Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt lip 10, 2020 3:21 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17936 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1125, 1126, 1127, 1128, 1129, 1130, 1131 ... 1196  Następna strona
 Aktualności II 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Kravia napisał(a):
Ukierunkowanie popędu płciowego nie ma nic wspólnego z funkcjonowaniem organizmu. Organizm homoseksualisty funkcjonuje identycznie do organizmu heteroseksualisty.

Jeszcze potup nogami.. Nie funkcjonuje prawidłowo, gdyż nie pobudzają seksualnie go/ją przedstawiciele płci przeciwnej, tylko własnej. Dysfunkcje niekoniecznie muszą być letalne, albo ograniczające inne sfery działania, ale są dysfunkcjami.

Cytuj:
Nie za krytykę, tylko za ukazanie poparcia dla karania homoseksualizmu śmiercią.

Naprawdę?? No nie mów.

Wt paź 01, 2019 12:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kravia napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Kravia napisał(a):
To zależy, jak kto definiuje zaburzenie (WHO np. homoseksualizmu za zaburzenie nie uważa).

WHO wykreśliło homoseksualizm z listy zaburzeń na podstawie głosowania, a nie analizy badań naukowych.

Kłamiesz. Najpierw były badania, potem analiza, potem decyzja o wykreśleniu, a potem głosowanie (pod naciskiem grup, które się z decyzją nie zgadzały, i chciały ją powstrzymać przez głosowanie).

Jakieś źródło informacji? Bo z tych, do których mam dostęp, wynika coś innego.

Cytuj:
Zaburzenie zaś definiujemy od dawien dawna tak samo:
zaburzenie
1. «nieprawidłowość w działaniu lub funkcjonowaniu czegoś»
2. «zamieszki i rozruchy»

Nie przeskoczysz: Ukierunkowanie popędu płciowego na osoby należące do tej samej płci było, jest i będzie nieprawidłowym funkcjonowaniem organizmu.

Ukierunkowanie popędu płciowego nie ma nic wspólnego z funkcjonowaniem organizmu. Organizm homoseksualisty funkcjonuje identycznie do organizmu heteroseksualisty.

Z pominięciem popędu płciowego, który jest skierowany w sposób nieprawidłowy, bo na osoby tej samej płci, podczas gdy powinien być na płeć przeciwną. Czyli mamy zaburzenie. :D

Wt paź 01, 2019 12:54 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: religia niechrześcijańska
Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Kravia napisał(a):

Jeszcze potup nogami.. Nie funkcjonuje prawidłowo, gdyż nie pobudzają seksualnie go/ją przedstawiciele płci przeciwnej, tylko własnej. Dysfunkcje niekoniecznie muszą być letalne, albo ograniczające inne sfery działania, ale są dysfunkcjami.

A organizm osoby leworęcznej nie funkcjonuje prawidłowo, bo nie ma skłonności do wyciągania prawej ręki po przedmiot, tak jak powinien, tylko lewą. Widzisz, co tu zrobiłam? Zaburzenie okazuje się być zależne od zdefiniowania "poprawnego stanu". Więc jest oparte na naszych oczekiwaniach, nie na faktach.

Kiedy zbadano i porównano zdrowych homoseksualistów do zdrowych heteroseksualistów (badanie robiono na mężczyznach) zauważono, że nie ma między nimi istotnych różnic. Wcześniej porównywano więźniów o skłonnościach homoseksualnych (wykazujących np. homoseksualizm zastępczy) do zdrowych heteroseksualistów – trudno więc wyciągać z tego logiczne wnioski. To i dalsze badania dały powód zarządowi Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (APA) do wykreślenia homoseksualizmu z listy chorób. Decydował tylko zarząd, mała grupa naukowców-ekspertów.

Tak się jednak złożyło, że niektórzy członkowie APA byli przeciwni takiemu postanowieniu i zorganizowali kampanię, a następnie wymusili przeprowadzenie referendum w organizacji w tej sprawie. Zliczając głosy wszystkich członków, tu także okazało się, że w dużej przewadze psychiatrzy są za wykreśleniem homoseksualizmu z listy chorób. Tak więc wynik referendum de facto nie zmienił decyzji zarządu, opartej o badania naukowe. Nie można zatem powiedzieć, że homoseksualizm wykreślono z listy chorób poprzez głosowanie, lecz że nie pozostawiono go wbrew decyzji zarządu APA na tej liście dzięki głosowaniu.

https://www.totylkoteoria.pl/2016/08/mi ... lizmu.html

Cytuj:

Z pominięciem popędu płciowego, który jest skierowany w sposób nieprawidłowy, bo na osoby tej samej płci, podczas gdy powinien być na płeć przeciwną. Czyli mamy zaburzenie. :D

"Powinien" według jakiego standardu?

