Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 20, 2021 4:57 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2866 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 187, 188, 189, 190, 191, 192  Następna strona
 Polityka. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Rząd zdrady narodowej Mateusza Morawieckiego przy poparciu posłów PiS, Lewicy oraz PSL przeprowadził przez Sejm (z pogwałceniem konstytucyjnej zasady 2/3 głosów) ustawę o ratyfikacji tzw. Funduszu Odbudowy, który oznacza oddanie resztek Polskiej suwerenności do Komisji Europejskiej.
https://wydarzenia.interia.pl/polska/ne ... ce=special
Przeciw było 33 posłów - Solidarna Polska, Konfederacja i dwie posłanki z PiSu. Wstrzymał się prawie cały klub KO i pojedyncze osoby z innych ugrupowań. Warto zapamiętać to głosowanie, bo to historyczny dzień - oto sprzedawczyki z PiS ręka w rękę z komuchami dokończyły IV rozbiór Polski.

Jak tam Jockey? Kac nie męczy? Dorobisz do tego znowu jakąś filozofię?

Wt maja 04, 2021 11:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A na czym polega ten 4 rozbior? Jakie kawalki Polski zostaly zabrane?

Śr maja 05, 2021 12:27 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
polexit napisał(a):
Rząd zdrady narodowej Mateusza Morawieckiego przy poparciu posłów PiS, Lewicy oraz PSL przeprowadził przez Sejm (z pogwałceniem konstytucyjnej zasady 2/3 głosów) ustawę o ratyfikacji tzw. Funduszu Odbudowy, który oznacza oddanie resztek Polskiej suwerenności do Komisji Europejskiej.
https://wydarzenia.interia.pl/polska/ne ... ce=special
Przeciw było 33 posłów - Solidarna Polska, Konfederacja i dwie posłanki z PiSu. Wstrzymał się prawie cały klub KO i pojedyncze osoby z innych ugrupowań. Warto zapamiętać to głosowanie, bo to historyczny dzień - oto sprzedawczyki z PiS ręka w rękę z komuchami dokończyły IV rozbiór Polski.

Jak tam Jockey? Kac nie męczy? Dorobisz do tego znowu jakąś filozofię?

Mnie? A niby dlaczego. A chcesz mój komentarz proszę bardzo. Polexit nie wziął tabletek i wypisuje głupoty. Tradycyjnie zajmuje się tematami o których nie ma ani wiedzy ani pojęcia. Można powiedzieć ze standard w jego wykonaniu.
A i zanim zaatakujesz kogoś warto znać jego poglądy na dany temat bo w tym tez wykazałeś się tradycyjnie ignorancja.

Śr maja 05, 2021 7:26 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
(ciach brak treści w poście, za zaśmiecanie forum można dostać ostrzeżenie -J)

Śr maja 05, 2021 10:03 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
Rozbiory w praktyce nie polegały na "zabraniu ziemi", tylko na narzuceniu obcej zwierzchności na Polaków mieszkających na tych ziemiach.

Mojej rodzinie Niemcy podczas okupacji wcale nie zabrali ziemi rolniczej, nie wysiedlili, ale nałożyli mordercze kontrybucje na płody i produkty rolne a brata dziadka wywieźli do Rzeszy jako niewolnika.

Śr maja 05, 2021 10:12 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mhm, z tego co ja wiem glosowanie w Sejmie dotyczylo ratyfikacji postanowienia, ktore Polska poparla zeszlego lata o rozszerzeniu mechanizmu pozyskiwania srodkow wlasnych i to wszystko. Nie bylo tam slowa o zadnych rozbiorach ani kontrybucjach.

Śr maja 05, 2021 4:30 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Historia nauczyła nas jednego, tego, że historia nie nauczyła nas niczego. Jakimś cudem, ludzie od wieków nabierają się na te same sztuczki. Przecież są zasady, które zawsze funkcjonują. Jeśli ktoś płaci, to ktoś wymaga. UE to nie jest instytucja charytatywna. Kupują naszą suwerenność, a raczej odkupują ją od naszego rządu. Czy ludzie, którzy głosowali z akcesją do Wspólnot Europejskich (wtedy jeszcze nie było Unii Europejskiej) pamiętają, jaki miał być system głosowania? Nicejski, nie lizboński. Według tamtego systemu nasz głos miał być jakoś 5-6 pod względem wagi. To była bajka, co by się na darmochę rzucili ludzie z rękami w geście "dej mi". Akces miał dotyczyć głównie współpracy gospodarczej, a nie oddawania władzy. Teraz nasz rząd oddelegowuje pobór podatków do instytucji UE. Czym to jest jak nie oddaniem (kawałka) władzy? Przecież to jest taki sam mechanizm jak ze sklepikarze. Sprzedawca tylko pobiera VAT, sprzedawca jest poborcą podatkowym na rzecz państwa, które jest nad nim. Identycznie teraz Polacy będą zbierali podatki na eurokratyczne instytucje. I znowu naiwnością byłoby zakładanie, że na tym się skończy. Prawdopodobnie ludzie czekają aż media, które to nigdy nie kłamią powiedzą, że faktycznie zostaliśmy oszukani. Tego się raczej nie doczekają, będą żyć w pełnym przekonaniu, że jesteśmy potęgą i ciągle rośniemy...

