Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt cze 05, 2020 2:55 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17774 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1177, 1178, 1179, 1180, 1181, 1182, 1183 ... 1185  Następna strona
 Aktualności II 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Adam M. napisał(a):
Troche sie nie zgadzam z twoimi teoriami na temat milosci Wespecjanie, bo wynika z nich ze milosc do wlasnych dzieci to dzialanie szatana.
Nie wynika.
p.s. temat był, że natchnienia i wskazówki Boga pochodza bardziej z zewnątrz jak od wewnątrz.

N maja 17, 2020 7:33 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
W zasadzie dobre podsumowanie tej dziwnej akcji Niedźwieckiego i nie tylko
Mateusz Morawiecki na FB napisał(a):
Cały świat walczy z niespotykanym zagrożeniem, jakie niesie koronawirus. Ludzie tracą pracę, zdrowie i życie, światowa gospodarka zwalnia w tempie, jakiego nikt od dziesięcioleci nie widział. Pomimo dramatu, z jakim świat musi się mierzyć, wciąż i wciąż pojawiają się tak zwane „tematy zastępcze”, przez które niekiedy umyka nam sedno.

A dla mnie sednem publicystycznej gorączki i manipulacji ostatnich godzin nie jest żaden utwór muzyczny. Sednem jest to, jak państwo polskie, jego przedstawiciele bez względu na barwy polityczne, wreszcie my wszyscy jako Wspólnota, odnosimy się do wydarzeń w życiu naszej zbiorowości przełomowych. I tak jak niepojęte byłoby, gdybyśmy jutro nie uczcili godnie 100. urodzin naszego Wielkiego Rodaka - Karola Wojtyły, Jana Pawła II - tak trudno mi pojąć kwestionowanie godnego uczczenia rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. Zarówno ostatniej - już dziesiątej - jak i każdej innej.

Powiem bardzo wyraźnie: TAK, odwiedzenie grobów i pomników Ofiar Katastrofy Smoleńskiej było, jest i będzie naszą powinnością. Nawet w czasie epidemii. Bez takich gestów państwo staje się grupą ludzi realizujących cele zredukowane wyłącznie do zapewnienia minimum egzystencji lub jakichś ekonomicznych interesów A naród staje się tylko grupą osób posługujących się tym samym językiem. Staje się narodem bez ciągłości, bez wspólnego przywiązania do tego, co ważne, wielkie i co niesie ponadczasowe wartości.

Nie chciałbym żyć w takiej Polsce. Jako Premier i jako obywatel wierzę, że Polska i Polacy nigdy nie dadzą się zredukować do takiego poziomu.

Pn maja 18, 2020 2:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ta wypowiedź Morawieckiego była nie tylko na faceboku.
Górnolotne hasła które mają zamaskować butę władzy i być może niezrozumienie co naprawdę wkurzyło ludzi. To nie fakt że prezes poszedł na cmentarz budził oburzenie, nie to że złożył kwiaty, nie to że uczcił pamięć zmarłych. Nikt mu tego nie ma za złe. Wkurzające jest to że jednocześnie zabrania się tego reszcie.
Zresztą obraz jest podobno więcej wart niż słowa:
https://www.youtube.com/watch?v=-HvXDpWHncw
Nie da się ukryć że to co zrobił ten człowiek można nazwać prowokacją. Ale w żaden sposób nikomu nie uchybił, złożył wieniec i został potraktowany jak szmata. Nic co powie premier nie usprawiedliwi tego co na tym filmie widzimy.

Pn maja 18, 2020 3:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Co to za człowiek od składania wieńca w momencie https://youtu.be/-HvXDpWHncw?t=74 ? Już tyle razy widziałam go na różnych zadymach, że go dobrze zapamiętałam.

Pn maja 18, 2020 3:45 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Inczuczuna napisał(a):
Ale w żaden sposób nikomu nie uchybił, złożył wieniec i został potraktowany jak szmata. Nic co powie premier nie usprawiedliwi tego co na tym filmie widzimy.

Hm... Chyba nie bardzo wiesz na czym polega warta. Honorowa, bo honorowa, ze ślepakami ale warta. Facet wszedł na obszar chroniony przez tę wartę. Dopiero idiotyczne byłoby jakby nikt nie zareagował. Było by zapewne "A co to za wojsko, które pozwala intruzowi wejść a chroniony przez nie teren"

Pn maja 18, 2020 3:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
W zasadzie dobre podsumowanie tej dziwnej akcji Niedźwieckiego i nie tylko
Mateusz Morawiecki na FB napisał(a):
tak jak niepojęte byłoby, gdybyśmy jutro nie uczcili godnie 100. urodzin naszego Wielkiego Rodaka - Karola Wojtyły, Jana Pawła II - tak trudno mi pojąć kwestionowanie godnego uczczenia rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. Zarówno ostatniej - już dziesiątej - jak i każdej innej.

