Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N mar 07, 2021 8:03 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18825 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1219, 1220, 1221, 1222, 1223, 1224, 1225 ... 1255  Następna strona
 Aktualności II 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Rozumiem, że wyciąganie kapłana za fraki podczas nabożeństwa i wleczenie go po schodach na podstawie wprowadzonego bezprawnie terroru sanitarnego nie budzi w Was najmniejszego odruchu sprzeciwu?

Pn paź 19, 2020 7:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Normalnej osobie można by to wytłumaczyć, ale nie antycovidowemu fanatykowi z klapkami na oczach.

Pn paź 19, 2020 7:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A masz coś do powiedzenia oprócz tych przysrywek ad personam?

Pn paź 19, 2020 7:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tobie w tej kwestii? Nic. Nie ma sensu tracić czasu.

Pn paź 19, 2020 7:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dzisiaj 36 rocznica męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki.

Dokładnie 36 lat temu 19 października w bestialski sposób zamordowany przez funkcjonariuszy SB został kapelan Solidarności.

Polecam dziś na TV Trwam o 23.00 film dokumentalny "Jestem gotowy na wszystko"

Pn paź 19, 2020 9:29 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Tak naprawdę nie wiadomo czy to dzisiaj mija te 36 lat. Czy przez przypadek nie utopiono go parę dni po śmierci. Zdania historyków są podzielone jaka mogła być kolejność zdarzeń.

Pn paź 19, 2020 10:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Tobie w tej kwestii? Nic.

Tak właśnie myślałem.

Cytuj:
Nie ma sensu tracić czasu.

Masz rację. Zwłaszcza mojego.

Wt paź 20, 2020 12:20 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
No sam przytoczyłeś notatkę, że ten ksiądz jest suspendowany i de'facto zorganizował to nabożeństwo nielegalnie - ot - wprowadził za klauzurę "cywili", do domu zakonnego (bez zgody przełożonych), w którym nie ma prawa przebywać... Nakaz jest taki, że może być tylko określona liczba osób/m2 i do tego muszą mieć maseczki. Skoro sobie radośnie to olali (nie widać całości, ale po usytuowaniu drzwi i ołtarza to raczej jakaś mała klitka), bo wiedzą lepiej i w ogóle..

Nie zdziw się tylko jak władza wejdzie Ci do domu i wyciągnie za fraki bo zaprosiłeś znajomych a uprzejmy sasiad doniesie..
Cela kapłana to nie miejsce publiczne a tryb eksmisji nie wygląda w ten sposób.

Wt paź 20, 2020 4:51 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Sachol ale uważasz ze ksiądz może stać ponad prawem? To nie było prywatne spotkanie a nabożeństwo. Może być ze nabożeństwo prywatne ale według dekretu w mojej diecezji noe mogą do domów zakonnych wchodzić osoby postronne i w nabożeństwach i mszach w kaplicach domów zakonnych nie mogą brać udziału osoby postronne. To obowiązuje od marca aż do odwołania.
Skoro ksiądz zorganizował prywatnie nabożeństwo i nie przestrzega prawa obowiązującego to niestety ale sam jest winien temu co się stało. Na pewno żaden biskup za nim się nie ujmie. Już pomijam to co ktoś pisał ze jest on obłożony suspensa czyli już wcześniej wypowiedział posłuszeństwo biskupowi. I to jakoś (co mnie nie dziwi) nie oburza naszego namawiającego do nieposłuszeństwa biskupom polexita

Wt paź 20, 2020 7:26 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Tak poszukałem i oto co znalazłem
https://misyjne.pl/interwencja-policji- ... niu-wideo/
Ksiądz suspendowany, policję wezwali współbracia z zakonu

Wt paź 20, 2020 8:37 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Brutalna prawda, która dla zwolenników ks. Woźnickiego i Mszy Trydenckiej jest nie do przełknięcia.

Wt paź 20, 2020 8:46 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Brutalna prawda, która dla zwolenników ks. Woźnickiego i Mszy Trydenckiej jest nie do przełknięcia.

To że ks. Woźnicki odprawial akurat Msze Trydencka nie ma nic w sprawie do rzeczy.

Wt paź 20, 2020 8:58 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Jednak uważam że pomimo że ksiądz suspendowany to dalej kapłan,ubrany w szaty liturgiczne a widzę że został potraktowany jak pospolity przestępca i to mi się bardzo nie podoba...Nie jestem zwolennikiem tego księdza,kilka razy gdzieś mi się przewinąl na YT,Jednak kapłanowi należy się szacunek.Brak słów

Wt paź 20, 2020 9:21 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
artur96 napisał(a):
Jednak uważam że pomimo że ksiądz suspendowany to dalej kapłan,ubrany w szaty liturgiczne a widzę że został potraktowany jak pospolity przestępca i to mi się bardzo nie podoba...

Szaty liturgiczne nie dają immunitetu.

Cytuj:
Nie jestem zwolennikiem tego księdza,kilka razy gdzieś mi się przewinąl na YT,Jednak kapłanowi należy się szacunek.

I był potraktowany z szacunkiem, ale w momencie, kiedy zachował się nieodpowiednio, to go wyniesiono z mieszkania. Został ostrzeżony, że niezastosowanie się do poleceń może poskutkować użyciem siły, więc pretensje może mieć tylko do siebie.

Wt paź 20, 2020 9:38 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
artur96 napisał(a):
Jednak uważam że pomimo że ksiądz suspendowany to dalej kapłan,ubrany w szaty liturgiczne a widzę że został potraktowany jak pospolity przestępca i to mi się bardzo nie podoba...Nie jestem zwolennikiem tego księdza,kilka razy gdzieś mi się przewinąl na YT,Jednak kapłanowi należy się szacunek.Brak słów

Umyka ci jedno. To właściciel miejsca jakim jest zakon wezwał policję. To tak jakby u ciebie w mieszkaniu dziki lokator coś wyczyniał a ty wezwałeś policję. Przypomnę ten ksiądz nie powinien mieszkać w tym domu zakonnym. Został suspendowany i wydalony z zgromadzenia. Nie chciał mimo tego opuścić domu zakonnego zgromadzenia. Nawet pomijając to według ich wewnętrznych przepisów w celi może się znajdować max 1 gość a mamy ich 7 czy 9.

Generalnie takie podsumowanie z Terlikowskiego:
1. Ksiądz jest suspendowany
2. Ksiądz już dawno powinien zostać wyrzucony z terenu klasztoru bowiem przebywał w nim, jako wydalony ze zgromadzenia, nielegalnie.
3. Policja nie interweniowała z powodu Mszy świętej, ale z powodu naruszenia jasnych i konkretnych zasad sanitarnych. Kościoły i kaplice nie są miejscami, które wyjęte są z jurysdykcji państwa i jeśli łamane są w nim normy prawa, to policja ma obowiązek interweniować.
4. Ksiądz narażał nie tylko siebie, ale także swoich współbraci zakonnych i to oni wezwali policję.
5. to, co od dawna wyprawia ten duchowny szkodzi zarówno Kościołowi, jak i środowiskom Tradycji.

Tyle redaktor terlikowski w linku który zamieściłem w poprzednim poście ale jakoś obrońcy nie potrafili się doczytać powodów. Jakie to typowe.

Wt paź 20, 2020 10:22 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18825 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1219, 1220, 1221, 1222, 1223, 1224, 1225 ... 1255  Następna strona