Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr paź 23, 2019 6:42 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17000 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1067, 1068, 1069, 1070, 1071, 1072, 1073 ... 1134  Następna strona
 Aktualności II 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
I co w związku z tym?

Wt cze 25, 2019 5:50 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Jockey, temat masz wyczerpująco opisany w artykule, nie wiem, co jeszcze można dodać. Może po prostu to, że to bardzo smutna chwila dla Polaków.

Wt cze 25, 2019 6:00 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
A jaka sile sprawcza ma TSUE?
Tak na odtrutkę poczytaj to
https://www.polskieradio24.pl/321/301/A ... ntynuowana

Wt cze 25, 2019 6:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
A jaka sile sprawcza ma TSUE?
Tak na odtrutkę poczytaj to
https://www.polskieradio24.pl/321/301/A ... ntynuowana

Ja z kolei znalazłem coś takiego:
https://www.gazetapolska.pl/18238-podst ... je-sedziow.
Nadzwyczajna kasta jest przeciwko dekomunizacji.
Pozdrawiam

Wt cze 25, 2019 10:23 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Obrzydliwe próby wybielania się przez władzę, kompletnie nieprzekonujące.
Polacy mają dokładnie takie samo prawo korzystać z ochrony unijnych instytucji jak wszyscy inni członkowie UE.

Problemem są próby niszczenia trójpodziału władzy przez rząd - bardzo dobrze, że unijne instytucje trochę zahamowały ten proces.

Śr cze 26, 2019 12:45 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wyłącz TVN włącz myślenie.

Śr cze 26, 2019 7:42 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
MayKasahara napisał(a):
Stało się. Ustawa Pis o Sądzie Najwyższym sprzeczna z prawem UE.

https://oko.press/ustawa-pis-o-sadzie-n ... zny-wyrok/

A ja mam takie wrażenie, że pewne wyroki, prawa, nakazy, czy zakazy UE są niedostosowane do polskiej specyfiki i niestety niechlubnych tradycji.

Możemy różnić się w poglądach, ale pamiętam że nawet liderzy obecnej opozycji podnosili potrzebę reformy sądów. Jeśli ktoś uważa inaczej, to zwyczajnie nie zna kompletnie realiów. Przy okazji odsyłam do wywiadu z prof. Rzeplinskim z 2004 który ukazał się na łamach Gazety Wyborczej. http://www.wykop.pl/ramka/3688419/rzepl ... downictwu/

To co w cywilizowanym choć nie krystalicznym zachodzie uchodzi za normę, pewne wzorce i prawidła niezależności, obiektywizmu, sprawiedliwosci, u nas jest zredukowane do relacji koleżeńskich, układów, kast, obrony przywilejów i niesprawiedliwości. Wyrok być może słuszny i sprawiedliwy w realiach zachodnich, w naszych niestety konserwuje sedziowski beton i układy.

W tej kwestii podzielam pogląd Jockeya odnośnie radości z wyroku. Jeśli ktoś ma satysfakcję, to zwyczajnie nie zna tematu i ulega medialnej narracji "straszenia Pisem", której prym wiedzie TVN.

Śr cze 26, 2019 9:58 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Nikt nie neguje potrzeby reformy sadownictwa, problem w tym ze PiS nie reformuje sadownictwa tylko stara je sobie podporzadkowac.
Ten konkretny wyrok odnosi sie do konkretnej ustawy ograniczajacej niezaleznosc sedziow SN, prze sztucznie narzucony wiek przejscia na emeryture i danie najpierw min sprawiedliwosci a potem prezydentowi prawa wyboru ktory sedzia moze pracowac dluzej a ktory nie.
W dodatku te decyzje mialy byc calkowicie arbitralne i nieodwracalne.
Czyli poddawaly wladze sadownicza wladzy wykonawczej.
Ustawa w zaden spsob nie reformowala dzialania sadow, miala za zadanie usunac "niepokornych sedziow" z SN razem z prezesem SN p.Gersdorf przed koncem jej kadencji.
Po zawieszeniu wykonania tej ustawy przez TSUE PiS sie z niej wycofal, ale dobrze ze wyrok jest bo bedzie hamowal zapedy PiS do podporzadkowania sobie sadownictwa w przyszlosci.

