Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt gru 01, 2020 1:42 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2608 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 174  Następna strona
 Polityka. 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Yarpen Zirgin napisał(a):
Oczywiście, że mogą robić co im się podoba w ramach wyznaczonych przez obowiązujące w RP prawo. Nawet jak się to nie podoba tym, którzy głosowali na opozycję. :)

A nie przyszło Ci do głowy, że prawo można zmienić mając władze kompletną. To co do tej pory było nielegalne za chwilę okaże się że jest legalne. Nikt tego nie zakwestjonuje gdy ludzie partii są wszędzie od prezydenta, sądy po trybunał konstytucyjny.

Po to był trójpodział władzy, aby nie było sytuacji w której w jednym ręku jest wszystko. To taki wentyl bezpieczeństwa, który obecnie się systematycznie rozmontowuje. Czy mamy wracać do PRL?

Cytuj:
A, bo Ty masz dar czytania w myślach i wiesz jakie są plany prezesa PiS?

Nie trzeba mieć daru, wystarczy obserwować jego poczynania.

Cytuj:
Toć będzie to wypowiedź w kontekście nauczania Kościoła na temat tego, co proponuje ta partia. Kościół niczego innego nie robi. :)

Właśnie ta logika jest błędna, wybór jedynej słusznej partii i łączenie jej z Kościołem będzie największym błędem jaki zostanie popełniony dla doraźnych korzyści materialnych. Partia w końcu kiedyś przegra wybory ale ludzie nie zapomną kto za nią stał.

Cytuj:
Najlepiej będzie jak przestaniesz powtarzać bzdury rodem z PRL czy innych podobnych systemów władzy, które koniecznie chcą zakneblować Kościół, aby tylko nie pokazywał, że jakaś partia czy polityk postępuje niezgodnie z wiarą chrześcijańską.

A w jakiej rzeczywistości obecnie jesteśmy. Czy przemówienia członków partii PIS nie są rodem z PRL? Tu nie chodzi o kneblowania Kościoła. Kościół zawsze powinien móc się wypowiedzieć na tematy ważne społeczne i czyni to. Nie może jednak być tak że staje się tubą propagandową jedynej słusznej partii.

Wt sty 21, 2020 1:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gebriel_2020 napisał(a):
Oczywiście, że mogą robić co im się podoba w ramach wyznaczonych przez obowiązujące w RP prawo. Nawet jak się to nie podoba tym, którzy głosowali na opozycję. :)

A nie przyszło Ci do głowy, że prawo można zmienić mając władze kompletną.

Oczywiście, że można. Tak działa państwo prawa, że władza ustawodawcza ma prawo dokonywać zmian w obowiązującym prawie. :)

Cytuj:
To co do tej pory było nielegalne za chwilę okaże się że jest legalne. Nikt tego nie zakwestjonuje gdy ludzie partii są wszędzie od prezydenta, sądy po trybunał konstytucyjny.

Mniej panikarstwa i TVN-u, proszę...

Cytuj:
Po to był trójpodział władzy, aby nie było sytuacji w której w jednym ręku jest wszystko. To taki wentyl bezpieczeństwa, który obecnie się systematycznie rozmontowuje.

Jw. Niczego się nie rozmontowuje, bo cały czas ten podział władzy pozostał i nie da się go zlikwidować z racji na stosowne zapisy w Konstytucji.

Cytuj:
Cytuj:
A, bo Ty masz dar czytania w myślach i wiesz jakie są plany prezesa PiS?

Nie trzeba mieć daru, wystarczy obserwować jego poczynania.

Czyli wróżysz z fusów.

Cytuj:
Cytuj:
Toć będzie to wypowiedź w kontekście nauczania Kościoła na temat tego, co proponuje ta partia. Kościół niczego innego nie robi. :)

Właśnie ta logika jest błędna, wybór jedynej słusznej partii i łączenie jej z Kościołem będzie największym błędem jaki zostanie popełniony dla doraźnych korzyści materialnych.

Nie odpowiadam za to, co sobie wymyśliłeś. Mogę odnosić się jedynie do rzeczywistości.

Cytuj:
Cytuj:
Najlepiej będzie jak przestaniesz powtarzać bzdury rodem z PRL czy innych podobnych systemów władzy, które koniecznie chcą zakneblować Kościół, aby tylko nie pokazywał, że jakaś partia czy polityk postępuje niezgodnie z wiarą chrześcijańską.

