Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 04, 2020 8:35 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17378 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1129, 1130, 1131, 1132, 1133, 1134, 1135 ... 1159  Następna strona
 Aktualności II 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Politykę zagraniczną

Pt paź 11, 2019 8:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie jestem w stanie zrozumieć wyższości narodu żydowskiego nad narodem kurdyjskim: słowa hańby USA: https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/609917,kurdowie-donald-trump-turcja-usa-normandia-ii-wojna-swiatowa.html
To może i Polacy są takim poślednim narodem dla USA?

So paź 12, 2019 10:22 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Niestety, ale Nagroda Nobla została w sposób wręcz drastyczny upolityczniona. Raczej żaden katolik z konserwatywnymi poglądami i szanowaniem tradycyjnych wartości nie ma na nią żadnych szans.

Pani Olga Tokarczuk (z całym dla Niej szacunkiem) wsławiła się popieraniem czarnych marszów, tęczowych parad równości, przypisywaniu Polakom wszystkiego co tylko nie jest dobre. Tak się "Nobla dziś dostaje".

Pójdę pod ramię ze skrajnymi i lewicowymi środowiskami, powiem coś kontrowersyjnego, nagadam sobie jaka to ta Polska i Polacy źli, więc mnie docenią.

To co napisał PeterW - gdyby dziś Sienkiewicz żył, to za Quo vadis nie dostałby żadnego Nobla. Co najwyżej nagrodę dla niepoprawnie politycznego "katola" albo jeszcze i o mowę nienawiści zostałby posądzony...

Nobel dla Wałęsy to jak dla mnie kompletna pomyłka. Ten człowiek w niczym nie dorównywał wielu wybitnym ludziom Solidarności (śp. Anna Walentynowicz, Andrzej Gwiazda czy ostatnio zmarły śp. Kornel Morawiecki.

Laureat Pokojowej Nagrody Nobla wyzywający zasłużonych Polaków od zdrajców dobę po pogrzebie... albo mówiący, że rząd będzie skakał przez okna jak nie odda władzy. Faktycznie wiele to z pokojem ma wspólnego...

So paź 12, 2019 5:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):
To co napisał PeterW - gdyby dziś Sienkiewicz żył, to za Quo vadis nie dostałby żadnego Nobla.

Gwoli wyjaśnienia: Sienkiewicz, wbrew popularnemu i powtarzanemu nawet w szkołach mitowi, nagrodę Nobla otrzymał za całokształt twórczości, a nie za "Quo vadis".

So paź 12, 2019 5:25 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):
Niestety, ale Nagroda Nobla została w sposób wręcz drastyczny upolityczniona. Raczej żaden katolik z konserwatywnymi poglądami i szanowaniem tradycyjnych wartości nie ma na nią żadnych szans.

Pani Olga Tokarczuk (z całym dla Niej szacunkiem) wsławiła się popieraniem czarnych marszów, tęczowych parad równości, przypisywaniu Polakom wszystkiego co tylko nie jest dobre. Tak się "Nobla dziś dostaje".

Pójdę pod ramię ze skrajnymi i lewicowymi środowiskami, powiem coś kontrowersyjnego, nagadam sobie jaka to ta Polska i Polacy źli, więc mnie docenią.

To co napisał PeterW - gdyby dziś Sienkiewicz żył, to za Quo vadis nie dostałby żadnego Nobla. Co najwyżej nagrodę dla niepoprawnie politycznego "katola" albo jeszcze i o mowę nienawiści zostałby posądzony...

Twoje rozumowanie się nie broni, dostrzegasz dysproporcję, ale mieszasz skutek z przyczyną. Bardzo łatwo to wykazać. Proszę, odpowiedz mi na pytanie, który z "katolików z konserwatywnymi poglądami i szanujący tradycję" powinien zostać nagrodzony zamiast Tokarczuk? Pytam zarówno o kontrkandydatów do Nobla z zagranicy, jak i polskich autorów, których uważasz za znacząco lepszych od Tokarczuk.

