Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz lut 25, 2021 6:40 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 655 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 40, 41, 42, 43, 44  Następna strona
 Ks.Lemański na emeryturze 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: religia niechrześcijańska
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ks.Lemański na emeryturze
Sansevieria napisał(a):
Nawet jeśli sie spotkamy i tak nie licz na psychoanalizę w moim wykonaniu. :)
Jeśli mogę mieć jakieś sugestie, to może spróbuj poszukać sobie najpierw takich bardziej podstawowych informacji dotyczących na przykład tematu "posłuszeństwo kapłana względem zwierzchników w KRK", bo to posłuszeństwo w sprawie księdza Lemańskiego wydaje sie odgrywać niebagatelną rolę.
Obawiam się, że jak zaczniesz czytać teksty zawierajace opinie czyjeś (czyje by nie były te opinie) to wiecej z tego będzie zamętu niz pożytku, bo wydaje sie, że na tym etapie może Ci być trudno podejść krytycznie do czyjejś opinii.
W przeniesieniu na grunt świecki czytanie orzecznictwa czy opinii prawnych bez znajomosci kodeksu może dać ciekawy efekt, ale zrozumieć zagadnienia czy wyrobić sobie własnej opinii to raczej nie pomoże. :)

Tu dwa ciekawe komentarze :

Żenujący poziom wiedzy o strukturze KK. Sama recepcja Soboru Watykańskiego 2go świadczy, że Kościół jest wielogłosowy i dopuszcza odmienne poglądy na kwestie niebędące kwestiami dogmatycznymi. Problemem nie jest posiadanie przez księdza odmiennych poglądów, ale ich głoszenie wiernym wykorzystując autorytet duchownego. Zresztą z tego co mi wiadomo to x Lemański nie popiera "in vitro" ale jedynie chce złagodzenia języka, którym KK mówi na ten temat, a który x Lemański uważa za dyskryminujący.

SekwojaPL1 rok temu
w odpowiedzi na komentarz, który napisał(a) Dżej Wi

Lemański wierzy najpewniej, że KRK jest dziełem Ducha Świętego, dziełem Boga. W związku z tym nie może opuścić kościoła, ponieważ to oznaczałoby dla niego zerwanie łączności z Bogiem! Ba, jeśli KRK to dzieło boże, to Lemański nie może stać obojętnie, czy opuszczać okrętu podczas gdy te dzieło choruje. Spróbuj postawić się na jego miejscu i pomyśleć jego kategoriami ;) Dla Ciebie (i dla mnie również) KRK to organizacja jak każda inna. Dla niego - dzieło Boga ;)
Oczywiście nie traktuje tego co mówi Dzej Wi poważnie.

I myślę, że on jest trochę prowokujący;-) :-)

Masz rację oczywiście. Nie zdobędę się chyba na wysiłek aby czytać prawo kościelne i zapoznawać się z tajnikami kościoła.
Dla mnie nie ulega wątpliwości, że ksiądz Lemański jest nieposłuszny, krnąbrny.
Dla mnie bardziej interesujący jest aspekt - czy on ma rację jeśli chodzi o moralne poglądy? Czy jego intencje są uczciwe?
Wiem, że dla katolików wyrocznia jest papież i prawo kanoniczne, katechizm i nie wiem co tam jeszcze.
Natomiast ten ksiądz krytykuje podwójną moralność kościoła.
Czy ma do tego prawo?
Mówi o tym, że księża swoim postepowaniem powinni dawać przykład.
Czy Ty uważasz, że dzieci z in vitro są gorsze? i czy ludzie którzy dokonali tego czynu powinni być z kościoła jakoś usunięci, czy zawieszeni?

Tu z kolei gość krytykuje podwójną moralność księdza Lemańskiego.

https://www.youtube.com/watch?v=ts2VuNXR0vg

Tu wypowiedź księdza.

https://www.youtube.com/watch?v=IY93H0j90jY

Śr sty 28, 2015 9:19 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Miriam..... tak właściwie to dlaczego ks Lemańskie cię frapuje....?

Śr sty 28, 2015 10:13 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Robur napisał(a):
Miriam..... tak właściwie to dlaczego ks Lemańskie cię frapuje....?

