Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 23, 2021 2:36 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19240 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1272, 1273, 1274, 1275, 1276, 1277, 1278 ... 1283  Następna strona
 Aktualności II 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Nie, myślałem o innych objawieniach, ale te też faktycznie komentowała - zapomniałem o nich totalnie. Wobec tych akurat była krytyczna.
Siostry, które zaczynają swoje życie zakonne, a nie mają ślubów wieczystych czy innych chyba też są nazywane siostrami. Tamte śluby także wygasają, gdy się ich nie przedłuży. Może podobnie było w sytuacji s. Bruny.

Cz kwi 22, 2021 9:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Brandeisbluesky napisał(a):
Jednak dla mnie to dalej jest zagadka (to, czy mogła 'legalnie' nazywać się siostrą, czy nie).

Myślę że tak, bo określenie siostra wskazuje po prostu na pewną wspólnotę - niekoniecznie zakonną. Fakt, iż ona to sugerowała poprzez habit i imię "Bruna od Maryi" chociażby. I to jest bardziej problematyczne. Niemniej jednak - tu opieram się przede wszystkim na dotychczasowym pozytywnym odbiorze jej działanosci przez Archidiecezją Częstochowską - ona sama nie twierdziła, że jest kimś więcej niż osobą świecką. Sama chyba pisałaś że na tym kanale było oświadczenie że to jej prywatne opinie. Nadto określała się jedynie jako eremitka, pustelnica. Gdyby twierdziła ze jest mniszką to byłoby to wyraźne nadużycie i wprowadzanie w błąd.

Cz kwi 22, 2021 9:39 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Kiedyś spec od mediów pokazał mi artykuł i prosił bym go przeczytała. Potem zadawał mi pytania odnośnie tego co tam napisano. Następnie wyjaśnił, że przeczytałam to co on chciał bym przeczytała..i pokazał owe triki. Ktoś bez wiedzy przedmiotowej odczyta to oświadczenie jak ja ten artykuł. Pamiętam, że był głos jakiegoś księdza: co to za pustelnia z kanałem na Yutubie. Też nie załapał. Ona chciała uchodzić za osobę konsekrowaną. Opowiadała też o swej działalności w Kościele.
Nie sądzę, żeby chodziło też o jakieś sprawy personalne. Stanowisko biskupa było przychylne w okresie próbnym, więcej: pomocne. Kiedy przyszło; sprawdzam to okazało się, że panie mają inne plany. Musiały o tym wiedzieć, że prawo kanoniczne będzie obligowało je do podjęcia formacji. Teraz sprawy zobaczyliśmy z dwóch stron i można zająć wobec tego stanowisko.

Cz kwi 22, 2021 9:51 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zdaje się, że odpowiedź jest na jej stronie:
http://www.pustelniczy.pl/

W materiałach często przywoływała poniższe punkty, bez spełniania ich chyba nikt by jej pozwolił adorować Najświętszego Sakramentu i nie proponował żadnych statutów.

Kod:
Nauczanie Kościoła
o eremityzmie

Kodeks prawa kanonicznego:

Kan. 603

§ 1. Oprócz instytutów życia konsekrowanego, uznaje Kościół życie pustelnicze, czyli anachoretyczne, w którym wierni przez surowsze odsunięcie się od świata, milczenie odosobnienia, gorliwą modlitwą i pokutą poświęcają swoje życie na chwałę Boga i zbawienie świata.

§ 2. Prawnie uznaje się za pustelnika osobę poświęconą Bogu w życiu konsekrowanym, jeśli poprzez ślub albo inne święte więzy zobowiązuje się publicznie wobec biskupa diecezjalnego do praktykowania trzech rad ewangelicznych i pod jego kierownictwem zachowuje właściwy tryb życia.

Katechizm Kościoła Katolickiego:

KKK 920 Pustelnicy nie zawsze składają publicznie profesję trzech rad ewangelicznych, ale "przez surowe odsunięcie się od świata, milczenie, samotność, gorliwą modlitwę i pokutę poświęcają swoje życie na chwałę Boga i zbawienie świata" (KPK, kan. 603, § 1).

