Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt paź 27, 2020 8:25 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1978 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118 ... 132  Następna strona
 Czy Polska powinna przyjmować islamskich imigrantów? /Seria 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Polska powinna przyjmować islamskich imigrantów? /Se
kiedyś art-33 napisał(a):
Na dzisiaj boję się pobicia czy ożenienia z kosą od przykładnych katolików z ONR czy trybun kibicowskich, to realny kłopot i problem.
Uchodźców czy imigrantów się nie boję bo niema powodu.
Nie wiem jakiego są wyznania Ci co mieszkają przez ulicę w moich rodzinnych stronach, może za jakiś czas pojadę zobaczę ? na pewno bardziej będę się bał radykalnych Katolików bo z tymi miałem problemy a z Muzułmanami żadnych .

Leszczu ten typ tak ma. Przedawkował mainstream,

Wt sie 22, 2017 8:04 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
MayKasahara napisał(a):
Uważam, że pytanie w temacie tego wątku jest źle postawione. Wybaczcie, nie przeczytałam wszystkich postów w dyskusji i się do wszystkiego nie odniosę.
Uważam, że religia nie powinna - a nawet zgodnie z polskim ustrojem nie ma prawa (!!!) być podstawą decyzji o przyznaniu prawa pobytu w naszym państwie. Mamy wolność wyznania, część (chociaż niewielka)polskiego społeczeństwa to muzułmanie, nie ma powodów, by dyskryminować kogoś na podstawie wyznania.

To oczywiście nie oznacza, że mamy przyjmować każdego, nie troszcząc się o bezpieczeństwo. Moje stanowisko w tej sprawie jest zbieżne z linią prezentowaną przez biskupów: pomagać na tyle, na ile możemy przy zagwarantowaniu bezpieczeństwa własnym obywatelom. Nie mam nic przeciwko - jeśli byłyby osoby zainteresowane taką pomocą - przyjęciu niewielkiej grupy dokładnie skontrolowanych przez służby specjalne osób. Tak, jak w latach 90. miało to miejsce w przypadku uchodźców z Czeczenii.
Kilka tysięcy osób, dobrze skontrolowanych przez służby, to nie jest żadne zagrożenie dla polskiego bezpieczeństwa.

Formalnie rzecz biorąc trudno nie przyznać ci racji, owe siedem tysięcy jest w zasadzie zweryfikowanymi uchodźcami. Choć do końca nie nie można ufać weryfikacji.

Problem tkwi w innym miejscu, jest strategiczny. Ta grupa stworzyłaby tło dla działań rzeczywistych terrorystów, mogliby sie wśród niej ukryć, coś jak kamuflaż.

Druga rzecz ma zupełnie inne zakotwiczenie. UE to taki klub bogatych i tych, którzy chcą nimi być, rzecz jasna jako druga kategoria, bowiem inaczej się nie da. Teraz byłe demoludy mogą podbudować swoją wartość w UE jako teren wolny od terrorystów nie zakażony polipoprawnym multi-kiuliti, która dogrywa. Jawią się jako oazy spokoju i rozsądku w Europie.

To jest polityka, trudno się tu czemuś dziwić. Zwłaszcza, zapobieganiu sobie ściągania na głowę kłopotów....

Wt sie 22, 2017 11:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mamy rzadką okazję, być mądrymi przed szkodą.

Chociaż muszę przyznać, że w całym tym zawirowaniu z uchodzcami głos Kościoła w tym papieża Franciszka jest pro - imigrancki, mimo zalewu Europy islamem, co budzi we mnie dysonans.

Śr sie 23, 2017 10:19 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Arwena napisał(a):
Mamy rzadką okazję, być mądrymi przed szkodą.

Chociaż muszę przyznać, że w całym tym zawirowaniu z uchodzcami głos Kościoła w tym papieża Franciszka jest pro - imigrancki, mimo zalewu Europy islamem, co budzi we mnie dysonans.

