Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N sie 09, 2020 7:48 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 406 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 28  Następna strona
 Gorszy sort a manipulacje mainstreamu 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gorszy sort a manipulacje mainstreamu
donchichot napisał(a):
Zaskakujesz mnie @kosiarz to już pan prezes Jarosław Kaczyński nie może sobie pogadać na wiecach? A to:
Cala Polska z was się śmieje, komuniści i złodzieje!

to nie jest obrażanie ludzi?

Czym Cie zaskakuje? Zawsze zależało mi, by prawa strona naszej sceny politycznej, rządziła i ksztaltowała nasz kraj. Uważam, ze w tym wypadku, politycy PiS działają nieroztropnie.
Co powoduje, że część społeczenstwa, które jest do tej partii neutralnie nastawiona, poprzez manipulacje, zostaje wciągnięta w politykę, przeciw PiS. A to szkodzi także mi, jako osobie, ktora by chciała zmian w Polsce.

To hasło było akurat ok. Było ta zaraz po marszu KOD, gdzie na platformie wystąpili wspólnie politycy SLD, PO, PSL, Petru, Zieloni, PSL i jeszcze jakieś feministki i inne lewactwo. Więc konkretny przekaz, z ktorym nikt się nie powinien indetyfikować, i choć były takie próby wypadły źle, dla probujących... :D

https://m.youtube.com/watch?v=hcJarWz1ltA

Cz sty 07, 2016 10:01 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Jozek napisał(a):
Czytam i staje po stronie Daryesa i Jockeya z bardzo prostych powodów.Wypowiedź Kaczyńskiego nie mówiła o tym ,o czym wielu myśli że mówiła.

I kompletnie nie o tym mowa, ale o dzieleniu w ten sposób userów na tym forum. Chodzi o to, że tu, na tym forum, zostaliśmy zaliczeni do Polaków gorszego sortu, nie rozumiesz?
Jakkolwiek zgadzam się z kosiarzem, a właściwie mam tożsame zdanie, że osoba publiczna powinna ważyć słowa, choćby i dlatego, że potem zostają zmanipulowane, co tez tu zrobiono zaliczając nas do tej grupy obywateli.
joannaa napisał(a):
Ja naprawde juz sie przyzwyczailam, zw tak przewaznie jest ale... nie Tyyy!! Gosiunia nie daj sie tak wkrecac pliis .

Jak wyżej, joannaa. To właśnie ci, którzy tę oryginalną wypowiedź słyszeli zaliczyli mnie, kolora, donchichota i w porywach Batkonta, do tego gorszego sortu.
Jeśli chodzi o Kaczyńskiego, to wcale się na jego temat nie wypowiadam. Jeśli mówię, to o decyzjach rządu, a on zdaje się w rządzie nie jest.

Cz sty 07, 2016 10:10 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Powtórzę tylko tytułem wyjaśnienia wielce urażonej grupce userów, zwanej KWA, że, jak to pisałem uprzednio, nie jesteście dla mnie gorszym sortem Polaków tylko dajecie się głupio zmanipulowac lewackiej propagandzie co wnoszę na podstawie Waszych wpisów.

donchichot, żonglerka cytatami z Biblii byle tylko podeprzec własne widzimisię to zajęcie godne raczej swiadków Jehowy, nie sądzisz?

Bene już po raz kolejny daje przykład ewidnetnego chamstwa toteż i winien otrzymac reprymendę.

Jeśli Ty chcesz ocierac z buzi ślinę kórą ktoś splunął i mówic że to deszcz pada to powodzenia. Ja nie będę.

I tak raczej widzę że to chyba KWA uważa siebie za lepszy sort ;)

Cz sty 07, 2016 10:18 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jeszcze jeden filmik, który potwierdza, że ktos wykorzystuje ludzi, ktorzy którzy dotychczas nie angazowali się w politykę...

https://m.youtube.com/watch?v=KOckeTl0xoc

Cytuj:
Powtórzę tylko tytułem wyjaśnienia wielce urażonej grupce userów, zwanej KWA, że, jak to pisałem uprzednio, nie jesteście dla mnie gorszym sortem Polaków tylko dajecie się głupio zmanipulowac lewackiej propagandzie co wnoszę na podstawie Waszych wpisów.

Sedno.

Cz sty 07, 2016 10:21 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
kosiarz napisał(a):
Sedno.