Wt paź 01, 2019 1:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kravia napisał(a):

Powinien według logiki, bo popęd jest po to by ludziom chciało się rozmnażać.

Wt paź 01, 2019 1:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kravia napisał(a):

(...)Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (APA)(...)
https://www.totylkoteoria.pl/2016/08/mi ... lizmu.html

A rozmawiamy o... A, już wiem:
WHO wykreśliło homoseksualizm z listy zaburzeń na podstawie głosowania, a nie analizy badań naukowych

Czyli próbujesz mydlić oczy tekstem na temat zupełnie innej organizacji. Nieładnie.

Cytuj:
Cytuj:

Podręcznik do biologii, rozdziały na temat: "Budowa narządów płciowych i ich funkcja" oraz "rozmnażanie i cykl życiowy człowieka".

Wt paź 01, 2019 2:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kravia napisał(a):
WHO wykreśliło homoseksualizm z listy zaburzeń na podstawie głosowania, a nie analizy badań naukowych.

Kłamiesz. Najpierw były badania, potem analiza, potem decyzja o wykreśleniu, a potem głosowanie (pod naciskiem grup, które się z decyzją nie zgadzały, i chciały ją powstrzymać przez głosowanie).
Możesz napisać na czym polegały owe "badania"? ;)

Wt paź 01, 2019 3:19 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Możesz napisać na czym polegały owe "badania"? ;)

"Homoseksualizm nie jest chorobą." Prof. dr hab. Półchłopek.

Jak na Twoje standardy Barneyu, powinien to być wystarczający dowód :wink:

Wt paź 01, 2019 4:14 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Ten profesor to hm.. czego profesor?

Wt paź 01, 2019 4:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Ten profesor to hm.. czego profesor?

Według Barneya psychiatrii :wink:
Zobacz ten post i na tym EOT z mojej strony. Przynajmniej w tym temacie.

Wt paź 01, 2019 4:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tak bardzo chcesz mnie gryźć po łydkach, a nie dosięgasz do kostek :)

Niemniej zgadzam się - słowa mają swoje znaczenie. Oczywiście lekarze traktują (i powinni podchodzić) do homoseksualizmu jako do choroby - taka ich rola, ale nie jest
on w ścisłym znaczeniu chorobą (tak jak w znaczeniu ścisłym nie jest chorobą nałóg). Homoseksualizm to po prostu zboczenie.
Z chorobą łączy go to tylko, że homoseksualizm jako skłonność nie jest zależny od osoby nim dotkniętej.
Oczywiście odpowiada ona za to, co z tym zrobi.

Wt paź 01, 2019 5:01 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
https://m.radiogdansk.pl/wiadomosci/ite ... ruje-pismo
Czyli tradycje rodzinne

Wt paź 01, 2019 8:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tyle lat i te same bzdury :-D

1.Obojętne czy APA czy WHO - twierdzenie, że homoseksualizm został wykreślony z rejestru DSM czy ICD na podstawie jakiego woluntarystycznego głosowania jest popularnym grepsem jakkolwiek nie mającym żadnego związku z rzeczywistością. Stosowanie go zwyczajnie dowodzi nieznajomości procedur w takich gremiach. Zresztą został wykreślony z rejestru chorób psychicznych bo faktycznie kryteriów choroby psychicznej nie spełnia.

2.
Kravia napisał(a):
Nie za to samo, a za "czyn uchybiający godności zawodu nauczyciela akademickiego”, czyli za napisanie felietonu nazywającego uczestników marszów równości "wędrownymi gwałcicielami".

Kravia- nikt z nas nie zna dyskusji wewnętrznej na tej uczelni. Ale jedno jest faktem ( co mogło być tam rozważane) - prof. Nalaskowski w swoich licznych wypowiedziach nt homoseksualizmu łamie podstawowe zasady obowiązujące naukowca w wypowiedzi publicznej - wypowiada się autorytatywnie na temat czegoś co pozostaje poza jego zakresem zawodowym, podkreśla swój autorytet informacją o tytule naukowym zawartą w stopce pod felietonami - ignorując jednocześnie stan bieżącej wiedzy faktycznej. To niedopuszczalne. Oczywiście prof Nalaskowski może sobie o homoseksualizmie pisać co tam chce ale bez nadawania takim wypowiedziom rangi autorytetu naukowego. Inne są standardy dla przeciętnego Bęcwalskiego ( najczęściej zdolnego intelektualnie jedynie do metafory motoryzacyjnej "tłok-rura wydechowa" ) a inne dla człowieka nauki jakim bezprzecznie jest prof. Nalaskowski

