Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr sie 12, 2020 12:58 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18062 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1116, 1117, 1118, 1119, 1120, 1121, 1122 ... 1205  Następna strona
 Aktualności II 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Kolejna już "akcja" podczas Mszy Świętej, tym razem w Świdnicy zorganizowana przez środowiska LGBT... Oczywiście wszystko wina "alkoholu", bo byli pijani, więc to pewnie będzie zakwalifikowane jako pijacki wybryk a nie jawna walka z Kościołem przedstawicieli ideologii LGBT.

Gdyby tacy odważni byli, to by może do synagogi czy meczetu powędrowali...

https://wroclaw.onet.pl/incydent-podczas-mszy-w-swidnicy-ksiadz-pisze-o-teczowych-terrorystach-i-teczowej/lq7bf37

Onet w swoim stylu ubrał to tak, że wychodzi na to, że winny bardziej jest tu ten ksiądz wikary za słowa a nie sami sprawcy "incydentu"...

Pn wrz 16, 2019 2:33 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: religia niechrześcijańska
Odpowiedz z cytatem
Z ciekawości, gdyby kilku pijanych katolików pobiło jakąś parę gejów idących za rękę, czy uznałbyś to za jawną walkę Kościoła z osobami (nie ideologią, bo ideologii nie da się pobić) LGBT? Bądźmy uczciwi.

Pn wrz 16, 2019 2:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ale te pijane osoby wniosły swój "symbol" - tęczową flagę, więc chyba wiadomo z jaką ideologią się identyfikowali. Osób LGBT w Polsce jest bardzo mało, a "ludzi ochrzczonych" - czyli "papierkowych katolików" całe multum, więc Twoje porównanie jest kompletnie niemiarodajne.

To zresztą nie pierwszy taki przypadek. LGBT to złowroga i przede wszystkim bardzo agresywna ideologia - która zawłaszcza sobie coraz to więcej przestrzeni.

W islamie homoseksualizm karany jest więzieniem lub nawet śmiercią, więc czemu ci "odważni" aktywiści nie idą do meczetu? Mają w Polsce i takowe.

Pn wrz 16, 2019 3:06 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
No tak, ci ludzie identyfikowali się z ruchem LGBT. A katolicy bijący gejów identyfikowali się z ideologią Kościoła Katolickiego. Ale tak jak w ideologii KK nie ma nic na temat bicia osób z ideologii przeciwnej, tak samo nie ma tego w ideologii LGBT. Więc nie można oceniać całego ruchu na podstawie zachowania pojedynczych członków. W obu przypadkach.

Co do islamu, podejrzewam, że w grę wchodzi pozycja KK w Polsce. Islam nie ma takiego wpływu ma politykę państwa wobec polskich homoseksualistów, więc ci nie mają powodu, by Islam atakować. Kościół zaś dość wyraźnie lobbuje przeciwko związkom partnerskim i homoadopcji (nie mówię, czy to dobrze, czy źle - tylko że niewierzące osoby, które takich praw pragną, maja powód, by odnosić się do Kościoła z niechęcią).

Pn wrz 16, 2019 3:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie wiem o jakich katolikach bijących gejów teraz piszesz... To, że ktoś nie lubi homoseksualistów, i używa do tego agresji, to nie jest Kościoła wina. Kościół nigdy do żadnej agresji nie zachęcał i nie ma na to przyzwolenia.

Do klubów gejowskich nie wtargają pijani ludzie z krzyżami i nie biją będących w środku homoseksualistów, lesbijek etc, tylko mamy sytuację odwrotną: do kościoła podczas sprawowania Mszy Świętej wchodzą, zakłócają i Jej przebieg i przeszkadzają ludzie "spod flagi w kolorze tęczy" - to nawet nie są pewnie geje, lesbijki, bo wiadomo, że zdecydowana większość uczestników "marszów równości" to skrajnie lewicowe środowiska, feministki i antyklerykałowie, którym Kościół przeszkadza bo po prostu istnieje.

Cytuj:
Co do islamu, podejrzewam, że w grę wchodzi pozycja KK w Polsce.

A ja podejrzewam, że to zwykłe tchórzostwo. O tym się nie mówi, no bo po co, ale taka parada równości w Niemczech została w brutalny sposób zaatakowana przez islamistów i przegoniona na cztery strony. Tylko totalitaryzm politycznej poprawności zakazuje o tym mówić, bo będzie rasizm i islamofobia.

