Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr wrz 23, 2020 12:45 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 142  Następna strona
 Polityka. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Cytuj:
Szustak nie miesza sie do polityki raczej. Nie wiem czemu go wspomniałeś.

Może dlatego, że jego niektóre wypowiedzi i punkt patrzenia są niemal identyczne z tym co przez lata mówił Hołownia.

Oficjalnie nie musi go popierać, ale przekaz ojca Szustaka jest bliższy z tym co mówi Hołownia niż np. ojciec Rydzyk czy abp. Jędraszewski.

Gdybym miał strzelać, to Hołownię poprą właśnie tacy duchowni, którzy mówią o tym, że Pan Jezus zbawił Judasza, niż ci, którzy są "niedzisiejsi", np. ks. Isakowicz - Zaleski czy ks. prałat Kneblewski.

Cz gru 12, 2019 10:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Myślisz o zakutym łbie?
No to kilku było takich.

Nie.Bardziej mi chodzi o cechy charakteru , które ogólnie można określić mianem rycerskości. Zresztą współcześnie trudno jest je rozwijać , panowie mogą je w indywidulanej pracy nad sobą kształtować, gdyż ogólny przekaz kulturowy nastawiony jest raczej na pomniejszaniu różnic pomiędzy płciami, równości itd. Zresztą to szeroki temat, nie na ten topic.

Cz gru 12, 2019 10:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Specjalne oświadczenie opozycjonistów w sprawie działań PiS (tak, tak chodzi o sądy...) Może ktoś zechce się odnieść.

https://fakty.interia.pl/polska/news-specjalne-oswiadczenie-dawnych-opozycjonistow-w-sprawie-dzia,nId,3856866

No i wybory w Wielkiej Brytanii. Wyniki wielu zaskoczyły:

https://wiadomosci.wp.pl/sa-oficjalne-wyniki-wyborow-w-wielkiej-brytanii-6456176072103553a

So gru 14, 2019 1:08 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A jednak Kidawa-Błońska! Zaskoczenie niewielkie, Jaśkowiak to raczej nie był mocny konkurent. Kosiniak-Kamysz też potwierdził oficjalnie start, więc coraz więcej danych mamy. I Hołownia rzecz jasna. Z Konfederacji pewnie postawią na Bosaka. Ciekawe czy Nowacka, Zieloni i Nowoczesna wystawią osobnych kandydatów, czy może w kontrze do PO jednak wspólnego.

https://wiadomosci.wp.pl/wybory-prezydenckie-2020-to-juz-pewne-malgorzata-kidawa-blonska-kandydatem-po-na-prezydenta-6456618242336385a

https://www.dorzeczy.pl/kraj/123302/po-zaprosila-koalicjantow-wszyscy-odmowili.html

W PO-KO też może być rozłam, i wówczas Zieloni i Inicjatywa chętnie pójdą pod skrzydełka SLD - Lewicy...

So gru 14, 2019 2:11 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mnie zastanawia co Hołownia ma na myśli mówiąc o rozdziale Kościoła od państwa.

So gru 14, 2019 11:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Mnie zastanawia co Hołownia ma na myśli mówiąc o rozdziale Kościoła od państwa.

Mówi słowo w słowo to co przedstawiciele SLD i Wiosny, czyli od wczoraj Nowej Lewicy (kacyk z PZPR-u Czarzasty "nowością", beczka śmiechu), ale pewnie ma co innego na myśli. Może chodzi mu o to, żeby żaden biskup czy ksiądz nie ośmielał się popierać PiS-u, albo żeby duchowni nie chodzili np. na Marsze Niepodległości, nie wiem. To taki misz - masz i ciężko go "rozgryźć".

Pojawił się, coś tam powiedział, ogłosił start, brawa no i... mamy kandydata. Może wzbudzać większe zainteresowanie chrześcijan, bo w końcu jest niedoszłym zakonnikiem (dominikaninem), autorem książek, pracował w Tygodniku Powszechnym, Religia TV, itd. Teraz znany głównie z prowadzenia "Mam talent".

Na pierwszy rzut oka dla mnie to "niewypał", ale niczego nie wyrokuje, bo po prostu jest za wcześnie. Niech się więcej pokazuje, coś mówi, przyda się jakaś debata, bo na razie wiemy o Szymonie Hołowni tyle, że...będzie kandydatem na prezydenta RP ;

N gru 15, 2019 11:27 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No właśnie ale właściwie to jest w tym wszystkim nutka prowokatorstwa. Z pewnością Szymon Hołownia zdaję sobie sprawę ze skojarzeń, jakie wywołuje postulat ,,rozdział Kościoła od państwa'' i niedoprecyzowuje o co mu chodzi. Tak jak wspomniałeś ten postulat ewidentnie kojarzy się ze środowiskami lewicowymi.