Śr maja 05, 2021 5:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
Nie bylo tam slowa o zadnych rozbiorach ani kontrybucjach.
Rozbiór to utrata suwerenności i płacenie danin obcym.

Obie te rzeczy są w "Funduszu odbudowy", bo niewybieralna w procesie demokratycznym Komisja Europejska uzyskuje prawo emisji papierów dłużnych (do tej pory zarezerwowanych do państw narodowych) dystrybucji tych pieniędzy wg swojego widzimisię a następnie przerzucenia spłaty na kraje narodowe. Wiem, że jesteś z tego zadowolony, bo jesteś multikulturalistą i globalistą - taki idealny obywatel n.ś.p Kraju Rad.

Poza tym większość pieniędzy z tych długów jest przeznaczona na tzw zielony ład, czyli w praktyce kupowanie u Niemców technologii wiatrowych, wdrażanie elektryków i zapłata Amerykanom za wybudowanie elektrowni jądrowej i kupowanie paliwa jądrowego w Kanadzie i zamykaniem polskich kopalń.

Nie wiem co sobie obiecuje taki emeryt-wyborca PiSu w Polsce po tych pieniądzach skoro to nie są i nie będą pieniądze dla niego.
Jest to rodzaj ukierunkowanego transferu środków od dołu (spłacający weksle) do góry (koncerny i wyspecjalizowane firmy, przeważnie za granicą).

Śr maja 05, 2021 5:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):

Już masz wyjaśnione na czym polega rozbiór i że wcale nie musi wiązać się z aneksją terytorium. W tym przypadku jest to oddanie do eurokołchozu kluczowej dla suwerenności państwa kompetencji nakładania podatków i zaciągania długów, które to prerogatywy powinny być wyłączanie w gestii krajowych ustawodawców. Teraz pozostaje jeszcze poczekać na realizację zapowiadanego od dawna projektu eurokołchozowej armii i można zwijać biało-czerwoną flagę.

Jockey napisał(a):
Mnie? A niby dlaczego. A chcesz mój komentarz proszę bardzo. Polexit nie wziął tabletek i wypisuje głupoty. Tradycyjnie zajmuje się tematami o których nie ma ani wiedzy ani pojęcia. Można powiedzieć ze standard w jego wykonaniu.
A i zanim zaatakujesz kogoś warto znać jego poglądy na dany temat bo w tym tez wykazałeś się tradycyjnie ignorancja.

Już się tak nie emocjonuj. Zapytałem ciebie bo odnoszę wrażenie że nader często usiłujesz znaleźć jakieś wytłumaczenie dla tych szkodników z rządu. Byłem ciekaw jak mądrze wytłumaczysz wczorajsze głosowanie i ogólnie zgodę na ten mechanizm obozu dojnej zmiany. Ale jeśli się pomyliłem i twoja wyrozumiałość osiągnęła niniejszym swe granice, to pozostaje mi tylko przyklasnąć i przeprosić za pochopne założenie.

Śr maja 05, 2021 5:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie, wbrew temu co piszesz nic nie mam wyjasnione, natomiast widze kreowanie przez was alternatywnej rzeczywistosci kiedy slowo "rozbior" nie znaczy rozbior, UE ktorej Polska jest czescia to sa jacys "obcy" a Komisja Europejska nie jest demokratycznie wybierana. Ci obcy beda ciagneli z Polski daniny, tak jakby nic z tego budzetu Unii Polska nie dostawala ani przez ostatnie 16 lat, ani nie bedzie dostawac w przyszlosci.
Na szczescie dla siebie pamietam Polske z lat 80 / 90 tych i widzialem jaki skok cywilizacyjny zrobila Polska po wstapieniu do Unii, wiec widze tu pewne rozjechanie sie tego co piszecie z rzeczywistoscia.
Poza tym to prawda ze uwazam ze zwiekszenie integracji Europy to wlasciwy dla niej kierunek, co zauwazyl juz W. Churchill zaraz po zakonczeniu 2 wojny sw. Nie tylko on, bo rowniez masa znaczacych politykow tych czasow, bo przeciez dzieki nim powstala Rada Europy do ktorej z czasem zglosily akces wszystkie panstwa europejskie i Unia Europejska ( tak Iustus, znam poprzednie nazwy ), ktora w porownaniu do krajow znajdujacych sie poza nia rozwijala sie gospodarczo zdecydowanie szybciej. Ten kierunek na integracje Europy dal wszystkim ludziom mieszkajacycm na jej obszarze ponad 70 lat pokoju, istnienie panstw narodowych dalo im prawie 2 tys lat wojen. Dla mnie wybor panstwa narodowe czy integracja europejska jest dosc prosty.

