Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N lip 12, 2020 2:19 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17940 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1158, 1159, 1160, 1161, 1162, 1163, 1164 ... 1196  Następna strona
 Aktualności II 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Zakazy i nakazy są dla motłochu, nie dla kasty:

Obrazek

Poza tym jak widać nie boją się wirusa, mają zapewne informacje jakich my nie mamy.

So kwi 11, 2020 10:46 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zdecydowanie źle zrobili. Ale to nie powód by ich naśladować w głupocie (bo "jak oni mogli to my też").
Postawa dziecka które twierdzi, że to niesprawiedliwe, że ma ubrać czapeczkę z powodu mrozu - "bo Zosia nie nosi" do niczego nas nie zaprowadzi.

So kwi 11, 2020 12:50 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
Proponuje przeczytac wypowiedz nieprawilnej i komunistycznej prof Letowskiej na temat wyplaty odszkodowan w stanie kleski zywiolowej:
https://oko.press/prof-letowska-to-blef ... zkodowania
Mnie tam sie zdaje ze chodzi tylko o te nieszczesne wybory.
Ach tak, prof. Łętowska... Dobrze że nie Falandysz...
Jockey napisał(a):
A co z naszymi?
Bo ten pakiet dla przedsiębiorców to śmiech na sali.
A co byś jeszcze chciał?
Cytuj:
Po za tym. Zrobili ustawę mającą takie represje jak stan wyjątkowy czy klęski żywiołowej ale bez konsekwencji dla Państwa. Uważasz że to jest OK?
Wszystko jest Ok, co prowadzi do celu w czasie epidemii.
Cytuj:
Zakazali ludziom działać, trzymają ich na siłę w domach.
Bzdura. Nikt CI nie zabrania pracować. Co najwyżej zabroniono pewnych rozrywek, i nie bez powodu.
Cytuj:
Nawet na spacer do parku nie mogą pójść ale zapłacić odszkodowanie za utracone dochody to już nie. Uważasz, że to się godzi?
A dlaczego ja mam płacić odszkodowanie za Twoje "utracone dochody"?
Zresztą taka formuła to wymarzone pole do działania dla cwaniaków, nie przedsiębiorców.
Nie, Kolego. To są efekty pandemii a nie "działania bez odszkodowań". Dzieją się na całym świecie.
Czy naprawdę myślisz, że "odszkodowania" polegające na dodruku pieniądza, niszczące tym samym zasobu firm i osób, to coś dobrego?

To jest podejście na zasadzie "lód dziecku upadł - nie martw sie synku, mamusia daje ci złotówkę, kup sobie drugi".

So kwi 11, 2020 12:56 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Podobno jest obecnie możliwość transmisji celebracji liturgicznych na YouTube bez wymogu 1000 subskrybentów. Więcej info. w dokumencie Konferencji Episkopatu Polski:

https://twitter.com/keram_iksmodar/status/1248722878180229122

So kwi 11, 2020 1:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Franciszek zrobił "prezent" katolikom na Wielkanoc i zrezygnował w "Annuario Pontificio 2020" z tradycyjnych tytułów papieskich poza "biskupem Rzymu". Tytuł Wikariusz Chrystusa uznał za historyczny.

Przypominam słowa Najświętszej Maryi Panny z orędzia z La Salette: "Rzym utraci wiarę".

Mimo to, życzę wszystkim katolikom błogosławionych Świąt Zmartwychwastania Pańskiego przypominając, że niejednokrotnie w historii Zbawienia tylko "Reszta" podtrzymywała wiarę:

"Czyż nie wiecie, co mówi Pismo o Eliaszu, jak uskarża się on przed Bogiem na Izraela? Panie, proroków Twoich pozabijali, ołtarze Twoje powywracali.
Ja sam tylko pozostałem, a oni na życie moje czyhają. Lecz co mu głosi odpowiedź Boża? Pozostawiłem sobie siedem tysięcy mężów, którzy nie zgięli kolan przed Baalem" Rz 11, 2-4

Oblicza się że w czasach Eliasza Izrael mógł liczyć 5-10 milionów ludzi. Tak więc te siedem tysięcy wiernych mężów to nawet mniej niż 1%.

So kwi 11, 2020 1:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dobre wieści ze Stanów Zjednoczonych (przynajmniej dla Amerykanów). Donald Trump zatrudnił Duncana G. Stroika, jako głównego architekta/nadzorcę do projektowania nowych budynków federalnych. Stroik to projektant katolickiej, ale co ważniejsze klasycznej architektury, student profesora Thomasa Gordona Smitha (z jeszcze wtedy katolickiego) Uniwersytetu Notre Dame w South Bend, w Indianie.
Polecam obejrzeć jego dzieła a szczególnie Thomas Aquinas College Chapel
https://www.stroik.com/portfolio

So kwi 11, 2020 5:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czy aby nam wszystkim i nie tylko koronawirus nie strącił z oczu innych chorób, zagrożeń, dolegliwości? Czy już trzeba bić na alarm?