Teraz pytanie jakie motywy za tym stoją. Czy chcę pozyskać część wyborców lewicy tym postulatem? A może specjalnie prowokuję, żeby zwrocić na siebie uwagę, czyli działa na zasadzie, że no proszę katolik, a proponuję rozdział Kościoła od państwa. Równie dobrze, jeżeli nie chcę by Kościół wtrącał się w politykę na takiej zasadzie, że jacyś hierarchowie czy księża popierają określoną partię to mógł wprost to powiedzieć, a tutaj igra z ogniem.

Ciekawe to wszystko.

N gru 15, 2019 11:32 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie na darmo pan Hołownia zyskał sobie miano: "Kaznodziei w amerykańskim stylu" ;)

Dla mnie za późno się obudził. Hasła typu Nie róbmy polityki a budujmy stadiony jest już nieco nieaktualne. "Ciepła woda w kranie" się zużyła. Takie "platformerskie" granie pod publiczkę mogło się sprawdzić w 2011 roku, ale nie w 2019, gdzie jednak ludzie znowu chcą mieć jakąś jasność i klarowność - takie bycie dla wszystkich z reguły gaśnie szybciej niż zdążyło się zapalić.

Oczywiście niech sobie startuje, osobiście dla mnie jest nijaki i na tle pozostałych kandydatów niczym się nie wyróżnia i od nich niejako "odstaje". Mam przeczucie, że nie powtórzy sukcesu Kukiza z 2015 roku - 3 miejsce to jednak za wysokie progi dla kogoś kto nie ma za wiele do zaoferowania. Jak chcesz być dla wszystkich, to z reguły jesteś dla nikogo. Ekologiczne hasełka to Lewica, zaś elektorat "katolicki" pójdzie za panem Dudą, kimś z Konfederacji lub Kosiniakiem-Kamyszem.

N gru 15, 2019 2:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
I zaczyna się spektakl: https://wiadomosci.wp.pl/polacy-o-prezydenturze-andrzeja-dudy-dobitny-sondaz-6456942784891009a

Teraz pewnie podobnymi sondażami będziemy zasypywani co drugi dzień. Wszystko po to, żeby w ludzkich umysłach zrodzić pewien schemat: PiS wygrało, ale tak naprawdę więcej procent miała opozycja ---> senat jest w rękach opozycji, więc teraz czas na prezydenta i... wracamy, wraca normalność, a kończy się "kaczyzm".

N gru 15, 2019 2:49 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
A co w tym dziwnego?
Schetyna przegrał wszystko co mógł. Teraz chciałby chociaż doprowadzić do 2 tury. Ale patrząc na skuteczność totalnej opozycji to raczej skończy się na pierwszej turze.
A co do Dudy to zwyczajny prezydent. Bez jakiś dramatycznych wpadek ale też bez spektakularnych sukcesów. Nie jest tak dobry jak twierdzą jego zwolennicy i nie jest tak fatalny jak mówią z antyPisu.
Generalnie nie przyniósł wstydu. Już gorzej było za Kwaśniewskiego który chciał wsiadać do bagażnika taka impreza była, lub jak Komorowski co to wpisać się poprawnie nie umiał i wchodził z butami na krzesła. O Wałęsie nawet nie wspominam bo to samo pasmo wstydu.

N gru 15, 2019 3:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No w sumie nic, ale jednak nie spodziewałem się, że tak wcześnie się ten "spektakl" zacznie. Oceniałem, że "machina ruszy" już po Świętach Bożego Narodzenia, albo po Nowym Roku, a tu zaczyna się na dobre.,

Andrzej Duda ma jeszcze tą przewagę, że PiS wciąż ma te 40% poparcia (może teraz już mniej), i rządzą piąty rok. Bo Komorowski to był niejako obciążony 8-letnią kadencją rządów Tuska i Kopacz...

N gru 15, 2019 5:32 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Robią wszystko żeby przy wigilijnym stole była polityka zamiast religii.

N gru 15, 2019 5:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Hołownia 13 - 16 procent wg sondazy. Sztuczne i nadmuchane?

Cz gru 19, 2019 12:41 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:

Jak dla mnie tak. Zdziwię się jak osiągnie połowę tego, czyli tak 7-8% MAX. Oczywiście mogę się mylić, ale po prostu nie chce mi się wierzyć, że większości Polakom nieznany show-man z "zakonną przeszłością" ma dwuprocentowe poparcie, zwłaszcza, że nic jeszcze nie "zdziałał", poza tym, że ogłosił start w wyborach...

Cz gru 19, 2019 6:12 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):

Tak samo pompowano Nowoczesną a ostatnio Wiosnę.
Hołownia to uderzenie w elektorat PO. Hołownia odbierze głosy Kidawie i Kamyszowi. Wszyscy odwołują się do tego samego elektoratu.

Cz gru 19, 2019 11:37 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 142  Następna strona