A w jakiej rzeczywistości obecnie jesteśmy.

Normalnej: W której każdy, w tym biskupi, księża czy ogólnie Kościół, ma prawo do wypowiadania się na każdy temat, w tym o polityce czy politykach.

Cytuj:
Czy przemówienia członków partii PIS nie są rodem z PRL?

Takiego nie słyszałem, ale jeżeli masz przykłady, to proszę o wskazanie.

Cytuj:
Tu nie chodzi o kneblowania Kościoła. Kościół zawsze powinien móc się wypowiedzieć na tematy ważne społeczne i czyni to. Nie może jednak być tak że staje się tubą propagandową jedynej słusznej partii.

Kolejny raz sugeruję mniej TVN-u, bo nic takiego nie ma miejsca.

Wt sty 21, 2020 2:28 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Tak działa państwo prawa, że władza ustawodawcza ma prawo dokonywać zmian w obowiązującym prawie. :)

czym innym jest przestrzegać prawa, a czym innym zmieniać go w celu jego ominięcia

Cytuj:
Mniej panikarstwa i TVN-u, proszę...

A kto teraz ogląda telewizję..... mamy już inną erę. Jeżeli jedyny wódz partii myśli że po przejęciu tv może urabiać ludzi do woli to się bardzo pomylił. Owszem starsi są skazani na jedyną słuszną prawdę głoszoną w TVP, ale młodzi mają to w poważaniu.

Cytuj:
Niczego się nie rozmontowuje, bo cały czas ten podział władzy pozostał i nie da się go zlikwidować z racji na stosowne zapisy w Konstytucji.

Jak to nie rozmontowuje. Przecież po to zmienia się ustawy o sądownictwie żeby sędziowie chodzili na pasku partii. Biada temu kto za sąsiada będzie miał członka partii rządzącej i pokłóci się o miedzę.

Cytuj:
Czyli wróżysz z fusów.

Nie wróżę z fusów. Zacząłem samodzielnie myśleć.

Cytuj:
W której każdy, w tym biskupi, księża czy ogólnie Kościół, ma prawo do wypowiadania się na każdy temat, w tym o polityce czy politykach.

Uważam, że nie mają. Może w średniowieczu było to normalne, ale czasy się zmieniły.

Cytuj:
Kolejny raz sugeruję mniej TVN-u, bo nic takiego nie ma miejsca.
Nie oglądam TVN-u, TVP też nie.

Wt sty 21, 2020 2:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gebriel_2020 napisał(a):
Tak działa państwo prawa, że władza ustawodawcza ma prawo dokonywać zmian w obowiązującym prawie. :)

czym innym jest przestrzegać prawa, a czym innym zmieniać go w celu jego ominięcia

Ciebie naprawdę boli fakt, że PiS nie musi oglądać się na opozycję i stanowi takie prawo, jakie sami uważają za słuszne...

Cytuj:
Cytuj:
Niczego się nie rozmontowuje, bo cały czas ten podział władzy pozostał i nie da się go zlikwidować z racji na stosowne zapisy w Konstytucji.

Jak to nie rozmontowuje. Przecież po to zmienia się ustawy o sądownictwie żeby sędziowie chodzili na pasku partii.

Po to się zmienia ustawy o sądownictwie, aby zmobilizować sędziów do stosowania się do prawa, a nie stawiania ponad prawem i zachowywania tak, jak gdyby ich nie obowiązywało. Gdybyś nie pamiętał, to sędzia ma obowiązek pozostania apolitycznym i nie wolno mu uczestniczyć np. w demonstracjach za lub przeciw rządowi.

Cytuj:
Cytuj:
Czyli wróżysz z fusów.

Nie wróżę z fusów. Zacząłem samodzielnie myśleć.

Guzik prawda. Powtarzasz bzdurne tezy krążące wśród przeciwników PiS, a nie "myślisz samodzielnie".

Cytuj:
Cytuj:
W której każdy, w tym biskupi, księża czy ogólnie Kościół, ma prawo do wypowiadania się na każdy temat, w tym o polityce czy politykach.

Uważam, że nie mają. Może w średniowieczu było to normalne, ale czasy się zmieniły.