Jest ciekawym człowiekiem i próbuje wyjść poza schemat.
Poza tym jest ludzki. Zwyczajny.
Odbieram go jako "ludzkiego" człowieka.
Nie znam wielu księży- bo nie należę do kościoła- raczej się ich boję. :-( :oops:
Myślę, że z księdzem Lemańskim mogłabym normalnie pogadać na ulicy.

Hoser ten prałat na pewno do tej rozmowy by nie dopuścił i może nawet nazwałby mnie zwierzęciem. I odgonił jak psa.

Tu mam ciekawy materiał.
To u zwierząt jest mocny podział na samice i samców.
U ludzi to chyba bardziej skomplikowane.

https://www.youtube.com/watch?x-yt-ts=1 ... l=84838260

Śr sty 28, 2015 10:58 am
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Miriam2 napisał(a):
Hoser ten prałat na pewno do tej rozmowy by nie dopuścił i może nawet nazwałby mnie zwierzęciem.

Masz kłopot ze sobą! Może porada psychologiczna by coś pomogła?
No, chyba że potrafisz jakoś uzasadnić tę śmiałą tezę wygłoszoną powyżej.

Śr sty 28, 2015 1:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
zawi napisał(a):
Miriam2 napisał(a):
Hoser ten prałat na pewno do tej rozmowy by nie dopuścił i może nawet nazwałby mnie zwierzęciem.

Masz kłopot ze sobą! Może porada psychologiczna by coś pomogła?
No, chyba że potrafisz jakoś uzasadnić tę śmiałą tezę wygłoszoną powyżej.

A obejrzałeś te linki, które umieściłam czy tak sobie piszesz??
Wiem, że wszyscy ateiści maja coś z głową.
Przenalizowałeś temat?

Ale przeczytaj najpierw to co podałam wyżej!!

Wielu pasterzy nadal nazywa ateistów i porównuje ich do zwierząt.
Ale ten ksiądz jest chyba uczciwy?

https://www.youtube.com/watch?v=op794x1SSjg

https://www.youtube.com/watch?v=op794x1SSjg

Też ponoć niemile widziany w gremium?

https://www.youtube.com/watch?x-yt-ts=1 ... l=84838260

Odsłuchaj jeszcze raz i szczególnie co mówi ksiądz Oko.

Tam pojawia się fraza zwierzęca.
Ale to zwierzęta mają mocno zarysowaną płeć samica - samiec.

U ludzi sprawa jest bardziej skomplikowana.

Ludzie stworzyli kulturę i kobiety teraz mogą czytać, mieć swoje konta w bankach, pracować, kochać.
Mogą iść do wyborów powszechnych. W Szwajcarii dopiero od lat chyba 70 XX wieku.

Kobiety mogą być też wybierane !! na premiera prezydenta

Śr sty 28, 2015 2:59 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Miriam2 napisał(a):
Masz rację oczywiście. Nie zdobędę się chyba na wysiłek aby czytać prawo kościelne i zapoznawać się z tajnikami kościoła.
Dla mnie nie ulega wątpliwości, że ksiądz Lemański jest nieposłuszny, krnąbrny.
Dla mnie bardziej interesujący jest aspekt - czy on ma rację jeśli chodzi o moralne poglądy? Czy jego intencje są uczciwe?
Wiem, że dla katolików wyrocznia jest papież i prawo kanoniczne, katechizm i nie wiem co tam jeszcze.
Natomiast ten ksiądz krytykuje podwójną moralność kościoła.
Czy ma do tego prawo?
Mówi o tym, że księża swoim postepowaniem powinni dawać przykład.
Czy Ty uważasz, że dzieci z in vitro są gorsze? i czy ludzie którzy dokonali tego czynu powinni być z kościoła jakoś usunięci, czy zawieszeni?

Szczerze mówiac nie miałam na myśli akurat lektury prawa kanonicznego :) jakbyś miała upodobanie do tekstów prawnych to sama byś zapewne przeczytała. Raczej chodziło mi o samo pojęcie posłuszeństwa, które to posłuszeństwo gdy mowa o osobach dorosłych ma w potocznej polszczyźnie nieco negatywne konotacje.

