Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr paź 28, 2020 11:16 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 406 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 28  Następna strona
 Gorszy sort a manipulacje mainstreamu 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gorszy sort a manipulacje mainstreamu
Jockey napisał(a):
Nieprawda. Sama określiłaś się jako gorszy sort. Nikt z twoich przeciwników tego nie powiedział.

Umiesz czytać ze zrozumieniem? To przeczytaj:
Małgosia napisał(a):
Nigdzie ani razu nie powtórzyłam tego kłamstwa, a jedynie użyłam (nie tylko ja) tego sformułowania w stosunku do sposobu traktowania na tym forum myślących inaczej na pewne tematy, co w sytuacji milczenia odebrałam (nie tylko ja)jako właśnie dzielenie tu na forum na lepszy i gorszy sort. Jak już powiedziałam: brak odpowiedzi tez jest odpowiedzią.

Dalsza dyskusja z Tobą na ten temat jest bezowocna.

Cz sty 07, 2016 12:44 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
donchichot napisał(a):
a powtórzę się to pan Kaczyński powinien starać się mówić tak by był rozumiany a nie tłumaczony i już.

Problem w tym że Kaczyński wyraził się zupełnie prosto i zrozumiale.

Cyt:

'' To jest też ten nawyk donoszenia na Polskę za granicę.W Polsce jest taka fatalna tradycja donoszenia zdrady narodowej i to jest właśnie nawiązywanie do tego to jest w genach niektórych ludzi tego najgorszego sortu Polaków.
''

No nie rozumiem zatem jak komuś mogło z tego wyjść że to o niego chodzi.
Zapewne Kaczyński musiałby sypnąć nazwiskami aby ktoś się zupełnie bezsensownie nie utożsamił z tym co on powiedział.

Cz sty 07, 2016 12:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sylvian napisał(a):

Mógł nazwać po prostu donosicielami i o to chodzi, że nazwał jak nazwał, co zostało wykorzystane do manipulacji. Nie rozumiesz?

Cz sty 07, 2016 12:56 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Małgosia napisał(a):
Jockey napisał(a):
Nieprawda. Sama określiłaś się jako gorszy sort. Nikt z twoich przeciwników tego nie powiedział.

Umiesz czytać ze zrozumieniem? To przeczytaj:
Małgosia napisał(a):
Nigdzie ani razu nie powtórzyłam tego kłamstwa, a jedynie użyłam (nie tylko ja) tego sformułowania w stosunku do sposobu traktowania na tym forum myślących inaczej na pewne tematy, co w sytuacji milczenia odebrałam (nie tylko ja)jako właśnie dzielenie tu na forum na lepszy i gorszy sort. Jak już powiedziałam: brak odpowiedzi tez jest odpowiedzią.

Dalsza dyskusja z Tobą na ten temat jest bezowocna.
Złapałem na kłamstwie to dyskusja bezowocna
Małgosia napisał(a):
absolutnie się z tym nie identyfikuje, aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że ta nazwa w jakiś sposób mnie dotyczy, albowiem nie jestem entuzjastką partii rządzącej. Dlatego czuje się w jakiejś mierze urażona. Moim zdaniem rząd powinien być rządem wszystkich Polaków i nie dzielić na lepszych i gorszych, a swoimi decyzjami pokazać swoja wartość i tym przekonać do siebie tych sceptycznych, a może i przeciwników.
łyknełaś jak młody pelikan tę manipulację a teraz udajesz że tego nie było. Było i nic tego nie zmieni. Wpis jest wyraźny i świadczy o tym.

Cz sty 07, 2016 12:57 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
@Jockey'u przecież to Ty decydujesz, więc zrobisz co uznasz za stosowne. Nie wiem czy ton jest patetyczny, wiem że jest zgodny z tym czego uczy mnie Jezus Chrystus - noże Ci to nie odpowiada trudno ja z tym nie będę dyskutował.
A wracając do kwestii to niestety nie ja potrzebuję tłumaczenia pana prezesa tylko „mi” (ten filmik to był pierwszy jaki znalazłem w googlu) starano się wytłumaczyć, co pan prezes chciał powiedzieć, wypowiedzi pana Petru nie znam i znać nie chcę.

@Jozek zobacz:
Nadchodziła uroczystość Przaśników, tak zwana Pascha. Arcykapłani i uczeni w Piśmie szukali sposobu, jak by Go zabić, gdyż bali się ludu.
Wtedy szatan wszedł w Judasza, zwanego Iskariotą, który był jednym z Dwunastu. Poszedł więc i umówił się z arcykapłanami i dowódcami straży, jak ma im Go wydać. Ucieszyli się i ułożyli się z nim, że dadzą mu pieniądze. On zgodził się i szukał sposobności, żeby im Go wydać bez wiedzy tłumu.