Wiadomo jak skończyli ludzie z francuskiego pisemka Charlie, muzułmanie się nie patyczkują i tego boją się aktywiści LGBT, żeby broń Boże nie zostać potem skróconymi o głowę... Lepiej sobie atakować Kościół, bo nic im się nie stanie.

Tak samo zresztą jak wojujące feministki. Tam gdzie łamane są fundamentalne prawa kobiet (kraje islamskie, w których mężczyzna ma prawo głodzić kobietę jak ta odmówi mu współżycia) to siedzą jak mysz pod miotłą i nawet się o tym nie zająkną, bo lepiej wrzeszczeć na Kościół i "prawo do aborcji", bo "mój brzuch moja sprawa"... To czysta hipokryzja.

Pn wrz 16, 2019 3:33 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):
Nie wiem o jakich katolikach bijących gejów teraz piszesz... To, że ktoś nie lubi homoseksualistów, i używa do tego agresji, to nie jest Kościoła wina. Kościół nigdy do żadnej agresji nie zachęcał i nie ma na to przyzwolenia.

Dokładnie tak samo jest z ruchem LGBT.
Do klubów gejowskich nie wtargają pijani ludzie z krzyżami i nie biją będących w środku homoseksualistów, lesbijek etc, tylko mamy sytuację odwrotną: do kościoła podczas sprawowania Mszy Świętej wchodzą, zakłócają i Jej przebieg i przeszkadzają ludzie "spod flagi w kolorze tęczy

Nie, nie biją. Tylko nazywają ich walkę o normalne traktowanie przez społeczeństwo zarazą, ich związki nienaturalnymi, a ich miłość fałszywą. Dla ciebie może to nie jest żaden atak, ale z ich perspektywy, to ma olbrzymi negatywny wpływ na ich życie.
A ja podejrzewam, że to zwykłe tchórzostwo.

A ja podejrzewam, że twoja niechęć do ruchu LGBT skłania cię do wyboru takich wyjaśnień, który stawiają ten ruch w jak najniekorzystniejszym świetle. Niezależnie od faktów.

Pn wrz 16, 2019 3:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kravia napisał(a):
Tylko nazywają ich walkę o normalne traktowanie przez społeczeństwo zarazą, ich związki nienaturalnymi, a ich miłość fałszywą. Dla ciebie może to nie jest żaden atak, ale z ich perspektywy, to ma olbrzymi negatywny wpływ na ich życie.

Prawda boli, ale nie da się jej zmienić.

Pn wrz 16, 2019 3:56 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Ok. Tylko zastanów się, jak się czuje ktoś, kto tego za prawdę nie uważa.

Pn wrz 16, 2019 4:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
A ja podejrzewam, że twoja niechęć do ruchu LGBT skłania cię do wyboru takich wyjaśnień, który stawiają ten ruch w jak najniekorzystniejszym świetle. Niezależnie od faktów.

No ja właśnie przytoczyłem fakty. Niech tak wtargną z tęczową flagą do meczetu, to dopiero poznają czym jest "tolerancja". Zresztą użycie słowa "zaraza" odnośnie ideologii nie jest obrażaniem kogokolwiek tylko ideologii właśnie.

Św. Paweł napisał dość wyraźnie i jasno o czynach homoseksualnych w Piśmie Świętym. Katolicy mają uznać to za "nieważne"? Udawać, że w Biblii nie ma potępienia czynów homoseksualnych?

Poza tym w zdecydowanej większości religii homoseksualizm jako czyn jest moralnie zły i niezgodny z naturą.

Ja nikomu pod kołdrę nie zaglądam, czyjeś intymne sprawy to rzecz osobista, z którą nie ma co się afiszować, bo ludzie zwyczajnie nie chcą oglądać na ulicach swoich miast przywożonych z innych miejscowości kobiet w lateksach, z pejczami, obnoszących się ze swoją odmiennością.

Wielu gejów wprost uważa, że tej wszelkiej maści parady i marsze o wiele gorzej szkodzą niż pomagają homoseksualistom. A już na pewno czymś nie do przyjęcia jest paradowanie z figurą "matki boskiej tęczowej", profanacji Mszy Świętej, upodabnianie macicy do Najświętszego Sakramentu itd. Czemu ma to służyć?