W kwestii intencji to raczej nie da sie wyrokować, bo wglądu w czyjeś intencje żaden człowiek nie ma. Można się opierać na deklaracji danej osoby - ale mało jest ludzi jawnie deklarujacych złe własne intencje. Można próbować odgadnąć - ale to działa w miarę dobrze tylko w odniesieniu do osób bardzo dobrze osobiście znanych. Warto też pamiętać, że "dobrymi chęciami piekło brukowane". Wielu ludzi podejmuje niedobre działania majac jak najlepsze intencje. :)

Absolutnie nie uważam, ze dzieci z in vitro są gorsze. Ani też nie uważam, że ludzie, którzy , jak to określasz, "dokonali tego czynu" powinni być z Kościoła jakoś usunięci czy zawieszeni. Postrzegam to dokładnie tak , jak mnie mój Kościół uczy. :-)

Śr sty 28, 2015 10:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Sansevieria napisał(a):
Miriam2 napisał(a):

Absolutnie nie uważam, ze dzieci z in vitro są gorsze. Ani też nie uważam, że ludzie, którzy , jak to określasz, "dokonali tego czynu" powinni być z Kościoła jakoś usunięci czy zawieszeni. Postrzegam to dokładnie tak , jak mnie mój Kościół uczy. :-)

Media jednak podają, że takie przypadki zaistniały- co spowodowało apostazję.
Czy te doniesienia są nieprawdziwe.

Czy to samowolka :) jakiegoś księdza?

Cz sty 29, 2015 12:02 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Miriam, zlożenie aktu apostazji jest w gestii wiernego. Zatem co najwyżej można mówić o tym, że ileś osób dokonało jakiegoś wyboru. Nie zostali usunieci tylko się usunęli sami.
Przyczyny złożenia aktu apostazji z zasady są zindywidualizowane. Poczucie "bycia krzywdzonym" i owszem, może mieć wpływ na taką decyzję, ale to poczucie jest jednak zdecydowanie subiektywne i pojawia sie także wtedy, gdy obiektywnie ktoś po prostu ponosi konsekwencje własnych decyzji.

Z zasady sprawa jest bardziej skomplikowana, bo już sama decyzja o spłodzeniu potomstwa metodą in vitro świadczy o solidnych wątpliwościach czy nieuporządkowaniu wiary danej pary. Odchodzenie od Kościoła zaczęlo się znacznie wcześniej niż doszło do apostazji.

W podsumowaniu - i owszem, w mojej ocenie doniesienia mediów w takiej wersji jaką podajesz są zafałszowaniem rzeczywistości poprzez między innymi jej nadmierne uproszczenie.

Cz sty 29, 2015 4:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Sansevieria napisał(a):
Miriam, zlożenie aktu apostazji jest w gestii wiernego. Zatem co najwyżej można mówić o tym, że ileś osób dokonało jakiegoś wyboru. Nie zostali usunieci tylko się usunęli sami.
Przyczyny złożenia aktu apostazji z zasady są zindywidualizowane. Poczucie "bycia krzywdzonym" i owszem, może mieć wpływ na taką

Z zasady sprawa jest bardziej skomplikowana, bo już sama decyzja o spłodzeniu potomstwa metodą in vitro świadczy o solidnych wątpliwościach czy nieuporządkowaniu wiary danej pary. Odchodzenie od Kościoła zaczęlo się znacznie wcześniej niż doszło do apostazji.

W podsumowaniu - i owszem, w mojej ocenie doniesienia mediów w takiej wersji jaką podajesz są zafałszowaniem rzeczywistości poprzez między innymi jej nadmierne uproszczenie.

Zgadzam się z Tobą. Ale czy kościół może wpływać na wszystkich w kwestii in vitro , czy tylko na swoich wiernych?

Śr lut 11, 2015 7:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tu ciekawa dyskusja z ks. Lemańskim w tle.

Tylko!

https://www.youtube.com/watch?v=jsfEofb1-7s

Franciszek nie musi jeździć "kuloodporce";-)

Dla mnie dużym autorytetem jest człowiek , który nie boi się śmierci z rąk głupich ludzi.

Pn lut 16, 2015 1:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Ksiądz Lemański zdradza w mojej ocenie cechy osobowości psychopatycznej. Nigdy nie czuje się winny, niczego się nie wstydzi.