Śr cze 26, 2019 4:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
Nikt nie neguje potrzeby reformy sadownictwa

Wybacz, ale właśnie to zrobiłeś. Przyznam szczerze że od czasu "kryzysu konstytucyjnego" przestałem się interesować jakoś szczególnie sadownictwem, ale nawet przy mojej ubogiej wiedzy w temacie, logika podpowiada mi inaczej. Pamiętam wywiad z prof Rzeplinskim i jego diagnozą całego środowiska sędziowskiego z tamtych lat. Problem niesprawiedliwych wyroków, braku konsekwencji wobec sędziów naruszajacych etykę, nadużywanie przywilejów sędziowskich zamykam jednym słowem - układ. Przyczyna problemu z która trzeba się zmierzyć. Środek zaradczy - rozbicie "ukladu", z wielce szanowana głową na czele. Bez rękawiczek i pudru, ktory w rzeczywistości pozorowal by zmiany. Problemem jest mentalność srodowiska sędziowskiego na samych szczytach, aż do pomniejszych struktur. Przeniesienie obecnego składu sędziów na emeryturę było pomysłem całkiem przyzwoitym.

Od wspomnianego wywiadu prof Rzeplinskiego minęło 15lat. W tym czasie sam profesor objął stanowisko prezesa TK, oraz stał się niekwestionowanym autorytetem opozycji, oraz środowiska prawniczego sprzeciwiajacego się jakim kolwiek zmianą. O ile rozumiem obawy i podnoszone argumenty, o tyle są one dla mnie zupełnie nieistotne, bo padają z ust ludzi, którzy są odpowiedzialni lub współodpowiedzialni za taki obraz. Minęło wystarczająco dużo czasu,aby wymiar sprawiedliwości wraz ze środowiskiem sędziów z Panią Gersdorf na czele i podlegających im intytucji, zreformowal, lub chociaż zaproponował zmiany sam. Nie zrobiono kompletnie nic. Dlatego uważam że wszelkie "autorytety" obecnie kwestionujace zmiany, pozbawily się mandatu do wyrażania obaw, krytyki, sprzeciwu, słowem - czegokolwiek.

Nieskuteczne reformy PiS, są dla mnie osobiście przykrym przykładem tego, że nawet tak radykalny rząd jak Pis, przejawiajacy odpowiednią determinacje, oraz spoleczne poparcie części społeczeństwa, nie jest w stanie zmienić po PRLowskiech układów i mentalności, silnie zakorzenionych na najwyższych strukturach władzy. Dlatego np. nie wierzę w progeamy wyborcze parti typu Konfederacja, majacych w programie "reforme sadownictwa". Widać że jest to beton którego nie da się zburzyć. Dlatego potrzebna jest zmiana pokoleniowa, aby cokolwiek się zmieniło w Polsce w tym temacie.
Cytuj:
problem w tym ze PiS nie reformuje sadownictwa tylko stara je sobie podporzadkowac

Wybacz, ale to jest krótkowzroczne patrzenie. * Nie sobie, ale ministrowi i prezydentowi. Obie funkcje podlegają demokratycznym mechanizmom i są zależne od wyborów społeczeństwa. Dzisiaj rządzi Pis, ale jutro? Jutro ci, ktorych wybierze społeczeństwo.

Po drugie, nie ma innej realnej możliwości na zmiany w strukturach władzy sądowniczej. Rozumiem obawy, bo miał bym te same gdyby reformę w taki sposób przeprowadzala (niekompetentna i bezpomyslu) Platforma, ale takie są uroki demokracji. Przy okazji, na tym przykładzie widać jak bardzo niedoskonalym ustrojem demokracja jest. Konia z rzędem temu, kto wymyśli lepszy.

Cytuj:
Ten konkretny wyrok odnosi sie do konkretnej ustawy ograniczajacej niezaleznosc sedziow SN, prze sztucznie narzucony wiek przejscia na emeryture

Przepraszam, ale obecny wiek 70 lat nie jest sztuczny, tylko naturalny? Władza ustawoawcza ma prawo i mandat regulujacy wiek sędziów i nikt nie powinien tego kwestionować. Zarzut jest absurdalny. Oczywiście że PiS posłużył się sprytnym fortelem aby przenieść na emerytury kaste sędziowska z Panią Gersdorf na czele, ale był to fortel jako taki zgodny z prawem.

Cytuj:
i danie najpierw min sprawiedliwosci a potem prezydentowi prawa wyboru ktory sedzia moze pracowac dluzej a ktory nie.

