Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lip 16, 2019 4:53 pm

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Ksenofobia na dyskusje.katolik.pl 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Post Re: Ksenofobia na dyskusje.katolik.pl
Jockey napisał(a):
Poczytaj jego wypowiedzi tutaj
viewtopic.php?f=3&t=25996
Poczytaj polemikę z Boro

Nigdzie tu nie widzę tego co mu zarzucasz. Niestety, umiejętność czytania to nie tylko znajomość liter i umiejetność złożenia w słowa. Wolę tak myśleć, bo nie chcę wierzyć w celową manipulację jego wypowiedziami:
Cytuj:
Co Ty mieszasz? Ponieważ należę do owej "strasznej" grupy- odpowiadam: Właśnie w imię przykazania miłości bliźniego (dotąd dla mnie to naczelne przykazanie chyba że wg Was jest inaczej) nie należy odwracać się od uchodźców, i nigdzie, podkreślam nigdzie nie mówiłem, że należy przyjmować wszystkich jak leci. Przecież mamy procedury imigracyjne i w tym wypadku też będą stosowane. Manipulowanie moimi wypowiedziami, żeby dopasować je do przyjętej przez Ciebie @Jockey teorii "lewackiej" ideologii rodem z GW jest oględnie powiedziawszy nieprzyzwoite. Masz mnie za idiotę, który chce wpuścić do kraju terrorystę obwieszonego pasem szahida? Ciągle mówię o garstce (teraz już kilkanaście tysięcy) ludzi w potrzebie, do których Ty się odwracasz plecami.

viewtopic.php?p=1013165#p1013165

Wt lis 24, 2015 1:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Jockey napisał(a):
A na przykład kolor mówi o bezkrytycznym przyjmowaniu.

A @Jockey na przykład mówi, że kolor to idiota

Wt lis 24, 2015 1:51 pm
Gaduła
Gaduła

Robur napisał(a):
Pozwolę sobie zauważyć, że pojęcia typu ksenofobia, homofobia,czy roburofobia et cetera, są żywcem wyrwane z lewackiego języka ideologicznego.

Jak rozumiem te pojęcia też:
akarofobia, akrofobia, ksantofobia, etc.
w ten sposób udowodniliśmy, że lewactwo ma znakomity wkład w rozwój medycyny (w tym szczególnie psychiatrii) a GW jest piewcą tego stanu rzeczy - jak mniemam. Dochodzimy więc do przekonania, że erytrofobia jest przypadłością przeciwników lewactwa.
Ta dyskusja w sensie jest zupełnie bez... .

Wt lis 24, 2015 2:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

same pojęcia są neutralne, natomiast wartościowanie pod nie podczepione jest już konkretne (nie neutralne). Stąd też w dzisiejszym główno-źródłowym przekazie ksenofobia ma podczepione wartościowanie (zbliżone do 'zły, brzydki, fe') a wiąże się z to bożkiem tolerancjonizmu powszechnie tam panującym.

Wt lis 24, 2015 2:44 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Tek de Cart napisał(a):
Stąd też w dzisiejszym główno-źródłowym przekazie ksenofobia ma podczepione wartościowanie (zbliżone do 'zły, brzydki, fe') a wiąże się z to bożkiem tolerancjonizmu powszechnie tam panującym.

Rozumiem, że tolerncja w każdej sytuacji jest dla Ciebie obca, nie do przyjęcia?

Wt lis 24, 2015 3:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

zależy co rozumiesz pod pojęciem 'tolerancja' - bo to w dzisiejszych czasach także pojecie mocno nacechowane wartościująco, a już w szczególności określenie 'tolerancja w każdej sytuacji' brzmi 'groźnie' ;)

odnosząc się do definicji:
http://sjp.pwn.pl/szukaj/tolerowa%C4%87.html
Cytuj:
tolerować
1. «odnosić się z pobłażaniem do nagannych zachowań lub zjawisk»
2. «godzić się na obecność jakiejś osoby mimo braku aprobaty dla niej»
3. «o organizmie: nie ponosić szkody w wyniku działania określonych bodźców»

rozumiem że w zasadzie chodziłoby o pkt 2 «godzić się na obecność jakiejś osoby mimo braku aprobaty dla niej»
w tym rozumieniu mogę godzić się na obecność muzułmanina w Polsce,
ale to nie znaczy, że mam się zgadzać na napływ następnych :)

Wt lis 24, 2015 3:47 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Tek de Cart napisał(a):
zależy co rozumiesz pod pojęciem 'tolerancja' - bo to w dzisiejszych czasach także pojecie mocno nacechowane wartościująco, a już w szczególności określenie 'tolerancja w każdej sytuacji' brzmi 'groźnie'