Nieprawda, kosiarz. Dopiero od bodajże dwóch dni czytam, ze jakoby nikt z owej grupy zaliczającej nas do gorszego sortu, nie uważał nas za gorszy sort. Do tej pory milczenie było znakiem potwierdzenia, że właśnie tak uważają. To, że ktoś w odpowiedzi zapytał "czy jestem gorszego sortu" i nie otrzymał odpowiedzi..., brak odpowiedzi, jest też odpowiedzią i o to cały czas się rozchodzi.

Cz sty 07, 2016 10:30 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
@Derayes otóż KWA to wymysł i popelina nie widzę więc sensu w przywoływaniu terminu.
Chłopie to Ty dajesz się wpuszczać i to nieźle udowadniając swoją niemoc może przypominasz sobie dwa skecze tego samego kabaretu - cienkie i żenujące (jak dyskusje w sejmie), który to jeden z nich Cię rozbawił, a drugi był cienki i pojechałeś tam jeszcze coś o drwieniu itp. - może jednak to Ty się dajesz manipulować - nie wpadłeś na to? I już tam nic nie wnosi -naprawdę nie warto.
Jeśli zaś chodzi o cytaty z Biblii - tylko mogę Cię zachęcić do dyskusji ze Świadkami Jehowy podyskutuj tu na forum wykaż trochę katolickiej odwagi - proszę. A jeśli cię gorszą to zmień forum to forum jest k a t o l i c k i e nie powinno więc dziwić, że posługuję się cytatami z Biblii - jeśli są nie trafione - wykaż to - użyj inteligencji, a nie tylko utyskuj, że je podaję.
Jeśli reprymendą katolika na chamstwo jest też chamskie zachowanie - to ten katolik nie wie co czyni, a wręcz przeczy wartościom, które wyznaje kropka.

Tak i ta fałszywa skromność - żarcik taki

Cz sty 07, 2016 10:36 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Małgosia napisał(a):
kosiarz napisał(a):
Sedno.

Nieprawda, kosiarz. Dopiero od bodajże dwóch dni czytam, ze jakoby nikt z owej grupy zaliczającej nas do gorszego sortu, nie uważał nas za gorszy sort. Do tej pory milczenie było znakiem potwierdzenia, że właśnie tak uważają. To, że ktoś w odpowiedzi zapytał "czy jestem gorszego sortu" i nie otrzymał odpowiedzi..., brak odpowiedzi, jest też odpowiedzią i o to cały czas się rozchodzi.

Komentowalem ten wpis, a nie całoksztalt. Powiem szczerze, że forum, zrobiło się ciut zaściankowe...większość postów to spór "w rodzinie" Dużo próżnych sporów.
Przecież ogólnie, to wszyscy się zgadzają, jednak prywatne animozje biorą górę...jakieś uszczypliwości...:)

Cz sty 07, 2016 10:38 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Małgosia napisał(a):
Jozek napisał(a):
Czytam i staje po stronie Daryesa i Jockeya z bardzo prostych powodów.Wypowiedź Kaczyńskiego nie mówiła o tym ,o czym wielu myśli że mówiła.

I kompletnie nie o tym mowa, ale o dzieleniu w ten sposób userów na tym forum. Chodzi o to, że tu, na tym forum, zostaliśmy zaliczeni do Polaków gorszego sortu, nie rozumiesz?
Jakkolwiek zgadzam się z kosiarzem, a właściwie mam tożsame zdanie, że osoba publiczna powinna ważyć słowa, choćby i dlatego, że potem zostają zmanipulowane, co tez tu zrobiono zaliczając nas do tej grupy obywateli.
joannaa napisał(a):
Ja naprawde juz sie przyzwyczailam, zw tak przewaznie jest ale... nie Tyyy!! Gosiunia nie daj sie tak wkrecac pliis .

Jak wyżej, joannaa. To właśnie ci, którzy tę oryginalną wypowiedź słyszeli zaliczyli mnie, kolora, donchichota i w porywach Batkonta, do tego gorszego sortu.
Jeśli chodzi o Kaczyńskiego, to wcale się na jego temat nie wypowiadam. Jeśli mówię, to o decyzjach rządu, a on zdaje się w rządzie nie jest.

Ja zapytałem konkretnie o to jedno zdanie i nie angażuje się w żadne spory na forum ,które były wcześniej.Jak mogę inaczej zrozumieć kolejne odpowiedzi pod moim pytaniem ,jeśli właśnie nie poprzez pryzmat powyższego ?

