Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz sie 13, 2020 2:59 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18065 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 713, 714, 715, 716, 717, 718, 719 ... 1205  Następna strona
 Aktualności II 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Derayes napisał(a):
Rozumiem że zgłosiłes Tuwima nie mnie, a uważaj no bracie, boć to był Zyd i w dodatku pieszczoch komuny, więc ciupasem za antysemitę i zoologicznego antykomunistę możesz zacząć robić :lol:

Nie kolego. Zgłosiłem Ciebie za linkowanie obraźliwych treści.
Derayes napisał(a):
BTW Morozowski, Szechter, Olejnik, Lis, Paradowska itp. nie podobają mi się bo istniejąc w oficjalnej przestrzeni medialnej są ewidentnie stronniczy, plują na patriotów, na PiS i otwarcie optują za PO i komuną, czy tam lewicą, szydzą z polskosci i katolicyzmu
Tak się składa, że Twoje postrzeganie patriotyzmu i katolicyzmu nie jest z mojej bajki i bliżej mi do wspomnianych wyżej osób niż do Ciebie. Zapracowałeś sobie na to solidnie swoimi jadowitymi postami.
Derayes napisał(a):
Tak się jakos składa że to są Zydzi, resortowe dzieci i ateisci. No popatrz.

No popatrz, plejada osób gorszego sortu...

N sty 03, 2016 11:39 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Małgosia napisał(a):
kosiarz napisał(a):
A mnie przeszkadza. Człowiek to człowiek, ale jego poglądy, mogę krytykować i odrzucać.
Tak samo przeszkadza, jak Michnikowi, lewactwu, w TV, człowiek o katolickich, konserwatywnych, prawych poglądach

Poglądy możesz, ale każdy człowiek z racji bycia dzieckiem Bożym zasługuje na szacunek, który nie przejawia się w nazwach: lewak, oszołom, POpapraniec czy PiSuar.
I sam sobie zaprzeczasz mówiąc dalej, że przeszkadza człowiek o innych poglądach. Mnie nie przeszkadza żaden człowiek. Przeszkadzają maniery niektórych, postawa wobec inaczej myślących i własnie obraźliwe nazwy człowieka, a nie jego poglądów. I to właśnie za nokautowanie obraźliwych określeń zwolenników PiSu zostałam na innym forum (iles lat temu) nazwana zakutym katolandzkim łbem, za nokautowanie obraźliwych określeń zwolenników PO - POpaprańcem. Nie pamietam z jakiego powodu zostałam bardziej czerwoną niż można być, ale każda nazwa była z powodu cytowanej Ewangelii.

No tak, ale nie obrazano Cie, z racji Twojego człowieczeństwa?

Przeczytaj to, i sama sobie odpowiedz na pytanie, czy na pewno, obrażano Twoje człowieczeństwo, czy tylko Twoje poglądy...bo wyolbrzymiamy pewne pojecia, i je mylimy.

Osoba ludzka: godność deptana i wywyższana
5. Pomyślmy też o wielorakich postaciach przemocy, której dziś poddawana jest osoba ludzka. Istota ludzka, jeśli nie jest uznana i kochana na miarę jej godności żywego obrazu Boga (por. Rdz 1, 26), narażona jest na najbardziej upokarzające i wynaturzone akty „uprzedmiotowienia”, w wyniku których dostaje się w niewolę silniejszego. „Silniejszy” może mieć różne imiona: ideologia, władza ekonomiczna, nieludzki system polityczny, technokracja, agresywność środków społecznego przekazu. I znów stajemy wobec wielu ludzi, naszych braci i sióstr, których przesadna tolerancja czy jawnie niesprawiedliwe prawodawstwo pozbawiają podstawowych praw: prawa do życia w jego pełnym wymiarze, prawa do dachu nad głową i pracy, do założenia rodziny i odpowiedzialnego rodzicielstwa, do uczestniczenia w życiu publicznym i politycznym, do wolności sumienia i wyznawania wiary religijnej. Któż byłby w stanie policzyć dzieci nienarodzone, bo zgładzone w łonie matek, dzieci porzucone i maltretowane przez własnych rodziców, dzieci pozbawione miłości i należnej opieki? W niektórych krajach całe masy ludzi żyją bez dachu nad głową i pracy, pozbawione środków, które mogłyby im zapewnić życie godne ludzkich istot czy choćby elementarne warunki bytowe. Dziś stały się czymś zwyczajnym przerażające skupiska ubóstwa i nędzy, tak materialnej, jak moralnej, okalające wielkie metropolie i zadające śmierć całym grupom ludzi.