Śr maja 05, 2021 10:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
Dla mnie wybor panstwa narodowe czy integracja europejska jest dosc prosty.
Bo jesteś w duszy komunistą.

Śr maja 05, 2021 11:11 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Chciałem zauważyć, że Chiny zrobiły jeszcze większy postęp technologiczny od Polski, ale czy im to wychodzi na zdrowie? Tutaj przykład postępu:
Ujgurzy: Ciche ludobójstwo?
Co z tego, że technika idzie do przodu, jak nie liczy się naród, którzy jest wykorzystywany jako mięso armatnie albo owce do regularnego golenia. W tym postępie dziwnie redukuje się wolność. Wszystko musi być zgodne z oświeconymi prawami, którym się przyprawia nimb świętości. UE ma swój kij do pilnowania "prawa praworządności", które w praktyce jest zwykłą uległością wobec niedemokratycznie dobranych komisarzy UE. A Chiny mają swój system zaufania społecznego, który służy dosłownie do hodowania ludzi od kołyski do trumny (tudzież urny, bo to jest postępowe, ekologiczne i tanie). W UE są tzw. "prawa człowieka", których nikt nie potrafi jednoznacznie określić, dziwnie się zmieniają w zależności od mądrości etapu - są płynne. Jeśli ktoś widzi łudzące podobieństwo do modernizmu i jego dyktatury relatywizmu to dobrze widzi.

Cz maja 06, 2021 1:59 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
Nie, wbrew temu co piszesz nic nie mam wyjasnione, natomiast widze kreowanie przez was alternatywnej rzeczywistosci kiedy slowo "rozbior" nie znaczy rozbior, UE ktorej Polska jest czescia to sa jacys "obcy" a Komisja Europejska nie jest demokratycznie wybierana. Ci obcy beda ciagneli z Polski daniny, tak jakby nic z tego budzetu Unii Polska nie dostawala ani przez ostatnie 16 lat, ani nie bedzie dostawac w przyszlosci.

To nie jest żadna alternatywna rzeczywistość, tylko tak to z grubsza można podsumować. Po kolei:
1) "Rozbiór", jak zauważyli przedmówcy i - co, jak sądziłem jest jasne - nie polega koniecznie na zbrojnej aneksji terytorium, którego zresztą w takim wypadku agresor i tak nie "weźmie" i nie wywiezie sobie wraz z zasobami. W aneksji chodzi o narzucenie swojej zwierzchności na tym terytorium. I to może odbywać się różnymi metodami. Eurokołchoz jest takim narzędziem do narzucania zwierzchności przy pomocy prawa stanowionego przez UE i poprzez kolonizację gospodarczą, a w przypadku wejścia w życie tzw. funduszu odbudowy również poprzez politykę fiskalną. Powtarzam - prawo do ustanawiania podatków i zaciągania zobowiązań finansowych powinno być wyłączną kompetencją państwa, które chce uchodzić za suwerenne. Oddanie tej kompetencji zewnętrznym podmiotom to abdykacja z suwerenności.
2) Tak, UE jest czymś "obcym", bo nie jest tylko konfederacją w pełni niezależnych państw, służącą jako forum do omawiania wspólnych interesów przy zachowaniu 100% niezależności i równym traktowaniu każdego z uczestników, tylko jest tworem przekształcającym się coraz wyraźniej w superpaństwo, które rości sobie prawo do zabierania kompetencji państwom członkowskim w kwestiach prawnych, ustrojowych, gospodarczych i jednocześnie narzucania im swoich - a obcych np. nam - wzorców kulturowych.
3) Komisja Europejska w istocie nie jest demokratycznie wybierana. Nie przypominam sobie bym jako obywatel kraju członkowskiego miał głos w wyborze kogokolwiek w unijnych instytucjach poza europosłem. Państwa członkowskie też nie podejmują na forum unijnym decyzji w sposób demokratyczny, bo ich głos ma różną wagę.
4) Owszem, dostawaliśmy i dostajemy pieniądze z Unii, ale nie za darmo. Kosztu tego procesu i rzeczywistych zysków nikt dokładnie nie policzył, ale było to poruszane w temacie o ewentualnym wyjściu Polski z UE, że te pieniądze to była kompensata za otwarcie naszego rynku i transfer kapitału. Do tego należy doliczyć koszty zadłużenia, które musiały ponieść np. samorządy ubiegające się o środki, wysokość polskiej składki, która rośnie, a teraz też koszt nowych podatków (które będą szły bezpośrednio do budżetu Unii) na spłatę funduszu zadłużenia.

