Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N sie 01, 2021 8:30 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2878 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189 ... 192  Następna strona
 Polityka. 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
polexit napisał(a):
Małe gazety może aż tak nie oberwą, bo próg przychodu dla prasy to 15 mln. Ale telewizje, radia już tak. Ale to nie zmienia faktu, że każde uszczuplenie oferty medialnej jest ze szkodą dla odbiorcy. Telewizje mają wysokie koszty stałe, więc w ich przypadku podatek liczony od przychodu będzie dużym obciążeniem. A to będzie się przekładać na jakość pracy i w efekcie na jakość końcowego przekazu. Oczywiście, że TVN nie padnie po wprowadzeniu podatku, ale na pewno to odczuje. A wystarczy, że obecni czy potencjalni właściciele mediów dojdą do wniosku, że inwestowanie w Polsce zwyczajnie się nie opłaca. To w dłuższej perspektywie będzie miało bardzo negatywne skutki.

a wcześniej:
polexit napisał(a):
Jasne, bo przecież media do tego, by działać wcale kasy nie potrzebują...
polexit napisał(a):
Nie sądź wszystkich swoją miarą - przeczytałem. No i co w związku z tym? Jak to się ma do tego, co napisałem? Coś Ci się tam nie zgadza? Tak ciężko zrozumieć, że uderzy to głównie w media, które nie są dotowane z pieniędzy podatników (jak TVPiS), ani nie mogą liczyć na zasilanie poprzez reklamy państwowych firm, (jak gadzinówki Karnowskich i Sakiewicza)? Tu chodzi głównie o dowalenie mediom przeciwnym rządowi. Drenaż ich kieszeni ograniczy im możliwości działania.

To jeszcze raz:
Jockey napisał(a):
Cytuj:
W wykazie wskazano, że stawka składki od reklamy internetowej ma wynieść 5%. Jej zakresem mieliby zostać objęci "giganci cyfrowi", których globalne przychody sięgają 750 mln euro, a przychody z tytułu reklamy internetowej w Polsce - 5 mln euro.

W przypadku reklamy konwencjonalnej obowiązkiem zapłaty podatku objęci zostaliby dostawcy usług medialnych, nadawcy, podmioty prowadzące sieci kin, podmioty umieszczające reklamę na nośniku zewnętrznym reklamy oraz wydawcy. Podatek ma być pobierany od przychodów z reklamy przekraczających kwotę 1 mln zł z tytułu nadawania reklamy w telewizji, radiu, wyświetlania reklamy w kinie oraz umieszczania reklamy na nośniku zewnętrznym reklamy, a w przypadku reklamy zamieszczanej w prasie kwotę 15 mln zł. Stawki składki uzależnione byłyby od sposobu świadczenia usługi reklamy (prasa, pozostałe media) oraz rodzaju reklamowanych produktów;
Stawki podstawowe mają wynieść w przypadku prasy 2% dla przychodów nieprzekraczających 30 mln zł i 6% w zakresie przychodów powyżej tej kwoty - po uwzględnieniu kwoty wolnej od składki, a gdy przedmiotem reklamy będą towary kwalifikowane stawki te wyniosą odpowiednio 4% i 12%. W przypadku mediów innych, niż prasa stawki podstawowe mają wynieść 7,5% od przychodów nieprzekraczających 50 mln zł i 10% w zakresie przychodów przekraczających tą kwotę - po uwzględnieniu kwoty wolnej od składki, a gdy przedmiotem reklamy będą towary kwalifikowane stawki te mają wynieść odpowiednio 10% i 15%.

https://www.money.pl/gielda/rzad-chce-w ... 5553a.html
Napisz co nie rozumiesz. Wytłumaczymy.

Pt lut 12, 2021 12:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan, pretekst covidowy całej tej hucpy już pominąłem, choć to rzeczywiście nadaje wszystkiemu jeszcze bardziej ponury wymiar.

Jockey, po co wklejasz cały czas te same cytaty? To ma niby sugerować jakieś sprzeczności w moich wypowiedziach?

Pt lut 12, 2021 1:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Adamie widzisz to czego w tej ustawie nie ma.
Zapytam tak. Gdzie były te media gdy przepychana była w UE dyrektywa ACTA2?
Nie o wolne media tutaj chodzi a o kasę.

