Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz wrz 23, 2021 1:28 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19438 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1287, 1288, 1289, 1290, 1291, 1292, 1293 ... 1296  Następna strona
 Aktualności II 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Adam M. napisał(a):
Po kilometrowych watkach na temat polexitu i co on ze soba niesie (...)

Przepraszam, ale co ma piernik do wiatraka, skoro polexitem straszy opozycja, a rząd jasno i wyraźnie stwierdza, że nie ma mowy o opuszczeniu UE?

Śr lip 21, 2021 8:09 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
bergamotka napisał(a):
Barney napisał(a):
Zresztą, nawet gdybyśmy nie mieli (choć powtarzam - mamy) to dziwię się, że Polka może wyznawać tak oportunistyczną postawę, którą można streścić "jesteśmy za słabi, więc nie podskakujmy".
Po co było bić się w wojnach, wydostawać spod dyktatu komunistycznego - może trzeba było siedzieć cicho, zapisać się do partii i dostac trabanta?

Ja jak teraz napiszę ad personam to kwestia czasu kiedy mnie moderator Jockey zdyscyplinuje. A inni mogą sobie gębę wycierać jak tylko im ochota przyjdzie. Czemu ma mnie obchodzić twoje zdziwienie, czemu ma mnie w ogóle obchodzić twoje stany emocjonalne i rozmaite insynuacje. Mogę być największą oportunistką pod słońcem ale to nie oznacza że w tym co pisze nie mam racji. Chyba tyle to łapiesz. Jeśli chodzi o resztę, to cóż... Kto powiedział, że jestem Polką? Ja przypominam sobie tylko tyle że pisałam iż mam obywatelstwo Polskie, a może poczuwam się do innej narodowości? A może mam jeszcze inne obywatelstwo. I to kraju wrogiego Polsce. A może jestem wprawdzie Polka z obywatelstwa i narodowości ale jestem tego agentka obcego wywiadu, drugą Matą Hari i tu na forum sączę jad niczego nieświadomym użytkownikom. A ty jesteś o krok od zdemaskowania mnie... O tak! To mi się podoba...

Te pretensje są tak od czapy, że nawet nie widzę powodu dyskutować. Nie odróżniasz ad personam od krytyki postawy, Bergamotko.
Czy gdybym napisał, dajmy na to, że należy okradać żebraków na ulicy, a Yarpen napisałby na to, ze dziwi mi się, że piszę coś takiego jako katolik, to też byłoby "ad personam"? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Zapewniam Cię jedynie, że nadal się dziwię, że ktoś może jednocześnie miec pełne usta wielkich słów o państwowości i wyznawać tak oportunistyczne podejście.

Śr lip 21, 2021 8:21 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Te pretensje są tak od czapy, że nawet nie widzę powodu dyskutować. Nie odróżniasz ad personam od krytyki postawy, Bergamotko.

Nie widzisz sensu a dyskutujesz... Tak się łatwo prujesz czy przymus nie daje? Tak się składa miszczu dyskusji że ta postawę która za właściwe uznałeś skrytykować to najpierw ot tak na podstawie swoich urojeń mnie przypisałeś.
Ale oczywiście skoro ty to napisałeś to ad personam.byc nie mogło... No bo jak to? Ty zresztą należysz do tych wybrańców dopiszą męskich oponentach co im ślina na język przyniesie.
Barney napisał(a):
Czy gdybym napisał, dajmy na to, że należy okradać żebraków na ulicy, a Yarpen napisałby na to, ze dziwi mi się, że piszę coś takiego jako katolik, to też byłoby "ad personam"?

Nie jak Yarpen coś napisze to to też ad personam nie jest.. To trzeba w skupieniu kontemplować niemal...

Śr lip 21, 2021 10:43 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
[
Barney napisał(a):
Zapewniam Cię jedynie, że nadal się dziwię, że ktoś może jednocześnie miec pełne usta wielkich słów o państwowości i wyznawać tak oportunistyczne podejście.

To proszę zacytuj te "wielkie słowa o państwowości" które napisałam. Bo żadnych bym tak nie określiła no ale ich odbiór może być inny. Serio, jestem bardzo ciekawa. Prawdopodobnie to ciąg twoich rojeń ale spytać nie szkodzi...