Skłócenie parafian jest prawdopodobnie spowodowanie jego manipulacjami, parafianie oskarżają go o esbeckie metody. To skojarzenie też jest znamienne, SB było wręcz rajem dla psychopatów, posiadających przygniatającą przewagę tam, gdzie normalnego człowieka hamuje sumienie.
Jego zachowanie polegające na ostentacyjnym omijaniu niektórych domów w trakcie wizyt duszpasterskich jest przejawem kompletnego braku wyczucia sytuacji psychologicznej. Może świadczyć też o ateizmie Lemańskiego. Podobnie z sytuacją kiedy opublikował list, uprzednio zapewniając o anonimowości. Z ambony zapewniał, potem stwierdził, że miał prawo opublikować bo adresatem nie był on tylko proboszcz. Takie przejawy moralności prawniczej połączone z kompletnym odbarwieniem zwykłej, ludzkiej przyzwoitości są typowe dla psychopatii. Znowu sposób w jaki potraktował osobę, dzięki której kościół w Jasienicy powstał, świadczy o zupełnym braku szacunku dla człowieka i przedmiotowym traktowaniu ludzi.
Do tego dochodzi pęd do władzy, przeświadczenie o własnej nieomylności i niezrozumiała mściwość.

Znamienna rzeczą jest uwielbienie ze strony osób o dostrzegalnie patologicznych rysach charakterów - zawziętych antyklerykałów. Swój czuje swojego, tak jak instynkt ostrzega normalnego człowieka przed psychicznie chorym. Postkomunistów i ich dzieci ciągnie do siebie nie nostalgia za systemem, ani wspólny interes. Ich spaja motyw ułomności psychicznej, która w końcowej fazie zdominowała środowisko. Tylko mała część uwłaszczyła się w Magdalence. Zauważyliście zachowania nerwicowe, natręctwa, u części wojującej, antyklerykalnej lewicy? To pokłosie kontaktu z patologią komunistyczną, nasączoną chorobami psychicznymi.

Zadaniem normalnych ludzi jest umiejętność sprawnego rozeznania podobnych patologii i odsuwania ich na boczne tory. Trzeba mówić o tym głośno, żeby minimalizować szkody w psychice ludzi wystawianych na kontakt z patologią.

Jak widać w wojnie o rząd dusz nie ma żartów. TVN nie zawaha się wpuścić psychopatę do milionów domów i głów, byle tylko kościół poniósł szkodę.

Śr lut 18, 2015 5:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wreszcie jakaś wyrazista wypowiedź :-D

Pt lut 20, 2015 7:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jak Papież odpowie na list Michnika :-) :?

Pn kwi 13, 2015 2:37 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Dość wyważony komentarz.

Do dziś żałuję, że ks. Lemańskiemu nie udało się choć na dłuższy moment uniknąć wejścia w kolejny spór z kurią i co za tym idzie – w ciszy poświęcić się pracy z chorymi dziećmi w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii w Zagórzu.

Wykorzystując swoją charyzmę, mądrość i nieprawdopodobną wręcz umiejętność oddziaływania na drugiego człowieka, sprawiłby pewnie, że ośrodek w Zagórzu stałby się najbardziej uśmiechniętym w Polsce.

Świat byłby dziś lepszy.

N kwi 26, 2015 11:59 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem

Czyj to komentarz? Ja także myślałam, że ks. znajdzie tam swoje miejsce.
Właściwie jak się chce służyć ludziom, to można robić to wszędzie nawet na ulicy. Mógł zdawać sobie sprawę, że jego osoba jego przypadek będzie polem do rozgrywania różnych nieporozumień w łonie kościoła.
A takowe nieporozumienia i nierozstrzygnięte sprawy są zapewne. Dla mnie jako osoby z zewnątrz są często niezrozumiałe. :-(
Na przykład Pani Ogórek jest zwolenniczką in vitro i rozmodloną katoliczką.

Ja uważam, że człowiek o poglądach lewicowych może być katolikiem czy chrześcijaninem.
Natomiast jestem ciekawa, czy istnieje jakaś ortodoksja w sprawach in vitro w kościele. Jak jest przez Was postrzegana taka postawa?

N kwi 26, 2015 10:35 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 655 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 40, 41, 42, 43, 44  Następna strona