Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So mar 06, 2021 1:29 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 655 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 44  Następna strona
 Ks.Lemański na emeryturze 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ks.Lemański na emeryturze
kosiarz napisał(a):

Gdzież Kosciół jest taki mocny duchem i słowem jak w Polsce? Tacy kapłani jak ks. Lemański zniszczyli w zachodniej Europie wiarę. Jeżeli oni ją mają zachwianą, co mają począć wierni?
Ludzie nie dlatego odchodzą od Kościoła bo ten ma mocne zasady, które go obowiązują od tysięcy lat, ale dlatego, że jego kapłani sami te zasady relatywizują. I tak własnie wygląda dziś Kościół w Europie ...słaby i rozchwiany w swoich wartościach. Mam nadzieje, ze tak się nie stanie w Polsce.

Jeżeli zaś chodzi o lewactwo, to nie ma wątpliwości, że będa walczyć z Kościołem, a nam nie potrzeba jest lewackich księży.

Hmmm...

We Francji siły KK były osłabione od rewolucji francuskiej, zatem to masoni są winni nie księża.

Hiszpania się odwróciła od KK przez terror Franco, gdzie gejów wsadzano do więzień, i dziwisz się tej nienawiści gejów i lewaków w Hiszpanii do KK?? Jest zrozumiała.

Ale teraz uwaga: katolicka Irlandia przestała być katolicka, gdy się... wzbogaciła. Co ciekawe(ciach - nie koloryzuj i może najpierw dowody a potem oskarżenia)

Wt lip 09, 2013 10:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
kosiarz napisał(a):
Cytuj:
Tu cię boli? A gdy to ateiści/Żydzi/masoni i inni są przez różnej maści księży, katolickie media i niektórych katolickich świeckich jak ty to ująłeś wyzywani, poniewierani, szkalowani i wyszydzani i nazywani sługami szatana, czy bezbożnikami, wtedy to takiemu kosiarzowi nie przeszkadza oczernianie, nie przeszkadza np. nazywanie wszystkich ateistów komunistami, co jest jak już napisałeś krzywdzącą generalizacją?

To wskaż takie zachowania. I nie imputuj mi jakiś zachowań, bo ja o tobie nic nie pisałem

Ja o tobie też nic. Ale ty pierwszy wskazałeś rzekomo obraźliwe teksty jakimi ateiści obrażają księży. Gdzie one zatem występują?

Wt lip 09, 2013 10:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Asphodelus napisał(a):
kosiarz napisał(a):

Gdzież Kosciół jest taki mocny duchem i słowem jak w Polsce? Tacy kapłani jak ks. Lemański zniszczyli w zachodniej Europie wiarę. Jeżeli oni ją mają zachwianą, co mają począć wierni?
Ludzie nie dlatego odchodzą od Kościoła bo ten ma mocne zasady, które go obowiązują od tysięcy lat, ale dlatego, że jego kapłani sami te zasady relatywizują. I tak własnie wygląda dziś Kościół w Europie ...słaby i rozchwiany w swoich wartościach. Mam nadzieje, ze tak się nie stanie w Polsce.

Jeżeli zaś chodzi o lewactwo, to nie ma wątpliwości, że będa walczyć z Kościołem, a nam nie potrzeba jest lewackich księży.

Hmmm...

We Francji siły KK były osłabione od rewolucji francuskiej, zatem to masoni są winni nie księża.

Hiszpania się odwróciła od KK przez terror Franco, gdzie gejów wsadzano do więzień, i dziwisz się tej nienawiści gejów i lewaków w Hiszpanii do KK?? Jest zrozumiała.

Ale teraz uwaga: katolicka Irlandia przestała być katolicka, gdy się... wzbogaciła. Co ciekawe w tym ultrakatolickim kraju księża i zakonnicy masowo molestowali dzieci. I co? Może mi powiesz, że wszyswcy ci molestujący to byli lewaccy księża? :D

A przeciez przed chwilą pisałeś, że tam jest eldorado?, że Kościół w Polsce upadnie, bo nie chce słuchać ks. Lemanskiego...a teraz zaczynasz starą śpiewkę pt...stosy i czarownice? To może średniowiecze wspomnisz... :D franco to był ichniejszy kapłan w Hiszpanii? Irlandia się wzbogaciła i już nie jest katolicka... :D ciekawe. Lewactwo zawsze sobie coś wymyśli... :mrgreen: :mrgreen:

Cytuj:
Ja o tobie też nic. Ale ty pierwszy wskazałeś rzekomo obraźliwe teksty jakimi ateiści obrażają księży. Gdzie one zatem występują?

Zobacz na jakikolwiek portal typu onet...ile tam mają tematów o Kościele, a pod nimi setki wpisów szydzących i obrażających. Chyba to widzisz...

Wt lip 09, 2013 11:03 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Asphodelus napisał(a):
Co ciekawe w tym ultrakatolickim kraju księża i zakonnicy masowo molestowali dzieci. I co? Może mi powiesz, że wszyswcy ci molestujący to byli lewaccy księża? :D

Czekam na udowodnienie tej tezy. W trybie nadzwyczajnym, oczywiście. :)

Pojawił się kolejny wpis, ale teza nie została udowodniona. Uznaję więc to za kłamstwo i przekroczenie regulaminowe. OSTZEŻENIE (merss)

Wt lip 09, 2013 11:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Asphodelus napisał(a):
Co ciekawe w tym ultrakatolickim kraju księża i zakonnicy masowo molestowali dzieci. I co? Może mi powiesz, że wszyswcy ci molestujący to byli lewaccy księża? :D

No przeciez jest film fabularny o tym... :D :cfaniak:

Wt lip 09, 2013 11:08 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Asphodelus napisał(a):
Ale odpowiedz kosiarzu, gdzie Lemański popiera In Vitro? Pokaż mi choć jedną taką wypowiedź.

Nie popiera. Nie wskażą Ci, bo takowej nie ma.
Biedny ksiądz, nie zrobił nic złego.

Wt lip 09, 2013 11:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
donaldzik86 napisał(a):
Asphodelus napisał(a):
Ale odpowiedz kosiarzu, gdzie Lemański popiera In Vitro? Pokaż mi choć jedną taką wypowiedź.

Nie popiera. Nie wskażą Ci, bo takowej nie ma.
Biedny ksiądz, nie zrobił nic złego.

No to jak nie popiera, to gitara...no nie? Ma rację, prawda?

Jeszcze głupsze rzeczy produkuje...

http://wojciechlemanski.natemat.pl/5758 ... c-in-vitro

Wt lip 09, 2013 11:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Oj biedny kościół. Nie będzie go teraz Ks. Lemański ręka w rękę z Michnikiem naprawiał. A taka była szansa... może by razem Urbana nawrócili?

Poczytałem Lemańskiego w wikicytatach. To jest "wielki diagnostyk kościoła" na łamach GW. Dziwne, że nie poleciał wcześniej. Ciekawe jakby jakiś redaktor GW latał do kościoła i na ambonie wytykał Michnikowi upolitycznienie i manipulacje. Długo by popracował?

Wt lip 09, 2013 11:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Donaldzik, a Ty musisz ciągle tak zawodzić?
Masz rację, biedny ten ksiądz, ale inne powody się na to nałożyły.
Kiedy składa się ślub, np. posłuszeństwa, to ten ślub zobowiązuje i nie chodzi w tym przypadku o czyny niegodne jak to wcześniej z lubością się rozpisywałeś.
Aby być posłusznym, potrzeba pokory. Aby okazać pokorę, trzeba czasem zadać gwałt sobie samemu, swemu ja, ego. Pysznym Bóg się sprzeciwia. Pycha to wielka niecnota.
Donaldzik, zacznij od podstaw, dla własnego dobra.

a słowa moje odrzuciłeś

Wt lip 09, 2013 11:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Oj, tak, biedny ten ksiądz, wszystko mu sie pomyliło... posłuszeństwo z nieposłuszeństwem.... własne prywatne poglądy z oficjalnym nauczaniem Kościoła... służba z telewizyjno - radiowym show...... i to medialne zainteresowanie odbiera jako cheć wsparcia i pomocy w jego "słusznej" sprawie, a jest tylko biedna marionetką na usługach GW... itp. ... biedny ksiądz, naprawdę.
Tak sobie myślę... jakbym ja takie coś szefowi zrobiła... ba - nawet bym nic nie zrobiła, bo wyleciałabym na zbity pysk przy pierwszych symptomach, ze coś kombinuję.... a ja posłuszeństwa szefowi nie ślubowałam!

Śr lip 10, 2013 9:26 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
funkymonkey napisał(a):
Tak sobie myślę... jakbym ja takie coś szefowi zrobiła... ba - nawet bym nic nie zrobiła, bo wyleciałabym na zbity pysk przy pierwszych symptomach, ze coś kombinuję.... a ja posłuszeństwa szefowi nie ślubowałam!

To tylko przykład...Gdybyś ubiegając się o pracę powiedziała, że nie potrafisz dogadać się z dotychczasowym szefem, gdybyś go krytykowała, raczej cie nie zatrudni. Możesz mieć najlepsze kwalifikacje zawodowe.

