Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt lut 28, 2020 11:43 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17268 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1142, 1143, 1144, 1145, 1146, 1147, 1148 ... 1152  Następna strona
 Aktualności II 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
I owszem, posłuszeństwo. Nie podoba Ci się? A jednak obowiązuje.

Pn gru 16, 2019 9:34 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Generalnie biskupi maja racje. Co innego sprzeciwić się a co innego rozpoczynać nagonkę na Kościół przy okazji śmierci księdza który pogubił się w życiu. Uważam ze zakaz jak najbardziej prawidłowy.

Pn gru 16, 2019 9:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Generalnie biskupi maja racje. Co innego sprzeciwić się a co innego rozpoczynać nagonkę na Kościół przy okazji śmierci księdza który pogubił się w życiu. Uważam ze zakaz jak najbardziej prawidłowy.

"Jestem zaskoczony taką decyzją. Arcybiskup Stanisław Gądecki mówił, że pogrzeb arcybiskupa Paetza jest okazją do oczyszczenia archidiecezji poznańskiej, a tutaj mamy do czynienia z ruchem dokładnie odwrotnym. Blokowanie i kneblowanie dwóch księży, którzy podpisali ten list w sprawie pogrzebu, i którzy bardzo uczciwie tą sprawę starali się komentować jest krokiem do tył – mówi w rozmowie z „Do Rzeczy” ks. Tadeusz Isakowicz- Zaleski. I dodaje: Przypomina to sytuację sprzed trzynastu lat kiedy dwukrotnie kardynał Stanisław Dziwisz wydawał mi taki zakaz, kiedy pisałem książkę o lustracji. Raz się zgadzał, później się wycofywał. To rzuca złe światło na struktury kościelne, wydawanie zakazów jest absurdalne w tej sprawie."

"Dekret kneblujący księży komentujących sprawę arcybiskupa Juliusza Paetza i podpisanych pod petycją w sprawie odwołania pochówku byłego metropolity poznańskiego, oskarżonego o molestowanie i wykorzystywanie seksualne księży i kleryków w archikatedrze poznańskiej to strzał nawet nie w kolano, ale wyżej kurii poznańskiej. Informacja podana przez portal DoRzeczy.pl poraża. Medialnie to samobójstwo, bo pokazuje, że przeprosiny arcybiskupa Stanisława Gądeckiego w liście adwentowym to czysty marketing, a nie żal za zaniedbania. Pijarowsko to strzał wyżej niż w kolano, bo to pokazuje, że Kuria nadal zamierza zamiatać sprawę pod dywan, a nie wyjaśniać ją. Szambo ma zaś to do siebie, że nawet zamiecione pod dywan wydaje uporczywy zapach. I wreszcie moralnie: ten dekret pokazuje, że przeprosiny nie były wiele warte, że część ludzi Kościoła nadal uważa, że da się zakneblować prawdę, i że dobro ofiar nie ma znaczenia. A na koniec trudno nie dostrzec, że to działanie pozbawione sensu. Nawet jeśli zaknebluje się kolejnych księży (a chodzą słuchy, że mają być następni w innych diecezjach), to ze świeckimi nie da się tego zrobić. A dla dziennikarza jest pytanie, dlaczego komuś tak bardzo zależy na wyciszeniu tej sprawy, że ucieka się do tak absurdalnych metod."-Terlikowski

Pn gru 16, 2019 10:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
„Stojąc w obliczu coraz bardziej śmiercionośnego ataku na wiarę w naszych czasach, odkryłem, że nie ma żadnego sposobu, by zbliżyć ortodoksyjnych anglikanów w kościelnej jedności. (...) Można znaleźć odmienny anglikanizm na każdy dzień tygodnia – niemal każdą godzinę dnia. Uświadomiłem sobie, że tylko Kościół katolicki, z powagą Magisterium, posiada kościelną integralność, dojrzałość teologiczną i duchową moc do obrony wiary, odnowy społeczeństwa i zbawienia dusz w pełni wiary”
Anglikański biskup i były kapelan królowej Elżbiety II, Gavin Ashenden

Wt gru 17, 2019 3:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Papież zdecydował o ujawnieniu informacji o pedofilach.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... #s=BoxOpMT

dokumenty w tych sprawach będą mogły być przekazane śledczym i sądom w innych krajach.
(...) Ta decyzja ułatwia organom władzy i ofiarom dostęp do informacji
(...) W maju wydał [papież] nowe zasady dla duchownych i sióstr zakonnych, na które nałożono obowiązek informowania przełożonych o przypadkach molestowania lub wykorzystywania seksualnego nieletnich, ale też dorosłych.