Śr lip 21, 2021 10:52 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
I co ja mam na takie (oczywiście "nie ad personam") opowiastki Bergamotki powiedzieć?
Nawet nie ma na co odpowiadać.

Śr lip 21, 2021 6:33 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jak dla mnie to PiS dużo gada jak to się sprzeciwia UE, a potem jak przyjdzie co do czego to popiera wszystkie wymysły UE i ogłasza to za swoje zwycięstwo.

Pt lip 23, 2021 11:22 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jakieś przykłady?

A w międzyczasie:

Wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka jest kolejnym dowodem na pisanie ich na zamówienie pod kątem "dokopania" Polsce.

"Skarżący zarzucił, że sędziowie tej Izby zostali powołani przez Prezydenta RP na zalecenie KRS z oczywistym naruszeniem prawa krajowego oraz zasad praworządności, podziału władzy i niezawisłości sądownictwa."

Oczywiście fakt, że sędziowie zostali powołani zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, którego konstytucyjności nikt nie podważył, zasadami praworządności, podziału władzy i niezawisłości, które funkcjonują także w innych państwach, hipokryci z ETPC nie zauważyli. :(

Pt lip 23, 2021 11:40 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
Jak dla mnie to PiS dużo gada jak to się sprzeciwia UE, a potem jak przyjdzie co do czego to popiera wszystkie wymysły UE i ogłasza to za swoje zwycięstwo.
Niestety, często tak jest.
Oczywiście nie ma porównania do poprzednich rządów, które były "prymusami" w przytakiwaniu (za poklepanie po plecach i stanowiska w UE), ale rzeczywiście, obecny rząd PiS często w końcu albo się ugina albo idzie na jakiś deal (wprawdzie dla Polski, ale IMHO nie równoważący ustępstw).
Dlatego wolałem Beatę Szydło.

Pt lip 23, 2021 1:29 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
sachol napisał(a):
Niestety, często tak jest.
Oczywiście nie ma porównania do poprzednich rządów, które były "prymusami" w przytakiwaniu (za poklepanie po plecach i stanowiska w UE), ale rzeczywiście, obecny rząd PiS często w końcu albo się ugina albo idzie na jakiś deal (wprawdzie dla Polski, ale IMHO nie równoważący ustępstw).
Dlatego wolałem Beatę Szydło.

No tak tyle że jeśli Kaczyński Jarosław o wszystkim i tak decyduje to co za różnica czy Mateusz Morawiecki jest premierem czy Beata Szydło?
No przecież pomysły UE są szalone wg mnie. Rezygnacja z samochodów spalinowych już za 10 lat?

Pt lip 23, 2021 2:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Oczywiście fakt, że sędziowie zostali powołani zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, którego konstytucyjności nikt nie podważył, zasadami praworządności, podziału władzy i niezawisłości, które funkcjonują także w innych państwach, hipokryci z ETPC nie zauważyli. :(

Widocznie uwazaja tak jak ja ze wbrew retoryce PiS to nieprawda i wyroki tkzw Izby Dyscyplinarnej nie beda w Europie uznawane. Za co zaplaca wszyscy Polacy w karach wyplacanych przez Polske. Zreszta ostatnie wypowiedzi Morawieckiego i Manowskiej swiadcza ze taki stan dlugo nie potrwa i jak tylko Manowska dostanie "wytyczne" od premiera to sie do nich dostosuje.
jest to ladny przyklad niezaleznosci Wladzy Sadowniczej od Wykonaeczej swoja droga. :)

Pt lip 23, 2021 4:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
No tak tyle że jeśli Kaczyński Jarosław o wszystkim i tak decyduje to co za różnica czy Mateusz Morawiecki jest premierem czy Beata Szydło?
Jak widać jest.
Cytuj:
No przecież pomysły UE są szalone wg mnie. Rezygnacja z samochodów spalinowych już za 10 lat?
UE ma szereg jeszcze gorszych pomysłów.