Opinia biskupów Afryki, zanim jeszcze zjawisko się spotęgowało. Wystarczy tłumacz guglowy, tekst będzie całkowicie zrozumiały. Piszą prosto i jasno o konsekwencjach, które się przemilcza.

http://www.coistine.ie/archive/news-/12 ... nmigration

Imigracja z Afryki, podobnie jak z krajów arabskich obejmuje najbogatszych, których stać na opłacenie haraczu przewozowego. Do tego są to z reguły ludzie lepiej wykształceni. W ten sposób kraje afrykańskie tracą masowo bazę intelektualną potrzebną do rozwoju, bogatsi zabierają swoje pieniądze. W efekcie kraje mają coraz większe trudności rozwojowe, spychane są w jeszcze większą nędzę. Stają się żywym rezerwuarem bardzo taniej siły roboczej dla bogatych, a to przecież ludzie.
Obecna masowa emigracja niszczy te biedne kraje.

O ich nieszczęściu się nie mówi, jedynie o naszych kłopotach z nimi. To efekt autentycznego zamknięcia się na innych i ich problemy.

P.S. Jest świetna akcja:

http://www.caritas.lodz.pl/?art=048d15d ... 9d6e0e833a

Można pomóc konkretnej rodzinie, nie będzie imigrować. Naruszy to choć w minimalnym to biznes imigracyjny wart setki milionów euro (jeśli nie więcej).

Cz sie 24, 2017 9:53 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Leszcz napisał(a):

To polacam zamieszkać a Arabii Saudyjskiej a tam, po prostu wyjedz z Polski do jednego z krajów EU. Może ciężarówka Cie na chodniku nie stuknie. Problemu nie masz bo... ich w Polsce nie ma.

A co do katolików radykalnych, co Babci Ci różancem po dupie dała?

Żebym miał kilka lat mniej mógł by to być dowolny kraj UE na zachód od nas, swoje dzieci zachęcam do ucieczki jak najdalej bo tu przyszłości dla nich nie ma

Niech wieją puki jeszcze można, za młodu zwiedziły całą Europę są obywatelkami Europy coś o czym ja mogłem tylko pomarzyć..

Cz sie 24, 2017 5:55 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Na tym polega właśnie histeria, brak racjonalności. Praca jest i będzie, zarobki wyższe. Za granica zawsze jest się obcym i za wiele się z reguły nie osiągnie. Co najwyżej można kumplom zaimponować. Jeśli przestanie się słuchać bzdur z tv, brać na serio kabaret polityczny, nie ma problemów. W większości starsze pokolenie rozpacza, wrzeszczy załamuje ręce jakby coś strasznego siedziało. Młodsze pokolenie zaczyna widzieć swoje szanse.

Owszem, dzieje się szczególnie w telewizorze. Zaczynają się też powroty z zagranicy.

Cz sie 24, 2017 10:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
...obywatelkami Europy
Nigdy o takim obywatelstwie nie slyszalem...

Cz sie 24, 2017 10:55 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Leszcz napisał(a):
MayKasahara napisał(a):
Uważam, że pytanie w temacie tego wątku jest źle postawione. Wybaczcie, nie przeczytałam wszystkich postów w dyskusji i się do wszystkiego nie odniosę.
Uważam, że religia nie powinna - a nawet zgodnie z polskim ustrojem nie ma prawa (!!!) być podstawą decyzji o przyznaniu prawa pobytu w naszym państwie. Mamy wolność wyznania, część (chociaż niewielka)polskiego społeczeństwa to muzułmanie, nie ma powodów, by dyskryminować kogoś na podstawie wyznania.

Wolność wyznania dotyczy się OBYWATELI Polski. Ci przybysze nie podlegają Polskiej Konstytucji, nie są obywatelami POLSKIMI.

Leszczu, bardzo Cię proszę, byś nie wprowadzał ludzi w błąd. Jeżeli nie jesteś czegoś pewny, warto sprawdzić. Polska Konstytucja (a także inne przepisy z niej wynikające, jak np. Kodeks Karny czy Kodeks Drogowy) obowiązuje wszystkich na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Oczywiście, są pewne przywileje, dostępne wyłącznie dla obywateli polskich np. bierne i czynne prawo wyborcze (z wyjątkiem wyborów samorządowych), możliwość zatrudnienia w służbie cywilnej.