Mozliwe ze o kase, a mozliwe ze nie.
Jesli jestes na granicy oplacalnosci to dodatkowy podatek od przychodu z czegokolwiek cie pograzy, bo trzeba go zaplacic niezaleznie od warunkow w ktorych jest dana firma. A prasa drukowana jest na tej granicy, to samo z kinami, kregielniami i innymi malymi podmiotami.
Poza tym jak sie ma dotowanie TVP 2 miliardami zl rocznie do pobierania dodatkowego podatku od calej reszty ktora nie jest dotowana?
Zeby bylo jasne nie mam zadnego problemu z pobieraniem tego albo innego
podatku od "internetowych gigantow" ktore generuja przychody na polskim rynku (GAFA - Google, Amazon, Facebook ), ale z tego co wiem pracuje nad tym Unia, jako ze zadna z tych firm nie zaplaci zadnego podatku malej Polsce ( tak jak nie chciala zaplacic Irlandii ), najwyzej wycofa sie z tego rynku.
Tak ze proba nalozenia podatku przez Polske jest dla mnie czysta sciema majaca ukryc chec przylozenia mediom opozycyjnym.
Nastepny taki argument, ze podatek funkcjonuje w innych panstwach np we Francji, pomija fakt ze dotyczy on firm operujacych na francuskim rynku i uzyskujacych ponad miliard E obrotu rocznego.

Pt lut 12, 2021 4:47 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
polexit napisał(a):
Wespecjan, pretekst covidowy całej tej hucpy już pominąłem, choć to rzeczywiście nadaje wszystkiemu jeszcze bardziej ponury wymiar.

Jockey, po co wklejasz cały czas te same cytaty? To ma niby sugerować jakieś sprzeczności w moich wypowiedziach?

Żebyś w końcu przeczytał. Na zrozumienie nie liczę.

Adam M. napisał(a):
Jesli jestes na granicy oplacalnosci to dodatkowy podatek od przychodu z czegokolwiek cie pograzy, bo trzeba go zaplacic niezaleznie od warunkow w ktorych jest dana firma. A prasa drukowana jest na tej granicy, to samo z kinami, kregielniami i innymi malymi podmiotami.
Poza tym jak sie ma dotowanie TVP 2 miliardami zl rocznie do pobierania dodatkowego podatku od calej reszty ktora nie jest dotowana?

Widziałeś poziom przychodu? Sprawdziłeś jakie dochody miały spółki najwięcej krzyczące?

Pt lut 12, 2021 4:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie nie moge znalezc ani przychodow, ani zyskow TVN i Polsat za 2019/2020.
Ostatnie co znalazlem to dane za 2018r dla TVN ktora miala ponad 1.5 mld przychodow z reklam, ale strate wynoszaca 159 mln ( w zwiazku z odpisami na platforme nc+ i ew ponad 80 mln podatku do zaplacenia ).
Polsat mial 11.5 mld przychodu ze sprzedazy i ponad 800 mln zysku.
Mysle jednak ze lata 19 i 20 wygladaly troche inaczej.

Aha, gdybys mogl zlikwidowac nowy watek "Polityka" z tym postem, bo powinien znalezc sie jako odpowiedz, ale nie wiem czemu tego nie zrobil

Pt lut 12, 2021 5:20 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
AdamM
Ustalmy jedno. Nie uderzy to w małych odbiorców i w lokalne media. To już pomysł TVN i innych aby bić pianę przy tym. Nie uderzy to w wolność słowa bo ta nie jest zagrożona. Uderzy w duże podmioty, które zarabiają na reklamie krocie. A często uciekają od podatków.
Osobiście nie podoba mi się ten podatek jak każdy inny śmiesznie wprowadzany. Ale to kolejna dziwna akcja antyPiSu. Bo ani to nie atak na wolność słowa ani atak na demokrację itp.
Z tego co mi udało się doczytać to jeszcze nie ma kształtu tej ustawy, jeszcze nie było negocjacji międzyresortowych. Jak na razie jest pomysł. Szkoda, że te same media nie protestowały jak wprowadzano cenzurę internetu ACTA albo później ACTA2. Cisza była. Generalnie jak nie wiadomo o co chodzi to o kasę.