BT Łk 22 1-6

a potem

[color=#0040FF]Zawołali wszyscy: «Więc Ty jesteś Synem Bożym?» Odpowiedział im: «Tak. Jestem Nim». A oni zawołali: «Na co nam jeszcze potrzeba świadectwa? Sami przecież słyszeliśmy z ust Jego».
[/color]

BT Łk 22 70-71

To było proste jak drut, dalej to już wiesz jak bīló u Piłata - tam nic nie trzeba było tłumaczyć. Spróbuj powiedzieć ortodoksyjnemu żydowi, że Pan Jezus to Bóg.
Ja bym nic nie tłumaczył tłumowi (zresztą to nie był też taki tłum jaki witał Jezusa).
Żal tylko Judasza, bo nie potrafił jak Piotr no ale my tu nie o tym.

Cz sty 07, 2016 12:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
łyknełaś jak młody pelikan tę manipulację a teraz udajesz że tego nie było. Było i nic tego nie zmieni. Wpis jest wyraźny i świadczy o tym.

Na początku tak było, jednakże kiedy podrzuciłeś oryginał, wyjaśniłam, że mimo wszystko jestem tak traktowana tu na forum z tego względu, że mam inne nieco poglądy na pewne sprawy. Brak zaprzeczenia, cisza, była wystarczającym dowodem na to, że tak jestem traktowana.
Jednakże Jockey zrobisz wszystko, aby udowodnić swoja rację, nawet nie zwrócisz uwagi na to, że ktoś zmienił zdanie na jakiś temat, bo to już nie pasuje do obrazu osoby, jaki sobie stworzyłeś.

Cz sty 07, 2016 1:17 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
@Małgosiu trzeba jednak dać na wstrzymanie- zaraz Ci tu ktoś powie, że musisz mieć ostatnie słowo i rację i tam takie inne.
Widać GMR to grupa która nie uznaje faktów tylko swoje przekonanie.

GMR - Grupa Mająca Rację (pewno dojdzie jeszcze do GMZR).

Zupełnie niezmanipulowany to mówię.
A co niektórym nie będę tłumaczył co pan Kaczyński powiedział na jednym tchu - nie warto, bo jestem ten od GW i TVN i wszelkiego lewactwa jakie tylko może być i na forum katolickim dopuszczam się cytowania Biblii - porażające.

Cz sty 07, 2016 1:27 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sylvian napisał(a):
donchichot napisał(a):
a powtórzę się to pan Kaczyński powinien starać się mówić tak by był rozumiany a nie tłumaczony i już.

Cyt:

'' To jest też ten nawyk donoszenia na Polskę za granicę.W Polsce jest taka fatalna tradycja donoszenia zdrady narodowej i to jest właśnie nawiązywanie do tego to jest w genach niektórych ludzi tego najgorszego sortu Polaków.
''

A na jakie pytanie odpowiadał Kaczyński?

Katarzyna Gójska-Hejke: Proszę powiedzieć, czy te dzisiejsze ataki na większość parlamentarną, na rząd, na prezydenta, czy one są powrotem do metod z lat 2005-2007? Jak pan to ocenia?

Jarosław Kaczyński: One są powrotem do metod z lat 2005-2007, ale także z czasów rządu Jana Olszewskiego, czyli też naszych, bo to przecież było porozumienie centrum, to był rząd porozumienia centrum. To się powtarza. To jest też ten nawyk donoszenia na Polskę za granicę. W Polsce jest taka fatalna tradycja donoszenia, zdrady narodowej. I to jest właśnie nawiązywanie do tego, to jest w genach niektórych ludzi - tego najgorszego sortu Polaków. No i ten najgorszy sort jest w tej chwili niesłychanie aktywny.

I nie wiem jak można twierdzić, że odpowiedź Kaczyńskiego dotyczyła wyłącznie "donosicieli". Kogo niby? Kogoś kto publicznie pisze o tym co mu się nie podoba w rządzie? To jest definicja donosicielstwa? Kogoś kto głośno krytykuje rząd? Bo przecież to właśnie media prawicowe i członkowie PiSu nazywają atakami. Chyba, że były też inne ataki - czy ja wiem, ktoś jajkiem rzucił (ale rzucanie jajkami ciężko z kolei nazwać donosicielstwem, chyba, że takie szerokie odniesienie do kury-nioski). A takie było pytanie Gójskej-Hejke.