Ale wiesz o tym, że w Polsce mamy konstytucyjnie zagwarantowaną wolność wypowiedzi?

Art. 54.
1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Tobie, jak widzę, marzy się ograniczenie tego prawa wypowiedzi wobec członków Kościoła katolickiego. To zaś jest, jak by nie patrzeć, dyskryminacja ze względu na wyznanie, a tego również zakazuje Konstytucja RP:

Art. 32.
2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.

Przykro mi, ale chcesz właśnie doprowadzić do nienormalnej sytuacji w kraju, w której niektóre tematy są dla niektórych osób zakazane.

Wt sty 21, 2020 3:11 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Ciebie naprawdę boli fakt, że PiS nie musi oglądać się na opozycję i stanowi takie prawo, jakie sami uważają za słuszne...

Boli mnie, że nie dostrzegasz jednej rzeczy. Tu nie chodzi o opozycję tylko o wszystkich Polaków. Prawo powinno być efektem kompromisów aby nie dochodziło do napięć społecznych. Ono ma zapewniać stabilność i poczucie bezpieczeństwa. A czy tak jest obecnie? Czy mam żyć w kraju gdzie ludzie są wobec siebie wilkami?

Cytuj:
Po to się zmienia ustawy o sądownictwie, aby zmobilizować sędziów do stosowania się do prawa, a nie ustawiania ponad prawem i zachowywania tak, jak gdyby ich nie obowiązywało. Gdybyś nie pamiętał, to sędzia ma obowiązek pozostania apolitycznym i nie wolno mu uczestniczyć np. w demonstracjach za lub przeciw rządowi.

Czy naprawdę wierzysz że PIS po usunięciu starych sędziów wybierze nowych apolitycznych? Kto będzie obsadzał Izbę Dysyplinarną która będzie karała niepokornych? Kto będzie stawiał zarzuty - niezależny prokurator Z.?

Cytuj:
Powtarzasz bzdurne tezy krążące wśród przeciwników PiS, a nie "myślisz samodzielnie".

Wolę to, niż żyć z iluzji fałszywego dobra.

Cytuj:
Ale wiesz o tym, że w Polsce mamy konstytucyjnie zagwarantowaną wolność wypowiedzi?

Powiedz to tym którzy teraz czekają kilka miesięcy do onkologa, dermatologa, okulisty nie wiedząc czy dożyją wizyty chodź w konstytucji mamy to zagwarantowane w Art. 68.:
1. Każdy ma prawo do ochrony zdrowia.
2. Obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej, władze publiczne zapewniają równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych.

Czy prezes jedynej słusznej partii też czekał w kolejce do zabiegu medycznego jak wszyscy obywatele?

Cytuj:
Tobie, jak widzę, marzy się ograniczenie tego prawa wypowiedzi wobec członków Kościoła katolickiego. To zaś jest, jak by nie patrzeć, dyskryminacja ze względu na wyznanie, a tego również zakazuje

Mając na myśli Kościół chodziło mi o kapłanów którzy nie powinni wykorzystywać świątyń do propagandy jedynej słusznej partii. Mają służyć jedynemu panu Jezusowi Chrystusowi a nie lokalnym politykom.

Wt sty 21, 2020 3:40 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Gebriel_2020 napisał(a):
Czy mam żyć w kraju gdzie ludzie są wobec siebie wilkami?

Odstaw najlepiej gazety i portale gazetowe. One Ci nie służą. Bo to co teraz napisałeś to demagogia. No chyba że tak ulegasz propagandzie stronnictwa które popierasz że patrzysz na "przeciwników" (specjalnie cudzysłów) jak na wrogów..
Cytuj:
Cytuj:

Powiedz to tym którzy teraz czekają kilka miesięcy do onkologa, dermatologa, okulisty

Znowu demagogia. Braki specjalistów, karygodna organizacja pracy itp. Owszem. Ale co to ma do wolności słowa?

Cytuj:
Czy prezes jedynej słusznej partii też czekał w kolejce do zabiegu medycznego jak wszyscy obywatele?

Ja przyznam się że nie wiem. Wydaje mi się że było gdzieś powiedziane, że odczekał swoją kolejkę. Rozumiem że masz swoje rewelacje i podzielisz się z nami?

