Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr lis 25, 2020 2:12 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18578 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1209, 1210, 1211, 1212, 1213, 1214, 1215 ... 1239  Następna strona
 Aktualności II 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Jockey napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Eposkopat już od jakiegoś czasu kieruje swoje dokumenty i oświadczenia nie do katolików, ale dla prasy lewicowej.

27 stron? A po co tyle lania wody?
Homoseksualizm to grzech wołający o pomstę to nieba a homoseksualiści nie odziedziczą królestwa niebieskiego.

A teraz wskaże Wespecjan miejsce gdzie jest napisane, że sam homoseksualizm jest karany a nie czyny homoseksualne. Homoseksualista żyjący w czystości jak najbardziej odziedziczy królestwo.
Tu jest napisane: "Mężczyźni współżyjący z sobą (...) nie odziedziczą królestwa Bożego".
Święty Paweł nie napisał że "współżycie" pomiędzy mężczyznami nie odziedziczy królestwa Bożego, ale napisał expresis verbis, że tacy mężczyźni nie odziedziczą. Do piekła idzie grzesznik a nie jego grzechy.

Homoseksualistą jest człowiek aktywny homoseksualnie, zgadzający się na to i żyjący w takich związkach a nie człowiek mający takie inklinacje czy pokusy.

Lewica chce wmówić, że homoseksualistą jest nawet ten kto ma takie myśli albo pokusy, nawet jeśli nie wchodzi w takie rzeczy - jest to całkowicie niekatolicka postawa, która to odróżnia pokusy od czynów grzesznych. Człowiek miewający pokusy nie jest grzesznikiem, pan Jezus był kuszony przez diabła, Św Paweł miał także swój "oścień".

Ktoś może rzeczywiście na wskutek wychowania czy nierównowagi hormonalnej pre czy postnatalnej mieć inklinacje homoseksualne, ale dopóki nie wejdzie w to czynami i aktem swojej woli - NIE JEST homoseksualistą. Nawet jak wejdzie, ale w końcu odrzuci i wyjdzie - przestaje być homoseksualistą. Dlatego lewica i środowiska homoseksualne zwalczają zaciekle terapie wychodzenia z homoseksualizmu, bo chcą by uznać, że człowiek rodzi się i umiera grzesznikiem.

Katolicy nie powinny przyjmować optyki ateistyczno-lewicowej, której autorzy usiłują pisać katolikom nową teologię.

So sie 29, 2020 12:50 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Czyli jednak nie homoseksualiści a osoby popełniające trzech współżycia homoseksualnego. A to różnica. Nie każdy kto ma skłonności nie walczy z nimi

So sie 29, 2020 1:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Czyli jednak nie homoseksualiści a osoby popełniające trzech współżycia homoseksualnego. A to różnica. Nie każdy kto ma skłonności nie walczy z nimi
Homoseksualistą jest osoba prowadzące aktywne życie homoseksualne.
Nikt się nie rodzi homoseksualistą.

So sie 29, 2020 1:41 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
WeźSieTato napisał(a):
Szkoda, że zacytowano taki krótki fragment. Może wrzucę szerszy:
Nawet ten szerszy fragment w żadnym momencie nie potępia homoseksualizmu, nie mówi, że to jest coś grzesznego. Przeciwnie - współczesna egzegeza z dzisiejszą interpretacją rozpatrując szerszy kontekst nie kojarzy historii Sodomy z napiętnowaniem homoseksualizmu.
Czwarty krok - redefinicja postanowień magisterium KK? Niech mnie ktoś oświeci!

Mam do Ciebie proste pytanie: Zajrzałeś w ogóle do dokumentu, który podlinkowałem? Bo patrząc na to, co napisałeś, mam prawie 100% pewności, że tego nie zrobiłeś, tylko tworzysz sobie jakieś wizje na podstawie tego, co tutaj niektórzy wypisują.
Z tego co napisałem nie można wnioskować, że moje przemyślenia oparłem na tym co twierdzą inni. Przeczytałem cały paragraf 47, który przytoczyłeś i w żadnym miejscu nie pisałem, że obecna interpretacja pochwala czyny homoseksualne dlatego nie wiem o co Ci chodzi. Na koniec zadałem pytanie z prośbą o sprostowanie, żadnych twierdzeń nie zawarłem i pozostaje mi jedynie podziękować Tobie, bo już mam jasność co do tego. Chodzi o homoseksualizm, a nie czyny homoseksualne, które dla popełniających je ludzi czyni z nich kandydatów do wiecznego potępienia.

Teraz ja zadam Tobie proste pytanie, czy możesz przytoczyć fragmenty z dokumentu lub na nie wskazać, w których są zapisy bezpośredniego potępienia czynów homoseksualnych? Wystarczy potwierdzenie, że one tam są, przeczytałeś całość więc nie mam powodu Tobie nie wierzyć.

So sie 29, 2020 1:54 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Jockey napisał(a):
Homoseksualistą jest osoba prowadzące aktywne życie homoseksualne.
Nikt się nie rodzi homoseksualistą.