Tak jak w końcu? Kaczyński wie co mówi, czy nie wie co mówi? Odpowiada na pytanie, czy bredzi trzy po trzy zupełnie nie na temat? Co to za późniejsza obrona, że on mówił o donosicielach, zdrajcach i kolaborantach gestapo? Kolaboranci gestapo atakują rząd? I jeszcze pewnie atakowali go też w latach 2005-2007. A w ogóle żyją jeszcze jacyś? Na dodatek są "niesamowicie aktywni"? Toż to staruszkowie musieliby być i jakkolwiek ciężko ocenić kolaborację w czasie II WŚ pozytywnie, to nie ma to nic wspólnego z krytyką obecnego rządu.
Kto aktualnie "donosi" na Polskę? Przecież to co się dzieje jest jawne. Każdy ma dostęp do oficjalnych informacji, więc gdzie tu donoszenie? Ktoś sprzedał niejawne informacje czy tajemnice państwowe? To jest karalne, mamy na to paragrafy. Tyle, że skoro sprzedał informacje niejawne, to przy takim oskarżeniu trzeba dowieść co, komu, gdzie i kiedy. A to akurat nigdzie na zachodzie nie wyciekło. Czyżby prawicowe media coś o tym wspominały (bo to akurat mogłam przeoczyć)?

A co do określenia to mnie to w ogóle nie rusza, ani do siebie nie biorę, bo jakkolwiek to interpretować, nawet nad wyrost, mainstreamowo, GWlubnie, czy jak tam, to nic co ten osobnik powie nie jest w stanie mnie dotknąć.

A jeśli mówimy o manipulacjach - to tak samo media prawicowe manipulują jak i mainstream. Tyle że w przeciwną stronę, ale tak to już można, nieprawdaż?
Pan prezes ma zawsze rację, jak mówi, że nie powiedział tego co powiedział, to mówi! Przecież lepiej wie co miał na myśli, a że nie powiedział tego tylko co innego to szczegół! I koniec i figa z makiem.
A może jak pan prezes nie umie wyrazić tego co chciałby (a chciał po prostu dopiec przeciwnikom, tylko nie przewidział, że jak zmienia wątek w jednej wypowiedzi, to wychodzą takie kwiatki), to niech przynajmniej przemyśli zanim coś palnie? A jak już palnie publicznie, to jest to właśnie publicznie, a nie opinia spod budki z piwem. I trzeba za to wziąć odpowiedzialność, a nie iść w zaparte.

Raczej nie jest ciężko przewidzieć, że taka odpowiedź na takie pytanie spowoduje lawinę interpretacji typu: Wg Kaczyńskiego, kto atakuje PiS jest gorszym sortem Polaka. Albo jeszcze dalej: Kto atakuje PiS ten jest donosicielem i zdrajcą.
Zgadza się - tego nie powiedział. Przynajmniej nie wprost. Ale bardzo łatwo to tak zinterpretować, tym bardziej, że nie jest to jedyna wypowiedź, która coś takiego sugeruje.

Cz sty 07, 2016 2:18 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
donchichot napisał(a):
@Małgosiu trzeba jednak dać na wstrzymanie- zaraz Ci tu ktoś powie, że musisz mieć ostatnie słowo i rację i tam takie inne.
Widać GMR to grupa która nie uznaje faktów tylko swoje przekonanie.

GMR - Grupa Mająca Rację (pewno dojdzie jeszcze do GMZR).

Zupełnie niezmanipulowany to mówię.
A co niektórym nie będę tłumaczył co pan Kaczyński powiedział na jednym tchu - nie warto, bo jestem ten od GW i TVN i wszelkiego lewactwa jakie tylko może być i na forum katolickim dopuszczam się cytowania Biblii - porażające.
Mam dokładnie takie same odczucia. I moim zdaniem GMR=KWA

Cz sty 07, 2016 2:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Torri napisał(a):
I nie wiem jak można twierdzić, że odpowiedź Kaczyńskiego dotyczyła wyłącznie "donosicieli". Kogo niby? Kogoś kto publicznie pisze o tym co mu się nie podoba w rządzie? To jest definicja donosicielstwa? Kogoś kto głośno krytykuje rząd? Bo przecież to właśnie media prawicowe i członkowie PiSu nazywają atakami. Chyba, że były też inne ataki - czy ja wiem, ktoś jajkiem rzucił (ale rzucanie jajkami ciężko z kolei nazwać donosicielstwem, chyba, że takie szerokie odniesienie do kury-nioski). A takie było pytanie Gójskej-Hejke.

