Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz cze 17, 2021 7:11 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2866 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 188, 189, 190, 191, 192  Następna strona
 Polityka. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
A jaka jest jego podstawa, cecha od ktorej wszystko sie zaczyna?

Cz maja 06, 2021 9:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
A jaka jest jego podstawa, cecha od ktorej wszystko sie zaczyna?

Pytasz o źródło komunizmu?

Pt maja 07, 2021 9:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie o zrodlo, ale o podstawowa ceche komunizmu odrozniajacego go od od innych ideologii np socjaldemokracji?
I to lewacy i tamto lewacy, ale co ich rozni? Od razu wiadomo ze rozni ich kilka rzeczy, ale jedna jest podstawowa.

Pt maja 07, 2021 9:27 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Komunizm nie ma swego fundamentu filozoficznego? Doprawdy?

Pt maja 07, 2021 9:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
Nie o zrodlo, ale o podstawowa ceche komunizmu odrozniajacego go od od innych ideologii np socjaldemokracji?
I to lewacy i tamto lewacy, ale co ich rozni? Od razu wiadomo ze rozni ich kilka rzeczy, ale jedna jest podstawowa.
No jaka to ta różnica podstawowa wg ciebie.

Pt maja 07, 2021 9:43 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Adam M. próbuje nas wciągnąć w dyskusję o komuniźmie. Temat wydaje się skompromitowany ale w sumie to tylko polityka. Chodzi Ci o wspólnotę i stosunek do własności?

So maja 08, 2021 2:20 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tak oczywiscie, to najpowazniejsza cecha ( choc nie jedyna ) odrozniajaca komunizm od wszelkich odcieni socjalizmu i socjaldemokracji.

So maja 08, 2021 2:29 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Chcę wspomnieć o jednym aspekcie.funduszu odbudowy, jaki nam umyka. Zadłużamy się w walucie obcej, struktura walutowa długu polskiego pogorszy się koszmarnie. Jeśli kraje starej UE znowu zaczną nam odjeżdżać, zostaniemy jak obywatel z kredytem w Chf. W zasadzie droga do wariantu Greckiego została otwarta na oścież.

Nie jestem przekonany czy tak położony fundament jedności UE nie okaże się dla nas kamieniem grobowym. Bardzo nie podoba mi się sposób procedowania tak daleko idącego rozwiązania.

So maja 08, 2021 10:38 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
Polexit, to twoja opinia do ktorej oczywiscie masz prawo, akurat moja jest diametralnie inna. Ja uwazam ze Polska zadnej szansy bez wstapienia do Unii nie miala i ze znowu jak przy okazji 1w. sw. splot czynnikow geopolitycznych pozwolil na "wybicie sie Polski na niepodleglosc", tak koncowka lat 80 tych i relatywne oslabienie Rosji pozwolilo zrzucic zaleznosc od niej, ale jak historia pokazuje to oslabienie Rosji nie potrwalo b.dlugo i razem z wzrostem jej sily, wzrosly tez jej imperialne zapedy do ponownego podporzadkowania sobie panstw "bliskiej zagranicy".

Przecież na kilka lat przed wstąpieniem do UE staliśmy się członkiem NATO, więc jakie było ryzyko, że nie wchodząc do Unii wpadniemy znowu w orbitę Rosji? Przypomnę, że to dziś, gdy jesteśmy w Unii, Niemcy dogadują się z Rosją ponad naszymi głowami np. w kwestii Nord Streamów...

Cytuj:
Bez wstapienia do Unii gospodarczo Polska bylaby na poziomie Bialorusi i Ukrainy, bez kapitalu wlasnego z przestarzalym przemyslem przetworczym, ktory nie bylby w stanie konkurowac i sprzedawac towarow na rynku swiatowym, wiec z gospodarka nastawiona na eksport do Rosji, z czym wiaze sie najpierw zaleznosc gospodarcza, a pozniej polityczna.

Polska nie wchodziła do UE zaraz po tzw. transformacji, ale kilkanaście lat później, wiele rzeczy musieliśmy w tym czasie dostosować do tych europejskich standardów jeszcze przed akcesją, więc nie opowiadaj, że Polska nie była się w stanie sama modernizować, ściągać kapitału, nawiązywać umów handlowych itp. Jesteśmy dość dużym krajem, mamy potencjał demograficzny (słabnący już wprawdzie), korzystne położenie geograficzne, mamy pewne zasoby naturalne. Nie byliśmy skazani na bycie peryferią europejską.

Cytuj:
Wiem ze nalezysz do tych marzycieli, ktorzy uwazaja ze panstwo takie jak Polska moze byc panstwem samodzielnym, ale dla mnie to tylko niczym nie poparte marzenia.

Dla ciebie to marzenia, dla mnie realna możliwość.

Cytuj:
Male panstwa narodowe sa skonczone we wspolczesnym swiecie, byle korporacja moze im powaznie zagrozic, co tu mowiac o poteznie uzbrojonych sasiadach?

