Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N mar 07, 2021 8:36 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 655 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 44  Następna strona
 Ks.Lemański na emeryturze 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ks.Lemański na emeryturze
pilaster napisał(a):
Gdyby abp Hoser nie uważał "in vitro" za zbrodnię, to z kolei ks Lemański by je za tokową uważał. :no:

I bardzo dobrze, że arcybiskup odwołał ks. Lemańskiego.

Wt lip 09, 2013 12:09 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Bardzo dobry komentarz o. Kowalczyka.

Co by było, gdyby dziennikarz „Newsweeka” wyśmiał publicznie jakąś wypowiedź swego redaktora naczelnego? Albo co by się stało z jakimś pisarczykiem „Wyborczej”, który by oznajmił, że to, co robi jego szef pozywając uczciwych ludzi do sądu, to kompletna żenada? Czyż owi szermierze słowa nie wylecieliby z hukiem, a w dodatku z jakimś „wilczym biletem”, tak że trudno by im było znaleźć pracę w uprawianym zawodzie? Linia tych ośrodków medialnych wydaje się być jasna, wiadomo, komu trzeba przywalać, a o czym nigdy nie pisze się źle. Ci sami jednak ludzie cmokają z radości, kiedy ktoś z wnętrza Kościoła, najlepiej kapłan, źle mówi o biskupach i podważa listy episkopatu.

Co sądzić o księdzu, który jest lansowany, broniony, podziwiany przez media, które zasadniczo są wrogie nauczaniu Kościoła katolickiego i w ważnych sprawach głoszą opinie całkiem sprzeczne z Katechizmem? Co się właściwie dzieje, kiedy ci, którzy są za aborcją, „małżeństwami” homoseksualnymi, eutanazją, seksualną demoralizacją dzieci itp., rozrywają szaty, że oto jakiemuś katolickiemu kapłanowi dzieje się straszna krzywda ze strony jego przełożonych? Co sądzić o duchownym, z którego robią gwiazdę medialną ci sami, którzy pompują do roli autorytetów różnych celebrytów, drwiących brutalnie z Kościoła?

http://areopag21.pl/madremu_wystarczy/a ... .html#last

Mniej więcej na tym polega cała hipokryzja obrony ks Lemańskiego.

Wt lip 09, 2013 12:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
pilaster napisał(a):
z którym prowadzi swoją prywatną wojenkę nie wiadomo o co
Może po prostu chce obirkiem zostać z zawodu.

Wt lip 09, 2013 1:26 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Weź na warsztat dokument Komisji Episkopatu Polski "O wyzwaniach bioetycznych, przed którymi stoi współczesny człowiek" i zacytuj mi z niego zwroty, które "ranią drugą osobę".

Sądzę, tak jak ks. Lemański, że epatowanie sformułowaniami: "zabicie", "zabójstwo" jest krzywdzące w stosunku do ludzi, którzy pracują nad tą metodą i ludzi, którzy korzystali z tej metody... Nie jestem zwolennikiem metody in vitro, ale jak widzę jak wypowiadają się z agresją osoby duchowne i świeckie przeciw tej metodzie, to mnie przeraża i odpycha od nich... :(

Wt lip 09, 2013 1:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
donaldzik86 napisał(a):
Nie jestem zwolennikiem metody in vitro, ale jak widzę jak wypowiadają się z agresją osoby duchowne i świeckie przeciw tej metodzie, to mnie przeraża i odpycha od nich... :(
To już nie wolno mieć poglądów innych niż donaldzik? Rozumiem, jakby przerażającym dla Ciebie było wypowiadanie się z agresją o poczętych z IVF. Ale o samej metodzie? Metody agresja nie boli.

Wt lip 09, 2013 1:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
donaldzik86 napisał(a):
Weź na warsztat dokument Komisji Episkopatu Polski "O wyzwaniach bioetycznych, przed którymi stoi współczesny człowiek" i zacytuj mi z niego zwroty, które "ranią drugą osobę".

Sądzę, tak jak ks. Lemański, że epatowanie sformułowaniami: "zabicie", "zabójstwo" jest krzywdzące w stosunku do ludzi, którzy pracują nad tą metodą i ludzi, którzy korzystali z tej metody...

Ja cię nie pytam o to, co sądzisz. Proszę, abyś przytoczył mi zwroty z tego dokumentu, które ranią inne osoby.

Bo to, że w trakcie procedury dochodzi do zabicia poczętych w jego trakcie ludzi, jest faktem i nie można udawać, że to nie ma miejsca.

Wt lip 09, 2013 1:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
zefciu napisał(a):
pilaster napisał(a):
z którym prowadzi swoją prywatną wojenkę nie wiadomo o co
Może po prostu chce obirkiem zostać z zawodu.

