Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt lip 19, 2019 12:50 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 294 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona
 Gen Wojciech Jaruzelski 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gen Wojciech Jaruzelski
kolor, ktoś musi to zakończyc, może niech to będę ja. Skoro, jak widzę, wizyty na tym forum rozpoczynasz niezmiennie od przeglądu moich wpisów i polemiki z nimi.

Śr mar 16, 2016 3:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W grobie spoczywa ciało generała Jaruzelskiego; być może wkrótce przekonamy się, że spoczywa tam szeregowiec Jaruzelski, ja jestem ZA, a WY?

Pt lis 18, 2016 10:44 am
Gaduła
Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
A mi to rybka. Ani general, ani szeregowiec, nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia.
Ale to, że zdegradujecie Jaruzelskiego pośmiertnie, nie zmieni tego kim był i co zrobił. Nie zmieni też historii i tego, że był generałem. Teraz i tak już nie jest. Nikim. Bo nie żyje.
To tylko łechce wasze ego - daje namiastkę "sprawiedliwości". Ciekawe też, że jako wierząca chcesz go ukarać pośmiertnie tutaj, jakbyś nie wierzyła w swojego Boga i jego osąd ;)

Pt lis 18, 2016 11:07 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Torri napisał(a):
A mi to rybka. Ani general, ani szeregowiec, nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia.
Ale to, że zdegradujecie Jaruzelskiego pośmiertnie, nie zmieni tego kim był i co zrobił. Nie zmieni też historii i tego, że był generałem. Teraz i tak już nie jest. Nikim. Bo nie żyje.
To tylko łechce wasze ego - daje namiastkę "sprawiedliwości". Ciekawe też, że jako wierząca chcesz go ukarać pośmiertnie tutaj, jakbyś nie wierzyła w swojego Boga i jego osąd ;)

"Ciekawe też, że jako wierząca chcesz go ukarać pośmiertnie....." :-D :-D :-D 8O 8O 8O :lol:

Pt lis 18, 2016 12:58 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Dzień to wielki nastał, bo w zasadzie zgadzam się z Torri. Jaruzelski teraz nie żyje - jemu to rybka czy generał, czy szeregowiec - w sumie pusty gest i w zasadzie eghm.. tchórzliwy.. W taki sposób to się ukarze jedynie jego rodzinę.
Pokrzywdzonym przez niego (i przez system który współtworzył) chyba niewiele to da, nawet satysfakcji - zemsta na nieboszczyku?
Nie - nie uważam go za bohatera. Wiele zła wyrządził lub spowodował, ale trzeba było go osądzić i zdegradować za życia, teraz to już za późno. Był generałem, teraz już nie jest, bo nie żyje, a tam gdzie jest to mu tytuły do niczego nie są potrzebne.

Pt lis 18, 2016 3:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jemu to oczywiście żadnej różnicy nie robi. Ale skoro można pośmiertnie kogoś awansować w uznaniu zasług, to równie dobrze można kogoś pośmiertnie zdegradować. To nie jest dla tej osoby, ale dla reszty - przekaz społeczny - co jest dobre a co jest złe.

Pt lis 18, 2016 4:18 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dziecinada. Czekam na degradacje Roli, Rokossowskiego, Siwickiego i Spychalskiego. Wprawdzie u tego ostatniego ciężko znaleźć w życiorysie coś obciążającego, ale co tam. A potem zaczniemy prześwietlać wiek XIX...

Poprawiacze historii tną równo z trawą, według sprawdzonej receptury wycinanych :wink: Tylko dokąd ich to zaprowadzi?

Pt lis 18, 2016 5:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Pośmiertnie - po katolicku, to prosić o miłosierdzie Boże dla zmarłego, o Niebo. Dla ś.p. Wojciecha Jaruzelskiego też. Niestety, raczej takie intencje nie przyświecają próbującym degradacji pośmiertnej.
W moim odczuciu żałosne to próby poniżenia człowieka, który jest już na drugim świecie i bronić się nie może.

Pt lis 18, 2016 5:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ekhem... Czy zdajesz sobie sprawę z tego, kim był i co zrobił Jaruzelski?