Pt lut 12, 2021 5:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
https://www.rp.pl/Podatek-reklamowy/302 ... bsurd.html

Pt lut 12, 2021 8:33 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Jakiś komentarz do tego linku?
Zgadzam się z tym co rzepa pisze. Jak zwykle pisowska ustawa napisana na kolanie i przez ludzi nie mających pojęcia. Ale jednak to nie koniec demokracji i koniec wolności słowa.

Pt lut 12, 2021 9:10 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Arwena napisał(a):
A. jaka jest Twoim zdaniem istota rzeczy Roburze?

Dotyczy najtrudniejszego przejścia z podwykonawcy średniaka na szczebelek wyżej. Do tego potrzeba kapitału i dużych firm, a taki są w Polsce głównie państwowe. Obecnie na świecie działają giganci równi, nawet mocniejsi niż państwa o skali Polska. Są to z reguły ogromne grupy kapitałowe, mające powiązane centra dystrybucyjne, banki pokrywające straty w razie kłopotów, posiadające rożne inne firmy nie związane z główną branżą.
Przykładowy koncern Orlen może być szczupakiem w polskim stawie, ale w Europie niezbyt się liczy. Połączony z Lotosem, wsparty grupą kapitałowa PZU jest konkurencją dla europejskich koncernów, sprawa konsolidacja obijała się w Brukseli. Taki koncern łączy kapitał z siłą państwa, mamy wzajemne wzmocnienie. Na rynkach liczy się tylko siła. W dobie silniejszych od państw koncernów, mamy wartość samą w sobie. Inwestycje zagraniczne jak najbardziej, niemniej dobrze jest mieć coś, co nie wyprowadza zysków za granice, jednocześnie wspierając budżet.

Minusem jest kontredans stołkowy i lukratywne posady dla swoich, wpłacających część swoich apanaży do kas partyjnych. (było za PO, jak teraz nie wiem brak sygnałów)
Podstawowe pytanie:

Czy to problem?

Niewielki w skali działania koncernu (np Orlen) i zysków dla państwa z tego płynących. Typowo polsko - emocjonalny argument na wzbudzanie zazdrości. Inna rzecz, to jak daleko można się w tym posunąć.
Mamy też coś takiego jak specyficzny model chiński, gdzie prywatni właściciele są członkami partii i niejako w jej imieniu tworzą własne firmy. To kwestia mentalności chińskiej, niemniej ten model państwowego kapitalizmu okazuje się tam skuteczny. Nie kopiując go, warto pójść swoją droga biorącą pod uwagę nasze warunki, jakże inne od np USA.
Rzecz jasna nie oznacza to aprobaty dla wszystkiego, jakaś selektywność zawsze istnieje.

Ad Adam

Co do demokracji, to staje się ona jedynie coraz bardziej fikcją ze względu na zanikanie społeczeństwa obywatelskiego, którego podstawą była klasa średnia. Do tego dochodzi niekontrolowany napływ imigrantów o innej mentalności.

Przy okazji wyborów w USA, część senatorów straciła finansowanie ze względu na popieranie Trumpa. Kto płaci, ten wymaga i nie ma tu nic dziwnego. Jedynie wypłynęło nieco to, co było wiadome od dawna. Oligarchia w USA wybiera kandydatów, a lud może sobie głosować na kogo chce. Paradoksalnie Trump pochodzący z establishmentu (ale nie "swój" tam), obok finansowania przez bogatych otrzymał zwłaszcza przy pierwszej kampanii sporo datków po 10-15$ od zwykłych ludzi, był ich kandydatem nie establishmentu. Kandydat zwykłych ludzi, który przegrał.
Podobnie jest w Europie, rządy i zarządy jakie by nie były postępują podobnie, kto chce robić inaczej, wypada z gry. Może nowa lepsza forma demokracji.

So lut 13, 2021 9:44 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
polexit napisał(a):

Żebyś w końcu przeczytał. Na zrozumienie nie liczę.