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/koronawirus-w-polsce-prof-dariusz-dudek-grozi-nam-gwaltowna-liczba-zgonow-wywolanych/kq3e1pw

Tylko koronawirus, koronawirus, a ludzie umierają na zawały, wylewy, nowotwory, cukrzyce itd..

Wt kwi 14, 2020 7:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
(ciach to nie jest miejsce promocji suspendowanych kapłanów, i jeszcze dodatkowo czyny godne potępienia. Jedziesz po bandzie i ocierasz się o łamanie zasady powrotu na forum. Kolejny taki wpis będzie zakończeniem próby -J)

Wt kwi 14, 2020 8:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
https://plejada.pl/newsy/gwiazdy-strajk ... ce/t0zff55

No i wiadomo kto z jakiej gliny ulepiony

Wt kwi 14, 2020 8:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
(ciach usunięto post cytowany)
A Ty reklamujesz nie tylko schizmatyka (i to mocno odleciałego na podstawie jakichś szemranych "objawień" oraz akt schizmy. Coraz lepiej, staczasz się w błyskawicznym tempie. Odwróć się od tego, póki Cię nie pochłonie.

Wt kwi 14, 2020 8:48 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
A Ty reklamujesz nie tylko schizmatyka (i to mocno odleciałego na podstawie jakichś szemranych "objawień" oraz akt schizmy. Coraz lepiej, staczasz się w błyskawicznym tempie. Odwróć się od tego, póki Cię nie pochłonie.

Ja nikogo nie przyjmuję bezkrytycznie, natomiast nie podoba mi się jak ludzie Kościoła przyjmują narrację świata. Jestem zwolennikiem Kościoła odgrodzonego od świata błoną półprzepuszczalną, która tylko przepuszcza od Kościoła do świata a nigdy odwrotnie.

Wt kwi 14, 2020 9:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:

Żadna niespodzianka... "Elity III RP" i celebryci już zaczną panikę siać, a Wyborcza z TVN-em podłapie i mamy gotową wojenkę na kolejne dwa miesiące jak nie lepiej. PiS pewnie znowu się ugnie, ale nie o tym tu...

Znamy już czarne marsze, ale teraz jakby wyszli na ulice i mamy epidemię, to dopiero będzie cyrk - przemoc, zakazy, łamanie prawa, konstytucji - do tych ludzi niestety nigdy nic już nie dotrze. :(

Wt kwi 14, 2020 9:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
https://plejada.pl/newsy/gwiazdy-strajkuja-przeciw-ustawie-antyaborcyjnej-wyjechaly-na-ulice/t0zff55

No zobaczymy kto jak z PiS będzie głosował, bo w Konstytucji stoi jak wół:

"Art. 38.
Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia."

Czyli nie obywatelowi, osobie, itd, itp., terminy, które można by pokrętnie interpretować jako świadomą osobę a nie "płód".

Tymczasem nawet płodowi czy zarodkowi nie można odmówić bycia człowiekiem, bo człowiek to nie tylko termin humanistyczny, ale także ściśle biologiczny. A człowiek wg biologii i medycyny zaczyna się od zapłodnienia:

Obrazek

Tak więc zobaczymy jak kto głosował.

Wt kwi 14, 2020 9:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):
Cytuj:

Żadna niespodzianka... "Elity III RP" i celebryci już zaczną panikę siać, a Wyborcza z TVN-em podłapie i mamy gotową wojenkę na kolejne dwa miesiące jak nie lepiej. PiS pewnie znowu się ugnie, ale nie o tym tu...

Znamy już czarne marsze, ale teraz jakby wyszli na ulice i mamy epidemię, to dopiero będzie cyrk - przemoc, zakazy, łamanie prawa, konstytucji - do tych ludzi niestety nigdy nic już nie dotrze. :(

Zorganizowali strajk samochodowy. Podobno posypały sie mandaty.
A Pani Ostaszewska na fb nawoluje do bojkotu ustawy a ponizej posty o biednych zwierzatkach..
To szatanskie dzieło wszyatko poprzekrecac i zwierzeta ponad ludzi wyniesc w mysleniu niektorych.
Ciekawe czy Pan Holowania sie jakos odniesie do projektu..

Wt kwi 14, 2020 9:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Ciekawe czy Pan Holowania sie jakos odniesie do projektu..

Pan Hołownia zapewne będzie przeciw - on jest przeciw w ogóle aborcji, ale uważa, że nie potrzeba do tego żadnych ustaw, żadnych "zaostrzeń". Trochę dla wegan, bo zwierzątka, tolerancja, bo otwartość, dialog itd. jeden wielki liberalny bełkot. I oczywiście złego słowa nie można mówić, bo to były dominikanin, no i...katolik. Dla mnie bardziej jako celebryta TVN-u...

Wt kwi 14, 2020 10:01 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17940 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1158, 1159, 1160, 1161, 1162, 1163, 1164 ... 1196  Następna strona