Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 28, 2020 3:29 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 406 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 28  Następna strona
 Gorszy sort a manipulacje mainstreamu 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gorszy sort a manipulacje mainstreamu
Podpisuję się pod każdym słowem siostry Chmielewskiej.
http://www.deon.pl/religia/duchowosc-i- ... zybko.html

Cz sty 07, 2016 3:35 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey: Prawdę powiedziawszy nie wiem kto rozpoczął, z mediów posługuję się głównie internetem (i nie jestem ograniczona do jednego czy dwóch portali), radia słucham tylko w samochodzie, a i tutaj ciężko powiedzieć, ze mainstreamu. Tyle, że nie śledzę wszystkiego aż tak namiętnie, żeby codziennie i zawsze być na bieżąco. Telewizora w domu nie mamy od przeszło 15 lat, więc ta opcja odpada.

Ale w moim odczuciu to ta "wojna" między PiSem a resztą (bo tak to właśnie dla mnie wygląda) ciągnie się od paru lat już. Że po wyborach nabrała rozpędu, to też ciężko się dziwić, bo obie strony są tak nakręcone, że zatrzymać się ciężko.
A przyznać trzeba też, że PiS teraz miał okazję pokazać się z najlepszej strony. Jak mu to wyszło i wychodzi, to może ocenić każdy sam, ale też i media oceniają, co mnie naprawdę nie wzrusza, chyba że kłamią wprost i bezczelnie. Aktualnie - w porównaniu do nawet i lat 90-tych mamy naprawdę duże możliwości dotarcia do różnych źródeł.
Nie podobają mi się za to twierdzenia, że ktoś mnie zmanipulował, bo mam inne zdanie. Tym bardziej, że próbują manipulować obie strony.
A ja mam taką głupią manierę, że informacje sprawdzam w paru źródłach. Jest to też jeden z paru powodów dla których na to forum zaglądam. Lubię wiedzieć, jak coś wygląda również dla "drugiej strony", nawet jeśli ta strona tkwi w błędzie.

I bardzo mi się nie podoba to co się dzieje w Polsce, tym bardziej, że uważam, że w tym momencie na dobre rozwiązanie nie ma szans. Za daleko to zaszło i może być tylko gorzej.

Cz sty 07, 2016 3:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Pod tymi słowami też?
Cytuj:
są grupy bardzo uprzywilejowane. Nie obchodzi mnie, kiedy korporacja płaci swoim pracownikom 300 tysięcy miesięcznie. To ich sprawa. Ale co innego, jeśli pieniądze z budżetu - czyli nasz wspólny tort - są dzielone niesprawiedliwie. Pewne grupy zawodowe są uprzywilejowane z kasy budżetowej. To jest po prostu skandal. Wiem, że się narażę, ale mówię tutaj o nauczycielach, górnikach, o dużej części rolników. To jest ogromna niesprawiedliwość. Po prostu.

Bardzo rozsądna Siostra, w większości się zgadzam.

Cz sty 07, 2016 3:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Torri napisał(a):
A ja mam taką głupią manierę, że informacje sprawdzam w paru źródłach. Jest to też jeden z paru powodów dla których na to forum zaglądam. Lubię wiedzieć, jak coś wygląda również dla "drugiej strony", nawet jeśli ta strona tkwi w błędzie.

Możesz to powtarzać jak mantrę. I co z tego, jeśli inni wiedzą lepiej od Ciebie (jeszcze Cię nie zaszufladkowano, ale przyjdzie na to czas, nie martw się.Chyba, że nie będziesz się wypowiadać tam, gdzie najbardziej niektórych boli).

@ Jaśminowa
Cytuj:
Bardzo rozsądna Siostra, w większości się zgadzam.

A z czym się nie zgadzasz?

Cz sty 07, 2016 4:02 pm
Odpowiedz z cytatem
Myślę, że Gosia nie wkleiła tej wypowiedzi na zasadzie nieomylnego autorytetu, tylko generalnego spojrzenia na świat, z którym można sympatyzować.

Cz sty 07, 2016 4:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Batkonto napisał(a):
Myślę, że Gosia nie wkleiła tej wypowiedzi na zasadzie nieomylnego autorytetu, tylko generalnego spojrzenia na świat, z którym można sympatyzować.

Dokładnie, albo napluć na siostrę, bo Małgosia się z nią zgadza. Albo napluc na Małgosię, że znów manipuluje i kłamie. Jak kto woli :?