Chwila. Proszę bez wybiegów. Zadałam proste pytanie zwiazane z Twoją wypowiedzią i proszę odpowiedzieć po tej linii.
Tek de Cart napisał(a):
w tym rozumieniu mogę godzić się na obecność muzułmanina w Polsce,
ale to nie znaczy, że mam się zgadzać na napływ następnych

Jeśli masz dowody, że napływający zagrożą Tobie i Twoim bliskim, to owszem. Jak na razie nie masz tych dowodów, a jedynie poszlaki i przypuszczenia. I nie mów mi o Paryzu, bo to inna strona medalu. W pewnym sensie zapracowali sobie poprawnością polityczną (czyt.źle pojętą tolerancją), a z drugiej udziałem w wojnie w Syrii.
Nie wiem dlaczego upierasz się, że uchodźcy, którzy mieliby przybyć do Poski, to sami muzułmanie i koniecznie terroryści. Póki co, to cały ten temat jest niepotrzebnym strzępieniem języków. mamy zmainę rządu, a więc i nie będzie żadnych uchodźców w Polsce.

Wt lis 24, 2015 6:40 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

donchichot napisał(a):
Robur napisał(a):
Pozwolę sobie zauważyć, że pojęcia typu ksenofobia, homofobia,czy roburofobia et cetera, są żywcem wyrwane z lewackiego języka ideologicznego.

Jak rozumiem te pojęcia też:
akarofobia, akrofobia, ksantofobia, etc.
w ten sposób udowodniliśmy, że lewactwo ma znakomity wkład w rozwój medycyny (w tym szczególnie psychiatrii) a GW jest piewcą tego stanu rzeczy - jak mniemam. Dochodzimy więc do przekonania, że erytrofobia jest przypadłością przeciwników lewactwa.
Ta dyskusja w sensie jest zupełnie bez... .

To jest jak z kozami, ta jest biała, a ta czarno. Jedno i drugie koza więc białe to czarne. Stare jak cywilizacja grecka..... :lol:

Można mieć strach przed wszystkim, lecz strach przed pająkami jako takimi jest irracjonalny. Wystarczy w określonych okolicznościach uważać na jadowite. Podobnież erytrofobią (kwestia psychologiczna).
Homofobia nie jest strachem przed homo, lecz obawa o wartości jakie niosą ze sobą, ich wpływu na życie społeczeństw.
Rzeczona tu ksenofobia jest obawą przed tym co niosą imigranci, od innej kultury po terroryzm. Nie da się w tym przypadku uważać jak na jadowite pająki. Ksenofobia jako pojęcie używane jest jako pała do walenia po łbach społeczeństwo. Albo bezkrytyczni przyjmujesz wszystko, albo jest ksenofobem w pejoratywnym znaczeniu, takie stygmatyzowanie jak Hitlerem i faszystami. Zwykła lewacka nieuczciwość intelektualna.

Inna rzecz, że poza kwestią demograficzną wykorzystuje się okazje do mieszania ras ludzkich w Europie, co jest starym projektem masońskim jeszcze z początków XX wieku. Zachowanie się Merkel wbrew zdrowemu rozsądkowi musi mieć głębsze podłożu. Ksenofobia jest jednym z narzędzi służącym do urabiania ludzi.

Wt lis 24, 2015 11:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Małgosia napisał(a):
kolor napisał(a):
jak Rydzyk albo inny ksenofob?

Myslę, że trochę Cię poniosło. Daleko mi do gloryfikowania o. Rydzyka i chociaż wiele można mu zarzucić, to ksenofobii raczej nie. Natomiast to forum jest tą ksenofobią przeżarte i wciąż jej ogień jest podsycany, o ironio, w imię miłości bliźniego.

Minęło 9 lat od czasu, gdy zarejestrowałam się na tym forum, były okresy mojej większej i mniejszej aktywności. Był okres dość ostrej dyskusji z Jockeyem, ale ksenofobia???,.. nie tego nie zauważyłam na tym forum.
Dodam, że zdecydowanie się lepiej tutaj dyskutuje nawet z adwersarzami takimi jak np. Art, czy nawet nieprzejednana Katka, tzn.lepiej niż na forum.wiara.pl.

Wt sie 16, 2016 6:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
A ja zauwazylem - no ale patrze zupelnie z innej perspektywy niz ty.

Wt sie 16, 2016 10:03 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Widzę, że wątek wykorzystywany do prywatnych rozgrywek. Przypominam, że regulamin zabrania przenoszenia spraw z innych miejsc i rozliczania na katoliku. Dlatego ten temat zamykam a sprawę Brygidy i Soula proponuję załatwić na forum.wiara.pl lub jeśli koniecznie potrzebują tutaj to przy użyciu prywatnych wiadomości. Publicznie każde kolejne wasze starcie o sprawy z wiara.pl będę usuwane i w dalszej konsekwencji polecą kary regulaminowe.

Wt sie 16, 2016 10:07 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4