Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So wrz 26, 2020 8:21 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18225 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1197, 1198, 1199, 1200, 1201, 1202, 1203 ... 1215  Następna strona
 Aktualności II 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Jozek - Twoje pouczenia są naprawdę mądre ale nic nie zmienią ponieważ i tak wybuchnie tu kolejny konflikt hahahaha!

Śr lip 15, 2020 11:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Zuben Ninja napisał(a):
Barney napisał(a):
Po prostu Yarpen żąda od moderacji, żeby wywiązywała sie ze swoich obowiązków.
Przedstawianie tego jako "rozkazu" (po to, by Robura "usztywnić") to dość prymitywna manipulacja. Zobaczymy, czy skuteczna.

Z boku wygląda to tak, że jeśli Robur ukarze Wespecjana za jego odmienne zdanie zgodnie z życzeniem Yarpena to tym samym okaże Yarpenowi słabość.
Do jednej próby manipulacji (Roburem - że niby jak ukaże, to eeeeeee Yarpen mu kazał itd) dodałeś drugą - że rzekomo chodzi o wyrażenie odmiennego zdania od Yarpena.

Cz lip 16, 2020 12:26 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Jako katoliczka nie powinnaś mieć nic przeciwko. Co innego Wespecjan, który jak wiemy wystąpił z Kościoła katolickiego
Jak wiemy Wespecjan wyznaje wszystkie dogmaty Kościoła katolickiego w wersji oryginalnej czyli ortodoksyjnej. I to już jest wielki "grzech" ponieważ wg niektórych "trzeba iść z duchem świata". Następny grzech to ten kiedy nie wierzy politykom pozorującym na katolików na słowo i gesty - tylko bezczelnie żąda wiary z uczynków.

Cz lip 16, 2020 1:23 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Arwena napisał(a):
Ale to zupełnie nic nie zmienia z tego co napisałam w powyższym cytowanym poście. Sądzę, że
jakby prezydent chciał się pomodlić na osobności na Jasnej Górze to by tak zrobił. Ale tutaj chciał wziąć udział w nabożeństwie , no i ok.
No ja już zacząłem jakiś czas temu różnicować ludzi na katolików z deklaracji i katolików z praktyki. I to wywołuje skandal tutaj, że ktoś się ośmielił zapytać o katolicyzm w praktyce ludzi na świeczniku, którzy go deklarują (i bynajmniej nie chodzi tu o ostentacyjne odmówienie publicznie różańca raz na jakiś czas).

Paradoksalnie katolicyzm jest bardzo przyziemną religią:
"Nie każdy kto mi mówi Mi: "Panie, Panie"!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie."

Cz lip 16, 2020 1:45 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Roburze, czekista wydał panu rozkaz:

Obrazek

Skoro jesteś niepoważny, nie pisz w temacie Aktualności II przez tydzień abyśmy mogli dokończyć dyskusje na spokojnie. Każdy twój post będzie usuwany. Polecam forum Rebelya.

Cz lip 16, 2020 2:53 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
@Yarpen

Zwróć uwagę, co napisał Wespecjan.

Cytuj:
Mam dowód (a raczej brak dowodów) na to że przez 5 lat nie zrobił nic by poprawić prawo polskie w kierunku zasad i wartości katolickich. W takim razie dlaczego pozuje jako katolik? Co to jest, jakiś "katolicyzm" bezobjawowy?

I odpowiedziałeś:
Cytuj:
Nie na temat, kłamco, czyli nie masz dowodu, a to oznacza, że jesteś zwykłym oszczercą.

Nie można udowodnić czegoś, czego nie ma. W tym przypadku musiałbyś wykazać, że Prezydent podjął jakieś działania. W ten sposób wykazałbyś błąd Wespecjana. Do tego odpowiedź była bardzo emocjonalna.
Dlatego napisałem o tych dwóch godzinach, aby na spokojnie zastanawiać się nad tym co się pisze.

ad temat

Oczywiści prezydent jak najbardziej mógłby wyjść z inicjatywą prokatolicką. Tylko banalne pytanie, czy Sejm by to uchwalił, czy nie utknęłaby w sejmowej zamrażarce?
Nie robi się czegoś co nie ma szans dalszej realizacji. Ta prosta zależność umyka często wyborcom myślącym, że każde stanowisko jest wszechwładne i nie ma ograniczeń.

Cz lip 16, 2020 4:27 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
@Wespecjan

Ponieważ już nie możesz tu odpowiadać napiszę tylko, że podtrzymuję to co napisałam w ostatnim poście do Ciebie. Twoja uwaga do niego , to subiektywne opinie, oceny. Zapoznano się z nimi i na tym koniec.

Cz lip 16, 2020 8:02 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Robur napisał(a):
@Yarpen
Zwróć uwagę, (...)

Wykasowałem pierwszą wersję odpowiedzi, bo uświadomiłem sobie, że cytując post Wespecjana pominąłeś jego bardzo istotną część: Moje pytanie.
Wespecjan napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Masz dowód, poza własnym widzimisię, że prezydent siada na tych eksponowanych ławkach, bo chce się pokazać wszystkim jako bardzo wierzący i praktykujący katolik?
Mam dowód (a raczej brak dowodów) na to że przez 5 lat nie zrobił nic by poprawić prawo polskie w kierunku zasad i wartości katolickich. W takim razie dlaczego pozuje jako katolik? Co to jest, jakiś "katolicyzm" bezobjawowy?

