Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N mar 07, 2021 9:00 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 655 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 44  Następna strona
 Ks.Lemański na emeryturze 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ks.Lemański na emeryturze
Brygida napisał(a):
Pycha to pierwszy stopień do piekła. Brak pokory u ks. Lemańskiego, niestety może tam go zaprowadzić i w myśl miłości bliźniego NALEŻY go przed tym ochraniać, upominając, a nie głaszcząc.

A myślisz, że kneblowanie księdzu ust jest fer? Gdzie tu sprawiedliwość? Bycie w Kościele powinno opierać się na DIALOGU... Nie na jakimś wojskowym chorym rygorze.
A jakby mu biskup powiedział: zrób mi loda - to ma zrobić!?

Ks. Lemański powiedział wyraźnie, że nie jest za in vitro, a chciał tylko wskazać, że dialog Kościoła w tej sprawie jest niewłaściwy - AGRESYWNY. :)
Tragedia co się wyrabia w tym Kościele. :(

Ostatnio edytowano Wt lip 09, 2013 3:16 pm przez donaldzik86, łącznie edytowano 2 razy

Wt lip 09, 2013 3:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przypominam, że ks. Lemański ma świadka osławionego spotkania z arcybiskupem Hoserem i ten świadek potwierdza, że doszło do nagannego zachowania Hosera wobec Lemańskiego. Cały wywiad z ks. Lemańskim można obejrzeć tutaj http://www.tvn24.pl/kropka-nad-i,3,m/ks ... l#autoplay

donaldzik86 napisał(a):
Tragedia co się wyrabia w tym Kościele. :(

Tak jak niektórzy pseudokatolicy szkodzą Kościołowi, tak niektórzy duchowni szkodzą Kościołowi... Wizerunkowo Kościół już w tej sprawie stracił i jest na pozycji przegranej. Wszysc z parafii ks. Lemańskiego stoją za nim murem i go łatwo nie puszczą, a sam Lemański ma asa w rękawie przeciwko arcybiskupowi w postaci spotkania z Hoserem, którego nie zawaha się użyć, postawiony do ostateczności. I ma na tego asa świadka.

Wt lip 09, 2013 3:15 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
zefciu, rzeczywiście się pomyliłem, przepraszam. :)

Wt lip 09, 2013 3:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mugen napisał(a):
pilaster napisał(a):
mugen napisał(a):
Jak myślicie Watykan go ocali?

Przed czym?

Przed eksmisją z parafii.

A co to parafia to jego własność, czy jak?

Cytuj:
Wszysc z parafii ks. Lemańskiego stoją za nim murem i go łatwo nie puszczą,

Tylko w tym celu trzeba tych "wszystkich" wynająć i przywieźć autokarami. :D

Jest inaczej Blog człowieka leniwego

Wt lip 09, 2013 4:17 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
donaldzik86:
donaldzik86 napisał(a):
pilaster napisał(a):
Metody agresja nie boli.

Ale dla ludzi, którzy z niej korzystali i ludzi, którzy ją przeprowadzają już tak...
Yarpen Zirgin napisał(a):
Ja cię nie pytam o to, co sądzisz. Proszę, abyś przytoczył mi zwroty z tego dokumentu, które ranią inne osoby

Przytoczone poniżej...
donaldzik86 napisał(a):
Sądzę, tak jak ks. Lemański, że epatowanie sformułowaniami: "zabicie", "zabójstwo" jest krzywdzące w stosunku do ludzi, którzy pracują nad tą metodą i ludzi, którzy korzystali z tej metody...

Bezpośrednio nie ranią, ale wynika z nich jedno, że piętnują ludzi, którzy pracują nad tą metodą, i ludzi którzy z niej korzystają.