14 grudnia Wiadomości wkleiły jedno zdanie Kaczyńskiego o "gorszym sorcie".Pół narodu odebrała to do siebie.Cały kontekst wypowiedzi dot grupy osób ,które można policzyć na palcach od jednej ręki.Z ludzi media robią niestety idiotów ,o czym świadczą karteczki z napisem "gorszy sort" ,które sobie robią i dumnie wklejają na FB.I teraz moje oburzenie na takie działania i słuszne określenie rzeczywistości rzeczywistością nie jest żadnym dzieleniem na gorszych i na lepszych tylko dlatego bo użyłem słowa "idiotów" Nie odnoś tego personalnie ,bo przecież wiem że nie robiłaś żadnych karteczek.Ja po prostu chcę na tym przykładzie pokazać ,jak ja widzę całe ten spór.

Cz sty 07, 2016 11:34 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
[quote="Jozek"

14 grudnia Wiadomości wkleiły jedno zdanie Kaczyńskiego o "gorszym sorcie".Pół narodu odebrała to do siebie.Cały kontekst wypowiedzi dot grupy osób ,które można policzyć na palcach od jednej ręki.Z ludzi media robią niestety idiotów ,o czym świadczą karteczki z napisem "gorszy sort" ,które sobie robią i dumnie wklejają na FB.I teraz moje oburzenie na takie działania i słuszne określenie rzeczywistości rzeczywistością nie jest żadnym dzieleniem na gorszych i na lepszych tylko dlatego bo użyłem słowa "idiotów" Nie odnoś tego personalnie ,bo przecież wiem że nie robiłaś żadnych karteczek.Ja po prostu chcę na tym przykładzie pokazać ,jak ja widzę całe ten spór.[/quote]

To nie jest zgodne ze stanem faktycznym, ale oczywiście możesz mieć własne zadanie - choć to „własne” wydaje się tylko iluzją - to co powiedział pan prezes jest tłumaczone by jak to mówisz pół narodu - wiedziała, co powiedział pan Kaczyński - a powtórzę się to pan Kaczyński powinien starać się mówić tak by był rozumiany a nie tłumaczony i już.

Cz sty 07, 2016 11:39 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jozek napisał(a):

Ja zapytałem konkretnie o to jedno zdanie i nie angażuje się w żadne spory na forum ,które były wcześniej.

Jozek, znam Cię i wiem, że nie angażujesz się w spory, ale odniesieniem się do jednego zdania bez znajomości tematu dajesz powód do ewentualnego twierdzenia: i co? Nie mamy racji? Jozek tez tak to widzi. . Dlatego odniosłam się do tego co napisałeś i bez urazy :).
Jozek napisał(a):
14 grudnia Wiadomości wkleiły jedno zdanie Kaczyńskiego o "gorszym sorcie".Pół narodu odebrała to do siebie.

A pewna część z innej części, zasugerowała innej części, że jest takowym. Ot cała filozofia.
Zgadzam się z donchcichotem, a takie zdanie ma też kosiarz, że polityk powinien wyrażać się jasno, tak, aby nie było możliwe użycie jego słów niezgodnie z intencjami.

Cz sty 07, 2016 11:57 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Właśnie dlatego Pan Kaczyński udzielał wywiadu w tv republika ,a nie w tvp by nie dochodziło do takich niepotrzebnych nieporozumień.Tam wszyscy zrozumieli kontekst i sens wypowiedzi ,ale już w wiadomościach i mediach lewicowo liberalnych ,nie był on taki oczywisty.Dlaczego ? Bo jedną sprawą jest to ,że media manipulują ,a drugą jest to ,że część ludzi chce być manipulowanymi tzn. że kochają kłamstwo i jego owoc ,czyli pomyje.To taka woda na młyn.Utwierdza ich w przekonaniu o słusznej postawie ,choć w gruncie wyczuwają że tak może nie być.Wy teraz piszecie ,że Kaczyński sam jest sobie winien ...

A gdzie leży prawda ? Ostatnio w sporze o postawę gen.Jaruzelskiego w czasach stanu wojennego ,przypomniałem o analogicznej sytuacji z Ewangelii ,w której Judasz wydał na ubiczowanie i śmierć Jezusa ,którego w jakiś sposób kochał i uważał za świętego.W ten sposób można było klarowniej zobrazować decyzję podejmowane przez gen. i określić jego kontrowersyjną postawę.Piszę o tym ,bo właśnie tam można znaleźć prawdę. Jednocześnie ,za chwilę nie chcę być posądzony o nadużycie.Chodzi mi o porównanie sytuacji ,a nie osób.Proces Jezusa przed Sanhedrynem.Jezus piętnował zło ,występował w ostrych słowach przeciwko faryzeuszom ,piętnował ich obłudę i ździerstwo.To uderzało bezpośrednio w układ ,który wówczas miał poszanowanie i autorytet wśród ludzi. Postawiono fałszywych świadków ,którzy zeznawali kłamliwie.Co zrobił tłum ? Tłum uwierzył kłamstwu i został wzburzony. Można by powiedzieć ,że Jezus jest sam sobie winien. Powinien ,starać się mówić tak by był rozumiany a nie tłumaczony i już.Takim wyjaśnieniem ,mamy ręce umyte i sumienie czyste.Mamy przykazania.Czemu się do nich nie stosujemy ,tylko fałszywie świadczymy przeciwko bliźniemu ?Powtarzanie czyiś kłamstw ,wcale nie zwalnia nas z odpowiedzialności.To tak nie działa.