Cytuj:
Problem tkwi w innym miejscu, jest strategiczny. Ta grupa stworzyłaby tło dla działań rzeczywistych terrorystów, mogliby sie wśród niej ukryć, coś jak kamuflaż.

To problem bardziej złożony. Już w tej chwili w Polsce na stałe przebywa około 10-11 tys. muzułmanów. Posiadając odpowiednią wizę (np. studencką, pracowniczą, biznesową) terrorysta zainteresowany dokonaniem zamachu w Polsce może bez problemu się tu dostać. Ba, muzułmanie mieszkający w tej chwili np. we Francji i posiadający wizę Unii Europejskiej bez specjalnej kontroli mogą przyjechać do Polski.

Cytuj:
Teraz byłe demoludy mogą podbudować swoją wartość w UE jako teren wolny od terrorystów nie zakażony polipoprawnym multi-kiuliti, która dogrywa.

Jednolitość etniczna Polski wynika raczej z naszej historii, oraz tego, że wciąż nie jesteśmy postrzegani w świecie jako bogaty kraj, niż z jakiejś "rozsądnej polityki". Tezy o "zakażeniu politpoprawnym multikulti" to dla mnie straszliwa demagogia. Mam dobrych znajomych muzułmanów na całym świecie, studentów, lekarzy, inżynierów, wolontariuszy organizacji charytatywnych. Zawsze funkcjonowali "normalnie" w moim otoczeniu i nikomu nie przychodziło oceniać ich przez pryzmat wiary. To zupełnie inni ludzie niż grupa fanatyków i terrorystów, z którymi chcesz icjh utożsamić. Po zamachach we Francji wielu moich znajomych muzułmanów mieszkających w tym kraju ustawiało sobie na FB francuską flagę.
Chcemy czy nie, ale globalizacja jest faktem, to proces, którego nie da się zahamowac. Możemy tylko mówić o tym, jak się wobec tego procesu ustawimy.

Cytuj:
Teraz byłe demoludy mogą podbudować swoją wartość w UE jako teren wolny od terrorystów nie zakażony polipoprawnym multi-kiuliti, która dogrywa. Jawią się jako oazy spokoju i rozsądku w Europie.

Tak, szczególnie Polska i Węgry XD

Cytuj:
Imigracja z Afryki, podobnie jak z krajów arabskich obejmuje najbogatszych, których stać na opłacenie haraczu przewozowego. Do tego są to z reguły ludzie lepiej wykształceni. W ten sposób kraje afrykańskie tracą masowo bazę intelektualną potrzebną do rozwoju, bogatsi zabierają swoje pieniądze. W efekcie kraje mają coraz większe trudności rozwojowe, spychane są w jeszcze większą nędzę. Stają się żywym rezerwuarem bardzo taniej siły roboczej dla bogatych, a to przecież ludzie.

I tak i nie. Bo jeśli dany człowiek zginie tam na wojnie, to tak czy tak nie przysłuży się za bardzo do rozwoju swojej ojczyzny.

Leszcz napisał(a):
...obywatelkami Europy
Nigdy o takim obywatelstwie nie slyszalem.

Twoja świadomość prawna Leszczu mnie poraża. Ale cóż, zawsze warto się dowiedzieć czegoś nowego:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Obywatels ... ropejskiej

Pt sie 25, 2017 10:48 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
MayKasahara napisał(a):
Zawsze funkcjonowali "normalnie" w moim otoczeniu i nikomu nie przychodziło oceniać ich przez pryzmat wiary. To zupełnie inni ludzie niż grupa fanatyków i terrorystów, z którymi chcesz icjh utożsamić. Po zamachach we Francji wielu moich znajomych muzułmanów mieszkających w tym kraju ustawiało sobie na FB francuską flagę.

To wymagało od nich zapewne wiele heroizmu, chyba sobie popłaczę, tylko pokroję cebulę..

Pt sie 25, 2017 11:41 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
To wymagało od nich zapewne wiele heroizmu, chyba sobie popłaczę, tylko pokroję cebulę..

Żenujący komentarz. Tu nie chodzi o żaden heroizm, a o fałszywy obraz muzułmanów, którzy budują w sobie Polacy, na podstawie bardzo wycinkowej wiedzy o przypadkach skrajnych.