Dopiero od maja coś się ruszyło, a teraz w końcu podzielą się wiedzą na ten temat.
Do dzisiaj złamanie tajemnicy odnośnie przestępstw seksualnych było zagrożone EKSKOMUNIKĄ (złamanie tzw. tajemnicy papieskiej).
I tyle w kwestii dotychczasowej współpracy Kościoła przy ściganiu pedofilów.
A ja naiwny myślałem, że Kościół przez cały czas wszystko zgłaszał ... a on dopiero łaskawie udostępni informacje.

Ciekawe, czy na mszy najbliższej coś wam o tym opowiedzą.

Wt gru 17, 2019 3:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież zdecydował o ujawnieniu informacji o pedofilach.
Ty nawet gazety nie potrafisz przeczytac ze zrozumieniem.
Nie wspominajac ze nie masz pojecia o czym ksieza mowia na kazaniu.
Jesli nie zauwazyles to udostepnienie dokumentow dotyczy nie samych przypadkow pedofilii tylko informacji zwiazanych z pedofilia, a to znaczy ze sa to informacje, a nie dowody na cokolwiek. te informacje pokaza tez ile bylo falszywych oskarzen i kto je wysuwal wobec ksiezy.
Wyludzenia i falszywe oskarzenia, jesli sie nie myle sa karane z urzedu, wiec niektorzy moga miec niewesolo, bo tymi dokumentami zajmie sie glownie prokuratura, a nie Irbisol.
Nie rozumiem dlaczego moderacja toleruje twoje wyglupy i wymysly na tym forum.

Wt gru 17, 2019 8:50 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Połączyłem wątki, typowa informacja.

Wt gru 17, 2019 10:13 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
https://www.twojapogoda.pl/wiadomosc/20 ... YZnXXf0--4
Inżynierowie społeczni tak ciężko pracowali i się okazało że ktoś im strzelił w kolano i to w dodatku z obozu własnego.

Śr gru 18, 2019 10:05 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
We wtorek Papież Franciszek miał nieprzyjemny incydent podczas witania się z wiernymi. Jakaś kobieta bez telefonu (prawie wszyscy robili zdjęcia Papieżowi) po wykonaniu znaku krzyża, uchwyciła mocno dłoń Papieża. Papież wyrwał się. Widać było, że gest kobiety nie był mile widziany. https://youtu.be/JHNbhRUq05A?t=6330
Kobieta coś do niego mówiła, ale trudno stwierdzić co. Wydaje mi się, że ochrona nie działała należycie, powinna była zareagować szybciej. Dziwnie to wszystko wyglądało. Mały incydent, ale porusza. Ciekawe, co ta kobieta miała do przekazania Papieżowi :?

Cz sty 02, 2020 1:33 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wygląda to prawie na atak, takie szarpniecie

Cz sty 02, 2020 2:47 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Podoba mi się taka interpretacja tego incydentu, że Papież Franciszek pokazał iż w niektórych sytuacjach można i należy się bronić zamiast nadstawiania drugiego policzka.

Cz sty 02, 2020 2:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nigdy nie wiadomo z kim się ma do czynienia. Papież Benedykt XVI był gwałtownie zaatakowany trochę ponad 10 lat temu (w wigilię Bożego Narodzenia w 2009 r.) : https://youtu.be/C3xVoty5fyo?t=24 przez chorą kobietę Susannę Maiolo. Nawet nie miał czasu na reakcję. Przewrócenie osoby w tym wieku może mieć zgubne skutki. Wiem coś o tym, bo mój dziadek zmarł po upadku na podłogę. Stracił równowagę, upadł, trafił do szpitala, i już z tego nie wyszedł, a na nic nie chorował.

Cz sty 02, 2020 3:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Prezydent Iranu zapowiada "miażdżącą zemstę" na USA
Kolejna wojna na horyzoncie, w perspektywie zwyżka cen paliw, ceny ropyjuż poszły w górę.

Pt sty 03, 2020 11:27 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Idiotyczne zagranie Trumpa.

A co myślicie o przedterminowych wyborach w RP
https://www.rp.pl/Polityka/301029896-Pr ... -Sejm.html

Pt sty 03, 2020 4:48 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Idiotyczne zagranie Trumpa.

A co myślicie o przedterminowych wyborach w RP
https://www.rp.pl/Polityka/301029896-Pr ... -Sejm.html
Myślę, że Trump swą decyzję podjął pod wpływem.
https://niezalezna.pl/304597-nowe-fakty ... -szczegoly

Co przedterminowych wyborów - jeśli Duda wciąż jest bardziej za PiS niż nie wiadomo co ;) to raczej nie skorzysta z tej opcji, bo po co ryzykować jeśli obecnie PiS ma wciąż pełnię władzy? Dużo też zależy od stanu "siły" ziobrystów i gowinowców.

N sty 05, 2020 2:21 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17268 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1142, 1143, 1144, 1145, 1146, 1147, 1148 ... 1152  Następna strona