Cytuj:
Na szczescie dla siebie pamietam Polske z lat 80 / 90 tych i widzialem jaki skok cywilizacyjny zrobila Polska po wstapieniu do Unii, wiec widze tu pewne rozjechanie sie tego co piszecie z rzeczywistoscia.

Zależy co nazywać "skokiem cywilizacyjnym", bo wg mnie "cywilizacja" to coś znacznie więcej niż rozwój technologiczny czy gospodarczy. Przykładowo dla mnie zachodnia Europa aktualnie stacza się ponownie w barbarzyństwo, a nie jest żadnym wyznacznikiem rozwoju cywilizacyjnego. Zresztą gdyby przyjąć za miarę cywilizacji tylko postęp technologiczny i rozwój gospodarczy, to to samo można było osiągnąć i bez UE, bo Polska miała potencjał, który by to umożliwiał. Niestety miałkość całej naszej tzw. klasy politycznej stała na przeszkodzie, by to osiągnąć i jedynym, co kolejne miernoty u władzy potrafiły wymyślić, to bieg do UE po "piniondz".

Cytuj:
Poza tym to prawda ze uwazam ze zwiekszenie integracji Europy to wlasciwy dla niej kierunek, co zauwazyl juz W. Churchill zaraz po zakonczeniu 2 wojny sw.

Jestem prawie pewien, że Churchill byłby przerażony tym jak wygląda i jakie wartości wyznaje obecna Unia Europejska, bo jest to jakościowo coś zupełnie innego, niż idea współpracy między narodami, jaką promowało po wojnie wielu konserwatywnych polityków.

Cytuj:
Nie tylko on, bo rowniez masa znaczacych politykow tych czasow, bo przeciez dzieki nim powstala Rada Europy do ktorej z czasem zglosily akces wszystkie panstwa europejskie i Unia Europejska ( tak Iustus, znam poprzednie nazwy ), ktora w porownaniu do krajow znajdujacych sie poza nia rozwijala sie gospodarczo zdecydowanie szybciej.

Nikt nie neguje korzyści ze swobody wymiany handlowej, przepływu ludzi, kapitału itd. ale dyskusja dotyczy tego, czy zabieranie suwerenności, jakie otrzymujemy w pakiecie jest tego warte. Moim zdaniem nie.

Cytuj:
Ten kierunek na integracje Europy dal wszystkim ludziom mieszkajacycm na jej obszarze ponad 70 lat pokoju, istnienie panstw narodowych dalo im prawie 2 tys lat wojen. Dla mnie wybor panstwa narodowe czy integracja europejska jest dosc prosty.

To jest grubymi nićmi szyta manipulacja - porównywać 2000 lat historii i 70 i twierdzić, że brak wojen przez te 70 to przejaw "lepszości" integracji. Po pierwsze - nie można stawiać tezy, że pokój zawdzięczamy akurat integracji i gdyby nie ona, to kraje, które tworzyły Unię i jej wcześniejsze formy, walczyłyby w tym czasie ze sobą. To jest gdybologia. Po drugie - jak przytomnie zauważył von Clausewitz - wojna to jedynie kontynuacja polityki tylko toczona innymi środkami. To, że dziś w ramach Unii jedne państwa nie strzelają do innych, nie oznacza że nie ma konfliktu i walki o swoje interesy. Zmieniły się tylko środki. Państwa wykorzystują inne mechanizmy i narzędzia do nacisku na konkurencję, a Unia jest właśnie świetnym do tego polem, bo daje przewagę krajom silniejszym względem słabszych i pozwala na wywierania na te słabsze presji prawnej czy ekonomicznej zgodnie z interesem lokalnych hegemonów, czyli Niemiec i Francji.