Wt sty 21, 2020 3:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gebriel_2020 napisał(a):

Boli mnie, że nie dostrzegasz jednej rzeczy. Tu nie chodzi o opozycję tylko o wszystkich Polaków. Prawo powinno być efektem kompromisów aby nie dochodziło do napięć społecznych. Ono ma zapewniać stabilność i poczucie bezpieczeństwa.

Żyjesz w iluzji, że da się ustanowić takie prawo, które zadowoli wszystkich. Przykro mi, ale nie da się. Zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie niezadowolony z danej propozycji. Jeżeli będzie to partia w Sejmie, to w ramach swojego niezadowolenia może doprowadzić do tego, że dobre prawo pójdzie do kosza. Dlatego jednak najskuteczniejszą formą sprawowania rządów jest sytuacja, kiedy zwycięska partia ma większość w sejmie i może bez przeszkód wprowadzać w życie program, za którym opowiedzieli się wyborcy.

Cytuj:
Cytuj:
Po to się zmienia ustawy o sądownictwie, aby zmobilizować sędziów do stosowania się do prawa, a nie ustawiania ponad prawem i zachowywania tak, jak gdyby ich nie obowiązywało. Gdybyś nie pamiętał, to sędzia ma obowiązek pozostania apolitycznym i nie wolno mu uczestniczyć np. w demonstracjach za lub przeciw rządowi.

Czy naprawdę wierzysz że(...)

Przepraszam, ale co ma piernik do wiatraka? Sędzia ma być apolityczny nie dla tego, że go wybrała ta czy inna KRS, tylko z racji na obowiązujące go prawo włącznie z Konstytucją (Art. 178). Skoro nie niektórzy sędziowie nie potrafią się do niego stosować bez solidnego bata nad głową, to trzeba go ustanowić.

Cytuj:
Cytuj:

Powiedz to tym (...)

Próbą zmiany tematu nie zmienisz faktu, że Twoje domaganie się, aby księża czy biskupi nie wypowiadali się na temat polityków, partii czy stanowionego prawa, to zwykłe łamanie Konstytucji RP.

Cytuj:
Cytuj:
Tobie, jak widzę, marzy się ograniczenie tego prawa wypowiedzi wobec członków Kościoła katolickiego. To zaś jest, jak by nie patrzeć, dyskryminacja ze względu na wyznanie, a tego również zakazuje

Mając na myśli Kościół chodziło mi o kapłanów którzy nie powinni wykorzystywać świątyń do propagandy jedynej słusznej partii.

To ja poproszę o wskazanie takich parafii, w których kościoły są wykorzystywane do "propagandy jedynej słusznej partii".

Wt sty 21, 2020 4:02 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Sędzia ma być apolityczny nie dla tego, że go wybrała ta czy inna KRS, tylko z racji na obowiązujące go prawo włącznie z Konstytucją (Art. 178). Skoro nie niektórzy sędziowie nie potrafią się do niego stosować bez solidnego bata nad głową, to trzeba go ustanowić.

Jeżeli KRS będzie upolityczniona to jakiś sędziów będzie wybierać?

Cytuj:
Próbą zmiany tematu nie zmienisz faktu, że Twoje domaganie się, aby księża czy biskupi nie wypowiadali się na temat polityków, partii czy stanowionego prawa, to zwykłe łamanie Konstytucji RP.

Uważam że nie masz racji. Jako obywatel Polski - ksiądz może się wypowiadać prywatnie, ale gdy pełni posługę jako kapłan powinien się powstrzymać.

Cytuj:
To ja poproszę o wskazanie takich parafii, w których kościoły są wykorzystywane do "propagandy jedynej słusznej partii".

ks. Eugeniusz Szymański, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego przy ul. Nałkowskich w Lublinie.

Wt sty 21, 2020 4:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gebriel_2020 napisał(a):
Sędzia ma być apolityczny nie dla tego, że go wybrała ta czy inna KRS, tylko z racji na obowiązujące go prawo włącznie z Konstytucją (Art. 178). Skoro nie niektórzy sędziowie nie potrafią się do niego stosować bez solidnego bata nad głową, to trzeba go ustanowić.

Jeżeli KRS(...)

KRS jest "upolityczniona" od zawsze, bo część jej członków stanowią politycy i nic się w tej kwestii nie zmieniło. Sędziowie, którzy są członkami KRS, mają psi obowiązek być apolityczni niezależnie od tego, kto ich do tej rady wybiera.