To bardziej Pan Morozowski wpisuje sie w niszczenie naszego człowieczeństwa, niż ktokolwiek z nas z tymi pisuarami, peowcami, lewakami...to tylko takie sobie obrażliwe, choć nie zawsze, słowa, wynikające z ocen poglądów. Człowieczeństwo, to coś znacznie więćej.

N sty 03, 2016 12:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
kolor, z powodu owej bliskosci do wzmiankowanych osób sugerowałem karierę w GazWyb ;)
Katolik któremu bliżej do wrogich katolicyzmowi i polskosci srodowisk?
Pewnie wszystko już widział swiat, skoro widział nawet niedawnych AKowców którzy w czasach stalinowskich przeszli na współpracę z reżimem i zaczęli skazywać swoich kolegów na smierć, tortury i więzienie.
A potem dożyli spokojnie sędziwego wieku, nie niepokojeni przez wymiar sprawiedliwosci. Hryckowian, Widaj, Łapiński, by wymienić kilku.

Toteż czemu miałby dziwić michnikoidalny katolik w łącznosci z Papieżem.

A pewnie nawet nie wiesz, że to my jestesmy dla Lisów czy Morozowskich osobami gorszego sortu, gdybym to sam nie słyszał i nie czytał.....

N sty 03, 2016 12:11 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Cytuj:

A mnie np. obrazaja absurdalne przekonania katolikow, ktorzy uwazaja ze ciaza bez calego procesu biologicznego jest mozliwa. Niszczy to moja wiare w ludzkosc. I co? Mam Cie zglosic? I oczekiwac reakcji?

:no:

N sty 03, 2016 12:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
chrysletY napisał(a):
Cytuj:

A mnie np. obrazaja absurdalne przekonania katolikow, ktorzy uwazaja ze ciaza bez calego procesu biologicznego jest mozliwa. Niszczy to moja wiare w ludzkosc. I co? Mam Cie zglosic? I oczekiwac reakcji?

:no:

Dobre..i nam każą ateiści udawadniać istnienie Boga. A tutaj proszę, ludzkość w zasięgu ręki, a ateista traci wiarę w jejgo istnienie... :mrgreen:
W sumie, trzba by się było zastanowić, co się z biedaczkiem stanie, gdy straci ja całkowicie...psychatryk? :mrgreen:

N sty 03, 2016 12:19 pm
Odpowiedz z cytatem
Derayes napisał(a):
Tak się jakos składa że to są Zydzi, resortowe dzieci i ateisci. No popatrz.

Wiesz, czym różni się faktografia od kalumni? Historyk jak powie, że trzon NKWD stanowili Żydzi, to nie czuć w tym onanizacyjnej satysfakcji forumowego Gauleitera.

Ostatnio edytowano N sty 03, 2016 12:31 pm przez Batkonto, łącznie edytowano 1 raz

N sty 03, 2016 12:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
kosiarz napisał(a):
No tak, ale nie obrazano Cie, z racji Twojego człowieczeństwa?