Pt lis 18, 2016 5:53 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tek de Cart napisał(a):
Jemu to oczywiście żadnej różnicy nie robi. Ale skoro można pośmiertnie kogoś awansować w uznaniu zasług, to równie dobrze można kogoś pośmiertnie zdegradować. To nie jest dla tej osoby, ale dla reszty - przekaz społeczny - co jest dobre a co jest złe.

Też tak uważam.

Pt lis 18, 2016 6:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Stary Kiemlicz napisał(a):
Dziecinada. Czekam na degradacje Roli, Rokossowskiego, Siwickiego i Spychalskiego. Wprawdzie u tego ostatniego ciężko znaleźć w życiorysie coś obciążającego, ale co tam. A potem zaczniemy prześwietlać wiek XIX...

Poprawiacze historii tną równo z trawą, według sprawdzonej receptury wycinanych :wink: Tylko dokąd ich to zaprowadzi?

Historii nie da się poprawić ,można ją jednak osądzić. Dajmy na to Niemców. Euforia jaka pojawiła się w latach 30 ,odebrała całemu narodowi zdrowy rozsądek. O tym czy wówczas wybory Niemców były słuszne ,oceniamy na podstawie faktów dokonanych. To co złe ,zawsze wymaga potępienia. Inaczej ludzie ,popełniali by te same błędy ciągle na nowo i nowo. I kiedy nie uczymy się z historii ,przywołując zarówno te haniebne jej karty jak i wzniosłe ,to wówczas stajemy się głupcami.

Przypadek gen. Jaruzelskiego jest szczególny. Obrońcy mówią ,że Polskę uratował ,przeciwnicy że ją zdradził. Jeśli rację mają ci drudzy ,to powinno się taką postawę potępić. Czy odebranie pagonów jest dobrym pomysłem ? Nie znam dobrze historii życia śp. Jaruzelskiego ,ale coś tam pamiętam że przeszedł wszystkie szczeble awansów w wojsku. Jeśli po za wprowadzeniem stanu wojennego w Polsce ,wykazał się jakimś innym charakterystycznym działaniem na rzecz ojczyzny ,np. bohaterstwie na polu walki ,to degradacja w mojej ocenie ,była by już sprawą wątpliwą i dyskusyjną. Ufam jednak ,że pomysłodawcy tego pomysłu znają kompleksowo życiorys generała. Jeśli jednak takowych zasług gen. nie posiada ,to w taki symboliczny sposób można ocenić i potępić postawę generała, o ile faktycznie uznajemy ją za niewłaściwą i krzywdzącą ,dla Polski.

Pt lis 18, 2016 7:04 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Krysia napisał(a):
Pośmiertnie - po katolicku, to prosić o miłosierdzie Boże dla zmarłego, o Niebo. Dla ś.p. Wojciecha Jaruzelskiego też. Niestety, raczej takie intencje nie przyświecają próbującym degradacji pośmiertnej.
W moim odczuciu żałosne to próby poniżenia człowieka, który jest już na drugim świecie i bronić się nie może.

Modlić się oczywiście to rzecz piękna. Ale oprócz modlitwy jeśli ktoś uważa ze chce się za niego modlić mamy prawo do oceny jego postępowania jako głowy państwa prowadzącego prześladowania kościoła. Stał na czele aparatu represji od 1981 do 1989. Był tez zamieszany w strzelanie do stoczniowców w 1970.
Co do degradacji to się nie wypowiadam. Nie jestem historykiem. Ale fakty są takie ze generał WJ jest wciąż kością niezgody. Juz lepiej załatwiono sprawę z drugim autorem stanu wojennego i został pochowany bez asysty wojskowej. W historii Wojciecha Jaruzelskiego brakuje mi świadectwa nawrócenia. Bo skoro został pochowany jako wierzący katolik a wcześniej był tym który kościół prześladował to dla czytelności intencji powinien publicznie powiedzieć o swoim nawróceniu i przeprosić tych których prześladował za wiarę.