Cytuj:
Cytuj:

Uważam że nie masz racji.

No przykro mi, ale jednak mam rację. W Konstytucji jak wół stoi, że każdy ma prawo do wyrażania swoich poglądów, więc wszelkie Twoje tezy, aby księża/biskupi nie wypowiadali się o politykach, partiach politycznych czy stanowieniu prawa, są łamaniem Ustawy Zasadniczej.

Cytuj:
Jako obywatel Polski - ksiądz może się wypowiadać prywatnie, ale gdy pełni posługę jako kapłan powinien się powstrzymać.

Obowiązkiem duszpasterza jest ostrzeganie swoich podopiecznych, że ktoś źle postępuje czy przymierza się do takich czynów.

Cytuj:
Cytuj:

ks. Eugeniusz Szymański, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego przy ul. Nałkowskich w Lublinie.
Został upomniany, żeby tego nie robił. Inne przykłady?

Wt sty 21, 2020 4:42 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
KRS jest "upolityczniona" od zawsze, bo część jej członków stanowią politycy i nic się w tej kwestii nie zmieniło. Sędziowie, którzy są członkami KRS, mają psi obowiązek być apolityczni niezależnie od tego, kto ich do tej rady wybiera.

Uważam, że idziesz na łatwiznę. Istotą jest jak wybierani są członkowie.
Wcześniej wybierani byli przez sędziów a obecnie przez parlament. Czyli władza ustawodawcza wybiera członków władzy sądowniczej?

Tu masz to dokładnie opisane.
http://www.batory.org.pl/upload/files/P ... qid=391046

A jakby to władza sądownicza wybierała posłów i prezydenta?

Cytuj:
No przykro mi, ale jednak mam rację. W Konstytucji jak wół stoi, że każdy ma prawo do wyrażania swoich poglądów, więc wszelkie Twoje tezy, aby księża/biskupi nie wypowiadali się o politykach, partiach politycznych czy stanowieniu prawa, są łamaniem Ustawy Zasadniczej.

Dla mnie kapłan jest kimś wyjątkowym, widocznie dla Ciebie jest zwykłym obywatelem. Jeżeli wchodzi w politykę to traci w moich oczach.

Cytuj:
Obowiązkiem duszpasterza jest ostrzeganie swoich podopiecznych, że ktoś źle postępuje czy przymierza się do takich czynów.

Obowiązkiem jest głoszenie Ewangelii i służba Jezusowi, budowanie a nie burzenie, łączenie a nie dzielenie.

Wt sty 21, 2020 5:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gebriel_2020 napisał(a):

Uważam, że idziesz na łatwiznę.

Twoje "uważam" na mój temat nie zmienia niczego w kwestii prawa, które obowiązuje sędziów.

Cytuj:
Istotą jest jak wybierani są członkowie.

Nie ma to żadnego znaczenia dla obowiązującej sędziów apolityczności.
Cytuj:
Wcześniej wybierani byli przez sędziów a obecnie przez parlament. Czyli władza ustawodawcza wybiera członków władzy sądowniczej?

Nie. Władza ustawodawcza wybiera sędziów sprawujących funkcje członków Krajowej Rady Sądowniczej, a nie "władzy sądowniczej". Tak samo jak wybiera sędziów, którzy będą członkami Trybunału Konstytucyjnego. I zanim zaczniesz poplatać bzdury, że sędziów na członków KRS powinni wybierać inni sędziowie, to przypomnę, że zgodnie z Konstytucją RP tę kwestię reguluje ustawa, a o jej kształcie decyduje Parlament.

Cytuj:
Cytuj:

Dla mnie (...)

Nie ma to żadnego znaczenia co uważasz na temat księży i biskupów w świetle faktu, że chciałbyś ograniczyć ich konstytucyjne prawa.
Cytuj:
Cytuj:

Obowiązkiem jest głoszenie Ewangelii i służba Jezusowi, budowanie a nie burzenie, łączenie a nie dzielenie.

A, no tak... Bo przecież powiedzenie głośno i wyraźnie, że jakiś polityk, który deklaruje się jako katolik, zamierza głosować za prawem będącym w sprzeczności z wiarą katolicką, to oczywiście jest "burzenie". A może po prostu nie podoba Ci się, że ksiądz budzi Twoje sumienie, bo chętnie byś na takiego polityka zagłosował, a tutaj nagle Ci przypomina, że nie powinieneś oddać na niego swojego głosu? Wtedy nie dziwi, że chcesz zakneblować księży i biskupów, bo przypominają Ci, że obowiązkiem katolika jest głosowanie zgodnie z wiarą katolicką...

Wt sty 21, 2020 6:38 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
I zanim zaczniesz poplatać bzdury, że sędziów na członków KRS powinni wybierać inni sędziowie, to przypomnę, że zgodnie z Konstytucją RP tę kwestię reguluje ustawa, a o jej kształcie decyduje Parlament.

Wcześniej KRS składała się z 25 członków powoływanych przez różne osoby i organy, mianowicie:

jeden członek rady powoływany był przez prezydenta,
piętnastu członków wybieranych było spośród sędziów Sądu Najwyższego, sądów powszechnych, sądów administracyjnych i sądów wojskowych,
czterech członków wybierał Sejm spośród posłów,
dwóch członków wybierał Senat spośród senatorów.

i komu to przeszkadzało ???

Cytuj:

Proszę bardzo niech się wypowiadają. Każdy z nich będzie sądzony nie według Konstytucji tylko według miłosierdzia Bożego. Najlepiej niech kandydują do sejmu. Swoją drogą przypomina mi się Słowacja w okresie wojennym.

Cytuj:
Wtedy nie dziwi, że chcesz zakneblować księży i biskupów, bo przypominają Ci, że obowiązkiem katolika jest głosowanie zgodnie z wiarą katolicką...

Nikogo nie chce kneblować. A moim obowiązkiem jest głosować zgodnie z moim sumieniem i tobie nic do tego.

Wt sty 21, 2020 7:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gebriel_2020 napisał(a):
I zanim zaczniesz poplatać bzdury, że sędziów na członków KRS powinni wybierać inni sędziowie, to przypomnę, że zgodnie z Konstytucją RP tę kwestię reguluje ustawa, a o jej kształcie decyduje Parlament.

Wcześniej KRS składała się z 25 członków powoływanych przez różne osoby i organy, mianowicie:

jeden członek rady powoływany był przez prezydenta,
piętnastu członków wybieranych było spośród sędziów Sądu Najwyższego, sądów powszechnych, sądów administracyjnych i sądów wojskowych,
czterech członków wybierał Sejm spośród posłów,
dwóch członków wybierał Senat spośród senatorów.

i komu to przeszkadzało ???

Skład jest taki sam, jedynie została zmieniona grupa, która wybiera tych 15 sędziów. I jest to zgodne z Konstytucją. :)

Cytuj:

Proszę bardzo niech się wypowiadają. Każdy z nich będzie sądzony nie według Konstytucji tylko według miłosierdzia Bożego.[/quote]
I znowu: Co ma piernik do wiatraka?

Cytuj:
Najlepiej niech kandydują do sejmu.

Nie da rady. Istnieje zakaz bodaj w prawie kanonicznym.

Cytuj:
Cytuj:
Wtedy nie dziwi, że chcesz zakneblować księży i biskupów, bo przypominają Ci, że obowiązkiem katolika jest głosowanie zgodnie z wiarą katolicką...

Nikogo nie chce kneblować.

A to nie przez przypadek Ty jeszcze nie dawno chciałeś zakazać biskupom i księżom wypowiadania się na tematy związane z polityką?

Wt sty 21, 2020 7:17 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
A to nie przez przypadek Ty jeszcze nie dawno chciałeś zakazać biskupom i księżom wypowiadania się na tematy związane z polityką?

Podtrzymuje to, że nie powinni się wypowiadać. Nie jest to jednak przymus, nie będą nikogo do niczego zmuszał. Każdy swój rozum ma. Podałem przykład Słowacji jak się takie mariaże polityczne kończą. Poczytaj sobie o dokonaniach księdza Jozefa Tiso i za co został skazany i powieszony.

Wt sty 21, 2020 7:26 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Skład jest taki sam, jedynie została zmieniona grupa, która wybiera tych 15 sędziów. I jest to zgodne z Konstytucją. :)

Skoro Sąd Najwyższy to kwestionuje tzn. że nie masz racji.

Wt sty 21, 2020 7:32 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2608 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 174  Następna strona