Cz sty 07, 2016 4:05 pm
Odpowiedz z cytatem
Myślę, że Jaśminowa wcale nie chciała na nikogo napluć, chyba nawet się z Wami obiema zgadza. :)

Cz sty 07, 2016 4:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Małgosiu, ja nie chcę pisać z czym do końca się nie zgadzam, gdyż w przeciwieństwie do niektórych, nie chcę wywoływać jakiejś niepotrzebnej dyskusji. dom, dzieci i przygotowania do dzisiejszej kolędy pochłaniają mnie wystarczająco :-D Natomiast nie napisałaś czy zgadzasz się również z tymi słowami:
Cytuj:
są grupy bardzo uprzywilejowane. Nie obchodzi mnie, kiedy korporacja płaci swoim pracownikom 300 tysięcy miesięcznie. To ich sprawa. Ale co innego, jeśli pieniądze z budżetu - czyli nasz wspólny tort - są dzielone niesprawiedliwie. Pewne grupy zawodowe są uprzywilejowane z kasy budżetowej. To jest po prostu skandal. Wiem, że się narażę, ale mówię tutaj o nauczycielach, górnikach, o dużej części rolników. To jest ogromna niesprawiedliwość. Po prostu.

Cz sty 07, 2016 4:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Batkonto napisał(a):
Myślę, że Jaśminowa wcale nie chciała na nikogo napluć, chyba nawet się z Wami obiema zgadza. :)

Nie mówię o Jaśminowej. Nigdzie tego nie zasugerowałam. Tylko zapytałam z czym się nie zgadza, bo ma do tego prawo.
Jaśminowa napisał(a):
Małgosiu, ja nie chcę pisać z czym do końca się nie zgadzam, gdyż w przeciwieństwie do niektórych, nie chcę wywoływać jakiejś niepotrzebnej dyskusji.

Ok.
Jaśminowa napisał(a):
Natomiast nie napisałaś czy zgadzasz się również z tymi słowami:
Cytuj:

A więc odpowiadam: to jest zdanie siostry i jej sumienie. Jako, że jest zakonnicą, nie wchodzi w politykę. Ją zajmuje inna kwestia. A, że mówi o nauczycielach jako uprzywilejowanych? Cóż, nie będę udowadniać, że nie jestem wielbłądem i przytoczę tu żydowskie przekleństwo: obyś cudze dzieci uczył (nikogo tym nie przeklinam, a tylko w kwestii posumowania wszelakich zazdrości czy innych powodów).

Cz sty 07, 2016 4:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Batkonto napisał(a):

Batkonto, właśnie tak jest jak piszesz, mogę oczywiście mieć na jakiś temat, deczko inne zdanie, ale to jest normalne. Nie ma na śwecie ludzi, którzy identycznie myślą na dany temat :)
P.S Małgosiu, nie podejrzewałam Cię o to, że zarzucisz mi opluwanie kogokolwiek

Cz sty 07, 2016 4:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jaśminowa napisał(a):
P.S Małgosiu, nie podejrzewałam Cię o to, że zarzucisz mi opluwanie kogokolwiek
:bukiet: :-D

Cz sty 07, 2016 4:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Małgosia napisał(a):
Batkonto napisał(a):

Nie mówię o Jaśminowej. Nigdzie tego nie zasugerowałam. Tylko zapytałam z czym się nie zgadza, bo ma do tego prawo.
Jaśminowa napisał(a):
Małgosiu, ja nie chcę pisać z czym do końca się nie zgadzam, gdyż w przeciwieństwie do niektórych, nie chcę wywoływać jakiejś niepotrzebnej dyskusji.

Ok.
Jaśminowa napisał(a):
Natomiast nie napisałaś czy zgadzasz się również z tymi słowami:
Cytuj:

A więc odpowiadam: to jest zdanie siostry i jej sumienie. Jako, że jest zakonnicą, nie wchodzi w politykę. Ją zajmuje inna kwestia. A, że mówi o nauczycielach jako uprzywilejowanych? Cóż, nie będę udowadniać, że nie jestem wielbłądem i przytoczę tu żydowskie przekleństwo: obyś cudze dzieci uczył (nikogo tym nie przeklinam, a tylko w kwestii posumowania wszelakich zazdrości czy innych
powodów).

Małgosiu, zapytałam, bo napisałaś, że podpisujesz się pod wszystkim co napisała S. Chmielewska. Ona też piszę, że ludzie, którzy żyją jak ewangelia nakazuję otrzymujący przywileje z Państwowych pieniędzy powinni je oddać.

Cz sty 07, 2016 4:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jaśminowa napisał(a):
Małgosiu, zapytałam, bo napisałaś, że podpisujesz się pod wszystkim co napisała S. Chmielewska. Ona też piszę, że ludzie, którzy żyją jak ewangelia nakazuję otrzymujący przywileje z Państwowych pieniędzy powinni je oddać.

I ok. Na to, co Ty zwróciłaś uwagę, ja nie zwróciłam, dlatego napisałam, że podpisuję się pod wszystkim. A więc mała korekta: podpisuje się pod wszystkim, oprócz tego fragmentu uznając, że wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma.