KKK 921 Ukazują oni każdemu wewnętrzny aspekt tajemnicy Kościoła, którym jest osobowa bliskość z Chrystusem. Ukryte przed światem życie pustelnika jest milczącym przepowiadaniem Chrystusa, któremu oddał swoje życie, ponieważ jest On dla niego wszystkim. Na tym polega to szczególne powołanie, by na pustyni, właśnie w walce wewnętrznej, znaleźć chwałę Ukrzyżowanego.

Cz kwi 22, 2021 11:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wygląda na to, że autorka http://www.eremitki.pl/ na dole tej strony umieściła "Odpowiedź na dokument „Informacja na temat działalności S. Bruny od Maryi oraz tzw. Pustelni Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie”".

Pt kwi 23, 2021 12:03 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wygląda na to, że odpowiedzi nie ma:
"Not Found
The requested URL /Odpowied%C5%BA%20na%20dokument.pdf was not found on this server.
www.eremitki.pl"

Pt kwi 23, 2021 11:56 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Nareszcie zostanie beatyfikowany Kardynał Stefan Wyszyński. 12 września 2021.

Pt kwi 23, 2021 2:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Postać ambiwalentna, ale kupię popkorn, kiedy dzisiejszy episkopat będzie się pocił i gimnastykował wspominając, że kardynał Wyszyński wolał iść do więzienia niż pozwolić się wtrącać państwu w sprawy kościelne.

Pt kwi 23, 2021 4:36 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
PeterW napisał(a):
Postać ambiwalentna,

Wg. Kościoła Wespecjansko-Katolickiego. Ty już kurde osiągasz szczyty szczytów wyżyn... Papież Wespecjan I.

Pt kwi 23, 2021 6:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
PeterW napisał(a):
Postać ambiwalentna, ale kupię popkorn, kiedy dzisiejszy episkopat będzie się pocił i gimnastykował wspominając, że kardynał Wyszyński wolał iść do więzienia niż pozwolić się wtrącać państwu w sprawy kościelne.

A co masz do zarzucenia kardynałowi?

Pt kwi 23, 2021 7:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
No to on wprowadzał posoborowie w Polsce, które doprowadziło do zapaści KK na całym świecie.
Jeśli stać go było na Non possumuss wobec komunistów, to czemu nie wobec rewolucjonistów wewnątrz KK?

Pt kwi 23, 2021 8:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Wg. Kościoła Wespecjansko-Katolickiego. Ty już kurde osiągasz szczyty szczytów wyżyn... Papież Wespecjan I.
Jak myślisz Peter, czy dzisiejszy episkopat, szczególnie w kontekście dzisiejszego rozkazywania Kościołowi przez polityków ilu katolików może chodzić do kościoła i na jakich warunkach, przypomni słynne słowa kardynała: - "Rzeczy Bożych na ołtarzu cesarza składać nam nie wolno."??

Pt kwi 23, 2021 8:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
sachol napisał(a):
No to on wprowadzał posoborowie w Polsce, które doprowadziło do zapaści KK na całym świecie.
Jeśli stać go było na Non possumuss wobec komunistów, to czemu nie wobec rewolucjonistów wewnątrz KK?

A myślalam że zarzuty sa jakies faktycznie poważne..

Pt kwi 23, 2021 9:58 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Rewolucja w Kościele to ożenek z zasadami Rewolucji Antyfrancuskiej z 1789 roku. Ta Rewolucja była z gruntu antykatolicka. Jakie są owoce tego ożenku to chyba widzimy...

Pt kwi 23, 2021 10:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Iustus napisał(a):
Rewolucja w Kościele to ożenek z zasadami Rewolucji Antyfrancuskiej z 1789 roku. Ta Rewolucja była z gruntu antykatolicka. Jakie są owoce tego ożenku to chyba widzimy...
...Wiosna Kościoła...

Pt kwi 23, 2021 11:19 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19240 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1272, 1273, 1274, 1275, 1276, 1277, 1278 ... 1283  Następna strona