Śr lip 10, 2013 9:34 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Asphodelus napisał
Cytuj:
Konflikt myślę Lemańskiego z Hoserem dotyczy bardziej owego tajemniczego spotkania w 2010, gdzie Hoser miał mu uwłaczyć, lecz- o dziwo- Lemański wstydzi się powiedzieć co. :oops:

Zatem albo blefuje, albo sprawa toczy się w okół dialogu Lemańskiego z Żydami, pewnie Hoser podejrzewał Lemańskiego czy ten aby nie jest jewrej i kazał mu sciągnąć spodnie razem z majtkami...

Kolejna brzydka insynuacja, jesteś na forum katolickim, lepiej udowodnij to, o co prosiła merss.

Śr lip 10, 2013 12:06 pm
Odpowiedz z cytatem
Nie podoba mi się zachowanie ks. Lemańskiego. Swoją postawą upodabnia się do "Pana na włościach".

Własnym egoizmem doprowadza biedne kobiety" stojące w jego obronie" do przekroczenia 1 przykazania. Stając się dla nich najważniejszym, zamyka im oczy na Boga.

W dniu święceń kapłańskich przysięgał posłuszeństwo biskupowi i jego następcą.

Kościół z pewnością sobie poradzi z tą sprawą, i będzie nadal trwał jak czyni to od 2000 lat.

Szkoda mi tych kobiet, nie wiedzą co czynią.

Ale to już inna historia.

Popieram decyzję Arcybiskupa i uważam że jest słuszna.

Śr lip 10, 2013 2:02 pm
Odpowiedz z cytatem
Księża solidarni z abp. Hoserem
DODANE 2013-07-10 13:40 KAI |
W wystosowanym w środę liście otwartym do abp. Henryka Hosera księża dziekani z diecezji warszawsko-praskiej zapewniają go o "kapłańskiej solidarności i modlitewnej więzi" w dniach "wielkiej medialnej kampanii nienawiści", wymierzonej w jego osobę i Kościół.

HENRYK PRZENDZIONO /GN
Księża diecezji warszawsko-praskiej są solidarni z arcybiskupem Hoserem
J.E. Abp Henryk Hoser
Biskup Ordynariusz
Diecezji Warszawsko-Praskiej

W sobotę 29 czerwca 2013 r. na Mszy św. w katedrze warszawsko-praskiej, licznie zgromadzeni kapłani, siostry zakonne i wierni świeccy, dziękowali Panu Bogu za 5 lat posługi pasterskiej Waszej Ekscelencji w naszej diecezji.

Życzyliśmy Księdzu Arcybiskupowi, tak jak dotąd, czytelnej i jednoznacznej postawy w sprawach wiary i moralności chrześcijańskiej.

Po wielkich poprzednikach: Księdzu Biskupie Kazimierzu Romaniuku i Księdzu Arcybiskupie Sławoju Leszku Głódziu, którzy tworzyli zręby naszej diecezji, Stolica Apostolska mianowała Waszą Ekscelencję naszym Biskupem, który z pełnym oddaniem służy ofiarnie całej diecezji.

W ostatnich dniach obserwujemy wielką medialną kampanię nienawiści, godzącą w dobre imię Kościoła i Księdza Arcybiskupa, próbującą odebrać godność, honor i dobre imię naszemu Pasterzowi.

Zapewniamy Księdza Arcybiskupa o naszej kapłańskiej solidarności i modlitewnej więzi, ufając, że z tego bólu nas wszystkich narodzi się większe dobro.

Księża Dziekani
Diecezji Warszawsko-Praskiej

Warszawa, 10 lipca 2013 r.

Śr lip 10, 2013 2:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):

Proszę:
http://www.www.fronda.pl/a/irlandzki-ko ... ml?page=2&
Tu Fronda. Niestety, nie dali linka do oryginału.
Ale powinien być tu:
http://www.justice.ie/en/JELR/Pages/Cloyne_Rpt

Ale i tak nie tłumaczy to dlaczego w ultrakatolickiej Irlandii uczestnictwo w mszach spadło z 90% do 44% czy jest to (jak twierdzi kosiarz) wina ''lewackich księży''?

Robur napisał(a):
Kolejna brzydka insynuacja, jesteś na forum katolickim, lepiej udowodnij to, o co prosiła merss.

Gdyby ks Lemański przyznał się, co miał mu rzekomo robić bp. Hoser to nie było by żadnej insynuacji z mojej strony.

Śr lip 10, 2013 8:44 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 655 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 44  Następna strona