Nie zapominajcie ze pismo święte nie zawsze zaleca modlitwę. Jest mowa w listach ze nie poleca się w niektórych przypadkach modlitwy. To jest ciekawy temat. O. Pelanowski miał dość ciekawe rekolekcje o modlitwie w których poruszał ten temat.

Pt lis 18, 2016 7:37 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jozek napisał(a):
Historii nie da się poprawić
Nie? A nasza władza jednak od pewnego czasu próbuje. Na wzór gospodarzy z lat powojennych. Przede wszystkim tzw. ustawą dekomunizacyjną, normującą zasady polowania na czarownice i walki z patronami ulic. Co się niejedni wykonawcy naośmieszali, to ich. W takim Zamościu kabareton na całego. To jest właśnie działanie w stronę wizji Roku 1984 - wymazywanie określonych osób z historii i zapisywanie tych dziur na nowo. Teraz do Orwellowskiej rzeczywistości droga bardzo daleka, ale po co w ogóle zwracać się w jej stronę?

Jozek napisał(a):
Historii nie da się poprawić ,można ją jednak osądzić. Dajmy na to Niemców.
Niemcy po wojnie degradowali oficerów nazistowskich? Bo nie orientuję się? A jeśli tak, to czy robili to zaraz po fakcie (wojnie), czy 35 lat po niej i śmierci degradowanych?

Jozek napisał(a):
I kiedy nie uczymy się z historii ,przywołując zarówno te haniebne jej karty jak i wzniosłe ,to wówczas stajemy się głupcami.
No właśnie. Wymazywanie historii zbytnio temu nie służy.

Jozek napisał(a):
Przypadek gen. Jaruzelskiego jest szczególny. Obrońcy mówią ,że Polskę uratował ,przeciwnicy że ją zdradził.
Tu nie chodzi o to, czy był "bohaterem" czy "zbrodniarzem", (jak wielu lubuje się w odpowiadaniu na takie zero-jedynkowe pytania), tu chodzi o uznanie jego istnienia i jego działań. Był oficerem z taką i taką funkcją państwową, wprowadził to i to i można próbować oceniać, byle rzetelnie - jestem za. Bo żadnym jego fanem nigdy nie byłem, choć pewnie niektórzy tak to zinterpretują, he he...

Wydać jakąś uchwałę, rozporządzenie, że takie i takie jego działania były sprzeczne z polską racją stanu, że działał na szkodę swojego państwa i obywateli (tylko po co? - jakby ktoś nie wiedział) - w porządku. Ale zakrzykiwać rzeczywistość i zabierać mu stopień, funkcje...? Kiedy ustawa pozbawi Zbigniewa Władysławowica tytułu książęcego z 1102 r. za kolaborację z Niemcami?

Pt lis 18, 2016 7:56 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Był pachołkiem Moskwy. I trzeba zmyć hańbę z polskiego munduru

Pt lis 18, 2016 8:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Stary Kiemlicz napisał(a):
Jozek napisał(a):
Historii nie da się poprawić
Nie? A nasza władza jednak od pewnego czasu próbuje. Na wzór gospodarzy z lat powojennych. Przede wszystkim tzw. ustawą dekomunizacyjną, normującą zasady polowania na czarownice i walki z patronami ulic. Co się niejedni wykonawcy naośmieszali, to ich. W takim Zamościu kabareton na całego. To jest właśnie działanie w stronę wizji Roku 1984 - wymazywanie określonych osób z historii i zapisywanie tych dziur na nowo. Teraz do Orwellowskiej rzeczywistości droga bardzo daleka, ale po co w ogóle zwracać się w jej stronę?

Skłonność do sarkazmu przysłania ci zdolność trzeźwego myślenia.
Komunizm ,to obok faszyzmu ustrój totalitarny godny potępienia. Tak jak po wygranej II wojnie św. usuwano z przestrzeni publicznej ,nazistowskie symbole ,tak samo obecnie jest z komunistycznymi reliktami z przeszłości. W sumie nie za bardzo rozumiem ,co tutaj powinienem tłumaczyć. Sądziłem ,że jest to dla każdego jasne jak słońce.