Tak jak w końcu? Kaczyński wie co mówi, czy nie wie co mówi? Odpowiada na pytanie, czy bredzi trzy po trzy zupełnie nie na temat? Co to za późniejsza obrona, że on mówił o donosicielach, zdrajcach i kolaborantach gestapo? Kolaboranci gestapo atakują rząd? I jeszcze pewnie atakowali go też w latach 2005-2007. A w ogóle żyją jeszcze jacyś? Na dodatek są "niesamowicie aktywni"? Toż to staruszkowie musieliby być i jakkolwiek ciężko ocenić kolaborację w czasie II WŚ pozytywnie, to nie ma to nic wspólnego z krytyką obecnego rządu.
Kto aktualnie "donosi" na Polskę? Przecież to co się dzieje jest jawne. Każdy ma dostęp do oficjalnych informacji, więc gdzie tu donoszenie? Ktoś sprzedał niejawne informacje czy tajemnice państwowe? To jest karalne, mamy na to paragrafy. Tyle, że skoro sprzedał informacje niejawne, to przy takim oskarżeniu trzeba dowieść co, komu, gdzie i kiedy. A to akurat nigdzie na zachodzie nie wyciekło. Czyżby prawicowe media coś o tym wspominały (bo to akurat mogłam przeoczyć)?

A co do określenia to mnie to w ogóle nie rusza, ani do siebie nie biorę, bo jakkolwiek to interpretować, nawet nad wyrost, mainstreamowo, GWlubnie, czy jak tam, to nic co ten osobnik powie nie jest w stanie mnie dotknąć.

A jeśli mówimy o manipulacjach - to tak samo media prawicowe manipulują jak i mainstream. Tyle że w przeciwną stronę, ale tak to już można, nieprawdaż?
Pan prezes ma zawsze rację, jak mówi, że nie powiedział tego co powiedział, to mówi! Przecież lepiej wie co miał na myśli, a że nie powiedział tego tylko co innego to szczegół! I koniec i figa z makiem.
A może jak pan prezes nie umie wyrazić tego co chciałby (a chciał po prostu dopiec przeciwnikom, tylko nie przewidział, że jak zmienia wątek w jednej wypowiedzi, to wychodzą takie kwiatki), to niech przynajmniej przemyśli zanim coś palnie? A jak już palnie publicznie, to jest to właśnie publicznie, a nie opinia spod budki z piwem. I trzeba za to wziąć odpowiedzialność, a nie iść w zaparte.

Ot i mądrego warto posłuchać (jak mawiał Pawlak czy Kargul, nie pamiętam, a szukać nie chce), zwłaszcza, że nie ma się jeszcze wiele pojęcia o polityce i dopiero sie uczy :).

Cz sty 07, 2016 2:26 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):

Bardzo lubię Twoje żarty @Jockey'u

Cz sty 07, 2016 3:04 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Torri napisał(a):

A czy ja gdzieś napisałem że wypowiedz Kaczyńskiego dotyczyła wyłącznie donosicieli?
No i jak widzę sama manipulujesz ponieważ chcesz tu nam wmówić że wszelcy krytykanci
obecnego rządu powinni jakoś się utożsamiać ze słowami Kaczyńskiego.
Trochę uczciwości proszę. :)
To jak według Ciebie - media i co niektórzy politycy zmanipulowali wypowiedz Kaczyńskiego?
Tak ? Czy nie?

Cz sty 07, 2016 3:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sylvian napisał(a):

A czy ja gdzieś napisałem że wypowiedz Kaczyńskiego dotyczyła wyłącznie donosicieli?

A czy to ktoś Tobie sugerował? Rzecz sięga głębiej niż odpowiedź jednej osobie.

Cz sty 07, 2016 3:09 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
donchichot napisał(a):
Jockey napisał(a):

Bardzo lubię Twoje żarty @Jockey'u
To ni żart. I gwarantuję ci ze nie jestem w tym odosobniony.

Torri
A powiedz kto rozpoczął tą całą medialna batalię? Czy nie aby właśnie mainstream i to w dzień ogłoszenia wyników wyborów?
Kto poleciał do zachodnich mediów ze skargą na odrywanie od koryta? Czy nie aby Lis z kolegami, którzy przez ostatnie lata wsławili się wazeliniarstwem ekipie rządzącej? W ktorymś temacie wklejono co ciekawsze dokonania Lisa.

Odpowiedzi Małgosi odpuszczę bo nie warto. Bo potem będzie mówić że nic takiego nie napisała co napisała.

Cz sty 07, 2016 3:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czytam tak sobie i co widzę.

(Ciachciacz)

Cz sty 07, 2016 3:32 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 406 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 28  Następna strona