Cytuj:
Widocznie uwazaja tak jak ja ze wbrew retoryce PiS to nieprawda i wyroki tkzw Izby Dyscyplinarnej nie beda w Europie uznawane.
"Uważanie" jest przecenianie. Albo coś jest w traktatach, albo nie. Umocowania do wypowiadania się w tych sprawach nie ma.
I tyle jest do powiedzienia na ten temat.
Cytuj:
Za co zaplaca wszyscy Polacy w karach wyplacanych przez Polske.
Zapewniam CIę, że jeżeli Polska - ale także szereg innych krajów - pozwoli na ten rodzaj "zarządzania pod pretekstem wyroków" (a jest to niewątpliwie objaw totalitaryzmu UE), zapłacimy za to znacznie drożej. I to przez lata.
Mamy pecha, że Zachód Europy postanowił się stotalitaryzować właśnie wówczas, gdy wyszliśmy z totalitaryzmu rosyjskiego panującego u nas wcześniej.

Pt lip 23, 2021 4:22 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Postanowil sie sfederalizowac co zreszta zapisane bylo w dokumentach zalozycielskich Wspolnoty Wegla i Stali i o czym tez pisalem dawno temu, ale tylko niektorzy to zauwazyli. A wymusza to swiatowa sytuacja polityczno gospodarcza i po prostu nie ma innego wyjscia dla Europy wygladajacej jak jedyny roslinozerca okrazony drapieznikami ze wszystkich stron.

Pt lip 23, 2021 7:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Sęk w tym, panie dzieju, że UE nie ma przyznanych uprawień do tego, aby przerobić się na superpaństwo. Wszelkie działania KE, TSUE, ETPC czy innych tego typu instytucji, które mają do tego doprowadzić drogą małych kroczków, są niezgodne z traktatami.

A wbrew tezom "euroentuzjastów", UE nie musi być superpaństwem, aby państwa członkowskie były w stanie istnieć na świecie gospodarczo lub politycznie.

Pt lip 23, 2021 8:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
Postanowil sie sfederalizowac co zreszta zapisane bylo w dokumentach zalozycielskich Wspolnoty Wegla i Stali i o czym tez pisalem dawno temu, ale tylko niektorzy to zauwazyli. A wymusza to swiatowa sytuacja polityczno gospodarcza i po prostu nie ma innego wyjscia dla Europy wygladajacej jak jedyny roslinozerca okrazony drapieznikami ze wszystkich stron.
No nie jest to prawda, bo nakładanie zielonych podatków na swoich obywateli w Europie podczas gdy Stany i Chiny tego nie robią, jest zabijaniem swoich przedsiębiorców i konkurencyjności. UE w obecnej postaci to komunistyczny projekt Spinellego i nie ma nic wspólnego z "konkurowaniem" z innymi. Jest to kontynuacja mokrego snu nowych komunistów. Świata nie zrozumiesz słuchając propagandy z dzienników, ale robiąc własne badania z faktów jak najbliżej źródeł. To wymaga wysiłku i pewnej dozy chęci, której większość ludzi nie ma, więc większość będzie powtarzać spreparowane hasła propagandowe jak ty.

Pt lip 23, 2021 10:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Co ma "nakladanie zielonych podatkow" wspolnego ze sprawa federalizacji? I jakim cudem to "nakladanie" przeczy temu co napisalem o checi sfederalizowania Europy Zachodniej od samego poczatku istnienia Unii? To 2 zupelnie rozne zagadnienia nie majace nic wspolnego ze soba.

YZ napisal:
"A wbrew tezom "euroentuzjastów", UE nie musi być superpaństwem, aby państwa członkowskie były w stanie istnieć na świecie gospodarczo lub politycznie."
No niestety nie jest to prawda, co dokladnie widac na podstawie ostatnich 20 lat. Byle korporacja miedzynarodowa moze sobie drwic z malych panstw europejskich i ich regulacji prawnych i zreszta robia to caly czas. Dopiero
Unia jest tworem z jakim musza sie liczyc. I tak jest w zderzeniu z reszta wielkich panstw na swiecie gdzie panstwa europejskie sa karzelkami.

Pt lip 23, 2021 10:53 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19438 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1287, 1288, 1289, 1290, 1291, 1292, 1293 ... 1296  Następna strona