Cz sty 07, 2016 4:27 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Torri napisał(a):
Jockey: Prawdę powiedziawszy nie wiem kto rozpoczął, z mediów posługuję się głównie internetem (i nie jestem ograniczona do jednego czy dwóch portali), radia słucham tylko w samochodzie, a i tutaj ciężko powiedzieć, ze mainstreamu.
Widzisz ja też nie ograniczam się do jednego czy dwóch portali. Informację lubię sprawdzać w kilku źródłach. Co do radia to czasami słucham przez internet ale generalnie to też tylko w samochodzie ale wtedy wybieram raczej stacje muzyczne.
Torri napisał(a):
Tyle, że nie śledzę wszystkiego aż tak namiętnie, żeby codziennie i zawsze być na bieżąco. Telewizora w domu nie mamy od przeszło 15 lat, więc ta opcja odpada.
Telewizor mam i tak samo oglądam wiadomości z różnych źródeł i nie tak systematycznie. Śledzę rzeczy które mnie interesują a ten konflikt PiS reszta świata mnie interesuje. Dlatego mam dość szerokie pojęcie o tym co się dzieje. A znam wypowiedzi i tych przeciwko PiS i tych za PiS. Brakuje w Polsce głosów prawdziwie dziennikarskich czyli niezależnych od polityków. U nas są zazwyczaj albo za albo przeciw. Z tym, że akurat prawa strona jest bardziej wiarygodna i czasami potrafiąc krytykować PiS (np. Warzecha czy Janecki) czego nie znalazłem u Lisa czy Żakowskiego. O funkcjonariuszce Olejnik czy Paradowskiej to nawet nie ma co mówić. Zresztą całe to towarzystwo to klasyczni propagandyści.
Torri napisał(a):
Ale w moim odczuciu to ta "wojna" między PiSem a resztą (bo tak to właśnie dla mnie wygląda) ciągnie się od paru lat już.
Od czasu kiedy Donald Tusk obraził się na Kaczyńskich, że wygrali z nim i wybory prezydenckie i wybory parlamentarne i PO postanowiła zacząć wojnę Polsko - Polską. Przez 8 lat nic PO nie potrafiło zrobić bo PiS im nie pozwalał.
Torri napisał(a):
Że po wyborach nabrała rozpędu, to też ciężko się dziwić, bo obie strony są tak nakręcone, że zatrzymać się ciężko.
A słyszałaś o 100 dniach? Wszystkie rządy miały 100 dni spokoju a tutaj atak powstał zanim rząd powstał. Krytykowano rząd Szydło zanim był rząd. To taka klasyka ... nie widzisz tego?
PiS to nie moja bajka. To są socjalisci i ich pomysły na gospodarkę odrzucają mnie ale bedę ich oceniał jak zaczną działać a nie zanim zaczna działać. Ich wypowiedzi sprawdzam bo wielokrotnie widziałem jak media manipulowały wypowiedzimi. Kiedyś słynął z tego niejaki redaktor Gębarowski, dzisiaj ma następców w postaci Durczoka, Lisa itp. dziennikarzy. Warto czasami spróbować zobaczyć te same wiadomości w kilku róznych stacjach i ... ktoś musi kłamać i manipulować. A jak się jeszcze poszuka na necie informacji jak i co powiedział polityk X czy Y to od razu widać że to manipulacja.
Torri napisał(a):
A przyznać trzeba też, że PiS teraz miał okazję pokazać się z najlepszej strony. Jak mu to wyszło i wychodzi, to może ocenić każdy sam, ale też i media oceniają, co mnie naprawdę nie wzrusza, chyba że kłamią wprost i bezczelnie.
Masz rację ale mieliby szansę gdyby media nie kłamały bezczelnie i gdyby nie chroniły jak niepodległości układu z Magdalenki. Zobaczymy co bedzie dalej. Co to za dziennikarze którzy organizują KODy i tego typu inicjatywy. Bo nie jest tajemnicą że KOD narodził się w GW i z GW jest zarządzany. Warto też posłuchać co wyciekło ze spotkania warszawskiego PO. Schetyna pokazał dokładnie ...
Torri napisał(a):
Nie podobają mi się za to twierdzenia, że ktoś mnie zmanipulował, bo mam inne zdanie. Tym bardziej, że próbują manipulować obie strony.
Ale kto powiedział że ciebie ktoś zmanipulował? Ja powiedziałem to Małgosi i wykazałem jej wypowiedź.
JA to widzę tak, że jednak dezinformacja mainstreamu jest porażająca. Tak aby przez przypadek nie udało się PiSowi i żeby nie zyskali poparcia. Osobiście boję się ich pomysłów na gospodarkę. Zobaczymy co będzie dalej. To, że trzeba wyczyścić życie publiczne z tych którzy się źle zasłuzyli Polsce to chyba oczywiste. Mówię np. o Radku Sikorskim, o Schetynie, Drzewieckim, itp. Sowa & Przyjaciele i zapisy rozmów wiele ukazują.

Cz sty 07, 2016 4:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Torrii

Cytuj:
I bardzo mi się nie podoba to co się dzieje w Polsce, tym bardziej, że uważam, że w tym momencie na dobre rozwiązanie nie ma szans. Za daleko to zaszło i może być tylko gorzej.

A co się dzieje, takiego, co już wcześniej się nie działo?

Cz sty 07, 2016 7:39 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 406 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 28  Następna strona