Widzę problem z podstawami a konkretnie z definicjami. Homoseksualista to osoba mająca skłonności do swojej płci. Polecam Katechizm tam jest opisane dokładnie co jest złe i co Kościół potępia.

So sie 29, 2020 2:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Teraz ja zadam Tobie proste pytanie, czy możesz przytoczyć fragmenty z dokumentu lub na nie wskazać, w których są zapisy bezpośredniego potępienia czynów homoseksualnych?

Tak ciężko sięgnąć i doczytać? Najwyraźniej czekasz, aż ktoś go przestudiuje za Ciebie i podsunie gotowe fragmenty na ten temat. Musisz mi wybaczyć, ale nie będę za Ciebie odrabiał pracy domowej. Dokument w wersji pdf masz tutaj.
Zapraszam do lektury.

So sie 29, 2020 2:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Homoseksualista to osoba mająca skłonności do swojej płci.
Bzdura i lewicowy bełkot. To tak jakby powiedzieć, że grzesznik to osoba ze skłonnościami do, kuszona do grzechu.

Wy "katolicy" postępowi przejęliście język lewicy i ateistów i gadacie jak oni.

So sie 29, 2020 2:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
Brandeisbluesky napisał(a):
Czy w związku z paragrafem 47. zmienia się pojęcie grzechu sodomskiego? https://diecezjasandomierska.pl/katecheza-373-grzechy-wolajace-o-pomste-do-nieba-grzech-sodomski/

Pod jakim względem zmienia?

Pod względem definicji czy znaczenia tego grzechu w świetle przytoczonego dokumentu. Czy tekst ze strony diecezji od czasu wydania dokumentu jest poprawny, czy już nie? Wydaje mi się, że w świetle dokumentu definicja grzechu sodomskiego zmienia się. Miałam rozmowę z córką na ten temat. U niej na religii w ogóle nie mówi się o grzechu czynów homoseksualnych w Sodomie, tylko tak, jak przedstawia to dokument. W moim przekonaniu zamysł przedefiniowania grzechu sodomskiego jest taki, by ludzie nie żyli w przekonaniu, że czyny homoseksualne są jakimś szczególnie ciężkim grzechem, w każdym razie nie gorszym niż 'uchybienie gościnności, wrogość i przemoc wobec obcego,' i grzechem, za który miasto zostało zniszczone.

So sie 29, 2020 2:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zaś moim zdaniem tworzysz kolejną teorię spiskową, bo dokument KEP czytałaś w poszukiwaniu rzeczy, do których można się przyczepić.

So sie 29, 2020 2:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przypomniało mi się, kto głosił taką egzegezę, jaka jest przedstawiona w dokumencie w odniesieniu do grzechu sodomskiego. Jest to były ksiądz katolicki, emerytowany już , dla wielu (dla mnie też) kontrowersyjny naukowiec John Dominic Crossan.

Zaś moim zdaniem tworzysz kolejną teorię spiskową, bo dokument KEP czytałaś w poszukiwaniu rzeczy, do których można się przyczepić.

Mnie nic do Twoich opinii. Myśl sobie, co chcesz. Przecież widzę, co się dzieje na przestrzeni lat.

So sie 29, 2020 2:35 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Teraz ja zadam Tobie proste pytanie, czy możesz przytoczyć fragmenty z dokumentu lub na nie wskazać, w których są zapisy bezpośredniego potępienia czynów homoseksualnych?

Tak ciężko sięgnąć i doczytać? Najwyraźniej czekasz, aż ktoś go przestudiuje za Ciebie i podsunie gotowe fragmenty na ten temat.
To Ty tego nie zrobiłeś? Bo piszesz, że czekam, a ja założyłem, że właśnie przestudiowałeś. Kulturalnie poprosiłem, a kolega taki nieżyczliwy. Nawet nie potwierdzisz, że fragmenty owe są tam zawarte? Rozumiem troskę o innych, by poszerzali wiedzę w temacie, bo lepiej się żyje w społeczeństwie bardziej wyedukowanym ale tu chodzi tylko o potwierdzenie. Z dokumentem zapoznam się oczywiście jednak nie dzisiaj (czas).

So sie 29, 2020 2:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem

Mnie nic do Twoich opinii. Myśl sobie, co chcesz. Przecież widzę, co się dzieje na przestrzeni lat.

Nic nie widać z tego, co sobie wymyślasz i tutaj opowiadasz. Za to widać, że wyrywasz z dokumentów Kościoła pojedyncze zdania lub fragmenty, do których dorabiasz spiskowe teorie dziejów.

So sie 29, 2020 2:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem

Nic nie widać z tego, co sobie wymyślasz i tutaj opowiadasz. Za to widać, że wyrywasz z dokumentów Kościoła pojedyncze zdania lub fragmenty, do których dorabiasz spiskowe teorie dziejów.

Skoncentrowałam się na zrozumieniu grzechu sodomskiego w dokumencie. Owe rozumienie jest przedstawione w paragrafie 47. Na dla mnie nową (taką samą jak w dokumencie) egzegezę przestawioną w mediach amerykańskich zwróciłam uwagę wiele lat temu, bo sądziłam, że jest kłamliwa, gdyż nie była zgodna z tym, czego mnie uczono. Teraz okazuje się, że będzie to oficjalna egzegeza w Polsce.