Pt sie 25, 2017 11:51 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Komentarz na poziomie twojego szantażu emocjonalnego. Nic nie wnosisz do dyskusji a przykład ustawiania flagi na FB to normalnie szczyt walki o bezpieczeństwo z radykalnym islamem. Normalnie kredki się skończyły i boja się wyjść na ulice wiec bezpiecznie flagę sobie ustawia na FB.
Skoro głupoty piszesz nie dziw się ze ktoś się z nich śmieje.

Pt sie 25, 2017 12:31 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
MayKasahara napisał(a):
Cytuj:

Żenujący komentarz. Tu nie chodzi o żaden heroizm, a o fałszywy obraz muzułmanów, którzy budują w sobie Polacy, na podstawie bardzo wycinkowej wiedzy o przypadkach skrajnych.

Oj, tam, oj tam..
Albo Ci Twoi znajomi to tacy muzułmanie jak i Ty, albo..
Poczytaj sobie na wiki o takiji, albo o pojęciu ketman.
Kłamstwo jako ukrywanie własnych intencji, muzułmanie mają "wszyte" w swoją doktrynę.

Pt sie 25, 2017 12:55 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Albo Ci Twoi znajomi to tacy muzułmanie jak i Ty, albo...

Muzułmanów na świecie jest ponad miliard, od jakiegoś czasu ich liczba jest większa niż liczba chrześcijan. To gigantyczna i bardzo zróżnicowa społeczność. Są wśród nich ludzie o umiarkowanych, liberalnych poglądach, jak i fanatycy.

Cytuj:
Poczytaj sobie na wiki o takiji, albo o pojęciu ketman.
Kłamstwo jako ukrywanie własnych intencji, muzułmanie mają "wszyte" w swoją doktrynę.

Nie muszę czytać o tym na wiki, bo te pojęcia są mi znane. Wręcz ja zachęcę, by poszerzyć swoją wiedzę o islamie, na przykład korzystając z prac takich wybitnych arabistów jak Danecki czy Dziekan.

Pojęcia te nie dają przyzwolenia na kłamanie w celu przeprowadzenia zamachów terrorystycznych. Raczej zwalnia ono od grzechu kłamstwa, w sytuacji analogicznej do tej, gdy nasi przodkowie kłamali pytani przez esesmanów, czy trzymają Żydów w piwnicy.

Oczywiście - inną kwestią jest to, że terroryści posługują się wypaczonym rozumieniem wielu pojęć, a bardzo często sami nie znają nawet Koranu, na który się powołują.

Tym niemniej ta świadomość powinna wywoływać w nas czujność, ale nie prowadzić do obsesji poszukiwania wrogów i siania nienawiści na tle wyznaniowym.

Pt sie 25, 2017 1:30 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Komentarz na poziomie twojego szantażu emocjonalnego. Nic nie wnosisz do dyskusji a przykład ustawiania flagi na FB to normalnie szczyt walki o bezpieczeństwo z radykalnym islamem. Normalnie kredki się skończyły i boja się wyjść na ulice wiec bezpiecznie flagę sobie ustawia na FB.
Skoro głupoty piszesz nie dziw się ze ktoś się z nich śmieje.

Jockey, dlaczego mnie obrażasz zamiast rozmawiać merytorycznie?
Jeżeli uważasz, że to co piszę, to głupoty, włącz się do rozmowy ze swoimi argumentami, wykaż to.

Żadnego szantażu emocjonalnego nie było i nie wiem, gdzie się go doszukałeś. Przykład ustawiania flag na FB był podany w kontekście zobrazowania nastrojów po zamachach wśród muzułmańskich imigrantów we Francji. Nikt nie mówił że to jakikolwiek sposób na walkę z radykalnym islamem. Wydawało mi się, że kontekst jest jasny.

Pt sie 25, 2017 1:35 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Leszcz napisał(a):
...obywatelkami Europy
Nigdy o takim obywatelstwie nie slyszalem...

No zobacz a one i owszem :D

Pt sie 25, 2017 2:15 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1978 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118 ... 132  Następna strona