Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 06, 2021 12:54 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1270, 1271, 1272, 1273, 1274, 1275, 1276 ... 1279  Następna strona
 Aktualności II 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Pospieszalski ośmielił się bluźnić przeciwko Świętemu Wirusowi i jego kapłanom, kwestionując kowidowe restrykcje, a tego władza ludowa nie wybacza.
Czekamy na oficjalną reaktywację Głównego Urzędu Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk.

Wt kwi 20, 2021 10:56 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
polexit napisał(a):
Pospieszalski ośmielił się bluźnić przeciwko Świętemu Wirusowi i jego kapłanom, kwestionując kowidowe restrykcje, a tego władza ludowa nie wybacza.
Czekamy na oficjalną reaktywację Głównego Urzędu Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk.

Jest ciąg dalszy:

Komisja Etyki TVP orzekła, że w programie „Warto rozmawiać” z 12 kwietnia naruszono „zasady etyki dziennikarskiej obowiązujące w Telewizji Polskiej

"Komisja uznała, że w audycji „zaprezentowano wyłącznie głosy krytyczne wobec podejmowanych działań w walce z pandemią"

https://pch24.pl/program-warto-rozmawia ... etyki-tvp/

Kabareciarze

"Jeden jest tylko Covid, a Sars Cov2 jest jego jedynym prorokiem"

Wt kwi 20, 2021 7:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
TVP ma coś takiego jak Komisja Etyki??? 8O To jest najlepszy dowcip jaki ostatnio słyszałem :D

Cytuj:
zasady etyki dziennikarskiej obowiązujące w Telewizji Polskiej

Dobrze, że dodali, że to jakaś "etyka" sklecona na użytek pisowskiej szczujni, bo z etyką dziennikarską jako taką to nie ma nic wspólnego.

Wt kwi 20, 2021 10:16 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Wyciekły Dane 20 000 Policjantów Skarbówki i innych! W Sieci Umieścił Je Urzędnik
Wyciekło tysiące danych osobowych funkcjonariuszy publicznych!

Śr kwi 21, 2021 11:17 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Co wiadomo o pani prowadzącej kanał na youtube: https://www.youtube.com/channel/UC1K0rw_9JUM-1J6kAuR7sWA
?

Parę razy youtube sugerowało mi oglądanie tego kanału, ale teraz mam poważne wątpliwości ze względu na komunikat:
https://m.niedziela.pl/artykul/67244/Informacja-Kurii-nt-dzialalnosci-s-Bruny

Zakładam, że ta pani miała dobre intencje i dopiero po odmówieniu podjęcia dalszej formacji i złożenia profesji pustelniczych jej sytuacja zmienia się w takim sensie, że nie jest pustelnicą w rozumieniu Kościoła.

Kto może 'legalnie' używać tytułu siostra w Kościele?

Cz kwi 22, 2021 1:31 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Google przestał działać? to jest Bing albo DuckDuckGo
Prawo kanoniczne precyzuje te możliwości
W linku z Niedzieli masz też dokładnie wskazane co i jak powinno być załatwiane

Cz kwi 22, 2021 8:35 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Brandeisbluesky napisał(a):
Co wiadomo o pani prowadzącej kanał na youtube: https://www.youtube.com/channel/UC1K0rw_9JUM-1J6kAuR7sWA
?

Parę razy youtube sugerowało mi oglądanie tego kanału, ale teraz mam poważne wątpliwości ze względu na komunikat:
https://m.niedziela.pl/artykul/67244/Informacja-Kurii-nt-dzialalnosci-s-Bruny

Zakładam, że ta pani miała dobre intencje i dopiero po odmówieniu podjęcia dalszej formacji i złożenia profesji pustelniczych jej sytuacja zmienia się w takim sensie, że nie jest pustelnicą w rozumieniu Kościoła.

Kto może 'legalnie' używać tytułu siostra w Kościele?

Jej statusu kanonicznego nie znam. To treść samych komentarzy jest na wysokim poziomie, nie ma tam herezji. Nie boi się poruszać trudnych tematów, np. molestowaniem w kościele, które zna z opowiadań z pierwszej ręki, podobnie mogła zajść pewnym środowiskom za skórę, bo śmiała się zdystansować do objawień prywatnych pewnej osoby. Prawdopodobnie, że takich przypadków jest więcej.

Cz kwi 22, 2021 9:37 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Iustus napisał(a):
Jej statusu kanonicznego nie znam.