Czytelna cheć połączenia religii i kultu katastrofy smoleńskiej.
Indetycznie jak dzisiejszi Żydzi mieszają judaizm z holokaustem.
Ta sama strategia.

Ciekawe dlaczego, bo to działa, czy dlatego że taka mentalność?

Pn maja 18, 2020 3:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Hm... Chyba nie bardzo wiesz na czym polega warta. Honorowa, bo honorowa, ze ślepakami ale warta. Facet wszedł na obszar chroniony przez tę wartę. Dopiero idiotyczne byłoby jakby nikt nie zareagował. Było by zapewne "A co to za wojsko, które pozwala intruzowi wejść a chroniony przez nie teren"

Nie ma czegoś takiego jak warta honorowa. Jest asysta honorowa i opisują ją specjalne zasady, jak, gdzie, kiedy ale to nie ma nic wspólnego z wartą.

Pn maja 18, 2020 4:41 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Inczuczuna napisał(a):
Ta wypowiedź Morawieckiego była nie tylko na faceboku.
Górnolotne hasła które mają zamaskować butę władzy i być może niezrozumienie co naprawdę wkurzyło ludzi. To nie fakt że prezes poszedł na cmentarz budził oburzenie, nie to że złożył kwiaty, nie to że uczcił pamięć zmarłych. Nikt mu tego nie ma za złe. Wkurzające jest to że jednocześnie zabrania się tego reszcie.
Zresztą obraz jest podobno więcej wart niż słowa:
https://www.youtube.com/watch?v=-HvXDpWHncw
Nie da się ukryć że to co zrobił ten człowiek można nazwać prowokacją. Ale w żaden sposób nikomu nie uchybił, złożył wieniec i został potraktowany jak szmata. Nic co powie premier nie usprawiedliwi tego co na tym filmie widzimy.

Dokładnie odpowiedział ci PeterW
A co do prowokacji Niedźwiedzia to dziwnym trafem w czasie obchodów 100 lecia narodzin św. JPII. Przypadek? Nie sądzę.

Pn maja 18, 2020 4:43 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Niniejszy materiał zawiera jedynie nieprawdziwe informacje i służy celom rozrywkowym. Prawdziwe informacje uzyskasz tylko od instytucji państwowych:

https://www.youtube.com/watch?v=-Xqts7m ... e=youtu.be

Pn maja 18, 2020 4:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Brandeisbluesky napisał(a):
Co to za człowiek od składania wieńca w momencie https://youtu.be/-HvXDpWHncw?t=74 ? Już tyle razy widziałam go na różnych zadymach, że go dobrze zapamiętałam.

To jest prawdopodobnie osoba związana z ruchem Obywateli RP , dawniej KOD- u czyli opozycja totalna ale nie mam pewności.

Pn maja 18, 2020 5:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zarządzanie kryzysem w Trójce wejdzie do podręczników pod hasłem "Jak tego nie robić”

Pn maja 18, 2020 5:18 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Możesz się bujnąć mocno w wegance jeśli jadasz mięso, ateistce lub kobiecie innowiernej jeśli jesteś katolikiem, ale ożenek z takimi to głupota a w najlepszym wypadku ciężki krzyż na dodatek niepotrzebny.

Pilnuj się, byś nie poślubił jakiejś świętej.

Śr maja 20, 2020 9:14 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
A co jak nie była weganka a stała się weganka po ślubie? A co jak ktoś jej namieszał w głowie i przeszła do jakiegoś wyznania?
Życie nie jest czarno białe. Ma mnóstwo szarości.

Śr maja 20, 2020 12:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
A co jak nie była weganka a stała się weganka po ślubie? A co jak ktoś jej namieszał w głowie i przeszła do jakiegoś wyznania?
To jest możliwe, ale po co sobie komplikować życie od początku, na własne życzenie? Np relacje damsko-męskie po opadnięciu zadurzenia są trudne same w sobie ze wzgledu na odmienność natur, więc po co do tego dokładać jeszcze ważne życiowo różnice, np religijne?

Każda istota żyjąca lubi podobną do siebie,
a każdy człowiek tego, kto jest mu równy.
Każda istota żyjąca łączy się według swego gatunku,
a człowiek przystaje do podobnego sobie.

Syr 13, 15-16

Śr maja 20, 2020 12:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Arwena napisał(a):
Brandeisbluesky napisał(a):

To jest prawdopodobnie osoba związana z ruchem Obywateli RP , dawniej KOD- u czyli opozycja totalna ale nie mam pewności.

Dzięki. Faktycznie. To nie przypadkowa osoba. Jakaś lotna brygada. Dużo go w różnych materiałach. Nawet wywiadów udzielał, także okazało się, że znany z imienia i nazwiska.

Śr maja 20, 2020 12:45 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17774 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1177, 1178, 1179, 1180, 1181, 1182, 1183 ... 1185  Następna strona