Cz sty 07, 2016 12:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Co byście doradzili takiemu tłumowi , z czasów Jezusa ?

Cz sty 07, 2016 12:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jozek napisał(a):
Właśnie dlatego Pan Kaczyński udzielał wywiadu w tv republika ,a nie w tvp by nie dochodziło do takich niepotrzebnych nieporozumień.

Ale tę telewizję oglądają wszyscy, nie tylko klakierzy :).
Jozek napisał(a):
Wy teraz piszecie ,że Kaczyński sam jest sobie winien ...

Poniekąd tak, bo od osób publicznych wymaga się nieco więcej. Ktoś, kto pretenduje do władzy i ja posiada w rządzącej partii, powinien mieć tego świadomość. I żeby uprzedzić ewentualne ataki (nie Twoje Jozku, bo Ty nie jesteś do tego zdolny i chwała Ci za to), nie sugeruje tu, jak widzi się na każdym kroku w komentarzach w necie, że tak na prawdę, to nie rząd, nie prezydent rządzi. Jak jest, póki co nie wiem i na ten temat się nie wypowiadam.
Jozek napisał(a):
Powtarzanie czyiś kłamstw ,wcale nie zwalnia nas z odpowiedzialności.To tak nie działa.

Nigdzie ani razu nie powtórzyłam tego kłamstwa, a jedynie użyłam (nie tylko ja) tego sformułowania w stosunku do sposobu traktowania na tym forum myślących inaczej na pewne tematy, co w sytuacji milczenia odebrałam (nie tylko ja)jako właśnie dzielenie tu na forum na lepszy i gorszy sort. Jak już powiedziałam: brak odpowiedzi tez jest odpowiedzią.

Mam nadzieję, że się rozumiemy?
Jozek napisał(a):
Co byście doradzili takiemu tłumowi , z czasów Jezusa ?

Ten tłum nikogo oprócz faryzeuszy nie posłuchałby. Jezus się zbytnio nie bronił, bo wiedział, że to nie ma sensu. Ja nie potrafię, a więc dużo jeszcze muszę się od niego nauczyć :D.

Cz sty 07, 2016 12:35 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Małgosia napisał(a):
Nieprawda, kosiarz. Dopiero od bodajże dwóch dni czytam, ze jakoby nikt z owej grupy zaliczającej nas do gorszego sortu, nie uważał nas za gorszy sort.
Nieprawda. Sama określiłaś się jako gorszy sort. Nikt z twoich przeciwników tego nie powiedział. Cytowałem już ta twoją wypowiedź. A ja udowodniłem, że uległaś manipulacji medialnej.
donchichot napisał(a):
Stwierdzenie „najgorszy sort Polaka” to nie jest nic uwłaczającego e tym kontekście, w którym raczył był wypowiedzieć się pan Kaczyński. A kontekst jest jasny i zrozumiały nie chodziło tylko o donosicieli (tego szczególnego sortu czyli donoszących za granicę), ale jeszcze o bardzo wielu innych. Widać, że pan prezes potrzebuje jednak tłumaczy do swoich wypowiedzi, a było by lepiej by mówił tak by inni tłumaczyć nie musieli co miał na myśli.
Raczej lemingi potrzebują tlumaczy. Bo zaraz podchwycili to co powiedział Petru z mównicy sejmowej a nikogo nie interesował oryginał.