Wybacz, ale to jest powtórzenie tego, co nie jest odpowiedzią na moją prośbę. Pomijam już fakt, że nazwanie zła po imieniu rani jedynie tych, którzy nie potrafią się przyznać do tego, że coś źle uczynili.

mugen:
mugen napisał(a):
Przypominam, że ks. Lemański ma świadka osławionego spotkania z arcybiskupem Hoserem i ten świadek potwierdza, że doszło do nagannego zachowania Hosera wobec Lemańskiego.

To może przytoczysz wypowiedź tego świadka?

Wt lip 09, 2013 4:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
donaldzik86 napisał(a):
Brygida napisał(a):
Pycha to pierwszy stopień do piekła. Brak pokory u ks. Lemańskiego, niestety może tam go zaprowadzić i w myśl miłości bliźniego NALEŻY go przed tym ochraniać, upominając, a nie głaszcząc.

A myślisz, że kneblowanie księdzu ust jest fer?

1. Pisze się "fair", a nie "fer".
2. Jeżeli ksiądz źle naucza albo jego wypowiedzi powodują zamieszanie w Kościele, to biskup ma nie tylko prawo, ale wręcz obowiązek "zakneblować" takiego prezbitera poprzez nałożenie na niego zakazu publicznych wypowiedzi.

Cytuj:
Gdzie tu sprawiedliwość? Bycie w Kościele powinno opierać się na DIALOGU... Nie na jakimś wojskowym chorym rygorze.

W kwestii nauczania musi być ten "chory rygor" bo inaczej każdy pójdzie własną drogą jak mu się podoba, a tak być nie może.

Cytuj:
Ks. Lemański powiedział wyraźnie, że nie jest za in vitro, a chciał tylko wskazać, że dialog Kościoła w tej sprawie jest niewłaściwy - AGRESYWNY. :)

Zdefiniuj mi, proszę, określenie "agresywny dialog".

Wt lip 09, 2013 4:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pilaster napisał(a):
A co to parafia to jego własność, czy jak?

Nie własność, napisałem tylko, że wypadek podtrzymania decyzji arcybiskupa przez Watykan, ciężko będzie się pozbyć ks. Lemańskiego z parafii, bo on sam raczej się nie wyniesie. Będzie widowisko dla mediów i strzał w wizerunek Kościoła.

Wt lip 09, 2013 4:53 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Zdefiniuj mi, proszę, określenie "agresywny dialog"

Zdefiniowałem, ale jakoś nie możesz pojąć i szukasz jak zwykle zwady.
Jeśli nie rozumiesz, to nie zamierzam się z Tobą przepychacz słownie. :)

1. Pisze się "fair", a nie "fer".

Ok, potrafię się przyznać do błędu. Ale Ty, czasami masz z tym problem. :)

2. Jeżeli ksiądz źle naucza albo jego wypowiedzi powodują zamieszanie w Kościele, to biskup ma nie tylko prawo, ale wręcz obowiązek "zakneblować" takiego prezbitera poprzez nałożenie na niego zakazu publicznych wypowiedzi.

A jeśli biskup by zechciał, żeby mu jakiś ksiądz "zrobił loda", to co wtedy? Ma posłuchać czy nie? Może odwołać się po "zrobieniu loda"? Czy wypowiedzieć posłuszeństwo przed?
Teraz widzisz, jaki ten system hierarchii jest niesprawiedliwy? :)

W kwestii nauczania musi być ten "chory rygor" bo inaczej każdy pójdzie własną drogą jak mu się podoba, a tak być nie może.

To może czas wymyślić coś innego, bo ewidentnie jest to nie fair. :wink:

Wt lip 09, 2013 6:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Tragedia co się wyrabia w tym Kościele.

:lol: dobre...martwisz się tym? Nie? :D

Wt lip 09, 2013 6:19 pm
Odpowiedz z cytatem
A mnie się to podoba.Jeszcze bardziej gdy usłyszę że wierni wygwizdali swojego biskupa.Do tego może dojść.

Wt lip 09, 2013 6:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Bene napisał(a):
A mnie się to podoba.Jeszcze bardziej gdy usłyszę że wierni wygwizdali swojego biskupa.Do tego może dojść.