Cytuj:
Jozek napisał(a):
Historii nie da się poprawić ,można ją jednak osądzić. Dajmy na to Niemców.
Niemcy po wojnie degradowali oficerów nazistowskich? Bo nie orientuję się? A jeśli tak, to czy robili to zaraz po fakcie (wojnie), czy 35 lat po niej i śmierci degradowanych?

Użyłem tej analogii ,w konteście twojego zarzutu o poprawianiu i potępianiu historii. Niemcy skazywali nazistów do więzienia. Ukraina ściga listem gończym byłego prezydenta odpowiedzialnego za ofiary na Majdanie ,listem gończym. To jest normalne i właściwe. Gen. Jaruzelski ,bez żadnych konsekwencji i pod specjalnym parasolem elit politycznych ,doczekał późnej starości i wysokiej emerytury. Prędzej czy pożniej ,historia musi upomnieć się o ocenę także i jego decyzji ,a degradacja jest "tylko" ,a może "aż" - symbolicznym osądzeniem jego działań.

Obecnie w Polska przechodzi kryzys wartości. I nie tylko tych chrześcijańskich ,ale takich ogólnie przyjętych za szlachetne. Pojawiło się dużo ignorancji i niezrozumienia np. dla słowa honor.Większość ludzi ,nie potrafi go nawet zdefiniować. Dlatego też w prasie ,pojawiają się głupawe komentarze i prześmiewcze krytyczne artykuły. Jeśli czegoś nie rozumiemy ,to to wyśmiewamy. Nie rozumiemy Kościoła ? Trzeba go wyśmiać. Nie rozumiemy czym jest patriotyzm ? Trzeba go zmieszać z błotem. A co się stało ,kiedy Jozek wraz z pewnym starszym panem wstał podczas hymnu przed meczem polskiej reprezentacji transmitowanej w tv? W pomieszczeniu socjalnym naszego zakładu pracy. Właśnie to ,o czym pisze. I ty także stajesz przed takim własnie wyborem. Być i myśleć jak większość ignorantów ,czy szanować wartości , dbać o nie i im służyć.

Jozek napisał(a):
I kiedy nie uczymy się z historii ,przywołując zarówno te haniebne jej karty jak i wzniosłe ,to wówczas stajemy się głupcami.
No właśnie. Wymazywanie historii zbytnio temu nie służy. [/quote]

Idąc twoim tokiem rozumowania i pojmowania "wymazywania historii" ,powinny wrócić do łask pomniki największych komunistycznych liderów. Wszak to kawał polskiej historii.
Cytuj:
Jozek napisał(a):
Przypadek gen. Jaruzelskiego jest szczególny. Obrońcy mówią ,że Polskę uratował ,przeciwnicy że ją zdradził.
Tu nie chodzi o to, czy był "bohaterem" czy "zbrodniarzem", (jak wielu lubuje się w odpowiadaniu na takie zero-jedynkowe pytania), tu chodzi o uznanie jego istnienia i jego działań. Był oficerem z taką i taką funkcją państwową, wprowadził to i to i można próbować oceniać, byle rzetelnie - jestem za. Bo żadnym jego fanem nigdy nie byłem, choć pewnie niektórzy tak to zinterpretują, he he...

Kompletnie cię nie rozumiem. Janukowicz też piastował swój urząd jako prezydent. Zapisał się tym sposobem w historii Ukrainy. Powinni przywrócić w urzędach jego portrety ,czy jak ?

Cytuj:
Wydać jakąś uchwałę, rozporządzenie, że takie i takie jego działania były sprzeczne z polską racją stanu, że działał na szkodę swojego państwa i obywateli (tylko po co? - jakby ktoś nie wiedział) - w porządku. Ale zakrzykiwać rzeczywistość i zabierać mu stopień, funkcje...? Kiedy ustawa pozbawi Zbigniewa Władysławowica tytułu książęcego z 1102 r. za kolaborację z Niemcami?

Zdaje się że Jockey udzielił trafnej odpowiedzi. Mnie zastanawia przyczyna ,dla jakiej tworzysz takie absurdy.

Pt lis 18, 2016 10:06 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 294 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona