Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N lip 12, 2020 2:30 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 977 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66  Następna strona
 Polska 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polska
Maria-Magdalena napisał(a):
Protest w sprawie suwerenności i obrony polskiej demokracji
https://www.protestuj.pl/

Popieram. Dosc tego.
Ten bufon jeszcze smial wytykac ludziom ze bili brawo na trybunach podczas debaty w UE.
BTW pokaz niemieckiej 'kultury' moglem podziwiac w Muzeum Powstania Warszawskiego...
Lewactwo musi sie nauczyc szanowac Polske i o tym pieknie mowila Beata Szydlo.

Cz sty 21, 2016 1:24 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mareta napisał(a):
Więcej takich filmików w necie, może się obudzimy.
Kiedyś pewien mężczyzna udawał nieprzytomnego na ulicy, niestety rezultat był podobny.

Nie sądzę, że się obudzimy. Nasz katolicyzm jest niestety odpustowy, ludowy. Traktujemy bliźniego tak jak kapłan i lewita z przypowieści o miłosiernym Samarytaninie. Katolicy w Polsce ponoć stanowią ponad 90%, tych co regularnie uczestniczą w e Mszy św. jest ok 40%. Ilu przeszło obok tego chłopca? Ilu zadowoliło się tylko odpowiedzią, że czeka na mamę? A ilu pomogło? Dlaczego tak się dzieje? Ze strachu. Przed czym? Przed tym, że trzeba będzie poświęcić trochę czasu na pomoc, a ten jest bezcenny. Jeżeli nie mamy czasu dla Jezusa (w każdym mieszka Jezus), to tym bardziej nie oddamy za Niego życia. Ot, taka jest nasza wiara. Kieruje nią wygodnictwo i strach.

Cz sty 21, 2016 1:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A swoją drogą ciekawa jestem czy ta pani, która rzeczywiście przejęła się losem chłopca była katoliczką, w ogóle wierzącą czy może ateistką?

Cz sty 21, 2016 2:17 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Małgosiu, a ma to znaczenie?

Te osoby, które pomogły okazały się po prostu ludźmi. I tyle.

Cz sty 21, 2016 3:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Torri napisał(a):

Nie ma, oczywiście, że nie ma, ale dla mnie, gdzie priorytetem jest Ewangelia jest to bardzo przykre, że tak wiele osób przeszło obojętnie, a większość, zdecydowana, to katolicy. No cóż: "pokaż mi swoja wiarę bez uczynków, a ja pokaże ci swoja z uczynków", jak mówi Apostoł Jakub w swoim Liście.

Cz sty 21, 2016 3:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Małgosia napisał(a):
Torri napisał(a):

Nie ma, oczywiście, że nie ma, ale dla mnie, gdzie priorytetem jest Ewangelia jest to bardzo przykre, że tak wiele osób przeszło obojętnie, a większość, zdecydowana, to katolicy. No cóż: "pokaż mi swoja wiarę bez uczynków, a ja pokaże ci swoja z uczynków", jak mówi Apostoł Jakub w swoim Liście.

Zgadzam się z Torri, że po prostu zadziałał ludzki odruch.
Wydaję mi się że większość ludzi (w tym katolicy, choć innowiercy również) zraziła się do pomagania. Pamiętam jak dałam jakiemuś proszącemu panu chleb, gdy odwróciłam się widziałam jak wyrzucił do kosza, natomiast ja w pracy tego dnia nie miałam chleba.
Nadziałam się również prawdopodobnie na oszustkę, skromnie ubrana starsza kobieta, ja wtedy byłam w widocznej ciąży, prosiła mnie o chleb, weszłam z nią do supermarketu i zrobiłam jej zakupy. Potem przez przypadek dowiedziałam się, że ta kobieta wcale nie jest biedna, wręcz przeciwnie.
Jednak nikogo nie oceniam, pomagam dalej, a nuż ktoś naprawdę będzie pomocy potrzebował :)
Słyszałam także o eksperymentach jakie ludzie robią, żeby sprawdzić czy ktoś w wigilię przyjmie niespodziewanego gościa.
Dawno temu na innym forum jeden mężczyzna chwalił się, że odwiedził 15 rodzin i żadna nie przyjęła go do stołu, za to lodówkę ma pełną jedzenia, wystarczyło poprosić, w Święta nie odmawiają ludzie tak łatwo, ale nie pomyślał o tym że zrobił tych ludzi w konia.

Cz sty 21, 2016 5:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Głos prymasa bpa Wojciecha Polaka, wielce wymowny w naszej rzeczywistości:
Szanując zdobycze demokratycznego państwa, życie społeczne winno toczyć się w dialogu i w dyskursie - przy wzajemnym, elementarnym szacunku. Mimo głębokich różnic należy szukać spoiwa, które łączy. A jako chrześcijan winna nas cechować miłość, także do inaczej myślących i do nieprzyjaciół. Jest to principium, o którym mówił Chrystus. Miłość nieprzyjaciół - czy mówiąc dzisiejszym językiem: "wrogów politycznych" - jest tą podstawą, bez której nie można mówić o prawdziwym chrześcijaństwie.
http://www.deon.pl/religia/duchowosc-i- ... ywiad.html

Cz sty 21, 2016 5:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jaśminowa napisał(a):
Pamiętam jak dałam jakiemuś proszącemu panu chleb, gdy odwróciłam się widziałam jak wyrzucił do kosza, natomiast ja w pracy tego dnia nie miałam chleba.
skromnie ubrana starsza kobieta, ja wtedy byłam w widocznej ciąży, prosiła mnie o chleb, weszłam z nią do supermarketu i zrobiłam jej zakupy. Potem przez przypadek dowiedziałam się, że ta kobieta wcale nie jest biedna, wręcz przeciwnie.