Własnie i tu wychodzi sedno sprawy.
Obrońcami kapłana, który głosi opinie wbrew nauce Kościoła są bezwyznaniowcy, ateiści, wojujący z kościołem lewacy i już zacierają ręce na to, że wierni dadzą się zmanipulować i "wygwiżdżą swego biskupa".
Diabeł jest w stanie zmanipulować , ale tylko ludzi słabej wiary i w parafii są obrońcy ks.Lemańskiego, ale to są nieliczni.
Prawem diecezjalnego biskupa jest przenoszenie kapłanów i na posłuszeństwo kapłani składają przysięgę,jeśli ktoś postępuje wbrew przysiędze musi liczyć się z konsekwencjami.
W postawie ks. Lemańskiego nie ma ani odrobiny refleksji biega po różnych studiach telewizyjnych głosząc, że to on ma rację, a tej racji nie ma i wie to każdy głęboko wierzący katolik.

Wt lip 09, 2013 6:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
donaldzik86 napisał(a):
Zdefiniuj mi, proszę, określenie "agresywny dialog"

Zdefiniowałem, ale jakoś nie możesz pojąć i szukasz jak zwykle zwady.

I zaczynają się personalne wycieczki. Nie prościej napisać co rozumiesz pod tym określeniem? Bo dla mnie na przykład to przejście na krzyki, rękoczyny i/lub personalne wycieczki.

Cytuj:

A jeśli biskup by zechciał, żeby mu jakiś ksiądz "zrobił loda", to co wtedy?

To twój przykład jest totalnym argumentum ad absurdum i nie ma żadnego związku z omawianą kwestią.

Cytuj:
Teraz widzisz, jaki ten system hierarchii jest niesprawiedliwy? :)

Przede wszystkim widzę, że nie potrafisz zaakceptować tego, że Kościół katolicki to nie jest jakieś protestanckie wyznanie, gdzie każdy głosi co mu się żywnie podoba.

Cytuj:

To może czas wymyślić coś innego, bo ewidentnie jest to nie fair.

Nie po do Bóg ustanowił Kościół, a w nim biskupów, aby prezbiterzy głosili co im ślina na język przyniesie. Pora się z tym pogodzić.

Wt lip 09, 2013 7:16 pm
Odpowiedz z cytatem
Brygida napisał(a):
Obrońcami kapłana, który głosi opinie wbrew nauce Kościoła są bezwyznaniowcy, ateiści, wojujący z kościołem lewacy i już zacierają ręce na to, że wierni dadzą się zmanipulować i "wygwiżdżą swego biskupa".

Brygidko śliczna.Nie kumasz mojego toku myślenia.Bo wszystko bierzesz według narzuconego Tobie schematu.
Otóż wiem jaka jest teraz sytuacja Lemańskiego,też nie chciałbym być w jego skórze gdyby mi zależało tak jak jemu.Ale to nie moja broszka choć rozbawiają mnie konflikty wewnątrzkościelne,każdy takowy obnaża bezlitośnie prawdziwe oblicze tej szacownej instytucji.
No a Hoser?Biedak,to on teraz jest między młotem a kowadłem.
A tak naprawdę,czy wierni mają się modlić czy krytykować swoich duszpasterzy?
Kogo mam żałować?Komu zazdrościć?Chyba Lemańskiemu.Bo temu nie zabraknie do końca życia wiktu,opierunku i dachu nad głową lub kilku urlopków co roku,podczas gdy wielu musi dzień w dzień walczyć o kromkę swojego chleba codziennego.

Wt lip 09, 2013 7:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Brygida napisał(a):
Diabeł jest w stanie zmanipulować , ale tylko ludzi słabej wiary i w parafii są obrońcy ks.Lemańskiego, ale to są nieliczni.