Niepotrzebnie dorabiasz dodatkową otoczkę spiskowej teorii do sprawy. Uważam, że to nieuczciwe.

Napisałeś o dokumencie, to sam napisz, co dla Ciebie jest w nim istotne.

So sie 29, 2020 2:58 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
@Brandeisbluesky, @Wespecjan - Yarpen Zigrin ma raczej rację (nie piszę tutaj o jego nieuczciwym oskarżaniu Was o wpisywanie się w narrację spiskowej teorii dziejów). Przejrzałem dokument, przeczytam w całości innym razem ale znalazłem fragment, który powinien rozwiać niektóre Wasze wątpliwości:
Cytuj:
40. Kościół katolicki (...)jednoznacznie odrzuca postawę lekceważenia płci jako daru Bożego, a w odniesieniu do homoseksualizmu i transseksualizmu odróżnia skłonności od wewnętrznych ich akceptacji i czynów. Same w sobie skłonności nie powodują zaciągnięcia winy moralnej.Natomiast jednoznacznie negatywnie jest oceniana ich wewnętrzna akceptacja, ich rozbudzanie w sobie, ich rozpowszechnianie oraz zachowania stanowiące uległość wobec tych skłonności, czyli akty homoseksualne i tak zwana zmiana płci.
Jedyna wątpliwość może pojawić się po zapoznaniu z poniższym zapisem:
Cytuj:
W refleksji moralnej nad tymi zachowaniami Kościół nie wyklucza, że „w określonych przypadkach mogą zachodzić okoliczności zmniejszające lub nawet uwalniające od moralnej winy” (Kongregacja Nauki Wiary. List do biskupów Kościoła katolickiego o duszpasterstwie osób homoseksualnych. Rzym 1986 nr 11).
Należałoby w tym momencie sięgnąć do wspomnianego listu i doczytać o jakie to "określone przypadki" chodzi, zakładając, że jest to tam wyjaśnione, bo jeśli nie, to jednak Yarpenie można snuć na tej podstawie różne domysły.

So sie 29, 2020 3:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
WeźSieTato napisał(a):
@Brandeisbluesky, @Wespecjan - Yarpen Zigrin ma raczej rację
Cytuj:
40[/b]Natomiast jednoznacznie negatywnie jest oceniana ich wewnętrzna akceptacja, ich rozbudzanie w sobie, ich rozpowszechnianie oraz zachowania stanowiące uległość wobec tych skłonności, czyli akty homoseksualne i tak zwana zmiana płci.
No ale w czym troll yarpen ma rację, a ja nie, bo ja twierdzę to samo co w tym zacytowanym fragmencie, że homoseksualistą nie jest człowiek z pokusami i tendencjami homoseksualnymi tylko ten, który aktem woli wchodzi w to.
Kłamcą nie jest osoba z tendencją do koloryzowania tylko ten kto uległ i skłamał, złodziejem nie jest osoba, której przez myśl przechodzi często by coś podwędzić, tylko ten kto coś ukradł. Itp itd

Jeśli katolik zgodzi się z lewicą i ateistami że homoseksualistą jest już nawet osoba z inklinacjami homoseksualnymi to także musi się zgodzić, że
sama pokusa jest grzechem. Są osoby które mają różne pokusy w różnych dziedzinach, ktoś do chciwości, ktoś przeciwko 6 przykazaniu, ale nie grzeszą dopóki nie idą za tym. Dlatego nie ma żadnej "orientacji homoseksualnej" tak jak nie ma orientacji złodziejskiej czy orientacji cudzołożnej. Ktoś jest z różnych powodów (biologicznych czy środowiskowych czy kombinacji takowych) kuszony bardziej do tego grzechu a ktoś do innego. Ale każdy ma wolę by w to wejść albo nie. Są osoby ze skłonnościami do słodyczy a są i osoby ze skłonnościami do alkoholu. Ale skłonności to nie grzech. Dopiero obżarstwo i pijaństwo nimi są.

WeźSieTato napisał(a):
Jedyna wątpliwość może pojawić się po zapoznaniu z poniższym zapisem:
Cytuj:
W refleksji moralnej nad tymi zachowaniami Kościół nie wyklucza, że „w określonych przypadkach mogą zachodzić okoliczności zmniejszające lub nawet uwalniające od moralnej winy” (Kongregacja Nauki Wiary. List do biskupów Kościoła katolickiego o duszpasterstwie osób homoseksualnych. Rzym 1986 nr 11).
Należałoby w tym momencie sięgnąć do wspomnianego listu i doczytać o jakie to "określone przypadki" chodzi
Słusznie pan upomina się do określenia tych "określonych przypadków" ale wątpię czy pan się ich doczeka tak jak nigdy nie doczekaliśmy się dania przykładów tych szczególnych przypadków gdzie można udzielić Komunii rozwodnikowi w ponownym związku na co zezwalała Amoris Laetitia.

So sie 29, 2020 3:27 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18578 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1209, 1210, 1211, 1212, 1213, 1214, 1215 ... 1239  Następna strona