Dobrze, że nie usłyszałaś paru "łacińskich", rynsztokowych wyrażeń.
Też daję chleb. Sąsiadka dała potrzebującej płaszcz, który wisiał potem niedaleko posesji, na drzewie.
Widziałam dzieci, które zbierają pieniądze,oddają je opiekunom, a oni potem kupują alkohol. Jak dziecko nie przyniesie dużo- dostaje w skórę.

Cz sty 21, 2016 9:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mój profesor z KNS (Katolicka Nauka Społeczna) mówił: wolę być naiwny i dać komuś, kto mnie okłamuje, niż widzieć oszusta w każdym proszącym i nie dać rzeczywiście potrzebującemu. I ja do tej zasady się stosuję. Nie zbiednieję jeśli kupię chleb, który potem wyląduje w koszu niż przejść obojętnie obok proszącego z założeniem, że to oszust. Ja od tych kilku czy nawet kilkunastu złotych nie zbiednieję, a nigdy sumienie nie wyrzuci mi, że byłam jak ten kapłan i lewita.

Cz sty 21, 2016 10:20 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Osobiście od dłuższego już czasu pieniędzy nie daję żadnym osobom proszącym o pomoc pod marketami, na parkingach, na ulicy. Tutaj akurat stanowczo mówię nie.

Natomiast jeśli ktoś prosi o jedzenie to zrobię mu jakieś zakupy, bądź dam coś z moich jeśli bardzo się spieszę i nie mam możliwości jeszcze raz cofać się do sklepu (bo jakoś zazwyczaj podchodzą jak się wychodzi, a nie
wchodzi). Nie wiem jak bym zareagowała, jakby zobaczyła, że ktoś to jedzenie wyrzuca, ale do tej pory się z tym nie spotkałam.
Oddajemy też regularnie ubrania i zabawki, z których dzieci wyrosły, no i po generalnych porządkach w naszych szafach.

Finansowo, tak stricte, wspieram tylko zorganizowane akcje - przez różne fundacje.
No i oczywiście 1%.

Cz sty 21, 2016 10:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Torri napisał(a):
Osobiście od dłuższego już czasu pieniędzy nie daję żadnym osobom proszącym o pomoc pod marketami, na parkingach, na ulicy. Tutaj akurat stanowczo mówię nie.

Ja tez nie daje pieniędzy.
Torri napisał(a):
Nie wiem jak bym zareagowała, jakby zobaczyła, że ktoś to jedzenie wyrzuca, ale do tej pory się z tym nie spotkałam.

ja wiem. Zapamiętałabym tę osobe i już nie dałabym jedzenia, ale tylko tej osobie :).
Torri napisał(a):
Oddajemy też regularnie ubrania i zabawki, z których dzieci wyrosły, no i po generalnych porządkach w naszych szafach.

Ostatnio moja córka, która mieszka w Warszawie spieszyła się i nie mogła ze mną długo rozmawiać. Dokąd się spieszyła? Zanieść zimową kurtke, która zostawiła właśnie, jak ktoś będzie potrzebował, bo koleżanka zorganizowała akcje dla dzieci imigrantów w Berlinie. Dziwne, prawda? W Berlinie :). Tak, w Berlinie pod ambasadą koczuje mnóstwo ludzi, a dzieci bez czapek i kurtek. Koleżanka córki z jeszcze jedną młoda kobieta widząc to, zaczęły oddawać swoje czapki, ale nie wszystkim wystarczyło, więc zakładały na głowę rajstopy, bo był mróz. Po powrocie do Polski postanowiły zebrać ubrania i zawieźć je tym ludziom.
Moze niektórzy zaraz mnie tu napadną, że skoro Niemcy ich wpuściły to niech o nich sie martwia, ale to jest sprawa sumienia i empatii i nie można byc Piłatem.

Cz sty 21, 2016 11:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Torri napisał(a):

No i oczywiście 1%.

Oddajemy,żeby mieć porządek, wolne półki i...... dobre samopoczucie.

Cz sty 21, 2016 11:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mareta napisał(a):

No nie wiem. Nie mówiłabym tak o wszystkich. A i intencji Torii tez nie oceniałabym tak, bo nie znam ich. Z jednego zdania trudno ocenić. Niejednokrotnie łatwiej zanieść do pojemnika na używana odzież, albo zwyczajnie do śmieci.

Cz sty 21, 2016 11:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Małgosia napisał(a):
mareta napisał(a):

No nie wiem. Nie mówiłabym tak o wszystkich. A i intencji Torii tez nie oceniałabym tak, bo nie znam ich. Z jednego zdania trudno ocenić. Niejednokrotnie łatwiej zanieść do pojemnika na używana odzież, albo zwyczajnie do śmieci.

Nie oceniam, piszę o sobie i osobach z mojego otoczenia. Używaną odzież też wyrzucam do pojemników, chociaż nie mam pojęcia, co dalej tym się dzieje. Czy ktoś korzysta, czy tym handluje, nie wiem. ;) ;)

Cz sty 21, 2016 11:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mareta napisał(a):
Używaną odzież też wyrzucam do pojemników, chociaż nie mam pojęcia, co dalej tym się dzieje. Czy ktoś korzysta, czy tym handluje, nie wiem.

Hahahaha, czytam GW :D, a poważnie to czytałam o tym gdzieś indziej (był z nim wywiad). Teraz na szybko tylko to znalazłam:
http://wyborcza.pl/duzyformat/1,140253, ... erium.html

Cz sty 21, 2016 11:42 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 977 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66  Następna strona