Obrażano mnie jako człowieka nazywając POPaprańcem, PiSuarem, lewakiem itp, a nie moje poglady. Gdyby odnoszono się do moich poględów, mówiono by, że mam POpaprane, PiSuarowe, lewackie poględy. Widzisz różnicę? Pierwsze jest ad personam, drugie nie.
kosiarz napisał(a):
Osoba ludzka: godność deptana i wywyższana

Umiem odróżniać ad personam od krytyki poglądów. Podstawa: KKK, Evanelium Vitae, Redemptor Hominis Jana Pała II, Pacem in terris Jana XXIII, Humanae Vitae Pawła VI i in.
chrysletY napisał(a):

Jeśli Ci to nie odpowiada, idź na ateista.pl. To jest forum katolik.pl. Nikt Cię tu nie trzyma na siłę. To Ty przyszedłeś nas "nawracać".

N sty 03, 2016 12:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Batkonto post zgłosiłem do modów bo mnie obrażasz.

Mówili wszak że nec Hercules contra plures ale z Waszą 3, w porywach 4, chyba sobie poradzę, pomimo że stosujecie grupowe jazdy.

N sty 03, 2016 12:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Obrażano mnie jako człowieka nazywając POPaprańcem, PiSuarem, lewakiem itp, a nie moje poglady. Gdyby odnoszono się do moich poględów, mówiono by, że mam POpaprane, PiSuarowe, lewackie poględy. Widzisz różnicę? Pierwsze jest ad personam, drugie nie.

Obrażano jedynie Twój nick. Czyli tak jak ja tutaj, widże i mogę oceniać Twoje poglądy, na podstawie Twych słów. Mozesz napisać, źe jesteś wrozka zebuszką, ja odpiszę, że jesteś głupia...czy to obraża Twoje człowieczeństwo? Czy choć trochę je zuboża? :mrgreen:
Nie obrażajmy na wzajem nasżej inteligencji...Jeżeli znasz tak duźo nauczań, poglądow, to nie możesz twierdzić, że nazwanie na forum kogoś lewakiem, narusża jego człowieczeństwo. ;)

N sty 03, 2016 12:35 pm
Odpowiedz z cytatem
Derayes napisał(a):
Batkonto post zgłosiłem do modów bo mnie obrażasz.

"Apeluj choćby do imperatora", żydożerco.

N sty 03, 2016 12:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Derayes napisał(a):
ale z Waszą 3, w porywach 4, chyba sobie poradzę, pomimo że stosujecie grupowe jazdy.

Miguel Cervantes doskonale opisał powyższą postawę. Wyimaginowałeś sobie wroga a teraz na siłę chcesz mu nadać konkretną twarz w postaci osobowej @Małgosi, @Batkonto, czy mnie. Ja na to nie idę. Nie będę polemizował z urojeniami.

N sty 03, 2016 12:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
kolor napisał(a):

Miguel Cervantes doskonale opisał powyższą postawę. Wyimaginowałeś sobie wroga a teraz na siłę chcesz mu nadać konkretną twarz w postaci osobowej @Małgosi, @Batkonto, czy mnie. Ja na to nie idę. Nie będę polemizował z urojeniami.

Wróg to zbyt mocne słowo, ot, taka sobie grupeczka oszołomków którym się chwilami miesza Ewangelia z lewacką ideologią :)

N sty 03, 2016 12:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
kolor napisał(a):

tu jest odpowiedź (wytłuszczona) na powyższe imaginacje:
viewtopic.php?p=1019868#p1019868, tyle, że katolik wie o możliwości i wierzy w możliwość nawrócenia. Każdorazowo sie nawraca w sakramencie spowiedzi.

N sty 03, 2016 12:53 pm
Odpowiedz z cytatem
To tak, żeby wejść z powrotem na jakiś temat:

http://natemat.pl/155451,ten-polak-mies ... studenckie

N sty 03, 2016 4:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Batkonto napisał(a):
To tak, żeby wejść z powrotem na jakiś temat:

http://natemat.pl/155451,ten-polak-mies ... studenckie

Faktem jest , że niemała część wyznawców Chrystusa doświadcza prześladowań ze strony muzułmanów. W krajach muzułmańskich za samo posiadanie Pisma Świętego można trafić do więzienia a nawet stracić życie.Pozdrawiam

N sty 03, 2016 5:16 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18065 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 713, 714, 715, 716, 717, 718, 719 ... 1205  Następna strona