Najwyraźniej. :roll:

I dlatego próbuje odejść z jak największym hukiem próbując sprowokować biskupa do jakiejś gwałtownej reakcji na rzucane przez siebie insynuacje. :no:

Jest inaczej Blog człowieka leniwego

Wt lip 09, 2013 1:47 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Każdy inaczej ocenia ks. Lemańskiego. Widze, że zrobiły się tak jakby dwa przeciwstawne obozy. Kluczowe jest chyba to jaki sprawa będzie miała finał :D Jak myślicie Watykan go ocali?

Wt lip 09, 2013 2:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mugen napisał(a):
Jak myślicie Watykan go ocali?

Przed czym?

Jest inaczej Blog człowieka leniwego

Wt lip 09, 2013 2:23 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
pilaster napisał(a):
Metody agresja nie boli.

Ale dla ludzi, którzy z niej korzystali i ludzi, którzy ją przeprowadzają już tak...
Ja cię nie pytam o to, co sądzisz. Proszę, abyś przytoczył mi zwroty z tego dokumentu, które ranią inne osoby

Przytoczone poniżej...
donaldzik86 napisał(a):
Sądzę, tak jak ks. Lemański, że epatowanie sformułowaniami: "zabicie", "zabójstwo" jest krzywdzące w stosunku do ludzi, którzy pracują nad tą metodą i ludzi, którzy korzystali z tej metody...

Bezpośrednio nie ranią, ale wynika z nich jedno, że piętnują ludzi, którzy pracują nad tą metodą, i ludzi którzy z niej korzystają.

Wt lip 09, 2013 2:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pilaster napisał(a):
mugen napisał(a):
Jak myślicie Watykan go ocali?

Przed czym?

Przed eksmisją z parafii.

Wt lip 09, 2013 2:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
donaldzik86 napisał(a):
Miłość bliźniego polega na dialogu opartym na miłości, nie pogardzie... Nie wolno używać zwrotów, które ranią drugą osobę... :( I tylko o to mi chodzi, a nie o bronienie in vitro...

Pycha to pierwszy stopień do piekła. Brak pokory u ks. Lemańskiego, niestety może tam go zaprowadzić i w myśl miłości bliźniego NALEŻY go przed tym ochraniać, upominając, a nie głaszcząc.
Abp Hoser zareagował na zdanie wielu księży dla których postawa ks. Lemańskiego jest nie do przyjęcia.
Czyżby wszyscy się mylili, a rację miał tylko ks. Lemański??? :no:
Wszyscy mam na myśli wierzący katolicy, a nie bezwyznaniwocy, ateiści i lewacy, ci wykorzystują sytuację, aby podjudzać.
Ks.Lemański zlekceważył zakaz wypowiadania się w mediach i w ten sposób pogorszył swoją sytuację.

Wt lip 09, 2013 2:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
@Brygida
Tylko, że ks. Lemański wczoraj w Kropce Nad I, powoływał się na kilkanaście wysoko postawionych hierarchów w Kościele, którzy nie dopatrzyli się wg. nich niczego złego w tym co pisze i mówi Lemański. Ja również nie widzę nic złego. Cała sprawa rozbija się o urażoną dumę arcybiskupa Hosera, który nie może ścierpieć, że ksiądz Lemański po prostu mówi, aby nie mieszać z błotem osób postępujących nie do końca z zamierzeniem Kościoła. Każdemu należy się szacunek, dzieciom poczętym z in-vitro także.

Wt lip 09, 2013 2:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mugen napisał(a):
@Brygida
Tylko, że ks. Lemański wczoraj w Kropce Nad I, powoływał się na kilkanaście wysoko postawionych hierarchów w Kościele, którzy nie dopatrzyli się wg. nich niczego złego w tym co pisze i mówi Lemański. Ja również nie widzę nic złego. Cała sprawa rozbija się o urażoną dumę arcybiskupa Hosera, który nie może ścierpieć, że ksiądz Lemański po prostu mówi, aby nie mieszać z błotem osób postępujących nie do końca z zamierzeniem Kościoła. Każdemu należy się szacunek, dzieciom poczętym z in-vitro także.

To ks. Lemański nie przestrzega obowiązującyh zasad w Kościele.
W Kościele obowiązuje posłuszeństwo wobec biskupa, które ten ksiądz złamał. Otrzymał łagodny wymiar kar.
P.S.Ciekawe, że głównymi obrońcami ks. Lemańskiego są bezwyznaniowcy,ateiści, redaktorzy gazet wojujących z Kościołem i temu podobni lewacy. Mądremu dość!

Wt lip 09, 2013 3:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
donaldzik86 napisał(a):
pilaster napisał(a):
Metody agresja nie boli.

Ale dla ludzi, którzy z niej korzystali i ludzi, którzy ją przeprowadzają już tak...
Nie pilaster, tylko ja i nie na niebiesko. No to jak jest agresja względem tych co korzystali, to pisz o takiej. A nie o "agresji względem metody".

Wt lip 09, 2013 3:12 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 655 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 44  Następna strona