Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N lut 28, 2021 12:46 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18806 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1205, 1206, 1207, 1208, 1209, 1210, 1211 ... 1254  Następna strona
 Aktualności II 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Nie odnosiłem się do reszty tylko do pobytu na cmentarzu. Nie udawaj ze nie rozumiesz. Zreszta o tym tez mówi Gawryluk.

So sie 22, 2020 5:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A ty nie udawaj że nie rozumiesz tego iż 10 kwietnia Kaczyński i PiS podpadli nie tylko tym wjazdem na cmentarz.
Zresztą nawet to nie całkiem się broni skoro w tym czasie były ograniczenia na pogrzebach do 5 osób, a raz że to nie był pogrzeb, dwa było z Kaczyńskim przynajmniej dwa razy więcej osób stojących ramię w ramię - są zdjęcia.
Prawda jest taka że PiS pokazał tego dnia wszystkim polakom coś takiego:

Obrazek

So sie 22, 2020 6:33 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wodze dalej rżniesz głupa jak to masz w zwyczaju.
Nie mówiłem o całości co do której uważałem ze powinni pierwsi trzymać się zasad które wprowadzają. Mówiłem o manipulacji mediów i to co powiedziała Gawryluk. Czemu manipulujesz i zmieniasz temat? Jak zwykle zreszta.

So sie 22, 2020 6:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To nie jest zadna manipulacja, od samego poczatku media podawaly ze Kaczynski dostal pozwolenie od zarzadu cmentarza. Natomiast jestem ciekaw czy przecietny Kowalski dostal by takie zezwolenie gdyby sie po nie zglosil?

So sie 22, 2020 10:28 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
To nie jest zadna manipulacja, od samego poczatku media podawaly ze Kaczynski dostal pozwolenie od zarzadu cmentarza. Natomiast jestem ciekaw czy przecietny Kowalski dostal by takie zezwolenie gdyby sie po nie zglosil?

Mijasz się z prawda jak zwykle
https://www.newsweek.pl/opinie/koronawi ... na/03r62b8

N sie 23, 2020 8:06 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):

Tu masz rozbijanie g*** na atomy, z góry uprzedzam że nie po twojej myśli

N sie 23, 2020 11:28 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
I kto tu jest klamca Jockey?
Troche jak twoj avatar pokazujacy Jokera z podpisem Jockey.:)

N sie 23, 2020 5:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ks. Matthew Hood odkrył na podstawie filmu ze swojego chrztu, że ten sakrament był nieważny. Pociągnęło to za sobą zakwestionowanie wielu innych sakramentów - jego własnych i przez niego sprawowanych.

https://ekai.pl/ksiadz-z-detroit-odkryl-ze-jego-chrzest-byl-niewazny-jakie-konsekwencje/

Trudno mi uwierzyć, że coś takiego mogło się wydarzyć, ale może to tylko w Ameryce tak mogło być. Wniosek chyba z tego jest taki, że dobrze jest dokumentować na filmie swoje sakramenty i kontrolować i sprawdzać, co się da kontrolować i sprawdzać.

Wt sie 25, 2020 9:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Brandeisbluesky napisał(a):
Ks. Matthew Hood odkrył na podstawie filmu ze swojego chrztu, że ten sakrament był nieważny. Pociągnęło to za sobą zakwestionowanie wielu innych sakramentów - jego własnych i przez niego sprawowanych.

https://ekai.pl/ksiadz-z-detroit-odkryl-ze-jego-chrzest-byl-niewazny-jakie-konsekwencje/

Trudno mi uwierzyć, że coś takiego mogło się wydarzyć, ale może to tylko w Ameryce tak mogło być. Wniosek chyba z tego jest taki, że dobrze jest dokumentować na filmie swoje sakramenty i kontrolować i sprawdzać, co się da kontrolować i sprawdzać.

Informacja o tym, że ks. Matthew Hood dowiedział się o nieodpowiedniej formule chrztu z wideo sakramentu pochodzi z https://www.catholicnewsagency.com/news/detroit-man-thought-he-was-a-priest-he-wasnt-even-a-baptized-catholic-42001

Wt sie 25, 2020 11:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Trudno mi uwierzyć, że coś takiego mogło się wydarzyć, ale może to tylko w Ameryce tak mogło być.

Nie tylko. 20 lat temu słyszałem o podobnej historii w Polsce. Aczkolwiek w tym przypadku sprawa wyszła w czasie święceń.

Śr sie 26, 2020 8:17 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ze względu na nieprawidłowy chrzest ks. Hood'a przeprowadzonego przez diakona Mark'a Springer'a Archidiecezja Detroit (tam gdzie sprawa miała miejsce) poszukuje innych osób, które również mogły być nieprawidłowo ochrzczone. To przecież mogli być również inni księża, którzy nie wiedzą, że ich chrzest może nie jest ważny. Jeśli ktoś kompletnie nie ma możliwości sprawdzić, jak wybrzmiała formuła ich chrztu, to nawet nie wiem, co myśleć o takich przypadkach. Mam tylko nadzieję, że Bóg patrzy ponad to i bierze pod uwagę szczerość intencji osób biorących udział w chrzcie.

Śr sie 26, 2020 1:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem

Jeśli o czymś nie wiesz to nie ponosisz winy. Zatem bez przesady z tą dokumentacją. Ponadto z żadnym innym Sakramentem nie ma takich problemów.

Cz sie 27, 2020 11:16 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ze względu na nieprawidłowy chrzest ks. Hood'a przeprowadzonego przez diakona Mark'a Springer'a Archidiecezja Detroit (tam gdzie sprawa miała miejsce) poszukuje innych osób, które również mogły być nieprawidłowo ochrzczone. To przecież mogli być również inni księża, którzy nie wiedzą, że ich chrzest może nie jest ważny. Jeśli ktoś kompletnie nie ma możliwości sprawdzić, jak wybrzmiała formuła ich chrztu, to nawet nie wiem, co myśleć o takich przypadkach. Mam tylko nadzieję, że Bóg patrzy ponad to i bierze pod uwagę szczerość intencji osób biorących udział w chrzcie.

Tutaj w chwili śmierci prawdopodobnie zadziałał by chrzest pragnienia.

Cz sie 27, 2020 11:36 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jeśli ktoś kompletnie nie ma możliwości sprawdzić, jak wybrzmiała formuła ich chrztu, to nawet nie wiem, co myśleć o takich przypadkach. Mam tylko nadzieję, że Bóg patrzy ponad to i bierze pod uwagę szczerość intencji osób biorących udział w chrzcie.

W takich przypadkach udziela się chrztu warunkowego i sprawa jest załatwiona.

Cz sie 27, 2020 11:40 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Jeśli ktoś kompletnie nie ma możliwości sprawdzić, jak wybrzmiała formuła ich chrztu, to nawet nie wiem, co myśleć o takich przypadkach. Mam tylko nadzieję, że Bóg patrzy ponad to i bierze pod uwagę szczerość intencji osób biorących udział w chrzcie.

W takich przypadkach udziela się chrztu warunkowego i sprawa jest załatwiona.

Chrzest warunkowy udziela się jeśli istnieje uzasadniona watpliwość co do ważności chrztu lub jego odbycia. Nie wystarczy jak pisze Brandi brak mozliwosci sprawdzenia czy formuła była poprawna. Nie oszukujmy sie przeciez jak ktos był 30 lat czy 40 lat temu to nie ma nagrania vhs z samej ceremoni

Cz sie 27, 2020 12:22 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18806 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1205, 1206, 1207, 1208, 1209, 1210, 1211 ... 1254  Następna strona