Drukowane szkodzi co niektórym

Cytuj:
W związku z pytaniami o status kanoniczny osoby występującej w mediach jako S. Bruna od Maryi oraz tzw. Pustelni Matki Bożej Jasnogórskiej, znajdującej się w Częstochowie przy ul. Mirowskiej, informujemy, że wspomniana osoba oraz jej rodzona matka (przedstawiająca się jako S. Klara od Jezusa Miłosiernego), które prowadzą życie pustelnicze oraz działalność w tymże miejscu, nie są osobami konsekrowanymi i nie mogą być uważane za pustelnice w rozumieniu prawa kanonicznego (kan. 603 KPK).
Przebywając od kilku lat na terenie Archidiecezji Częstochowskiej zostały objęte troską Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego. Jednak w ostatnim czasie, po okresie próby, zamierzał definitywnie uregulować ich sytuację kanoniczną zgodnie z obowiązującym prawem. Po przedłożeniu im projektu „Statutu pustelników w Archidiecezji Częstochowskiej” odmówiły podjęcia dalszej formacji i złożenia profesji pustelniczych.

Wobec powyższego Arcybiskup Metropolita Częstochowski wycofał uprzednio udzielone zgody na przechowywanie Najświętszego Sakramentu oraz zniósł ustanowione w budynku „Pustelni” kaplice prywatne. Obie kobiety otrzymały także zakaz używania właściwych osobom zakonnym habitów i tytułu „siostra”. Otrzymały również zakaz przyjmowania intencji mszalnych.
Archidiecezja Częstochowska nie bierze odpowiedzialności za działalność obu kobiet, za publikowane treści oraz odcina się od funkcjonowania tzw. Pustelni Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie, będącej prywatnym domem.

ks. Mariusz BAKALARZ

rzecznik prasowy Archidiecezji Częstochowskiej

Magicznie kliknąłem w link i przeczytałem. Wiem ciężka sztuka i potrzeba do tego niesamowitej wiedzy.
Z wyszukaniem w KPK dacie radę czy też to przerasta?

Cz kwi 22, 2021 10:06 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Wiem, co tam jest napisane, bo to przeczytałem. Tak czy inaczej nie znam jej sytuacji. Nie wiem, jaki może być status kanoniczny. Więc zgodnie z prawdą napisałem, że jej stanu nie znam.

Cz kwi 22, 2021 10:16 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie rozumiem dlaczego ta pani używała zawołania 'siostra' chyba, ze to 'S'. oznacza coś innego, np. siostra swojego rodzeństwa, albo skrót od jakiegoś imienia zaczynającego się na S. Z tekstu, który już wcześniej czytałam i który przytoczyłeś, Jockey, wynika, że zakazano jej "używania właściwych osobom zakonnym habitów i tytułu „siostra”." Zastanawiałam się, czy jej ktoś na to wcześniej pozwolił, czy też każdy może tak zrobić i prowadzić swoją działalność w internecine? Na kanale było nawet oświadczenie, że ta pani przedstawia swoje prywatne opinie. Jej ubiór wyglądał na stylizowany na zakonny, ale nie wiem, czy był dokładnie właściwy dla konkretnego zgromadzenia zakonnego. Nie wiem, czy pustelnicy czy też kandydaci na pustelnika mają wymóg, by nosić określony strój przewidziany dla nich przez władze duchowne.

Cz kwi 22, 2021 12:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Nie rozumiem dlaczego ta pani używała zawołania 'siostra' chyba, ze to 'S'. oznacza coś innego, np. siostra swojego rodzeństwa, albo skrót od jakiegoś imienia zaczynającego się na S. Z tekstu, który już wcześniej czytałam i który przytoczyłeś, Jockey, wynika, że zakazano jej "używania właściwych osobom zakonnym habitów i tytułu „siostra”." Zastanawiałam się, czy jej ktoś na to wcześniej pozwolił, czy też każdy może tak zrobić i prowadzić swoją działalność w internecine? Na kanale było nawet oświadczenie, że ta pani przedstawia swoje prywatne opinie. Jej ubiór wyglądał na stylizowany na zakonny, ale nie wiem, czy był dokładnie właściwy dla konkretnego zgromadzenia zakonnego. Nie wiem, czy pustelnicy czy też kandydaci na pustelnika mają wymóg, by nosić określony strój przewidziany dla nich przez władze duchowne.
A słowo siostra i habit są jakimis znakami zastrzeżonymi?