Swoje zdanie na temat wyraziłem nieco wcześniej. Ja również nie ufam politykom. Uważam że mechanizmy jakie służą serowaniu panstwu, rządzą się podobnymi prawami jak u wspomianej kascie sędziowskiej. I w tym momencie odchodzimy do kwestii trudnej, bo do zaufania politykom. Pisałem że rozumiem obawy, bo sam nie mam za grosz zaufania np. do polityków PO i pewnie pisał bym podobnie jak ty teraz. Zaufanie i brak zaufania nie bierzee się znikąd. Zaufanie się buduje, podobnie jak brak zaufania jest również elementem wcześniejszych decyzje. Nie ufam PO, bo przez 8 lat na to zapracowali. Dlaczego mam zaufanie w tym momencie do PiS i Ziobry? Bo wysłali więźniów do pracy. Wczoraj czytałem, że zlikwidowali proceder lichwy i tzw. "chwilowek". Bo ograniczyli szarą sferę. Walczą z mafiami paliwowymi i karuzelami vatowskimi. I pewnie coś jeszcze po drodze można by dopisać o mi umyka, ale w ten właśnie sposób zbudowali moje zaufanie, że w tym wypadku również chodzi o elementarna sprawiedliwość i przyzwoitość, której brakuje środowisku sędziowskiemu.

Cytuj:
W dodatku te decyzje mialy byc calkowicie arbitralne i nieodwracalne.
Czyli poddawaly wladze sadownicza wladzy wykonawczej

A najzabawniejsze w tym wszystkim jest to, że jeszcze niedawno dokładnie odwrotnie mówiono, kiedy broniono "niezawislych" sędziów TK, z których część została wybrana na wyrost przez polityków PO, a których PAD postanowił nie zaprzysiezac. Wówczas byl to atak na demokracje i konstytucje ! Wybacz, ale ustrój w jakim przyszło nam żyć, oraz cały ten spór i podnoszone argumenty w zależności od sytuacji, nie wywołuja u mnie juz napięcia, ale niestety gorzki śmiech. Uważam że ktoś robi z nas idiotow. Stawiam na środki masowego przekazu, ktorych na szczęście prawie nie oglądam. (Moze to pozwola zachować mi zdrowy rozsądek.)

Cytuj:
Ustawa w zaden spsob nie reformowala dzialania sadow, miala za zadanie usunac "niepokornych sedziow" z SN razem z prezesem SN p.Gersdorf przed koncem jej kadencji

No tak. Bo głównym problemem i celem "reformy" było posłuszeństwo Pani prezes względem władzy. Jedyny komentarz na jaki mnie stać w tym miejscu, to (wybacz) - syndrom Sztokholmski.

Cytuj:
Po zawieszeniu wykonania tej ustawy przez TSUE PiS sie z niej wycofal, ale dobrze ze wyrok jest bo bedzie hamowal zapedy PiS do podporzadkowania sobie sadownictwa w przyszlosci.

Myślę że wszystkie ofiary sędziów i instytucji prawniczych, niezależnie od ich poglądów politycznych, mają inne zdanie. Spróbuj sprawę przemyśleć wychodząc po za schemat walk plemiennych w Polsce. Źle się stało, że zapadł taki wyrok, bo to blokuje zmiany nie na lata, ale dzisieciolecia. Nie będzie w Polsce żadnej reformy sądownictwa przez wiele lat. Chociaż mam szczerą nadzieję, że się mylę.

*Ze swojej strony nic już raczej w temacie nie dodam.

Pzdr.

Śr cze 26, 2019 7:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Rozumiem Jozku twoje zastrzezenia i przyjmuje do wiadomosci.
Zmiana pokoleniowa nastepuje stale w sadach tez, wiec wczesniej czy pozniej stare pokolenie odejdzie.
Mnie chodzi o reguly ktore ta ustawa lamala, albo trzymamy sie trojpodzialu wladzy, ktory w Polsce i tak jest mocno kulawy albo nie.

Śr cze 26, 2019 8:48 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Co ona bierze ze takie bzdury gada. Lewica w Polsce to stan umysłu.
Magdalena Środa na Facebooku napisał(a):
Adam Bodnar jest nie tylko doskonałym Rzecznikiem Praw Obywatelskich ale również obrońcą resztek cywilizacji, która pod rządami PiS ginie.. To już w Oświeceniu powstała idea, że ludzka godność polega na zakazie traktowania człowieka jak przedmiot. Nawet najbardziej parszywy rzezimieszek i morderca posiada godność, bo jest człowiekiem. Ta godność to w istocie prawa, które zapewniają mu ludzkie traktowanie nawet wtedy gdy jest bestią. Na przestrzeganiu takich praw polega cywilizowane państwo prawa. Osobiście chętnie podałabym wielu przestępców torturom i traktowała jak bestie, ale nie chciałabym żyć w państwie, które kieruje się takimi doraźnymi emocjami a nie prawem, którego podmiotem jesteśmy my wszyscy niezależnie od tego czy jesteśmy tego godni czy nie. Ale zbliża się koniec świata naszej cywilizacji, widać, że nie tylko klimatyczny..