Brygido nie kłam. Cala parafia stoi murem za ks. Lemańskim. Nie wiem czemu próbujesz manipulować jakoby tylko ateiści, bezwyznaniowcy itd, bronili tego księdza, a tylko "prawdziwy katolicy", z jak mniemam Brygidą na czele stali po stronie opływającego w luksusie i z urażoną dumą biskupa? To Ci się nie uda. Za ks. Lemańskim stoją katolicy i stoją wszyscy ludzie kierujący się zdrowym rozsądkiem.

Brygida napisał(a):
Prawem diecezjalnego biskupa jest przenoszenie kapłanów i na posłuszeństwo kapłani składają przysięgę,jeśli ktoś postępuje wbrew przysiędze musi liczyć się z konsekwencjami.

A prawem każdego księdza jest odwołanie od decyzji biskupów i tę drogę ks. Lemański obecnie realizuje. Akapit wyżej wywyższałaś się jako największa katoliczka forum, a teraz wykazujesz niewiedzę w podstawowych procedurach obowiązujących w Kościele.

Brygida napisał(a):
W postawie ks. Lemańskiego nie ma ani odrobiny refleksji biega po różnych studiach telewizyjnych głosząc, że to on ma rację, a tej racji nie ma i wie to każdy głęboko wierzący katolik.

A nie wolno mu biegać? Arcybiskup Hoser w wydanym przez siebie dekrecie nie potrafił wskazać ani jednego konkretnego zarzutu przeciwko ks. Lemańskiemu, za to sam ma sporo za uszami i od lat jest aktywnie zaangażowany w konflikt z księdzem oraz nie jest osobą obiektywną w tym sporze, co potwierdza Nosowski, świadek jego spotkania z ks. Lemańskim

Zbigniew Nosowski napisał(a):
Po wydaniu przez ks. Wojciecha Lemańskiego oświadczenia chciałbym dodać od siebie kilka uwag:

1. W kwestii szczegółów zdarzenia ze stycznia 2010 r. nie mam ani zamiaru, ani prawa czegokolwiek publicznie dodawać ponad to, co napisał sam ks. Lemański – poza zapewnieniem, że nie chodziło o jakiekolwiek zachowania seksualne. Przypadek kard. O’Briena jest przywołany we wspomnianym oświadczeniu jedynie jako źródło określenia „głęboko niestosowne zachowanie wobec księdza”.
2. Ówczesne zachowanie abp. Hosera – tak jak przedstawił mi je ks. Lemański – uważam za rzeczywiście głęboko niestosowne, zarówno wobec księdza, jak i kogokolwiek innego.
3. W moim przekonaniu – jako świadka trwającego od kilku lat sporu, związanego przyjaźnią z jedną ze stron, ale widzącego poważne błędy popełnione po obu stronach – źródła konfliktu są jeszcze wcześniejsze niż wydarzenie z roku 2010. Pisałem na ten temat w moim blogu (zob. „Kościół nie dla niepokornych?”.
4. Głęboko ubolewam, że w ciągu ostatniego miesiąca decydenci w Kurii warszawsko-praskiej nie podjęli proponowanych prób mediacji w tym sporze. Sposób rozwiązania tej sprawy mógł stać się wzorowym pozytywnym przykładem radzenia sobie przez Kościół z trudnymi wewnętrznymi problemami. Niestety, przejdzie jednak do historii jako podręcznikowy wręcz przykład, jak nie należy konfliktów rozwiązywać. Więcej napisałem o tym w komentarzu – zob. „Nie dano szansy pojednaniu”.

http://laboratorium.wiez.pl/blog.php?bl ... zwcale&632

Wt lip 09, 2013 7:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mugen napisał(a):
świadek jego spotkania z ks. Lemańskim

Zbigniew Nosowski napisał(a):
zachowanie abp. Hosera – tak jak przedstawił mi je ks. Lemański –

To ma być ten świadek? Dobry kawał.

Wt lip 09, 2013 7:56 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 655 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 44  Następna strona