Cz kwi 22, 2021 12:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wolałabym, by były jakieś narzędzia oferowane przez Kościół do weryfikacji internetowych nauczycieli (uprawnionych przez władze duchowne), chociażby jakieś dostępne listy tych osób na stronach właściwych diecezji. Dobrze byłoby wiedzieć, że ksiądz to faktycznie ksiądz, siostra to siostra, itd.

Cz kwi 22, 2021 1:05 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Ona nie jest przebierańcem. Nie tworzy swojej teologii - jej komentarze są i katolickie i merytoryczne. Ze wskazanego komentarza wynika, że była ona na okresie próbnym, jednak najwyraźniej z jakiegoś nie zaakceptowała przedstawionego jej po tym czasie Statutu pustelników w Archidiecezji Częstochowskiej. Są przynajmniej 3 strony na których można się z jej działalnością zapoznać:
http://www.eremitki.pl/
http://www.pustelniczy.pl/
http://www.swietarita.pl/
Są tam także informacje o pustelni oraz na temat kanonów, na podstawie których żyła.
Już raz wyłączyła kanał na kilka miesięcy, zdaje się, że na czas rozwiązania sprawy z prywatnymi objawieniami. Pozostaje liczyć na to, że sytuacja znowu wróci do normy.

Cz kwi 22, 2021 1:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wolałabym, by były jakieś narzędzia oferowane przez Kościół do weryfikacji internetowych nauczycieli (uprawnionych przez władze duchowne), chociażby jakieś dostępne listy tych osób na stronach właściwych diecezji. Dobrze byłoby wiedzieć, że ksiądz to faktycznie ksiądz, siostra to siostra, itd.

Ale przecież są listy księży diecezjalnych, zakonników jest chyba nawet jeszcze prościej weryfikować. Powiem szczerze że o tej siostrze Brunie to ja się dowiedziałam dopiero tu na forum - już gdzieś była w jakimś temacie przywoływana, zapamiętałam samo imię. I dla mnie to jest jednak spychanie odpowiedzialności na innych za swoje działania - najpierw wyszukuje się jakichś 'internetowych nauczycieli" - możliwe że nawet popularnych w pewnych kręgach - co trąci pogonią za nowościami. A potem oczekuje się żeby inni ich weryfikowali. Ale jak miałoby to w ogóle wyglądać - kontrolować tylko treści czy też ktoś kto swa działalność koncentruje w internecie zachowuje też właściwy tryb życia? Ta siostra Bruna jest znana władzom duchownym i co więcej była pozytywnie oceniana, a zmiana nastąpiła w ostatnim czasie.
Jak dla mnie jest wystarczająco osób "w głównym nurcie", jak najbardziej uprawnionych do nauczania - choć tu jest też ryzyko np. porzucenia kapłaństwa czy innych niewłaściwych zachowań które z perspektywy czasu mogą powodować też określone wątpliwości - którzy prowadzą określoną działalność w realu. I ja znając ich z tych właśnie działalności szukam też w internecie bo chcę po prostu więcej. Chyba do śmierci nie wyczerpię tego źródła, tak by szukać kogoś którego działalność nauczycielska skupia się głownie w internecie.
Myślę że warto po prostu nie przywiązywać się do osób i zawsze zachowywać pewną "zdrową" rezerwę wobec przekazywanych treści. I najwyrażniej trzeba zachować ostrożność wobec osób które tytułują się w sposób nasuwający określone skojarzenia a nie podają swojej przynależności zakonnej.
Edycja. Iustus pisze o jakichś prywatnych objawieniach. Sorry, ale jeśli chodzi o jej własne, to już zapala się czerwone światło. Bo niezależnie od tego jak bardzo prawowierne są jej pozostałe treści to upublicznianie swych prywatnych objawień przez samych zainteresowanych to jednak raczej nowum naszych czasów.

Cz kwi 22, 2021 1:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ostatnio słuchałam wykładów s. Małgorzaty Borkowskiej OSB i przy tej okazji parę razy YouTube zaproponowało mi oglądanie filmików tej pani. Potem widziałam, że do jednej jej książki była zachęta napisana przez ks. dr hab. Arkadiusza Olczyka.

Cz kwi 22, 2021 1:58 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1270, 1271, 1272, 1273, 1274, 1275, 1276 ... 1279  Następna strona