Niestety, to świadczy o tym, że nie zamierzasz zająć się rzeczywistym przebiegiem rozmowy, a jedynie wybronieniem Wespecjana.

Cz lip 16, 2020 8:23 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Robur napisał(a):
Oczywiści prezydent jak najbardziej mógłby wyjść z inicjatywą prokatolicką. Tylko banalne pytanie, czy Sejm by to uchwalił, czy nie utknęłaby w sejmowej zamrażarce?
Nie robi się czegoś co nie ma szans dalszej realizacji. Ta prosta zależność umyka często wyborcom myślącym, że każde stanowisko jest wszechwładne i nie ma ograniczeń.

No nie, tak to nie działa. Prezydent ubiegając się o głosy wyborców zaciągnął pewne zobowiązania dotyczące określonego programu. Wybieramy władzę - czy to prezydenta, czy Sejm - żeby realizowała ten program. Wymówka, że nie wiadomo czy uda się to uchwalić, to słaba wymówka. Prezydent ma inicjatywę ustawodawczą i jego - za przeproszeniem - psim obowiązkiem jest składać takie projekty ustaw, co do których jest przekonany, że są słuszne i potrzebne. Inaczej można by nie robić nic, bo przecież nie wiadomo, czy się uda... Każda ludzka aktywność jest obarczona tym marginesem potencjalnego niepowodzenia, ale podejmujemy ją mimo to - idziemy do pracy, choć nie wiemy na pewno, czy nas z niej za pół roku nie wywalą, albo czy firma nie upadnie, wchodzimy w związki, choć nie mamy pewności czy przetrwają próbę czasu itp. I tak samo w polityce - jeśli ktoś idzie do niej chcąc realizować określone cele czy stać na straży określonych wartości, to to robi. Z kwestii, które są poza jego wpływem, jak np. to że inne ośrodki władzy będą go blokować, nie będzie rozliczany. Będzie za to rozliczany z tego, co sam zrobił/czego zaniechał.
Po drugie akurat ten prezydent miał jak najbardziej możliwość wpływania na prace Sejmu, ponieważ większość rządząca stanowiła jego zaplecze polityczne i przynajmniej na poziomie deklaracji przedwyborczych podzielała jego przekonania i wartości, o czym świadczy choćby fakt, że ta współpraca układała się raczej zgodnie. Prezydent miał jak najbardziej możliwość negocjować podpisanie jakichś ważnych dla rządu ustaw w zamian za przegłosowanie jego projektów. Pokazał, że potrafi wymusić na rządzie czy większości sejmowej np. pewne zmiany personalne (odwołanie szefa MON czy prezesa TVP), na których mu zależało.

Cz lip 16, 2020 8:32 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Robur napisał(a):
@Yarpen

Zwróć uwagę, co napisał Wespecjan.

Cytuj:

I odpowiedziałeś:
Cytuj:
Nie na temat, kłamco, czyli nie masz dowodu, a to oznacza, że jesteś zwykłym oszczercą.

Nie można udowodnić czegoś, czego nie ma. W tym przypadku musiałbyś wykazać, że Prezydent podjął jakieś działania. W ten sposób wykazałbyś błąd Wespecjana. Do tego odpowiedź była bardzo emocjonalna.
Dlatego napisałem o tych dwóch godzinach, aby na spokojnie zastanawiać się nad tym co się pisze.

ad temat

Właśnie udowodniłeś to co Yarpen pisał ze jest parasol ochronny nad Wespecjanem. Wyzywanie od czekistow widzę jest OK. Winny jest Yarpen bo ośmiela się czegoś od maskotki forum wymagać. Groteska.

Cz lip 16, 2020 9:33 am
Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Właśnie udowodniłeś to co Yarpen pisał ze jest parasol ochronny nad Wespecjanem. Wyzywanie od czekistow widzę jest OK. Winny jest Yarpen bo ośmiela się czegoś od maskotki forum wymagać. Groteska.

O jaki parasol ochronny nad Wespecjanem Ci chodzi? Zauważ, że tylko on został ukarany mimo, że to Yarpen pierwszy zaczął go obrażać. Gdybyście byli obiektywni to oboje zostaliby ukarani za ad personam a nie tylko jedna ze stron konfliktu.

Cz lip 16, 2020 11:36 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie wtrącaj się, Zuben, bo nie wiesz o co chodzi, a się wymądrzasz.

Cz lip 16, 2020 11:45 am
Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Nie wtrącaj się, Zuben, bo nie wiesz o co chodzi, a się wymądrzasz.

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że jesteś "uczulony" na Wespecjana i Twoje posty w stosunku do niego są nasączone wrogością. Do nikogo nie masz tak negatywnego stosunku jak do Wespecjana. Z czego to wynika?

Cz lip 16, 2020 11:55 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Może zna go za dobrze? Może pamięta jak kłamie manipuluje i trolluje?

Cz lip 16, 2020 12:33 pm
Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Może zna go za dobrze? Może pamięta jak kłamie manipuluje i trolluje?

Jakoś Tobie Wespecjan szczególnie nie przeszkadza - gdybyś go tak po prostu wywalił z forum to nie miałbyś swojego chłopca do bicia. Na kim innym byś się tak wyżywał? On stanowi dla Ciebie idealną symbiozę - może sobie do woli pisać na tym forum a Ty możesz czerpać radość z krytykowania go w nieskończoność. Zupełnie jak stare małżeństwo.

Cz lip 16, 2020 12:47 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18225 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1197, 1198, 1199, 1200, 1201, 1202, 1203 ... 1215  Następna strona