Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr paź 16, 2019 5:29 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16987 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1126, 1127, 1128, 1129, 1130, 1131, 1132, 1133  Następna strona
 Aktualności II 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
PeterW napisał(a):
[ Czego jeszcze Ci potrzeba?

Dokładnie tego czego tam nie ma. Czyli konkretnych powodów wycofania się z decyzji ( ew powodów uznania odwołania) zwłaszcza, że udzielając pouczenia i przyzwalając na dalsze postępowanie wyjaśniające rektor nie wycofuje się zasadniczo z oceny wypowiedzi Nalaskowskiego.

PeterW napisał(a):
Prof. Nalaskowski zajmuje się pedagogiką i widzi jak tęczowa ideologia rujnuje podstawy tejże pedagogiki. Podałem cytat, do którego się nie odniosłeś.

Prof. Nalaskowski wypowiada się na temat etiologii homoseksualizmu ( nie ma genu !) nie mając wielkiego pojęcia o genetyce. Zapewne o neurobiologii też ma podobne pojęcie. Naukowiec winien jednak wypowiadać się inaczej. Co do pedagogiki nie mogę się wypowiadać bo się na niej nie znam.Chętnie przeczytałbym coś o wpływie tęczowej "ideologii" na rujnowanie wychowania jeśli tylko będzie to opracowanie naukowe. Zdziwienie jednak budzi oburzenie prof. Nalaskowskiego w materii odrzucenia Freuda. Skala hochsztaplerki w wykonaniu Freuda jest znana od dawna, grubo wcześniej niż jakieś LGBT.

Śr paź 02, 2019 10:34 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Verbal napisał(a):

Prof. Nalaskowski wypowiada się na temat etiologii homoseksualizmu ( nie ma genu !) nie mając wielkiego pojęcia o genetyce. Zapewne o neurobiologii też ma podobne pojęcie. Naukowiec winien jednak wypowiadać się inaczej. Co do pedagogiki nie mogę się wypowiadać bo się na niej nie znam.Chętnie przeczytałbym coś o wpływie tęczowej "ideologii" na rujnowanie wychowania jeśli tylko będzie to opracowanie naukowe. Zdziwienie jednak budzi oburzenie prof. Nalaskowskiego w materii odrzucenia Freuda. Skala hochsztaplerki w wykonaniu Freuda jest znana od dawna, grubo wcześniej niż jakieś LGBT.

Rany.. Verbal.. W felietonie nie ma nic o etiologii homoseksualizmu, tylko jest na jego końcu odniesienie do pedagogiki. I to za właśnie TEN felieton autor oberwał. :roll:
Przeczytaj go, bo zdaje się że nawet nie wiesz o czym dyskutujesz.

Śr paź 02, 2019 10:49 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
[
Rany.. Verbal.. W felietonie nie ma nic o etiologii homoseksualizmu, tylko jest na jego końcu odniesienie do pedagogiki. I to za właśnie TEN felieton autor oberwał. :roll:
Przeczytaj go, bo zdaje się że nawet nie wiesz o czym dyskutujesz.

Peter, nie rozpędzaj się tak.W wyjściowym poście ( odpo. dla Kravii) napisałem, że jest możliwe, że kolegium rektorskie ( którego pełnego przebiegu przecież nie znamy) rozważało całokształt a nie koniecznie tylko ostatni tekst. To tylko przypuszczenie z mojej strony jako, że trochę te procedury znam a poza tym ostatni felieton wcale nie był ( poza warstwą emocjonalną i, powiedzmy, leksykalną) tym najbardziej uderzającym we właściwy wzorzec wypowiedzi publicznej naukowca.Zdarzały się gorsze - te, w których autor wypowiadał się jako autorytet w cudzych specjalnościach.

Śr paź 02, 2019 11:02 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
wiadomosci.wp.pl napisał(a):
"Rozmowa koncentrowała się na kwestiach dotyczących dobra uniwersytetu i jego pracowników" - czytamy w komunikacie.

UMK zaznacza, że Aleksander Nalaskowski "wyraził poparcie dla odwołania, złożonego przez swojego pełnomocnika, od decyzji z dnia 11 września o zawieszeniu go w obowiązkach nauczyciela akademickiego na trzy miesiące".

Ostatecznie rektor uwzględnił odwołanie wycofując się z wcześniejszej decyzji. "Jednocześnie polecił prof. Nalaskowskiemu większą roztropność w formułowaniu swoich tekstów publicystycznych" - podkreśla uczelnia.

To znaczy, że albo teraz albo podczas zwalniania profesora, rektor ugiął się pod wpływem opinii publicznej. Przykre.

Śr paź 02, 2019 11:18 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Naruszenie tabu naraża czlowieka na szykany.
https://www.youtube.com/watch?v=AqxFzEoqg58
1.3'; 2.5'; 6.0 (trudno walczycćz kimś floretem, gdy używa siekiery); 10.2' (to druga taka decyzja rektora - Marek Markiewicz wyjaśnia, sąd reaguje)

Śr paź 02, 2019 11:38 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
To znaczy, że albo teraz albo podczas zwalniania profesora, rektor ugiął się pod wpływem opinii publicznej. Przykre.
Tak, przykre, że trzeba było aż opinii społecznej, by rektor zachował się przyzwoicie. Albo raczej by nie zachowywał się nieprzyzwoicie.

Śr paź 02, 2019 12:06 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Czyli próbujesz mydlić oczy tekstem na temat zupełnie innej organizacji. Nieładnie.

Napisałam, że WHO nie uważa homoseksualizmu za chorobę. Ty powiedziałeś, że usunął go z listy na podstawie głosowania. Ja opisałam proces, który do tego usunięcia doprowadził. Jeśli miałeś na myśli inne głosowanie, niż to w APA, to możesz mi wskazać, jakie?
Cytuj:
Z pominięciem popędu płciowego, który jest skierowany w sposób nieprawidłowy, bo na osoby tej samej płci, podczas gdy powinien być na płeć przeciwną. Czyli mamy zaburzenie. :D

"Powinien" według jakiego standardu?

Podręcznik do biologii, rozdziały na temat: "Budowa narządów płciowych i ich funkcja" oraz "rozmnażanie i cykl życiowy człowieka".

Homoseksualiści mają takie same narządy płciowe, jak heteroseksualiści. Są także tak samo zdolni do rozmnażania. Ich organizmy funkcjonują identycznie pod względem biologicznym.

Barney napisał(a):
Kravia napisał(a):
Kłamiesz. Najpierw były badania, potem analiza, potem decyzja o wykreśleniu, a potem głosowanie (pod naciskiem grup, które się z decyzją nie zgadzały, i chciały ją powstrzymać przez głosowanie).
Możesz napisać na czym polegały owe "badania"? ;)

Jeśli cię to faktycznie interesuje, tu masz ładny przegląd: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4695779/

Śr paź 02, 2019 4:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kravia napisał(a):
Homoseksualiści mają takie same narządy płciowe, jak heteroseksualiści.

Wykorzystują je niezgodnie z przeznaczeniem ;-)

Śr paź 02, 2019 4:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Pół roku ograniczenia wolności za spalenie marzanny. Sędzia przyjęła podziękowania od żydów
To nie pomyłka, nie chodzi nawet o wieszanie Judasza, a o Marzannę symbolizującą zimę, która niektórym inaczej się kojarzy:
https://wprawo.pl/2019/10/01/skandal-pol-roku-ograniczenia-wolnosci-za-spalenie-marzanny-sedzia-przyjela-podziekowania-od-zydow-wywiad
Tymczasem bezkarnie można bezcześcić symbole wiary...

Śr paź 02, 2019 4:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kravia napisał(a):
Czyli próbujesz mydlić oczy tekstem na temat zupełnie innej organizacji. Nieładnie.

Napisałam, że WHO nie uważa homoseksualizmu za chorobę. Ty powiedziałeś, że usunął go z listy na podstawie głosowania. Ja opisałam proces, który do tego usunięcia doprowadził. Jeśli miałeś na myśli inne głosowanie, niż to w APA, to możesz mi wskazać, jakie?

Kłamstwo na forum ma bardzo krótkie nogi:
Kravia napisał(a):
Kravia napisał(a):
To zależy, jak kto definiuje zaburzenie (WHO np. homoseksualizmu za zaburzenie nie uważa).

WHO wykreśliło homoseksualizm z listy zaburzeń na podstawie głosowania, a nie analizy badań naukowych.

Kłamiesz. Najpierw były badania, potem analiza, potem decyzja o wykreśleniu, a potem głosowanie (pod naciskiem grup, które się z decyzją nie zgadzały, i chciały ją powstrzymać przez głosowanie).

Na co poprosiłem o wskazanie źródeł, a Ty podrzuciłaś tekst o APA, a nie WHO, co jest mydleniem oczu, bo cytat dotyczy innej sprawy.

Karvia napisał(a):
Cytuj:

Podręcznik do biologii, rozdziały na temat: "Budowa narządów płciowych i ich funkcja" oraz "rozmnażanie i cykl życiowy człowieka".

Homoseksualiści mają takie same narządy płciowe, jak heteroseksualiści. Są także tak samo zdolni do rozmnażania. Ich organizmy funkcjonują identycznie pod względem biologicznym.

Nadal nic się nie zmieniło w fakcie, że ich popęd płciowy jest ukierunkowany nieprawidłowo, bo na osoby tej samej płci. Nie zmienisz tego faktu w żaden sposób. :D

Śr paź 02, 2019 5:44 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Na co poprosiłem o wskazanie źródeł, a Ty podrzuciłaś tekst o APA, a nie WHO, co jest mydleniem oczu, bo cytat dotyczy innej sprawy.

WHO wykreśliło homoseksualizm ze swojej listy chorób między innymi na podstawie decyzji APA. Żadnego innego głosowania nie było, więc jeśli nie miałeś na myśli głosowania APA, to tutaj po prostu skłamałeś: "WHO wykreśliło homoseksualizm z listy zaburzeń na podstawie głosowania, a nie analizy badań naukowych".

Karvia napisał(a):
Nadal nic się nie zmieniło w fakcie, że ich popęd płciowy jest ukierunkowany nieprawidłowo, bo na osoby tej samej płci. Nie zmienisz tego faktu w żaden sposób. :D

I zrobiłeś kółeczko:

Z pominięciem popędu płciowego, który jest skierowany w sposób nieprawidłowy, bo na osoby tej samej płci, podczas gdy powinien być na płeć przeciwną. Czyli mamy zaburzenie. [1]

Nadal nic się nie zmieniło w fakcie, że ich popęd płciowy jest ukierunkowany nieprawidłowo, bo na osoby tej samej płci. Nie zmienisz tego faktu w żaden sposób. - Czyli powrót do [1]

Więc jeszcze raz: jaki standard określa, do kogo powinien być skierowany popęd seksualny? Bo już ustaliliśmy, że biologia nie ma z tym nic wspólnego.

Śr paź 02, 2019 6:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kravia napisał(a):

WHO wykreśliło homoseksualizm ze swojej listy chorób między innymi na podstawie(...)

Poproszę o źródła, a nie Twoje przekonania.

Karvia napisał(a):

I zrobiłeś kółeczko:
(...)
Więc jeszcze raz: jaki standard określa, do kogo powinien być skierowany popęd seksualny? Bo już ustaliliśmy, że biologia nie ma z tym nic wspólnego.

Wskazałem Ci ten standard. Jeżeli go nie rozumiesz, to zapraszam do szkoły podstawowej na lekcje na temat narządów płciowych, rozmnażania i cyklu życiowego człowieka.

Śr paź 02, 2019 6:11 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Poproszę o źródła, a nie Twoje przekonania.

To ty pierwszy powiedziałeś, że WHO wykreśliło homoseksualizm z listy chorób na podstawie głosowania. Więc się nie wykręcaj i wyjaśnij mi, dlaczego tak powiedziałeś, jeśli nie miałeś na myśli tego głosowania, o którym mówiłam ja.

Wskazałem Ci ten standard. Jeżeli go nie rozumiesz, to zapraszam do szkoły podstawowej na lekcje na temat narządów płciowych, rozmnażania i cyklu życiowego człowieka.

Nie wskazałeś. Homoseksualiści mają takie same narządy płciowe jak heteroseksualiści i są tak samo zdolni do rozmnażania. Więc cały czas czekam na wskazanie, co jest zaburzonego w działaniu ich organizmu.

(podpowiedziałabym ci, ale już mnie nauczyłeś, że pisanie zbyt długich wywodów się na tym forum nie sprawdza. Więc poczekam na twoją odpowiedź)

Śr paź 02, 2019 7:40 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Kravia
Dostałaś zakaz pisania w wątku o LGBT. Moderator nakładający karę wyłożył ci dokładnie dlaczego. A ty rozmowę przeniosłaś do aktualności co jest zabronione. Kolejne twoje wpisy w dowolnym temacie o LGBT bedą usuwane. A jak to nie poskutkuje do poleca kary regulaminowe. My tutaj jesteśmy bardzo konsekwentni.

Śr paź 02, 2019 7:41 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Przecież Kravia dyskutuje. O co chodzi?
Dlaczego nie zwrócisz uwagi Yarpenowi, że niepoprawnie pisze jej nick?

Śr paź 02, 2019 7:48 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16987 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1126, 1127, 1128, 1129, 1130, 1131, 1132, 1133  Następna strona