Cz maja 06, 2021 10:23 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Polexit, to twoja opinia do ktorej oczywiscie masz prawo, akurat moja jest diametralnie inna. Ja uwazam ze Polska zadnej szansy bez wstapienia do Unii nie miala i ze znowu jak przy okazji 1w. sw. splot czynnikow geopolitycznych pozwolil na "wybicie sie Polski na niepodleglosc", tak koncowka lat 80 tych i relatywne oslabienie Rosji pozwolilo zrzucic zaleznosc od niej, ale jak historia pokazuje to oslabienie Rosji nie potrwalo b.dlugo i razem z wzrostem jej sily, wzrosly tez jej imperialne zapedy do ponownego podporzadkowania sobie panstw "bliskiej zagranicy".
Bez wstapienia do Unii gospodarczo Polska bylaby na poziomie Bialorusi i Ukrainy, bez kapitalu wlasnego z przestarzalym przemyslem przetworczym, ktory nie bylby w stanie konkurowac i sprzedawac towarow na rynku swiatowym, wiec z gospodarka nastawiona na eksport do Rosji, z czym wiaze sie najpierw zaleznosc gospodarcza, a pozniej polityczna. Wiem ze nalezysz do tych marzycieli, ktorzy uwazaja ze panstwo takie jak Polska moze byc panstwem samodzielnym, ale dla mnie to tylko niczym nie poparte marzenia.
Male panstwa narodowe sa skonczone we wspolczesnym swiecie, byle korporacja moze im powaznie zagrozic, co tu mowiac o poteznie uzbrojonych sasiadach?
Wstepujac do Unii Polska byla zmuszona przestawic swoja gospodarke na potrzeby Unii co spowodowalo wprowadzenie zachodnich standartow w produkcji wielu galezi przemyslowych, wybudowanie nowoczesnych fabryk ktorych produkty musza byc na poziomie swiatowym i powstanie kadry przemyslowej i ekonomicznej na tym poziomie. W zwiazku z tym teraz powstaja czysto polskie firmy sprzedajace polskie towary na rynku swiatowym, czego jakos nie zauwazacie. Ze sa to gry komputerowe i meble a nie samochody? Co za roznica, pieniadze zarobione za te towary sa takie same.
To co mnie najbardziej zachwyca to pieprzenie o tym ze fundusze europejskie, ktore Polska dostaje to oplata za otwarcie rynku polskiego dla firm zachodnich. Tylko zaden z was nie zauwaza ze przy okazji to jest otwarcie rynku europejskiego dla firm polskich, gdzie Polska z sukcesem nie tylko sprzedaje swoja zywnosc, artykuly przemyslowe, roznego rodzaju uslugi i produkty intelektualne a wielkosc tego rynku jest 30 x wieksza i 100 x wiecej warta od polskiego. W dodatku dzieki jakosci tych produktow, sa one sprzedawane rowniez poza rynkiem EU, np okna z wytworni mego brata ciotecznego trafiaja rowniez na rynek amerykanski, co wiecej spimy w Kanadzie na polskim lozku ktore siec Ikea rozprowadza po calym swiecie razem z cala petarda robionych w Polsce mebli. I to lozko dziala i wyglada lepiej niz super luksusowe loze Rity Hayworth z amerykanskiego filmu z lat 60 tych. A wydawaloby sie ze w technologii produkcji lozek niewiele da sie wymyslec?
Przeciez jest to dokladnie taki sam proces unowoczesnienia gospodarki ktory w przyspieszonym tempie przeszly Chiny, tylko trwa dluzej i ma o wiele mniejsza skale jako ze Polska to male panstwo w porownaniu z Chinami.

Wracajac do "rozbiorow" i porownania obecnej sytuacji Polskiej z ta z czasow rozbiorow to chcialbym zwrocic uwage ze jednak troche sie te sytuacje roznily, i to jest wlasnie manipulacja - takie porownania, czy nastepne z nich porownywanie czlonkostwa w EU do czlonkostwa w "obozie panstw socjalistycznych" z czasow mojej mlodosci. Roznica jest taka ze ja to czlonkostwo przezylem, z wy nie wiec nie macie pojecia co porownujecie. Jak taki Wespecjan nazywajacy mnie wczoraj globalista a dzisiaj komunista i nie widzacy sprzecznosci w tych dwu okresleniach.
Tak a'propos to Wespecjanie czym wg ciebie jest komunizm?

Cz maja 06, 2021 3:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
Tak a'propos to Wespecjanie czym wg ciebie jest komunizm?
Projektem zsekularyzowanego, materialistycznego raju na ziemi

Cz maja 06, 2021 4:07 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2866 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 187, 188, 189, 190, 191, 192  Następna strona