donchichot napisał(a):
Racz jednak zauważyć, że czepiasz się @Małgosi w sposób urągający, ja wiem inteligencji Ci nie wystarcza (wiem haniebny atak personalny na Ciebie), więc markujesz to czepialstwem i personalną zaczepką. Kiedy więc @Małgosia przydzieli Ci jakąś tajemnicę z Różańca nie zapomnij pomodlić się (tak przy okazji) za tych wszystkich włączając w to @Małgosię z którymi Ci politycznie nie po drodze by stali się Twoimi przyjaciółmi.
O widzę donchichot wszedł w patetyczny ton i poucza. Dayeres dostał ostrzeżenie za atak na Bankonto i jeśli spróbuje jeszcze atakować innych w podobny sposób to dostanie kolejne ( a podobno jestem stronniczy i to dzięki pozwoleniu moderacji Deyares tak szaleje)
donchichot napisał(a):
@Derayes otóż KWA to wymysł i popelina nie widzę więc sensu w przywoływaniu terminu.
a jednk wasze alergiczne reakcje utwierdzają mnie że merss prawidłowo was nazwała.
donchichot napisał(a):
Jeśli zaś chodzi o cytaty z Biblii - tylko mogę Cię zachęcić do dyskusji ze Świadkami Jehowy podyskutuj tu na forum wykaż trochę katolickiej odwagi - proszę. A jeśli cię gorszą to zmień forum to forum jest k a t o l i c k i e nie powinno więc dziwić, że posługuję się cytatami z Biblii - jeśli są nie trafione - wykaż to - użyj inteligencji, a nie tylko utyskuj, że je podaję.
Jeśli reprymendą katolika na chamstwo jest też chamskie zachowanie - to ten katolik nie wie co czyni, a wręcz przeczy wartościom, które wyznaje kropka.

Za podobny post Deyares dostał ostrzeżenie. Więc uważaj bo mogę być konsekwentny. Za chwilę Deyares powie że jestem stronniczy i nie reaguje na jawną dyskryminację jego osoby.

Cz sty 07, 2016 12:38 pm
Odpowiedz z cytatem
Derayes napisał(a):
Bene już po raz kolejny daje przykład ewidnetnego chamstwa toteż i winien otrzymac reprymendę.)

Wyjedź z wiochy i czep sie tramwaju w mieście. A jako że nie masz nic do dodania więc nie sugeruj co kto ma robić. Ponuraku zmiażdżony depresją.
@Jockey
Obiecałem w aktualnościach,tu chyba lepiej pasuje. Przytoczę tylko kilka zdań bo list jest obszerny. Podpisany rzecz jasna ale podpisu nie moge podac dalej.
Cytuj:
Za pieniądze...
Jestem pracownikiem firmy zajmujacej sie ksztaltowaniem opinii w internecie.(-)Odezwal sie kolega i zaproponowal prace przy pisaniu postow pod artykulami.Otrzymalem moj pierwszy file,zgodnie z nim mialem pewna partie jak najbardziej oczernic w necie. Podano mi okolo trzydziestu "faktow" ktorymi mia;e sie posilkowac przy pisaniu.(-) Cel byl jeden. Jak najwiecej postow opublikowanych. Im bardziej zjadliwe tym wieksza premia.(-) Ale gdy zblizaja sie wybory dla branzy zaczynaja sie tluste lata. Za kazdy odpowiednio sformulowany post firma otrzymuje od pietnastu groszy do nawet trzech zlotych. Ja jako pracownik dostaje srednio polowe tej kasy.(-) W 2015 roku najwiekszym klientem agencji takich jak moja byl PiS. Niemal od stycznia pieniadze plynely szerokim strumieniem.(-) PO zlekcewazyla nasz rynek.(-) Teraz od miesiaca na tapecie jest Petru. Najpierw pare wpisow dziennie.Ale widac ze Kaczynski zrozumial iz najwiekszym wrogiem moze byc Nowoczesna i zanim pokazaly sondaze, pieniazki anty-Petru plynely.(-) Co do portali najwiecej zlych opinii nt PO i Nowoczesnej wypuszcza Interia.Blokuja zle na temat Dudy i PiSu. Pro PO i Nowoczesna sa Gazeta i Onet.A wp.pl jest posrodku.(-) Żadna moherowa babcia nie napisze postu.To sa ludzie ktorzy w wyborach glosowali na "normalna" partie. Tutaj za pieniadze chwala Dude i PiS.

Cały tekst w jednym z tygodników. (Na "A") Postaralem sie przepisac tak by zachowac sens wypowiedzi.
Spodziewalem się i tutaj takich zachowań, dopiero ten list utwierdził moje podejrzenia.

A ludzie durne dają sie podkręcać takim trollom.
Nie potrzebuję tego by się ktoś przyznawał do takiego rodzaju zarabiania na życie. Ja to widzę, bieda w Kraju więc każdy orze jak może.

Cz sty 07, 2016 12:42 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 406 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 28  Następna strona