So paź 12, 2019 8:25 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja tylko stwierdzam "oczywistą oczywistość", że w dzisiejszej dobie lewacki światopogląd bardzo pomaga, a nie przeszkadza. Tak samo jest w Hollywood, Oscarami... W ogóle "świat artystyczny" jest skrajnie anty_konserwatywny. Wystarczy sobie przypomnieć akcję niektórych aktorów, wypowiedzi znanych artystów, to co się działo na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Tokarczuk nie jest wyjątkiem ; Holland, Sthur (obaj), Nehrebecka, Pszoniak, Seweryn, Łukaszewicz itd. Wyliczać można w nieskończoność.

Czemu Pokojowej Nagrody Nobla nigdy nie dostał św. Jan Paweł II? Bo mówił o ochronie od poczęcia do naturalnej śmierci? To wystarczyło, żeby aborcyjne lobby + środowiska LGBT, które mają wpływ w naszym świecie na wiele jego aspektów ogłosiły swój sprzeciw.

Tak samo zresztą jak którąś tam Eurowizję wygrał niejaki (?) Conchita czy ktoś taki - jakaś kobieta z brodą. I to nie było może politycznie poprawne? Światopogląd doprawdy nie miał wpływu na decyzję jury?

Pani Tokarczuk niech ma sobie tego Nobla, dla mnie to bez większego znaczenia. Nobel nic nie znaczy.

Można donosić na kolegów, brać za to pieniądze, bratać się z funkcjonariuszami zbrodniczego systemu i Nobla dostać. I to Pokojowego... a potem gadać bzdury o ufoludkach, którzy przyślą nam tu nowego Adama i Ewę, obrażać i wyzywać dobę po pogrzebie człowieka dla Polski zasłużonego, legendy Solidarności Walczącej, pluć na rząd, głosić co rusz mowę nienawiści i co z tego?

Bogu dzięki "elity artystyczne" nie są głosem narodu. To ich postrzeganie świata za co są nagradzani przez tak samo pozbawione chrześcijańskich wartości inne elity w myśl zasady "wlazłeś między wrony, to i kracz jak i ony".

So paź 12, 2019 8:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mniszek ma oczywiście rację. Nie trudno zauważyć kto dostaje te Noble-nieNoble (jak wiadomo pokojowa i literacka nagroda nic z Noblem nie mają- Nobel ustanowił nagrody naukowe).
Myślę, że właściwa (zamiast Nobla) - nazwa powinna mieć w nazwie coś o lewactwie.

So paź 12, 2019 9:02 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Taka ciekawostka dotycząca samochodów od bezdomnego dla Rydzyka.
https://wpolityce.pl/kosciol/468028-a-tyle-bylo-kpin-zbadano-sprawe-samochodow-od-bezdomnego

So paź 12, 2019 10:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tak, to straszne lewactwo wszedzie sie panoszy, dokladnie jak kiedys Zydzi i cyklisci.
Zreszta Zydzi dla polskiej prawicy dalej sie panosza.

So paź 12, 2019 11:48 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Ja tylko stwierdzam "oczywistą oczywistość", że w dzisiejszej dobie lewacki światopogląd bardzo pomaga, a nie przeszkadza. Tak samo jest w Hollywood, Oscarami... W ogóle "świat artystyczny" jest skrajnie anty_konserwatywny. Wystarczy sobie przypomnieć akcję niektórych aktorów, wypowiedzi znanych artystów, to co się działo na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Tokarczuk nie jest wyjątkiem ; Holland, Sthur (obaj), Nehrebecka, Pszoniak, Seweryn, Łukaszewicz itd. Wyliczać można w nieskończoność.

Być może i "lewacki światopogląd" pomaga, a nie przeszkadza, ale... prawda jest taka, że po prostu nie ma obecnie/jest bardzo niewielu dobrych twórców (pisarzy, filmowców) o prawicowo-katolickim (takim jak wyborcy Pisu czy Konfederacji) światopoglądzie. Zgadzam się z tym, co piszesz, że świat artystyczny jest "anty_konserwatywny", ale to wynika w dużej mierze po prostu z miałkości "prawicowej" oferty. Gdyby powstawały świetne prawicowo-katolickie książki to dzisiaj dyskutowalibyśmy o nich, nawet mimo nagrody. Generalnie wydaje się jednak, że ta opcja artystycznie na moment obecny nie ma wiele do zaoferowania i tyle.