Ależ przeczytałem. I nawet zrozumiałem. Rozumiem na przykład, że kolejny raz mącisz, sugerując jakoby podatek miał dotyczyć tylko największych co to mają wielkie wpływy. Owszem, w przypadku prasy podatek zaczyna być naliczany od dość wysokiego progu, ale nie dotyczy to całej reszty, która będzie golona już powyżej jednej bańki. Pomijam już te procenty ustalane nie wiadomo wg jakiego klucza, pomijam że przedstawiciele partii rządzącej wypowiadając się w mediach na ten temat nie odróżniają przychodu od dochodu. Sednem sprawy jest to, że haracz ten uderzy najbardziej w media, które nie mogą liczyć na rządowe wsparcie, a poprzez ten szemrany fundusz wsparcia tego i owego część tej kasy pewnie trafi właśnie do jedynie słusznych redakcji.

A tak przy okazji polecam wszystkim tą kompilację perełek gadzinowej propagandy wyłuskanych z całej masy podobnych kwiatków, które codziennie serwuje TVPiS. Na to idą nasze podatki.
https://streamable.com/v8ih8w
Materiał z czwartkowego wydania "Faktów" w TVN. Jakkolwiek linia programowa tej stacji jest mi obca, to trzeba przyznać, że ładnie pocisnęli.

So lut 13, 2021 10:30 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Każdego pisma ogólnopolskiego to dotyczy, w sensie się załapie.

So lut 13, 2021 10:57 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
polexit napisał(a):
A tak przy okazji polecam wszystkim tą kompilację perełek gadzinowej propagandy wyłuskanych z całej masy podobnych kwiatków, które codziennie serwuje TVPiS. Na to idą nasze podatki.
https://streamable.com/v8ih8w
Materiał z czwartkowego wydania "Faktów" w TVN. Jakkolwiek linia programowa tej stacji jest mi obca, to trzeba przyznać, że ładnie pocisnęli.

Ale źródło... no moje gratulacje. To ci od ustawki nazioli w lesie co to zamówili u nich urodziny Hitlera? Albo ci co podrzucali butelki po alkoholu pod noclegi Policji w czasie ŚDM w Krakowie żeby zrobić reportaż jak to Policja pije. Mam zalinkować filmiki z YT o manipulacjach TVN?
Widzę TVN weszło na ścieżkę wojenna z TVP i czekam na materiał o manipulacjach TVN. Ale tego już polexit nie zalinkuje bo będzie niepoprawne politycznie. Zabawne jest jeszcze to, że zwolennik narodowców, partii liberałów i wolnościowców wskazuje na media które od dawna Konfederację uważają za faszystów a linkuje tylko dlatego, że uderza w ich wspólnego wroga.

Co do ustawy to nawet nie znamy jej kształtu a polexit już wie że uderzy we wszystkich. Jasnowidz czy co?

So lut 13, 2021 12:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tak, to ten sam TVN, a co? Napisałem gdzieś, że trzeba go traktować jako krynicę wiedzy i mądrości? Napisałem, że ich opinie są zawsze trafne i się z nimi zgadzam? Nie, napisałem coś przeciwnego, więc nie emocjonuj się tak. Nie jestem widzem ani fanem tej telewizji, poleciłem tylko ten jeden konkretny materiał, który akurat bez żadnych manipulacji pokazuje dobitnie miernotę pisowskich mediów i pracujących tam propagandystów. Jak przytoczę prognozę pogody z TVN, też zarzucisz mi, że powołuję się na takie nieprawomyślne źródło?

A odnośnie tego, że to dopiero projekt, to co z tego? Nie można go krytykować? Fakt, że jeszcze nie obowiązuje, nie czyni go mniej durnym.

So lut 13, 2021 1:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey, ten material zrobiony przez Fakty jest po prostu mieszanka perelek z TVP bez zadnego komentarza. Nawet paski sa zachowane wiec mozesz go spokojnie obejrzec bez szkody dla wlasnej swiadomosci ze ogladasz cos z "nieprawilnego" zrodla. :)

So lut 13, 2021 6:14 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Nie oglądam TV od długiego już czasu. Ani TVN ani TVP
TVN od około 2007 roku a TVP od około 2017.

N lut 14, 2021 1:23 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2878 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189 ... 192  Następna strona