Śr paź 02, 2019 8:35 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Verbal napisał(a):
prof. Nalaskowski w swoich licznych wypowiedziach nt homoseksualizmu łamie podstawowe zasady obowiązujące naukowca w wypowiedzi publicznej - wypowiada się autorytatywnie na temat czegoś co pozostaje poza jego zakresem zawodowym,

Cytat z felietonu profesora Nalaskowskiego:
Zajmuję się pedagogiką, a ściślej fenomenem czasu w rozwoju dziecka. Ale jakże mam się temu oddawać, jeśli lubieżnie gwałcone są wartości-źródła, na których pedagogika wyrosła. Jeśli pozwolę na podcięcie korzeni, to obumrze cała reszta. I czas, dzieciństwo, teorie rozwojowe staną się tak mało istotne. Jak grządka róż przy płonącym lesie

Verbal oczywiście wie lepiej..

Cytuj:
Oczywiście prof Nalaskowski może sobie o homoseksualizmie pisać co tam chce ale bez nadawania takim wypowiedziom rangi autorytetu naukowego. Inne są standardy dla przeciętnego Bęcwalskiego ( najczęściej zdolnego intelektualnie jedynie do metafory motoryzacyjnej "tłok-rura wydechowa" ) a inne dla człowieka nauki jakim bezprzecznie jest prof. Nalaskowski

I dlatego rektor uwzględnił odwołanie..

Śr paź 02, 2019 9:27 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
[

Tak , w tym przypadku "wiem lepiej". Cytat z wywiadu z prof Nalaskowskim :
"Bo nie odkryto genu homoseksualizmu i tego typu zachowania dziedziczymy kulturowo. Wiem, bo musiałem się tym zainteresować, mimo że jestem pedagogiem, a nie genetykiem. Jeśli homoseksualizm nie reprodukuje się w rodzinie, bo tam nic się nie reprodukuje, to trzeba wywalić wszystkie dzieła z pedagogiki, socjologii, a zwłaszcza Freuda! "

Ten cytat pokazuje, że prof Nalaskowski ma nikłe pojęcie o genetyce, w sumie zatrzymane najwyżej na poziomie praw Mendla.Link: https://www.rp.pl/artykul/899074-Aleksa ... chory.html

PeterW napisał(a):
Verbal napisał(a):
prof. Nalaskowski w swoich licznych wypowiedziach nt homoseksualizmu łamie podstawowe zasady obowiązujące naukowca w wypowiedzi publicznej - wypowiada się autorytatywnie na temat czegoś co pozostaje poza jego zakresem zawodowym,

Cytat z felietonu profesora Nalaskowskiego:
Zajmuję się pedagogiką, a ściślej fenomenem czasu w rozwoju dziecka. Ale jakże mam się temu oddawać, jeśli lubieżnie gwałcone są wartości-źródła, na których pedagogika wyrosła. Jeśli pozwolę na podcięcie korzeni, to obumrze cała reszta. I czas, dzieciństwo, teorie rozwojowe staną się tak mało istotne. Jak grządka róż przy płonącym lesie

Cytuj:
dlatego rektor uwzględnił odwołanie..

A gdzie jest opublikowane stanowisko rektora? O ile wiem jedyne co dotarło do mediów to fakt wycofania zawieszenia po rozmowie indywidualnej ( treść dokładna nieznana) z pozostawieniem pouczenia oraz kontynuacją postępowania wyjaśniającego w trybie wewnątrzuczelnianym

Śr paź 02, 2019 9:43 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
wiadomosci.wp.pl napisał(a):
"Rozmowa koncentrowała się na kwestiach dotyczących dobra uniwersytetu i jego pracowników" - czytamy w komunikacie.

UMK zaznacza, że Aleksander Nalaskowski "wyraził poparcie dla odwołania, złożonego przez swojego pełnomocnika, od decyzji z dnia 11 września o zawieszeniu go w obowiązkach nauczyciela akademickiego na trzy miesiące".

Ostatecznie rektor uwzględnił odwołanie wycofując się z wcześniejszej decyzji. "Jednocześnie polecił prof. Nalaskowskiemu większą roztropność w formułowaniu swoich tekstów publicystycznych" - podkreśla uczelnia.

To co wytłuszczone.. Skoro napisano że UMK wydał komunikat, to musiało to być zaakceptowane przez rektora. Czego jeszcze Ci potrzeba?

Prof. Nalaskowski zajmuje się pedagogiką i widzi jak tęczowa ideologia rujnuje podstawy tejże pedagogiki. Podałem cytat, do którego się nie odniosłeś.

Śr paź 02, 2019 10:14 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17936 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1125, 1126, 1127, 1128, 1129, 1130, 1131 ... 1196  Następna strona