A z ciekawości, co czytałeś z książek Tokarczuk?

N paź 13, 2019 12:11 am
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Obrazek

Nie głupi chłop!

N paź 13, 2019 2:06 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Tak, to straszne lewactwo wszedzie sie panoszy, dokladnie jak kiedys Zydzi i cyklisci.
Zreszta Zydzi dla polskiej prawicy dalej sie panosza.

Ale Żydzi to przeszkadzali najbardziej pewnemu lewicowcowi, socjaliście z takim wąsem. Z prawicą nie miał kompletnie nic wspólnego. A dla polskiej lewicy panoszą się katolicy, obrońcy życia, ruchy patriotyczne, Kościół, księża itd. itd... Poza tym jak ktoś sprzeciwia się ustawie 447 i nieuzasadnionym roszczeniom żydowskim, to nie ma to nic wspólnego z panoszeniem się kogokolwiek. Nie wiem po co tu wstawiasz coś o Żydach, skoro nie o tym w ogóle mowa...

Cytuj:
A z ciekawości, co czytałeś z książek Tokarczuk?

Przyznam się, że nic. Tak jak pewnie 95% Polek i Polaków. W ogóle o tej pani jakoś wcześniej nie słyszałem. Poza tym z tego co się zorientowałem, to jej proza nie jest zwyczajnie dla mnie, nie moje "klimaty". A zmuszać się? Może wypada teraz coś przeczytać jak tego Nobla dostała.

I żeby była jasność, to ja nie neguję i nie odbieram jej talentu literackiego. Odniosłem się jedynie do jej zaangażowaniu w czarne marsze i tęczowe parady. Talent talentem, ale z jej światopoglądem kompletnie się nie zgadzam.

N paź 13, 2019 9:23 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
MayKasahara
Coś ponadczasowego, sporo prawdy o artystach, można zobaczyć na jutubie, z udziałem świetnych polskich aktorów
Herbatka u Stalina
Rozdzielczość niestety nie najlepsza.

N paź 13, 2019 11:04 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nobla dla Tokarczuk przewidział dwa lata temu Stanisław Michalkiewicz:
https://nczas.com/2019/10/12/jasnowidz- ... 2017-roku/
Cytuj:
– Pani Tokarczuk najwyraźniej rychtowana jest na laureatkę literackiego Nobla, z czego najwyraźniej zdaje sobie sprawę i uwija się jak w ukropie, żeby własnymi siłami pomóc bogini Fortunie – pisał w swym felietonie z kwietnia 2017 roku Michalkiewicz.
– Pani Olga Tokarczuk znakomicie wpisuje się w „pedagogikę wstydu”, w ramach której już od początku 1990 roku, kiedy to, wraz z „upadkiem komunizmu” pojawiły się widoki na uczynienie z Polski żerowiska dla żydowskich organizacji przemysłu holokaustu, rozmaici ochotnicy nieubłaganym palcem kłują Polaków w chore z nienawiści oczy. Pani Tokarczuk nie daje się w tej konkurencji nikomu wyprzedzić, no, może z wyjątkiem nieboszczyka Jerzego Kosińskiego – dodawał.

Ale grunt, ze sama laureatka była szczerze zaskoczona i w ogóle sie nie spodziewała wygranej.

N paź 13, 2019 5:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tokarczuk po prostu ma inna wizje spoleczenstwa polskiego niz ta oparta na wiedzy szkolnej wpajanej Polakom przez lata powojenne, dlatego jest wrzodem na tylku polskiej bogoojczyznianopatriotycznej prawicy, ktora dalej uwaza Polske za "przedmurze chrzescjanstwa" i to wszystko.
Wazniejsze pytanie dla mnie to ktora wersja spojrzenia na spoleczenstwo polskie jest prawdziwa?

N paź 13, 2019 5:22 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17378 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1129, 1130, 1131, 1132, 1133, 1134, 1135 ... 1159  Następna strona