Równemu traktowaniu? Tak ma wyglądać tolerancja i wolność? Że można bezkarnie obrażać i ośmieszać za każdym razem rzeczy dla katolików święte, ważne, i wszystkie wartości? Można sobie wtargać do kościołów i przeszkadzać w sprawowaniu Mszy Świętej? Co to ma wspólnego z jakąkolwiek tolerancją? To jest pokaz bardzo prymitywnej i nachalnej propagandy, ciągłych ataków i tym samym stawianiem się w pozycji pokrzywdzonych. Ich prowokacje przekroczyły już wszelkie granice.

Jak katolik nie zgadza się z wrogą Kościołowi ideologią to jest to mowa nienawiści.

Jak przedstawiciel LGBT wtarga z tęczową flagą i obraża ludzi w kościele to jest to wolność słowa...

Pn wrz 16, 2019 5:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kravia napisał(a):

To niczego nie zmienia. Nie będziemy udawać, że rzeczywistość jest inna niż ją oglądamy, bo ktoś może się poczuć urażony bolesną i/lub niewygodną dla siebie prawdą.

Pn wrz 16, 2019 5:38 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Mniszek_pospolity, nie będę się odnosić do każdej wypowiedzi, bo nie przyszłam tu po to, żeby bronić praw gejów. Chciałam ci tylko zwrócić uwagę na to, że nieuczciwie oceniasz cały ruch LGBT na podstawie zachowania pojedynczych członków, wyłącznie dlatego, że ci to pasuje do twojej negatywnej opinii o nim. I że twoja negatywna opinia uniemożliwia ci postawienie się w sytuacji tych ludzi, zrozumienie, skąd ta wrogość do Kościoła. A im mniej ich rozumiesz, tym łatwiej ci jest przypisywać im jak najgorsze cechy. I koło się zamyka.

Yarpen Zirgin napisał(a):
Kravia napisał(a):

To niczego nie zmienia. Nie będziemy udawać, że rzeczywistość jest inna niż ją oglądamy, bo ktoś może się poczuć urażony bolesną i/lub niewygodną dla siebie prawdą.

Wyobraź sobie, że ktoś powiedział, że obraz Matki Boskiej Częstochowskiej to tylko farba na płótnie, więc można sobie wydrukować jego reprodukcję i podcierać sobie nią tyłek. Czujesz się urażony? Ale ta osoba wierzy, że to jest prawda! Co, ma udawać, że rzeczywistość jest inna, żebyś nie poczuł się urażony?

Jak widzisz, cudza opinia na temat prawdy nie ma znaczenia dla twoich uczuć. I tak samo twoja opinia na temat prawdy nie ma znaczenia dla uczuć osób LGBT. Tak jak ty nie wierzysz, że obraz Matki Boskiej Częstochowskiej jest tym samym, co każdy inny obraz, tak samo oni nie wierzą, że w miłości osób tej samej płci jest coś złego.

Pn wrz 16, 2019 7:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Twierdzisz że wszystkie prawdy równe?
Moja chęć do życia i chęć SS-mana do zabicia mnie w czasie II wojny światowej są równoważne?

Pn wrz 16, 2019 7:15 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
Twierdzisz że wszystkie prawdy równe?
Moja chęć do życia i chęć SS-mana do zabicia mnie w czasie II wojny światowej są równoważne?

Nie. Twierdzę, że dla każdego prawdą jest to, co on uważa za prawdę. Truizm, ale jakże łatwo o tym zapomnieć, gdy oceniamy innych.

Pn wrz 16, 2019 7:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To jest "prawda" subiektywna, widać w 20 wieku do czego ona prawadzi.

Pn wrz 16, 2019 7:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kravia napisał(a):
oni nie wierzą, że w miłości osób tej samej płci jest coś złego.

"mówiąc krótko i najprościej nie mieszajmy w to miłości"
MIłośc bliźniego tej samej płci występuje na przykład wśród braci zakonnnych.
A nie przez homoseksualne praktyki analne. :|

Pn wrz 16, 2019 7:21 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18062 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1116, 1117, 1118, 1119, 1120, 1121, 1122 ... 1205  Następna strona