Nie jesteśmy wcale państwem malym. I nikt też nie broniłby nam nawiązywać współpracy z innymi państwami, ale na takich zasadach, jakie byłyby korzystne z punktu widzenia naszego interesu. Ale do tego trzeba mieć większe ambicje niż doskakiwanie do poprzeczki, którą zawiesza Berlin czy Bruksela i liczenie na oklaski, jeśli nam się to uda. Z takim myśleniem, że wszystko inne poza pełną akcesją do eurokołchozu nie ma sensu, rzeczywiście na starcie jest się w czarnej d...e. A to jest niestety myślenie wszystkich naszych tzw. elit po 89.

Tym bardziej, że trzeba sobie zdawać sprawę, że Europa jest w kryzysie i nie stanowi wcale jakiegoś niedoścignionego wzorca sukcesu. Zostanie w tyle za szybciej rozwiajającymi się gospodarkami. Socjal, przeregulowanie, zbliżający się poważny kryzys demograficzny (który puka też do naszych drzwi) - to wszystko zmieni układ sił i członkowstwo w UE może się w przyszłości okazać dla nas kotwicą, a nie kołem zamachowym.

Na koniec - pamiętaj, że wstępowaliśmy do innej Unii niż ta, którą mamy teraz. Ja naprawdę rozumiem argumenty za wspólnym rynkiem i nie miałbym w sumie nic przeciwko, gdybyśmy byli w czymś na kształt dawnego EWG. Ale zacieśnianie integracji i rozszerzanie jej na coraz to nowsze obszary niż współpraca gospodarcza to moim zdaniem jest błędny kierunek. Ten IV rozbiór, o którym pisalem teraz tak naprawdę został tylko przypieczętowany, a zaczął się dla nas na dobre wraz z podpisaniem Traktatu lizbońskiego.

N maja 09, 2021 7:17 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Holmes napisał(a):
Chcę wspomnieć o jednym aspekcie.funduszu odbudowy, jaki nam umyka. Zadłużamy się w walucie obcej, struktura walutowa długu polskiego pogorszy się koszmarnie.
To jest droga do federacyjnej UE coś jak USA tylko bardziej ze skrętem w lewo.
Może się komuś to podobać lub nie. Ale po zakończeniu kryzysu związanego z SARS to będzie pewnym problemem.
I tak jesteśmy zobligowani to wprowadzenia wspólnej waluty i wszystkie problemy strefy euro będą naszymi problemami
Holmes napisał(a):
W zasadzie droga do wariantu Greckiego została otwarta na oścież.
No nie do końca. Akurat to wariant do połączenia wszystkich krajów w jedno Państwo federacyjne. Temat do dłuższej rozmowy czy lepiej być małym Państwem uzależnionym od mocnych sąsiadów czy do federacji niezależnych Państw. Opcja jednego super Państwa chyba już upadła, bo większość Państw odmówiła tego kierunku.

N maja 09, 2021 9:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Państwo federacyjne, superpaństwo - jak zwał tak zwał. Nomenklatura ma drugorzędne znaczenie. Faktem jest, że możliwość zadłużania się na poziomie całej Unii i nakładania przez Brukselę podatków na kraje członkowskie to jest milowy krok na drodze to całkowitego podporządkowania sobie państw narodowych przez Brukselę.

Pn maja 10, 2021 9:50 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Ależ pełna zgoda. Pytanie tylko w jaka stronę będzie się ten nowy twór rozwijał. Moim zdaniem UE rozpadnie się pod wpływem kryzysu który nadchodzi.
Natomiast superpaństwo to coś do czego namawiają m.in. Sikorski. Chodzi o zatracenie narodowości i pójścia w tzw bycie Europejczykiem. Federacja jest czymś innym to federacja niepodległych Państw mająca pewne cele wspólne i pewne wspólne zobowiązania. Inna opcja to rozwijanie się samodzielne jak chcą narodowcy.
Płacimy już coś do UE wiec i tak mamy składki i można powiedzieć podatek. I mamy koszty np. NATO.
To bardziej temat na przyszłość świata i globalizacje oraz czy federacja czy całkowita niezależność.

Pn maja 10, 2021 10:25 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
https://twitter.com/OPMuffin/status/1394000665958039555
Facet protestuje samotnie na pl. Zamkowym przeciwko tzw. nowemu ładowi. Nie łamie żadnych przepisów sanitarnych, nie ma na tablicy nic obraźliwego. Podjeżdżają radiowozy i kilku reżimowych funkcjonariuszy w mundurach policyjnych ściąga go stamtąd siłą.
Czy my żyjemy jeszcze w państwie prawa? Pytam retorycznie.

Pn maja 17, 2021 9:37 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
https://youtu.be/blR0yzlHruk
Czy słowo dewiacja to niekulturalne słowo i słowo agresywne?
Wg mnie nie.

N cze 06, 2021 7:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
https://youtu.be/blR0yzlHruk
Czy słowo dewiacja to niekulturalne słowo i słowo agresywne?
Wg mnie nie.

Mały kłiz:

Jarosław Kaczyński i PiS potępili by Brauna za:

a) Nazwanie homoseksualistów dewiantami
b) Nazwanie Niedzielskiego szkolonym psychopatą
c) Obie odpowiedzi są prawdziwe

N cze 06, 2021 8:02 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2866 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 188, 189, 190, 191, 192  Następna strona