Cz cze 27, 2019 4:23 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Co ona bierze ze takie bzdury gada. Lewica w Polsce to stan umysłu.
Magdalena Środa na Facebooku napisał(a):
Adam Bodnar jest nie tylko doskonałym Rzecznikiem Praw Obywatelskich ale również obrońcą resztek cywilizacji, która pod rządami PiS ginie.. To już w Oświeceniu powstała idea, że ludzka godność polega na zakazie traktowania człowieka jak przedmiot. Nawet najbardziej parszywy rzezimieszek i morderca posiada godność, bo jest człowiekiem. Ta godność to w istocie prawa, które zapewniają mu ludzkie traktowanie nawet wtedy gdy jest bestią. Na przestrzeganiu takich praw polega cywilizowane państwo prawa. Osobiście chętnie podałabym wielu przestępców torturom i traktowała jak bestie, ale nie chciałabym żyć w państwie, które kieruje się takimi doraźnymi emocjami a nie prawem, którego podmiotem jesteśmy my wszyscy niezależnie od tego czy jesteśmy tego godni czy nie. Ale zbliża się koniec świata naszej cywilizacji, widać, że nie tylko klimatyczny..

Zaraz, zaraz, a o godności człowieka nie mówią także dokumenty chrześcijańskie? Chociażby Pacem in Terris Jana XXIII?

Bodnar postąpił bardzo słusznie. I to jest żałosne, że ci wielcy polski katolicy już gościa osądzili i najchętniej by go zlinczowali. Nawet jeżeli jest winny (czego nie wiadomo do momentu wydania wyroku skazującego), to musi być godnie traktowany. To wynika także z nauki Kościoła.

Cz cze 27, 2019 11:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nauka, ktora powinna byc wyniesiona ze sprawy Tomasza Komendy jakos nikogo ani niczego w Polsce nie nauczyla.
Do momentu skazania podejrzany o popelnienie przestepstwa ( niezaleznie od przyznania sie do winy czy nie ) uwazany jest za czlowieka niewinnego i jako takiego powinno sie go traktowac.

Pt cze 28, 2019 12:18 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
Nauka, ktora powinna byc wyniesiona ze sprawy Tomasza Komendy jakos nikogo ani niczego w Polsce nie nauczyla.
Do momentu skazania podejrzany o popelnienie przestepstwa ( niezaleznie od przyznania sie do winy czy nie ) uwazany jest za czlowieka niewinnego i jako takiego powinno sie go traktowac.

Jest uznawany za niewinnego. Co nie zmienia faktów ze policjantów zobowiązują procedury. I w trakcie zatrzymywania podejrzanego o morderstwo ze szczególnym okrucieństwem wlasnie takie są jak policjanci zastosowali. Maja obowiązek tez zabezpieczenia w jego miejscu przebywania dowodów rzeczowych w sprawie. Czyli ubrania itp. Policjanci zachowali się tak jak mówią o tym procedury.
Przypomnę tylko sprawę zatrzymania p. Blidy. Jak to funkcjonariusze chcieli być ludzcy i p. Blida się zastrzeliła.

Pt cze 28, 2019 8:28 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Z tego co mówi ustawa o środkach przymusu bezpośredniego to:

Art. 6. 1. Środków przymusu bezpośredniego używa się lub wykorzystuje się je w sposób niezbędny do osiągnięcia
celów tego użycia lub wykorzystania, proporcjonalnie do stopnia zagrożenia, wybierając środek o możliwie jak
najmniejszej dolegliwości.

Jaki był cel kajdanek zespolonych? Rozumiem samo skucie go z tyłu. Ale po co skuwać mu nogi? Co może zrobić 5 facetom z bronią? I jeszcze to prowadzenie go jak kawał mięsa, gdzie ciągle się potykał. A braku możliwości ubrania się na przesłuchaniu i wypuszczenia jego foty do internetu to już nic nie usprawiedliwi. Rozumiem, że zatrzymanie było nagłe i wydarli go w czym stał. Ale dlaczego kazali mu stawać w majtkach przed przesłuchującym?

Pt cze 28, 2019 9:59 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17000 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1067, 1068, 1069, 1070, 1071, 1072, 1073 ... 1134  Następna strona