Natomiast wg socjalistów z naszego nierządu państwo wie lepiej od obywatela co mu wolno, a co nie, co jest dla niego dobre, a czego ma zaniechać.

Terremoto napisał(a):

To po co kazano nam nosić te maseczki, które miały rzekomo chronić przed zarażeniem? Abstrahuję od tego, że teraz po roku nagle stwierdzono, że jednak nie chronią, przynajmniej nie wszystkie, ale do tego czasu śpiewka rządu była inna. Więc jaka logika w nakazywaniu noszenia masek, mających chronić postronne osoby, przy jednoczesnym zamykaniu knajp i innych przybytków?
A przed erą koronaświrusa nie dochodziło do zakażeń innymi drobnoustrojami? Wtedy jakoś nikt nie wpadł na to, żeby pozamykać cały kraj, żeby ograniczyć roznoszenie zarazy.

Śr lut 24, 2021 4:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
https://www.vaticannews.va/pl/watykan/n ... -praw.html

"Szef watykańskiej dyplomacji zabrał głos podczas 46. posiedzenia Rady Praw Człowieka ONZ. Zauważył, że niektóre obostrzenia narzucane przez władze w celu zapewnienia bezpieczeństwa sanitarnego naruszają korzystanie z praw człowieka. Abp Paul Gallagher podkreślił, że jednym z najpoważniejszych problemów jest pogłębiająca się erozja prawa do wolności religijnej. Przypomniał, że prawo to powinno chronić nie tylko wolność sumienia, ale także publiczne wyznawanie wiary, np. w formie obrzędów i uroczystości"

Śr lut 24, 2021 5:21 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ciekawe co za rok wymyślą?

Obrazek

Śr lut 24, 2021 5:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dzisiaj poczułam na własnej skórze, czym jest segregacja sanitarna. Kiedy pewna kowidianka nie mogła się doprosić założenia przeze mnie maseczki w pociągu, oburzona wstała, zabrała swoje rzeczy w poszukiwaniu bezpiecznego miejsca. Zostałam opuszczona jak trędowata, a oczy zamaskowanych współpasażerów był skierowane centralnie w moja twarz.

To już się dzieje. A co to będzie, jak wejdą obowiązkowe maseczki od soboty albo profesjonalne od Kulczyka za jakieś parę tygodni, może miesiąc? Wiara kowidian tym bardziej będzie żarliwa, im większy reżim sanitarny nałoży rząd.

Na początku będą tylko zwracać niewiernym uwagę, odsuwać się od nich, unikać, później będą ich wytykać palcami i donosić, a następnie izolować i być może...usuwać. Nie mam już wątpliwości, że to możliwe.

To samo będzie ze szczepieniami, jak już zdołają wyszczepić pokaźną część populacji. I może nawet nie będą musieli oznaczać jakoś nieszczepionych, sami się oznakują brakiem maseczki.

Śr lut 24, 2021 8:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
towarzyski.pelikan napisał(a):
Dzisiaj poczułam na własnej skórze, czym jest segregacja sanitarna. Kiedy pewna kowidianka nie mogła się doprosić założenia przeze mnie maseczki w pociągu, oburzona wstała, zabrała swoje rzeczy w poszukiwaniu bezpiecznego miejsca. Zostałam opuszczona jak trędowata, a oczy zamaskowanych współpasażerów był skierowane centralnie w moja twarz.

I słusznie zrobiła. Skoro prośby i groźby nie docierają, to może obstrukcja uświadomi samolubom, że wokół żyją inni ludzie, których narażają na zachorowanie nie nosząc maseczki.

Śr lut 24, 2021 9:16 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
I tak miała szczęście ze nie wysadzili jej siła z przedziału. Ja bym SOK wezwał i kazał usunąć zagrożenie. Od tego jest Służba Ochrony Kolei.

Śr lut 24, 2021 9:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
towarzyski.pelikan napisał(a):

To już się dzieje. A co to będzie, jak wejdą obowiązkowe maseczki od soboty albo profesjonalne od Kulczyka za jakieś parę tygodni, może miesiąc? Wiara kowidian tym bardziej będzie żarliwa, im większy reżim sanitarny nałoży rząd.

Na początku będą tylko zwracać niewiernym uwagę, odsuwać się od nich, unikać, później będą ich wytykać palcami i donosić, a następnie izolować i być może...usuwać. Nie mam już wątpliwości, że to możliwe.

To samo będzie ze szczepieniami, jak już zdołają wyszczepić pokaźną część populacji. I może nawet nie będą musieli oznaczać jakoś nieszczepionych, sami się oznakują brakiem maseczki.

"Trędowaty, który podlega tej chorobie, będzie miał rozerwane szaty, włosy w nieładzie, brodę zasłoniętą i będzie wołać: "Nieczysty, nieczysty!". Przez cały czas trwania tej choroby będzie nieczysty. Będzie mieszkał w odosobnieniu. Jego mieszkanie będzie poza obozem" Kpł 13, 45-46

Tak więc jest to powrót do żydowskiej segregacji, czy hinduistycznego uklasowienia siudrów.

Ode mnie uciekł jeden gość w drogerii kiedy zauważył że nie mam maski.

Śr lut 24, 2021 9:35 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 311 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona