Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn paź 21, 2019 11:01 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17000 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1128, 1129, 1130, 1131, 1132, 1133, 1134  Następna strona
 Aktualności II 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
No cóż, być oplutym przez KOD czy Jachirę to w zasadzie nobilitacja.

Wt paź 08, 2019 3:48 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zmarł profesor Jan Szyszko *

https://fakty.interia.pl/polska/news-prezydent-zmarl-jan-szyszko,nId,3268907

Śr paź 09, 2019 4:00 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Piękne i przykre zarazem. Nagroda Nobla, ale sama Noblistka już naprawdę niepotrzebnie wkracza do polityki... Jej przemówienie uderza w sumie w miliony Polaków. Pani Olga Tokarczuk...

https://wiadomosci.wp.pl/olga-tokarczuk-w-bielefeld-zaglosujmy-za-demokracja-6433699976058497a

Cz paź 10, 2019 7:54 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Miło, że mieszkam i urodziłem się w miasteczku, w którym mieszkała i urodziła się Noblistka. Choć zrobiła to 8 lat przede mną ;-) Tylko jakoś nikt wcześniej przed nagrodą tego faktu nie rozgłaszał choć pisarką była dość znaną. A od dzisiaj wielka burza i feta jakbyśmy my mieszkańcy mieli z jej Noblem cokolwiek wspólnego...

Cz paź 10, 2019 11:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Samo życie - informacja o Noblu - gratulacje, a post wcześniej o śmierci ministra Św. P. Jana Szyszko (*)(*)

Cz paź 10, 2019 11:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tomcio Paluszek napisał(a):
Miło, że mieszkam i urodziłem się w miasteczku, w którym mieszkała i urodziła się Noblistka. Choć zrobiła to 8 lat przede mną ;-) Tylko jakoś nikt wcześniej przed nagrodą tego faktu nie rozgłaszał choć pisarką była dość znaną. A od dzisiaj wielka burza i feta jakbyśmy my mieszkańcy mieli z jej Noblem cokolwiek wspólnego...

W ogóle nie znam jej twórczości.Widzę, że jesteś dumny z tego, że urodziła się w Twoim miasteczku. Napisz więcej, jak w swojej twórczości rozsławia imię Polski i Polaków na świecie. Co polecasz, co warto przeczytać, aby poczuć, że to literatura najwyższych lotów? Proszę o reklamę jakiejś książki, abym i ja poczuła się dumna z tego, że ta Polka została wyróżniona nagrodą Nobla :-)

Pt paź 11, 2019 12:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To taki sam Nobel jak u Obamy: Za nic.

Pt paź 11, 2019 12:49 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
W ogóle nie znam jej twórczości.Widzę, że jesteś dumny z tego, że urodziła się w Twoim miasteczku. Napisz więcej, jak w swojej twórczości rozsławia imię Polski i Polaków na świecie. Co polecasz, co warto przeczytać, aby poczuć, że to literatura najwyższych lotów? Proszę o reklamę jakiejś książki, abym i ja poczuła się dumna z tego, że ta Polka została wyróżniona nagrodą Nobla

Khm, czyż w moim tekście nie widać ironii? Do wczorajszego dnia nie miałem zielonego pojęcia, że pani Tokarczuk urodziła się w Sulechowie. Myślę, że olbrzymia większość sulechowian tego nie wiedziała. Ba większość z nich zapewne w ogóle o jej istnieniu nie wiedziała. Ja akurat wiedziałem, choć nie jestem czytelnikiem jej twórczości. Znam ją tylko z jakichś wybiórczych fragmentów, na podstawie których stwierdziłem że to raczej nie dla mnie.
Chciałem tylko podkreślić bardzo śmieszący i żenujący mnie fakt fetowania tego "naszego sulechowskiego Nobla" :P

Pt paź 11, 2019 1:49 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
To chyba naturalne. Ludzie potrzebują bohaterów (obojętnie czy wojowników, naukowców czy literatów) z którymi mogą się utożsamić "o ten/ta mieszkał na mojej ulicy!" To było od zawsze :-D

Pt paź 11, 2019 2:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tomcio Paluszek napisał(a):
Cytuj:
W ogóle nie znam jej twórczości.Widzę, że jesteś dumny z tego, że urodziła się w Twoim miasteczku. Napisz więcej, jak w swojej twórczości rozsławia imię Polski i Polaków na świecie. Co polecasz, co warto przeczytać, aby poczuć, że to literatura najwyższych lotów? Proszę o reklamę jakiejś książki, abym i ja poczuła się dumna z tego, że ta Polka została wyróżniona nagrodą Nobla

Khm, czyż w moim tekście nie widać ironii? Do wczorajszego dnia nie miałem zielonego pojęcia, że pani Tokarczuk urodziła się w Sulechowie. Myślę, że olbrzymia większość sulechowian tego nie wiedziała. Ba większość z nich zapewne w ogóle o jej istnieniu nie wiedziała. Ja akurat wiedziałem, choć nie jestem czytelnikiem jej twórczości. Znam ją tylko z jakichś wybiórczych fragmentów, na podstawie których stwierdziłem że to raczej nie dla mnie.
Chciałem tylko podkreślić bardzo śmieszący i żenujący mnie fakt fetowania tego "naszego sulechowskiego Nobla" :P

O! 8O W takim razie pewnie niedługo zostanie u Was otworzona okolicznościowa izba poświęcona noblistce, sklep z pamiątkami, lokalna biblioteka zorganizuje odczyty i konkursy nawiązujące do wyróżnionej twórczości, a w efekcie skorzysta okoliczna społeczność.

W odniesieniu do byłego prezydenta USA, to zapadła mi w pamięci jego przygnębiająca wypowiedź:
Cytuj:
"But it should also include -- it should also include other, you know, information about contraception because, look, I've got two daughters. 9 years old and 6 years old," (...)

"I am going to teach them first of all about values and morals. But if they make a mistake, I don't want them punished with a baby,". klik

:no:

Pt paź 11, 2019 2:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
To pisarka odsadzana od czci i wiary przez polska prawice ( rowniez na tym forum o ile dobrze pamietam ) wiec nie dziwota ze ten Nobel w Polsce traktowany jest jako co najwyzej pomylka - dokladnie tak jak Nobel Walesy w PRL.
Jeden i drugi jest bolesny dla rzadzacych i suwerena.

Pt paź 11, 2019 4:47 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Śmiem twierdzić że jakby teraz żył Sienkiewicz (pisarz) i dopiero co napisał Quo Vadis, to obawiam się, że nawet nie byłby rozpatrywany do nagrody Nobla. Obecnie jakąś wartość mają jedynie nagrody dla naukowców. Literacka i Pokojowa są bardzo rozpolitycznione. Skoro sam zacząłeś mieszać różne nagrody, to powiedz mi tak od serca: za co dostał nagrodę pokojową Obama?
A co do Wałęsy.. czy aby nie dostał ją w imieniu Solidarności?

Pt paź 11, 2019 5:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Mysle ze Obama dostal nagrode glownie za kolor skory.:)

Pt paź 11, 2019 6:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Obama czy Osama ;-) jaka to różnica, w każdym razie Obama według mnie był chyba najgorszym prezydentem w historii USA.
Obama, Obama Mama: https://www.youtube.com/watch?v=og8mXOZyo7M
Obama: raczej celebryta niż mąż stanu: https://www.youtube.com/watch?v=MoXse9HUoiE
Co się tyczy Trumpa: to był nie tylko lepszy niż 100-razy gorsza od Obamy pani Clinton, ale również lepszy od reszty republikańskich kandydatów.
Niestety nie jest ideałem: https://www.youtube.com/watch?v=6uO2x-rloik
Najlepszym prezydantem USA w historii był moim zdaniem Ronald Reagan.

Pt paź 11, 2019 6:17 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
A bez linków na utube co masz do Trumpa?

Pt paź 11, 2019 7:25 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17000 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1128, 1129, 1130, 1131, 1132, 1133, 1134  Następna strona